Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam zastanawiam sie nad zakupem nowego dysku i mysle o takim:Seagate 500 GB Barracuda 7200.12 (16MB, Serial ATA III)

http://www.komputronik.pl/product/117285/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Seagate_500_GB_Barracuda_7200_12_16MB_Serial_ATA_III_.html

Cena wydaje sie byc okazyjna i wczesniej mialem seagate ktory chodzil bez zarzutu co myslicie?Z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2011 o 19:22, Misquamaqus napisał:


> i jeszcze jedno pytanie czy przy tym chłodzeniu co proponujesz uda sie procek quad
9400
> podkrecic do 3,3 GHZ?
>

Spokojnie podkrecisz na spartanie q9300 na 3.5 ghz.
Pytanie czy plyta i procesor na to pozwola ?

Jezeli w zestawie nie ma backplate, to trzeba dokupic i zamontowac, zeby plyta pod socketem
nie dostala brzucha.
Przy wypuklosci, wielowarstwowe plyty traca kontakt z warstwami i zaczynaja sie problemy
z stabilnoscia, zwiechy, restarty itp.
Tego sie juz nie da naprawic, dla tego lepiej dokupic backplate za 30 zl i miec swiety
spokoj.

To dotyczy spartana, ktorego zalinjkowalem oraz Xigmatek Gaia SD1283 od Szynkarsa.
Obydwa chlodzenia nie maja w zestawie backplate (no chyba, ze ejstem slepy).

Masz socket 775, wiec backplate musi byc taki:

http://www.angela.pl/p7554,phobya-cpu-mainboard-backplate-775-1155-1156-1366.html



ten caly black plate co poleciles jest do chłodzenie wodnego serwizie mi powiedzieli wiec 20 zł poszlo do kosza dzieki wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać do kompa procek, tylko nie wiem jaki. Na święta kupiłem geforce 450 gts, lecz z tego co mi wiadomo, mój komp nie jest w stanie ogarnąć pełni jego mocy (:D) i podobno aby się to stało, muszę wymienić procek. I tu pojawia się pytanie - na jaki? Bez przesady z cena też w górę ani w dół (nie wiem ile może kosztować taki procesor, dlatego powiem, że cena ok. 500-600 zł)
aktualny procek: amd athlon 64 2x dual core processor 5000+ 2.61 ghz
karta graf geforce 450 gts
ramu 2 gb
zasilacz 400w od delta electronics

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka najlepsza karta graficzna.aby większość gier chodziło na niej bez problemu? Cena max.200 zł. Myślałem nad GeForce 9600 GT. Polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 14:50, Paweuu napisał:

Chciałbym dodać do kompa procek, tylko nie wiem jaki. Na święta kupiłem geforce 450 gts,
lecz z tego co mi wiadomo, mój komp nie jest w stanie ogarnąć pełni jego mocy (:D) i
podobno aby się to stało, muszę wymienić procek. I tu pojawia się pytanie - na jaki?
Bez przesady z cena też w górę ani w dół (nie wiem ile może kosztować taki procesor,
dlatego powiem, że cena ok. 500-600 zł)
aktualny procek: amd athlon 64 2x dual core processor 5000+ 2.61 ghz
karta graf geforce 450 gts
ramu 2 gb
zasilacz 400w od delta electronics


Jak plyta glowna ?
Podaj jej dokladna nazwe wlacznie z revizja, to Ci wyszukam proca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 16:06, Misquamaqus napisał:

Jak plyta glowna ?
Podaj jej dokladna nazwe wlacznie z revizja, to Ci wyszukam proca :)


a właśnie , zapomniałem o płycie głównej, ta podobno też jest do wymiany
nazwy nawet nie znam, chyba że powiesz mi, jak ją sprawdzić,
everest też nie wie, co to, ma tylko jakieś dziwne ID

ID płyty głównej 63-0100-000001-00101111-040308-ATHLON64$1ADMB006_A7309NMS V1.11 040308
Nazwa płyty głównej Nieznane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 14:57, bobobo napisał:

Jaka najlepsza karta graficzna.aby większość gier chodziło na niej bez problemu? Cena
max.200 zł. Myślałem nad GeForce 9600 GT. Polecacie?


Lepszy bedzie GT 240 z ddr5:


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 14:57, bobobo napisał:

Jaka najlepsza karta graficzna.aby większość gier chodziło na niej bez problemu? Cena
max.200 zł. Myślałem nad GeForce 9600 GT. Polecacie?


Jeśli nie przeszkadzają Ci używki, to możesz się zdecydować na Radeona HD4850. Na allegro można go dorwać trochę poniżej 200 zł, a jest wydajniejszy od GF GT 240

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2011 o 14:25, diabolo20 napisał:

>
ten caly black plate co poleciles jest do chłodzenie wodnego serwizie mi powiedzieli
wiec 20 zł poszlo do kosza dzieki wielki


A jakie to ma znaczenie ?
Rozstaw srubek montazowych jest taki jaki powinien, wiec normalnie montujesz i jest OK.

Daj mi adres tego serwisu, to zaraz faceta wyprostuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przyszłościowym rozwiązaniem będzie wzięcie jakiegoś Athlona II X4 640. Cena podobna do podanego przez Ciebie Phenoma, ale przynajmniej ma 4 rdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 16:34, Szynkars napisał:

Bardziej przyszłościowym rozwiązaniem będzie wzięcie jakiegoś Athlona II X4 640. Cena
podobna do podanego przez Ciebie Phenoma, ale przynajmniej ma 4 rdzenie.

Tylko dla mnie to raczej nieopłacalny zakup. Teraz chce tylko dokupić coś by nie ograniczało mojego radka 4850. Jak będę kupował cały nowy sprzęt ,za jakieś 2 lata, to pomyśle o czymś więcej niż 3 rdzenie rdzenie . Zawsze mówi się 40 zł w tą czy w tą nie robi różnicy, a jednak : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 16:45, oskiiq napisał:

> Bardziej przyszłościowym rozwiązaniem będzie wzięcie jakiegoś Athlona II X4 640.
Cena
> podobna do podanego przez Ciebie Phenoma, ale przynajmniej ma 4 rdzenie.
Tylko dla mnie to raczej nieopłacalny zakup. Teraz chce tylko dokupić coś by nie ograniczało
mojego radka 4850. Jak będę kupował cały nowy sprzęt ,za jakieś 2 lata, to pomyśle o
czymś więcej niż 3 rdzenie rdzenie . Zawsze mówi się 40 zł w tą czy w tą nie robi różnicy,
a jednak : )

(technologia sprzętu komputerowego tak szybko się zmienia, że nie warto kupować na przyszłość -przynajmniej takie moje zdanie )
kurde ,zamiast edytuj dałem odpowiedz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 16:31, Paweuu napisał:

> cpu-z sciagnij i uruchom.
> Zakladka "mainboard".
>
chyba o to chodzi :)


Na tą plyte nic ciekawego nie zamontujesz:

http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/K9N6SGM-V___K9N6PGM-FI___K9N6PGM-F_%28MS-7309%29.html

Lepiej sprzedac ją i kupic cos na am3.

Ale najpierw sprzedaj obecny procesor, pamieci i plyte i napisz ile mozesz dac na nowa platforme.

Zakladajac, ze sprzedasz stare graty za 300 zl i dolozysz 600 zl, to wychodzi ladna sumka i mozna kupic phenomka II 955 + dobre mobo od asrocka + 4 gb pamieci ddr3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się