Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2011 o 16:27, Misquamaqus napisał:


> >
> ten caly black plate co poleciles jest do chłodzenie wodnego serwizie mi powiedzieli

> wiec 20 zł poszlo do kosza dzieki wielki

A jakie to ma znaczenie ?
Rozstaw srubek montazowych jest taki jaki powinien, wiec normalnie montujesz i jest
OK.

Daj mi adres tego serwisu, to zaraz faceta wyprostuje.

Powiedział że śruby są zbyt krutkie od chłodzenia żeby to się trzymało a jak chcerz to skontaktuj się z nim przez gg tylko niepowoluj się na mnie www.serwiz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2011 o 18:33, diabolo20 napisał:

Powiedział że śruby są zbyt krutkie od chłodzenia żeby to się trzymało a jak chcerz to
skontaktuj się z nim przez gg tylko niepowoluj się na mnie www.serwiz.pl


Przeciez backplate ma 1mm grubosci, tyle co normalna podkladka pod srubke :))

Jak nie moge sie powolac na Ciebie, to co mam facetowi powiedziec ?
W takim razie nie mam argumentow do pytan, za to Ciebie naklaniam do zwrucenia sie do innego mechanika lub kolegi, ktory ma pojecie o zakladaniu chlodzenia z bacplate.

Poza tym, w opisie backplate, nie ma nic na temat chlodzenia LC, ktore i tak nie ma nic wspolnego z dlugoscia srub.

Backplate montuje sie od spodu plyty i nie ma znaczenia, czy na gorze (procesorze) jest tower z 2kg miedzi, czy jest blok LC.

Przykro mi, ze wyszlo cos nie po naszej mysli, chociarz powinno, skoro towar kupiony odpowiada socketowi Twojej plyty glownej.

Gdybym mogl to obejrzec ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 19:21, Misquamaqus napisał:


> Powiedział że śruby są zbyt krutkie od chłodzenia żeby to się trzymało a jak chcerz
to
> skontaktuj się z nim przez gg tylko niepowoluj się na mnie www.serwiz.pl
>

Przeciez backplate ma 1mm grubosci, tyle co normalna podkladka pod srubke :))

Jak nie moge sie powolac na Ciebie, to co mam facetowi powiedziec ?
W takim razie nie mam argumentow do pytan, za to Ciebie naklaniam do zwrucenia sie do
innego mechanika lub kolegi, ktory ma pojecie o zakladaniu chlodzenia z bacplate.

Poza tym, w opisie backplate, nie ma nic na temat chlodzenia LC, ktore i tak nie ma nic
wspolnego z dlugoscia srub.

Backplate montuje sie od spodu plyty i nie ma znaczenia, czy na gorze (procesorze) jest
tower z 2kg miedzi, czy jest blok LC.

Przykro mi, ze wyszlo cos nie po naszej mysli, chociarz powinno, skoro towar kupiony
odpowiada socketowi Twojej plyty glownej.

Gdybym mogl to obejrzec ....

A bez tego niemorze być? Samo chłodzenie waży niecałe 400g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2011 o 20:42, diabolo20 napisał:

A bez tego niemorze być? Samo chłodzenie waży niecałe 400g


Mozna bez backplate montowac, jednak jest to niezalecane.
Backplate wystaw na allegro.
Koszt wystawienia okolo 2 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2011 o 20:48, Paweuu napisał:

a jest możliwe, że ktoś będzie chętny na taką płytę główną z allegro? :P


Wejdz na gielde i sobie poogladaj, jakie zlomy ludzie sprzedaja.

Wystaw procesor, pamieci i plyte.
Doloz do tego co juz masz i kup nowa platforme na am3.
Bedzie kilkakrotnie wydajniej niz teraz.

http://allegro.pl/plyty-glowne-socket-am2-am2-phenom-athlon-64-27745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tej chwili wedlug programu core temp przy chłodzeniu spartan he923 mam przy
rdzeniu 0 low 37 high 39
rdzeniu 1 low 37 hight 39
rdzeniu 2 low 35 hight 44
rdzeniu 3 38 hight 42
przy stanie stresu osiagaja okolo 52 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 19:53, diabolo20 napisał:

tej chwili wedlug programu core temp przy chłodzeniu spartan he923 mam przy
rdzeniu 0 low 37 high 39
rdzeniu 1 low 37 hight 39
rdzeniu 2 low 35 hight 44
rdzeniu 3 38 hight 42
przy stanie stresu osiagaja okolo 52 stopni


No i dobrze masz.
Zrobisz OC i temperaturka podskoczy o 10 st C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie
Postanowiłem przeprowadzić remont mojego komputera i zmienić parę rzeczy, bowiem obecna maszyna nieco już niedomaga. Nie jestem jednak w tym temacie osobą obeznaną i dlatego chciałbym zapytać co sądzicie o moich pomysłach na nowe części, oraz czy ogólnie będzie się to trzymało kupy i działało bez zarzutów.
Mój obecny PC składa się z:
Karta graficzna - ATI Radeon HD 5770, 1GB GDDR5
Płyta główna - Asus P5NE-SLI
Procesor - Intel Core 2 Duo E4400
Dysk twardy - Samsung HD321KJ 320GB
Pamięć RAM - Geil 2 x 2GB DDR3

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że chciałbym zostawić sobie kartę graficzną, pamięć RAM oraz dysk twardy - te zostaną zmienione później, chyba że będzie to niezbędne do odpowiedniego zmodernizowania komputera. Przede wszystkim zależy mi na zmianie procesora. Myślałem o Intel Core i7 bądź i5. Czy pomiędzy nimi jest duża różnica? Kolejną rzeczą jest zmiana płyty głównej na model, który będzie pasował do reszty elementów. Tu nie mam żadnego pomysłu, bo nie wiem na co konkretnie zwrócić uwagę podczas wymiany. Oświećcie mnie jeśli możecie. Jeśli macie jakieś własne pomysły na inne części bardzo proszę napiszcie.
Kwota jaką mogę przeznaczyć na zakup nowych elementów to 1500zł, ale oczywiście im taniej tym lepiej dla portfela. Mam nadzieje, że niczego nie pominąłem w kwestii informacji.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 21:35, Dark_Assasin napisał:

Witam serdecznie
Postanowiłem przeprowadzić remont mojego komputera i zmienić parę rzeczy, bowiem obecna
maszyna nieco już niedomaga. Nie jestem jednak w tym temacie osobą obeznaną i dlatego
chciałbym zapytać co sądzicie o moich pomysłach na nowe części, oraz czy ogólnie będzie
się to trzymało kupy i działało bez zarzutów.
Mój obecny PC składa się z:
Karta graficzna - ATI Radeon HD 5770, 1GB GDDR5
Płyta główna - Asus P5NE-SLI
Procesor - Intel Core 2 Duo E4400
Dysk twardy - Samsung HD321KJ 320GB
Pamięć RAM - Geil 2 x 2GB DDR3

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że chciałbym zostawić sobie kartę graficzną, pamięć RAM
oraz dysk twardy - te zostaną zmienione później, chyba że będzie to niezbędne do odpowiedniego
zmodernizowania komputera. Przede wszystkim zależy mi na zmianie procesora.


No to mamy niezla kwote na plyte i procesor + zasilacz.

Procesor - I5 2500 K - 730 zl

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_376&products_id=35002

Plyta glowna - Asrock P67 pro 3 - 369 zl

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=39639

Zasilacz - Tagan 700 piperock III - 391 zl

http://alplast-resellerweb.systemb2b.com/s/s/p-c1118031

Razem - 1490 zl !!!

Plyta pod pamieci ddr3.
Procesor idealny do gier.
Zasilacz najlepszy jaki kiedykolwiek widzialem w tej kategorii mocy (chlodzony heat-pipe, 4 linie pci-e, itd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam taki mały problem, kupiłem dzisiaj GeForce GTS 450 512MB i po zainstalowaniu najnowszych sterowników zrobiłem test w 3D Mark 06 i otrzymałem żenujący wyniki 11300 pkt. Żenujący dla tego że moja poprzednia karta teoretycznie sporo słabsza miała wynik niemal identyczny.
Wedle wszystkich źródeł ten GF powinien łapać ok 15 tyś...
Czym taki słaby wynik może być spowodowany ?

Mój komp:
Intel Core2 Duo @2.5GHz
4GB RAM DDR3 @1333MHz

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Żenujący z bardzo prostego powodu - procesor. Mówimy zapewne o Core 2 Duo pierwszej generacji, któryś z modeli E6xxx? No to ja się nie dziwię że wzrost wydajności w 3D Marku jest bliski zera. Ta karta może i nie jest demonem wydajności ale jednak zazwyczaj łączy się ją już z Quadami/Athlonami X4/Phenomami II X4.
To ta zła wiadomość. Dobra jest taka że w grach różnica powinna być bardziej zauważalna bo 3D Mark specjalnie został tak zaprojektowany żeby najwyższą wydajność osiągały konfigi z mocnymi procesorami i kartami graficznymi (konfig z 9600GT i Phenomem II X4 wyciąga tyle samo co twój a w grach jest wolniejszy ^^). Choć tak czy siak to procek na te 3 GHz wypadałoby wykręcić bo w tej chwili znacząco ogranicza ci kartę graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponowie jeszcze pytanie z ciekawości - jaka jest różnica między i5 a i7, bo jak patrze swym nieobeznanym okiem na ich opisy, to na dobrą sprawę nie różnią się jakoś specjalnie.
Misquamaqus - Czy twoim zdaniem procek oraz płyta starczą na około 2 lata pod kątem wydajności na coraz to nowych tworach? Zapomniałem napisać jaki posiadam zasilacz. Jest to TACENS Valeo 480W SMART. Czy dam rade na nim pociągnąć jeszcze trochę, czy jednak powinienem/muszę zainwestować w nowy?

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Misquamaqus zaproponował niezłe rozwiązanie ale jeśli już masz przyzwoity zasilacz i nie planujesz wsadzać 3 kart graficznych to zamiast wpakowywać to 700W monstrum możesz:
a) nie robić nic, będzie taniej ;P
b) kupić sobie dysk SSD pod system/gry, da to znaczący skok wydajności i przyspieszy doczytywanie obszarów, włączanie gier itd (np. u mnie WoW się prawie 3x szybciej ładuje bo mam tonę addonów do niego ^^). Za 350-400 zł dostaniesz Corsair Nova 64GB bądź A-Data S599 64GB.

A co do różnic między i5 a i7 - jest głównie w cenie. I tym że to "szpan" mieć i7 - wydajnościowo różnica jest minimalna. Co do zasilacza - Tacens jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2011 o 21:57, Misquamaqus napisał:

Zasilacz - Tagan 700 piperock III - 391 zl


Ciekaw jestem ile taki konfig pociągnie. 300W? Może 350W. W takim razie po co mu zasilacz 700W? Nie wykorzysta nawet połowy jego mocy, takie zasiłki daje się do Radeonów HD6990 czy GTX 590. Wiem, że ma cudowne heat pipe''y, ale w tej sytuacji ten zasilacz jest po prostu bez sensu. Spokojnie starczy XFX Core 450W, ewentualnie Core 550W jeśli ma na dłużej starczyć. Ale na pewno nie 700W...

@Dark Assasin
Jeśli mówimy o grach, to różnica wydajności między i5-2500k a i7-2600k to niecałe 2%. Różnica w cenie jest już sporo wyższa, w wyniku czego i7 jest zwyczajnie nieopłacalny do normalnych zastosowań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja poprzednia karta to właśnie GF 9600GT i łapie mi 11235 pkt. ;)
A co do procka to jest seria E4300 :D fabrycznie 1.8 GHz podkręciłem do 2.5... jest sens podkręcać dalej tego procka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybys mial wiecej pieniedzy, to zaproponowal bym Ci I7 2600 K ze wzgledu na HT (8 watkow zamiast czterech w I5 2500K), oraz wiecej pamieci podrecznej od I5 2500 K.
To sie w koncu przyda, predzej czy pozniej.

Zasilacz masz wystarczjacy do obecnej karty, ale jak planujesz zmiane karty na sporo mocniejsza - 6970/gtx 570/580 i wyzej, to zasilacz musisz kupic mocniejszy.
Dalem zasilke 700 wat, bo napisales, ze bedziesz sprzet rozbudowywal i dalem spro zapasu mocy, nawet dla amd 6990 czy gtx 590.

Co za roznica, czy kupisz zasilacz teraz, czy za pol roku ?
Poza tym, tych taganow moze juz nie byc za pol roku, a jest to niesamowity kombajn.

Spojrz na chlodzenie

20110610230331

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc (zwłaszcza Misquamaqus). Jutro ruszam do sklepu po procek oraz płytę główną zaproponowaną przez Misquamaqus. Co do zasilacza to skoro jego kupno nie jest konieczne natychmiast, wstrzymam się do terminu otrzymania zapłaty za prace i wtedy rozważę kolejne "ulepszenia".
Tak z ciekawości - na co wpływa ilość wątków w procesorze, a także czy sądzicie, że powinienem myśleć o wymianie Radeona HD 5770 na nowszą kartę?
Na zakończenie chciałbym się dowiedzieć czy dam rade samemu zamontować procesor do nowej płyty (będę to robił pierwszy raz w życiu), czy też lepiej poprosić o pomoc kogoś kompetentnego? Poza tym, czy przy takiej wymianie sprzętu (przyp. wymiana procesora i płyty głównej) będę zmuszony dokonywać jakichś nieoczywistych (nieopisanych w instrukcji) instalacji czy zmian w ustawieniach systemu/BIOSu?

Teraz zauważyłem, że popełniłem pomyłkę przy podaniu pamięci RAM (przepraszam za wprowadzenie w błąd), w rzeczywistości posiadam Geil 2 x 2GB DDR2. Płyta główna, którą zamierzam kupić ma rodzaj pamięci DDR3. Czy oznacza to, że kości z DDR2 nie będą na niej działały i muszę zaopatrzyć się w nową pamięć? Jeśli muszę kupić nową pamięć RAM to czy ta będzie odpowiednia?
http://www.gral.pl/Geil+2GB+DDR3-1333_427.html
Czy lepiej jest kupić pamięć w postaci jednej kości 4GB czy może 2 x 2GB?

Podam jeszcze sprzęt (już po wymianie PG i procka), do którego pamięć RAM miałaby pasować:
Karta graficzna - ATI Radeon HD 5770, 1GB GDDR5
Plyta glowna - ASrock P67 pro 3
Procesor - Intel Core i5 2500K
Dysk twardy - Samsung HD321KJ 320GB
Pamięć RAM - o to pytam...
Zasilacz - TACENS Valeo 480W SMART

Dzięki za wszelką pomoc i sory za bałagan.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Montaż procesora na płycie jest bardzo prosty, trzeba tylko być ostrożnym by nic nie uszkodzić. Radeon HD5770 powinien Ci wystarczyć, chyba że grasz w najnowsze gry w rozdziałce 1920:1080 przy maksymalnych detalach. Co do pamięci RAM - DDR2 niestety nie wsadzisz na płytę obsługującą DDR3. Są małe wyjątki, ale o ile pamiętam AsRock P67 PRO3 do nich nie należy. Najlepiej będzie dokupić Goodramy 2x2GB 1333MHz CL9. Są w miarę tanie i chyba najbardziej opłacalne.
Mała uwaga co do płyty głównej - gdy będziesz kupował tego AsRocka P67 PRO3, to upewnij się, że jest w rewizji B3. W praktyce wygląda to tak, że po nazwie płyty jest dopisek B3. Płyty bez tego dopisku, i tym samym wcześniejszej rewizji mają małą wadę, więc lepiej zwrócić na to uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się