Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2006 o 11:20, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

W miarę dobrym rozwiązaniem wydaje mi sie Asus P5ND2-SLI (nVidia nForce4 SLI) oczywiście lepszym
byłaby Deluxe ale ta niestety kosztuje już znacznie więcej!

Fajna płyta ale nie obsługuje Pentium D 940, a właśnie ten procesor miałem sobie kupić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 11:39, PiotrekW napisał:

> W miarę dobrym rozwiązaniem wydaje mi sie Asus P5ND2-SLI (nVidia nForce4 SLI) oczywiście
lepszym
> byłaby Deluxe ale ta niestety kosztuje już znacznie więcej!
Fajna płyta ale nie obsługuje Pentium D 940, a właśnie ten procesor miałem sobie kupić :(


Jeśli nie kupiłes eszce procka to polecma ci kupic atholna a nie pentium płyte pod athlona lupujesz świetna DFI Lan party z SLi za 500 zl do tego Amd Athlon 64 3200i jeszce ci zostanie żebys mógl dołozyc do dobrej karty graf ewentulanie kupujesz athlona x2 :Dale to juz kosztuje duzo :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 11:59, PiotrekW napisał:

Musiałbym się nad tym zastanowić ale rzeczywiście to chyba dobry pomysł i trochę taniej by
wyszło.


Poza tym musisz sie zastanowić do czego ci komputer będzie potrzebny jeśli do konwersji pilików to troszke lepszy jest intel jeśli chcesz sobie pograć to zdecydowanie bierz athlona ma lepsze wyniki w testech a ciepła wydziela prawie połowe mniej i jest zdecydowanie taniszy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam test Conroe, co prawda po francusku, ale chociaż słupki można pooglądać :):
całość:
http://www.matbe.com/articles/lire/306/merom-et-conroe-test-des-core-2-duo/page1.php

Szczególnie polecam podstrony z testami z gier:
http://www.matbe.com/articles/lire/306/merom-et-conroe-test-des-core-2-duo/page11.php
oraz
http://www.matbe.com/articles/lire/306/merom-et-conroe-test-des-core-2-duo/page12.php

W teście nie był ujęty Core 2 Duo E6400, ale najtańszy E6300 (183 $) wypada bardzo ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, przesiadl sie ktos moze z sblive! na x-fi? zastanawiam sie nad upgradem i nie wiem czy warto..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenia, że się zgrywasz. Chrzanisz od rzeczy, nawet PNY co są zbudowane do bardziej skąplikowanych operacji nie są tak potężne. Nie popisuj się swoją wyfantazjowaną wiedzą bo i tak nikt cię nie doceni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2006 o 15:49, Harmegidon napisał:

Mam wrażenia, że się zgrywasz. Chrzanisz od rzeczy, nawet PNY co są zbudowane do bardziej skąplikowanych
operacji nie są tak potężne. Nie popisuj się swoją wyfantazjowaną wiedzą bo i tak nikt cię
nie doceni.

O który moj post ci chodzi bo nie mam pojeciaco mam ci odpowiedziec

jeśli o 6100 to 2 posty niżej napisałem ze to był joke jesli o cokolwiek innego to byłem poważny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 16:07, Arclight napisał:

Należy go porównywać do Pentium IV o takim samym taktowaniu.


to znaczy że mój procek dorównóje sile obliczeniowej Pentium''owi 3.0 GHz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 16:14, ciusiek i luka napisał:

> Należy go porównywać do Pentium IV o takim samym taktowaniu.

to znaczy że mój procek dorównóje sile obliczeniowej Pentium''owi 3.0 GHz??

Dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 17:19, Słupek napisał:

> > Należy go porównywać do Pentium IV o takim samym taktowaniu.
>
> to znaczy że mój procek dorównóje sile obliczeniowej Pentium''owi 3.0 GHz??
Dokładnie tak.


dokladnie to raczej NIE. kiedys to moze i mialo to takie znaczenie, ale dosyc szybko zyskalo nowe - mianowicie porownywanie prockow tylko tego jedengo producenta. bo jak lepiej przedstawic klientowi czy lepszy jest procesor AMD64 1,8GHz 1024kb catche czy 2GHz i 512kb. w ten sam sposob dziala juz intel dajac kazdemu procesorowi trzycyfrowe ''imie''. sluzy ono wylacznie do porowynania modeli intela. nijak ma sie do oznaczen amd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 3 razy i nie zrozumiałem o co Ci chodzi. AMD wprowadziła te oznaczenia dlatego, że Intel bezpodstawnie "szpanował" wyższą częstotliwością taktowania swoich procków i z tego powodu nazwa procesora AMD wskazuje na to z jakim modelem Intela możnaby go przyrównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2006 o 20:42, mikim napisał:

Mam pytanie: czy da się podkręcić procesor Duron 1GHZ??? A jesli tak, to jak to się robi?


oczywiscie ze sie da, ale na twoim miejscu nie bawilbym sie w podkrecanie tak starego proca :) Wydaje mi sie ze te 100mhz podniesiesz czyli poprawiesz wydajnosc o jakies 5 - 10% :) W moim mniemaniu nie ma sensu krecic takiego proca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się