Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.01.2014 o 20:49, Heartbreaker napisał:

/.../ > Obecnie komputer został uśmiercony, gdyż padłą mu bateria w BIOSie.

Próbowałeś wymienić baterię zasilającą BIOS? Powinno pomóc, tyle, że wszystkie ustawienia się zresetują do fabrycznych. Przynajmniej miałbyś czas na wybór czegoś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.01.2014 o 13:02, pawbuk napisał:

Nawet nie do końca roku, myślę, że już w sierpniu można będzie coś ciekawego kupić :)


Myślisz, że AMD może zaskoczyć czymś nowym i odpowiednim dla gracza w kwestii procesorów? Nie chcę być skazany na kupno jakiegoś FX''a, którego opinie w internecie nie są najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.01.2014 o 21:33, pawbuk napisał:


Za 3,5k to już nie taki tani sprzęt, fajnie by było mieć markowy zasilacz od producenta dobrego. A nie SPC który nakleja swoją naklejne na chinola OEM. Lepiej niech dołoży +100+200 zł na coś markowego. np. seasonic s12g 550 za 329 zł najnowszy standard atx 2.3, + prawdziwy producent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2014 o 21:17, pawbuk napisał:

Nie mam pojęcia nad czym AMD pracuje, ale mieli sobie odpuścić walkę z Intelem na rynku
najwydajniejszych procesorów ;)

13 stycznia amd wypuszcza nowe APU - Kaveri - które jest około 40% wydajniejsze niż poprzednia generacja. Ogolnie jeśli myślisz o i5 to śmiało możn a patrzeć na własnie KAVERI + szybkie pamięci ram + z czasem dokupić jakiś radeon, teraz gdy wszystkie konsole są na AMD ... .. nie ma się czego bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 09:07, Chester001 napisał:

Za 3,5k to już nie taki tani sprzęt, fajnie by było mieć markowy zasilacz od producenta
dobrego. A nie SPC który nakleja swoją naklejne na chinola OEM. Lepiej niech dołoży +100+200
zł na coś markowego. np. seasonic s12g 550 za 329 zł najnowszy standard atx 2.3, + prawdziwy
producent.


Masz rację, można wziąc jakiś markowy zasilacz :) Choć z drugiej strony nie słyszę żadnych negatywnych uwag dotyczących zasilaczy SilentiumPC ;)

Dnia 07.01.2014 o 09:07, Chester001 napisał:

13 stycznia amd wypuszcza nowe APU - Kaveri - które jest około 40% wydajniejsze niż poprzednia generacja.
Ogolnie jeśli myślisz o i5 to śmiało możn a patrzeć na własnie KAVERI + szybkie pamięci ram + z czasem
dokupić jakiś radeon, teraz gdy wszystkie konsole są na AMD ... .. nie ma się czego bać.


Poczekajmy na pierwsze testy, zobaczymy jak to wyjdzie ;) Poza tym założenie, że skoro w nowych konsolach są podzespoły AMD, to do pecetów też warto brać procki i karty tej firmy może być błędne. Ja bym był tu ostrożny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do starszego kompa potrzeba mi dokupić 4gb ram.

Mam obecnie: goodram ddr 2x 1600mhz cl8 play.
Płyta główna: gigabyte ga-p55-usb3

Czy GoodRam DDR3 4GB 1600MHz CL9 Play będzie kompatybilna do powyższego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.01.2014 o 09:09, Chester001 napisał:

13 stycznia amd wypuszcza nowe APU - Kaveri - które jest około 40% wydajniejsze niż poprzednia
generacja. Ogolnie jeśli myślisz o i5 to śmiało możn a patrzeć na własnie KAVERI + szybkie
pamięci ram + z czasem dokupić jakiś radeon, teraz gdy wszystkie konsole są na AMD ...
.. nie ma się czego bać.


Zainteresowałeś mnie, muszę o tym poczytać, dzieki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 12:54, vonArnold napisał:

/.../ > Czy GoodRam DDR3 4GB 1600MHz CL9 Play będzie kompatybilna do powyższego?

Najprawdopodobniej będzie "prawie" kompatybilny - to znaczy, że obie pamieci będą pracowały tak, jak wolniejsza z nich. Ale pod warunkiem, ze Twój system operacyjny jest 64 bitowy - a czy na pewno taki masz? Bo jak nie, to będzie zbędny wydatek - system nie wykorzysta wcale nowej pamieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 18:03, KrzysztofMarek napisał:

> /.../ > Czy GoodRam DDR3 4GB 1600MHz CL9 Play będzie kompatybilna do powyższego?

Najprawdopodobniej będzie "prawie" kompatybilny - to znaczy, że obie pamieci będą pracowały
tak, jak wolniejsza z nich. Ale pod warunkiem, ze Twój system operacyjny jest 64 bitowy
- a czy na pewno taki masz? Bo jak nie, to będzie zbędny wydatek - system nie wykorzysta
wcale nowej pamieci.


Ta, mam win7 64 od samego początku.
Od pewnego czasu obserwuję fakt, iż jednak 4 gb ramu to mało.

A może lepiej kupić po prostu 2x4gb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 19:31, vonArnold napisał:

A może lepiej kupić po prostu 2x4gb?


Jeśli zostawisz sobie jeden slot wolny, to w przyszłości będziesz mógł dołożyć kolejną kość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam orientujecie się może jaki laptop/komputer składany z części będę mógł kupić za 2.5 tyś zł

Komputer/laptop ma głównie służyć do multimediów , grania i przeglądania internetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 21:35, Pawel5235 napisał:

Witam orientujecie się może jaki laptop/komputer składany z części będę mógł kupić za
2.5 tyś zł


Potrzebujesz też monitora albo klawiatury i myszki? Masz system operacyjny? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2014 o 22:07, pawbuk napisał:

Potrzebujesz też monitora albo klawiatury i myszki? Masz system operacyjny? ;)

Nic nie potrzebuje wszystko mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 19:23, Paweuu napisał:

Szlag... sam sobie tego nie naprawie, bo się nie znam. Czy taka naprawa w jakimś serwisie
ma szansę zmieścić się w kwocie 100 zł?

No pewnie. Elektronika jest tania, a jedynym realnym kosztem jest usługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

PC:
Core i5 4440
AsRock B85M
4GB RAM 1600 MHz Kingston HyperX Blu
Seagate Barracuda 500GB
Samsung SH-224DB
GeForce GTX760 MSI
SilentiumPC Brutus M23 Pure Black
XFX Core Edition Pro 450W
Suma: 2587 zł (www.gral.pl)

Wydajność tego konfigu jest na chwilę obecną wystarczająca do najnowszych gier z zachowaniem płynności:
http://pclab.pl/art53817-4.html (tu masz recenzję karty, mniej więcej takich wyników możesz się spodziewać)

W przypadku notebooków najtańszym modelem którym warto się zainteresować jest Lenovo IdeaPad Y580 - jedyny model poniżej 2500 zł wyposażony w GeForce GTX660M:
http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-660M.72057.0.html
Na dole masz testy tej karty w grach. Wydajnościowo, jeśli dobrze myślę to różnica między PC-tem a laptopem będzie mniej więcej dwukrotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie. W związku z tym, że moje flaki w PC są już nienajlepsze chciałem coś zmienić, jednakże fundusze mam mocno ograniczone. Muszę zmienić procesor, płytę główną i pamięć ram. Koszt maksymalny 700 złotych. I teraz pytanie - czy taki zestaw może być?

http://www.x-kom.pl/p/117363-procesory-athlon-x4-fm2-amd-750k-340ghz-4mb-box.html - procesor

http://www.x-kom.pl/p/117249-plyta-glowna-socket-fm2-fm2-asus-f2a55-a55-2xpci-e-ddr3.html# - płyta główna

http://www.x-kom.pl/p/81524-pamiec-sodimm-ddram3-kingston-4096mb-1600mhz-cl11.html - pamięć ram

Nie ukrywam, że zawsze części były od Intela, a AMD nie ogarniam za bardzo. Grafikę mam GeForce GTS 450.
Na PC głównie gram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 13:11, ziptofaf napisał:

/.../

PC:
Core i5 4440
AsRock B85M
4GB RAM 1600 MHz Kingston HyperX Blu
Seagate Barracuda 500GB
Samsung SH-224DB
GeForce GTX760 MSI
SilentiumPC Brutus M23 Pure Black
XFX Core Edition Pro 450W
Suma: 2587 zł (www.gral.pl)

Wydajność tego konfigu jest na chwilę obecną wystarczająca do najnowszych gier z zachowaniem
płynności:

No nie wiem nie wiem... 4 GB ram ? już sam system po paru tyg na dzień dobry przy zainstalowanych programach bierze 1.5 GB- 2 GB na gry zostaje 2 GB niby dużo ale musi też coś zostać w rezerwie.
500 GB hdd ? w 2014 roku ? szczyt wydawania kasy w błoto. Ani póżniej tego nikt nie odkupi ani nie jest to aż tak dużo szybko się zapełni 1 TB minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 14:00, haderQ napisał:

Witam i mam pytanie. W związku z tym, że moje flaki w PC są już nienajlepsze chciałem
coś zmienić, jednakże fundusze mam mocno ograniczone. Muszę zmienić procesor, płytę główną
i pamięć ram. Koszt maksymalny 700 złotych. I teraz pytanie - czy taki zestaw może być?

http://www.x-kom.pl/p/117363-procesory-athlon-x4-fm2-amd-750k-340ghz-4mb-box.html - procesor

http://www.x-kom.pl/p/117249-plyta-glowna-socket-fm2-fm2-asus-f2a55-a55-2xpci-e-ddr3.html#
- płyta główna

http://www.x-kom.pl/p/81524-pamiec-sodimm-ddram3-kingston-4096mb-1600mhz-cl11.html -
pamięć ram

Nie ukrywam, że zawsze części były od Intela, a AMD nie ogarniam za bardzo. Grafikę mam
GeForce GTS 450.
Na PC głównie gram :)


Poczekaj jeszcze miesiąc i kup najtańsze amd apu które teraz wyjdzie 13 stycznia. + do tego mb i kość pamięci .
To co podałeś nie będzie nigdy działać. Dałeś ram od lapków ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2014 o 16:07, Chester001 napisał:

Poczekaj jeszcze miesiąc i kup najtańsze amd apu które teraz wyjdzie 13 stycznia. + do
tego mb i kość pamięci .
To co podałeś nie będzie nigdy działać. Dałeś ram od lapków ; )


Widzisz, tak to jest jak się nie sprawdza linka starego - chodziło mi o to - http://www.x-kom.pl/p/156170-pamiec-ddram3-goodram-4096mb-1600mhz-play-cl9-niebieskie.html.

A to amd apu jakieś ceny orientacyjne znasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się