Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2007 o 20:37, Chester001 napisał:

a ja od siebie dodam ze JEDNAK bedzie poczekac do 20 stycznia i kupic e8400... 45 nanometrowy
procek... 3.0 Ghz który bez problemu podkręcisz do 4 Ghz... ^^


Pieniądze na niego też dodasz od siebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 20:37, Chester001 napisał:

a ja od siebie dodam ze JEDNAK bedzie poczekac do 20 stycznia i kupic e8400... 45 nanometrowy
procek... 3.0 Ghz który bez problemu podkręcisz do 4 Ghz... ^^


tak dodajesz i dodajesz a zastanowiles sie wogole czy oplaca sie zmieniac procka na nizszy proces technologiczny i czy przejawi ci sie to znaczaco we wzroscie wydajnosci w grach??? Osobiscie uwazam ze tak jak nie ma potrzeby inwestowac teraz w DDR3 to tak samo uwazam ze uzytkownicy posiadajacy teraz C2DUO tez nie musza go zmieniac na PENRYNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajność jest nieznacznie wyższa po stronie nowych procków, jednak największą zaletą jest to iż wydzielają mniej ciepła i pobierają mniej prądu. Są w zbliżonej cenie (ponoć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 00:07, dawidos170 napisał:

Pieniądze na niego też dodasz od siebie ?

ehh... proponowałes mu E6750 za 600 zł (około)
za tą samą cene (około)w styczniu bedzie E8400 (3.0 Ghz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 00:20, MLODY2K6 napisał:

Osobiscie
uwazam ze tak jak nie ma potrzeby inwestowac teraz w DDR3 to tak samo uwazam ze uzytkownicy
posiadajacy teraz C2DUO tez nie musza go zmieniac na PENRYNY

z ddr 3 masz racje się nie opłaca z c2d też masz racje ze jak ktoś MA c2d to nie ma zbytnio sensu inwestowac w 45 nanometry ale.. z tego co pamietam tamten zacny człowiek kupuje od nowa cały sprzet wiec lepiej by było jakby zainwestował w coś nowego za tą samą prawie<-( i nie czepiaj sie ze prawie robi dużą różnice !) cene.

ja mam athlona 2500 XP+ i w sumie moge poczekac na te 45 nm. jak juz ma to być komp nowy to niech bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy opłacało by mi się wziąść płytę główną: AsRock AM2NF3-VSTA nForce3 250 do tego procek: AMD ATHLON 64 X2 4400+ BOX (AM2) oraz ram: Corsair Value Select 1GB DDR2 i zasilacz Amacrox Warrior 400W? Obliczyłem że za wszystko zapłaciłbym 670zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2007 o 08:59, Chester001 napisał:

ja mam athlona 2500 XP+ i w sumie moge poczekac na te 45 nm. jak juz ma to być komp nowy to
niech bedzie


ale to jest BARTON??? jak tak to ten procesk byl zajebosty sam go mialem i sie ladnie podkrecal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 09:45, MLODY2K6 napisał:


> ja mam athlona 2500 XP+ i w sumie moge poczekac na te 45 nm. jak juz ma to być komp nowy
to
> niech bedzie

ale to jest BARTON??? jak tak to ten procesk byl zajebosty sam go mialem i sie ladnie podkrecal

nom to jest te cudo :P
ja mam go na 3200 + teraz... i jest ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 08:55, Chester001 napisał:

> Pieniądze na niego też dodasz od siebie ?
ehh... proponowałes mu E6750 za 600 zł (około)
za tą samą cene (około)w styczniu bedzie E8400 (3.0 Ghz)

Ok właśnie spojrzałem na ceny serii E i zwracam honor - powinno być w granicach E6750 ale jak to w Polsce bywa będzie pewnie drożej. Swoją drogą przekroczyli w prockach barierę 3 Ghz :) E8500 ma standardowe 3.16 i po przeliczeniu kosztuje zaledwie 800 zł +/-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 09:21, neo937 napisał:

Czy opłacało by mi się wziąść płytę główną: AsRock AM2NF3-VSTA nForce3 250 do tego procek:
AMD ATHLON 64 X2 4400+ BOX (AM2) oraz ram: Corsair Value Select 1GB DDR2 i zasilacz Amacrox
Warrior 400W? Obliczyłem że za wszystko zapłaciłbym 670zł


Dobrze się składa że akurat mam tą płytę. Powinieneś wiedzieć że ona ma złącze AGP do kart graficznych, a nie PCI-E. O ile chcesz dołożyć do zestawu kartę graficzna na AGP i parę innych starszych części, to będzie to dobry wybór. Posiada ona dwa złącza IDE co pozwala na podłączenie większej ilości napędów i dysków twardych ATA ( w sumie 4 urządzenia) niż obecne nowsze płyty głowne które mają tylko jedno złącze IDE.
Można na niej równiez podkrecać, o ile jest to rozsądne na płycie od AsRocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 10:12, Chester001 napisał:

nom to jest te cudo :P
ja mam go na 3200 + teraz... i jest ok :P


i najwazniejsze ze chodzi ladnie an boxowym coolerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam zamiaru wymiany komputera, ale myślę nad wymiana procka, (co się z tym liczy wymiana płyty głównej) A posiadam

Karta graficzna Geforce 7300GT 256 sonic palit,
Procek AMD Sempron 2500+ 1750 mhz,
dysk twardy 102 GB ,
Pamięć 1024 Mb ram
płyta Asrock k7 upgrade 880

Chcę nie wymieniać wszystkiego wiec zacząłem szukać jakieś alternatywy (przejściówki, aby mieć i agp oraz pci-e oraz ddr 1 i 2 ) i natknąłem sie na to
http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asrock/Socket_775/bez_ukladu_graficznego/AsRock_4CoreDual_SATA2_VIA_PT880_Ultra /pelny,id,44090,s,1/
Problem w tym ze tej firmy posiadam juz płytę i nie jestem w ogóle zadowolony (nie da sie dobrze podkręcić, choć mam 400W zasilacz firmowy Tracera). I po prostu zaufania do tej firmy nie mam wiec mam takie pytanie, jakie są wasze propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 10:58, Hacket napisał:

Problem w tym ze tej firmy posiadam juz płytę i nie jestem w ogóle zadowolony (nie da sie dobrze
podkręcić, choć mam 400W zasilacz firmowy Tracera). I po prostu zaufania do tej firmy nie mam
wiec mam takie pytanie, jakie są wasze propozycje?


AD 1 - Tracer to nie żaden firmowy zasilacz bo to słaby zasilacz. Dwa AsRock to nie płyta do OC bo to płyty bardziej do zastosowań biurowych. No i trzy - tylko oni robią takie przejściówki - innych nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj to co masz ( z grafikę na AGP i pamięci DDR1 dostaniesz niezłą kasę ) i kup

Procesor:
Intel Pentium Dual Core E2140 /1.6GHz, 1MB, 800MHz, BOX/
215 zł

Płyta główna:
Gigabyte P31-DS3L /intel P31/
235 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 1GB PC800
70 zł

Karta graficzna:
Palit GeForce 7300GT Sonic 256MB DDRIII /128bit/ TV DVI
179 zł

Suma 700 zł myślę że warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 13:25, lookastdu napisał:

Znacie jakąś stronę na której można porównywać ceny sprzętu komputerowego?


ceneo.pl
skąpiec.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Mam kompa z procesorem AMD Athlon XP 2200+ 1.8GHz, pamięci 2 GB DDR1, karte graficzną GeForce 7300 GT 256MB. I mam pytanie czy pod względem jakości nie ceny bardziej opłaci mi się kupić nowego kompa czy nowy procesor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 15:06, Wojtek404 napisał:

Mam kompa z procesorem AMD Athlon XP 2200+ 1.8GHz, pamięci 2 GB DDR1, karte graficzną GeForce
7300 GT 256MB. I mam pytanie czy pod względem jakości nie ceny bardziej opłaci mi się kupić
nowego kompa czy nowy procesor?


Obawiam się, że z procesorem nic nie wymyślisz. To socket A, a takich procesorów najzwyczajniej jiuż nie ma. Podejrzewam, że przynajmniej czeka Cię wymiana płyty wraz z procesorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 15:06, Wojtek404 napisał:


Mam kompa z procesorem AMD Athlon XP 2200+ 1.8GHz, pamięci 2 GB DDR1, karte graficzną GeForce
7300 GT 256MB. I mam pytanie czy pod względem jakości nie ceny bardziej opłaci mi się kupić
nowego kompa czy nowy procesor?


Możesz zrobić upgrade kompa na kilka sposobów
1 kupujesz mobo i proca na s.939 i resztę przekładasz
2 kupujesz AsRock 4COREDUAL-SATA2 + E2140 i resztę przekładasz ( możliwy upgrade na DDR2 oraz PCIE max do 7600GT )
3 kupno zupełnie nowego kompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się