Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

W środę chce zawieść komputer do sklepu, aby rozszerzyli mi ram do 2Gb. Ale mam jedną wątpliwość czy jest sens tracić pieniądze? Da mi to coś w grach lepsze działanie, brak cięć( mam na mysli gry z wymaganiami po 2Gb). Mój komp teraz to AMD athlon 2500+ 1Gb ram Geforce 7600GS. Ram chce dokupić ze względu Battlefield''a 2, Gothic 3, Dark Messiah i różnych gier ramo żernych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 18:35, DJ Danielus napisał:

W grach "RAMo" żernych na pewno odczujesz różnicę. Jednak jeśli to DDR1 to jednak szkoda tracić
kasę...

No właśnie jest to DDR1:/ Niestety pech płyta główna też do kitu i nie da sie jej rozszerzyć bardziej o proca czy lepszą kartę. Ostatnia nadzieja to ramy i tak nowego kompa nie będę miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 18:43, DJ Danielus napisał:

Dobre DDR1 są bardzo drogie, lepiej powyśleś o nowym sprzęcie....

Jak mówiłem w domu o nowym kompie to nie mal nie oberwałem po głowie a za 200zł kompa nie kupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jak to jest z oc karty graficznej. Czy używanie jakiś programów, czasami dodawanych przez producentów, i ingerowanie w bios karty czymś się różni? Czy któreś z tych dróg mają jakieś wymierne skutki? i te negatywne też. ( Oczywiście liczę się z utratą gwarancji )

A może ktoś zna jakąś dobrą stronkę o OC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podkręcanie grafiki nie ma sensu. Pewnie nawet nie zauważysz przyrostu wydajności. Ostatnio nawet ktoś tu podawał wyniki w grze ( chyba FEAR ) przed i po OC. Różnica była znikoma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Podkręcanie samych MHz prawie nic nie daje - minimalny wpływ na wydajność, ponieważ dużo bardziej liczy się szyna, rdzeń, jednostki. Jak chcesz podkręcać to użyj najlepiej Riva Tuner.

Innym sposobem na OC jest modowanie - odblokowanie dodatkowych potoków, etc. ale nie każda karta to oferuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 20:27, hehe napisał:

Moim zdaniem podkręcanie grafiki nie ma sensu. Pewnie nawet nie zauważysz przyrostu wydajności.
Ostatnio nawet ktoś tu podawał wyniki w grze ( chyba FEAR ) przed i po OC. Różnica była znikoma...


Tak to ja podawalem....pamietac trzeba, ze w moim wypadku ilosc klatek dochodzila do ponad 300 a minimum nie przekroczylo jak dobrze pamietam 50 fps-ow. Co innego gdy grasz i masz np 30 fps a po OC 35 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem teraz drugi giga ramu i zastanawiam się czy powinno się wyświetlać dual channel przy włączaniu, bop wcześniej poklazywało mi single channel, a teraz nic. obie kości po 1gb goodram 667mhz pc5200 (albo 5300) cl5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sprawdź w jaki sposób muszą być włożone kości w Twojej płycie aby pracowały w dualu. W Asusie to był 1+ 2 slot, w Gigabyte 1 + 3 slot. Przy dwóch kościach dopiero wtedy pamięć będzie pracowała w dualu.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 18:09, blacklio2 napisał:

No cóż pozostaje pogratulować zakupu 8600GTS oraz obudowy z zasilaczem firmy Colorsit, tylko
nie mów na forum że komp się sypie bo będzie beka :)

Zresztą zobacz na mój konfig jakoś nie przekroczyłem limitu podanego przez Ciebie



przecież tak czy inaczej zasilacz i tak da się dokupić gdyby coś się działo , a karta graficzna i tak się tak od razu nie posypie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 18:09, blacklio2 napisał:

No cóż pozostaje pogratulować zakupu 8600GTS


No dobra, to zaproponuj mi na chwilę obecną rozsądniejszą grafikę od nVidii w tym przedziale cenowym. :-) BTW, o żadnym ATI nie chcę słyszeć ... mają za dużo problemów z software''em i w ogóle mnie nie interesują.

Dnia 10.12.2007 o 18:09, blacklio2 napisał:

oraz obudowy z zasilaczem firmy Colorsit,


A jakby ktoś kupił zasilacz np. Chiefteca, to też pewnie byście pisali, że "pozostaje pogratulować", bo trzeba było kupić jakiegoś Tagana za 300 zł albo Be Quiet''a za jeszcze więcej.
Nota bene mnie ceny zasilaczy ogromnie zaskoczyły. Ja przez ponad pięć lat użytkowania mojego PC używam jakiegoś Codegena (już abstrahuję od tego, ile ma wat i jak stary sprzęt posiadam, bo nie ma to sensu), w którym na dodatek od ponad roku nie działa wentylator (i od tamtego czasu spełnia on już dwie role : zasilacza oraz mini grzejnika ;-)), a którego kupiłem za niecałe 60 zł ! I nie mam z nim absolutnie żadnych problemów (poza nie działającym wiatraczkiem, lol ;-P).
Zakładałem w moim budżecie, że na zasilacz wydam teraz góra 100-120 zł, a tu taki zonk ... . Paranoja.

Dnia 10.12.2007 o 18:09, blacklio2 napisał:

Zresztą zobacz na mój konfig jakoś nie przekroczyłem limitu podanego przez Ciebie


O ile dostanie taką właśnie kartę graficzną w takiej właśnie cenie, a coś mi się wydaje, że nie będzie to takie proste. W najlepszym wypadku będzie czekał na nią tygodniami.
Na chwilę obecną najnowsze Radeony są w POlsce jak 8800GT, czyli jak karty widma - niby są. I raczej do świąt to się nie zmieni.
A pomijam akcje w stylu : "żadnego ATI, tylko nVidia".
A co do zasilacza, to też nie wiem , czy 400W tutaj wystarczy. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 21:04, tomoliop napisał:

Dokupiłem teraz drugi giga ramu i zastanawiam się czy powinno się wyświetlać dual channel przy
włączaniu, bop wcześniej poklazywało mi single channel, a teraz nic. obie kości po 1gb goodram
667mhz pc5200 (albo 5300) cl5


Nie podales modelu Twojej mobo.....masz amd x2 5200 a to oznacza socket am2....tylko jakiej firmy i model plyty ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 21:26, Misquamaqus napisał:

> Dokupiłem teraz drugi giga ramu i zastanawiam się czy powinno się wyświetlać dual channel
przy
> włączaniu, bop wcześniej poklazywało mi single channel, a teraz nic. obie kości po 1gb
goodram
> 667mhz pc5200 (albo 5300) cl5

Nie podales modelu Twojej mobo.....masz amd x2 5200 a to oznacza socket am2....tylko jakiej
firmy i model plyty ?.


płyta MSI K9N Neo coś tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się