Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.11.2008 o 15:48, Prateorian napisał:

Wie ktoś może gdzie od ręki kupie Razera DeathAdder ? Bo dzisiaj się dowiedziałem , że
w sklepie w moim mieści nie maj i nie będą mieć . A myszkę potrzebuję na środę .


.... pomysl...sklep internetowy, wysyłka kurierem, opcja zapłata przy odbiorze...innej opcji nie masz. Masz tylko jeden sklep w miescie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 16:14, GANGSTERR napisał:

> Wie ktoś może gdzie od ręki kupie Razera DeathAdder ? Bo dzisiaj się dowiedziałem
, że
> w sklepie w moim mieści nie maj i nie będą mieć . A myszkę potrzebuję na środę .


.... pomysl...sklep internetowy, wysyłka kurierem, opcja zapłata przy odbiorze...innej
opcji nie masz. Masz tylko jeden sklep w miescie ?

Niestety tak , ale wysyłka kurierem to kolejne ~15zł a na taki wydatek obecnie mnie nie stać;/

@Edit Nowy status ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy opłaca się kupić do mojego złoma (podpis) karte graficzną HD3850 czy HD3650. Mam Geforce 7600Gs i to niestety grat wydajność spadła nawet Far Cry już na full nie pójdzie :/ jak kiedyś a wszystko jest robione tak by karta miała największą wydajność tzn nowe stery, zadbany system itp. I tak by pograć w te nowsze gry na średnich niekoniecznie w te najbardziej wymagające :)
Niestety na new kompa mnie nie stać mam 500zł a tego grata za wiele nie sprzedam na allegro nawet na dofinansowane od starszych nie mam co liczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2008 o 16:24, Prateorian napisał:

Niestety tak , ale wysyłka kurierem to kolejne ~15zł a na taki wydatek obecnie mnie
nie stać;/

no to powiem brutalnie, masz pecha. Jak to jedyny sklep w miescie, a nie masz 15 zł na kuriera no to musisz kupic inna myszke..

Dnia 24.11.2008 o 16:24, Prateorian napisał:

@Edit Nowy status ;)

gz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o kupnie Asusa 4850 Matrix 512 do zestawu: p5k, e6750, 2gb corsair dominator [kolejne 2 w drodze] ?
na komputroniku [jedyny sklep, w którym póki co ta karta widnieje] kosztuje 860zł, pewnie niedługo pojawią się ciekawsze oferty, może nawet za jakiś czas Matrix 4870 będzie w podobnej cenie...
brać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 19:27, pizmak666 napisał:

co sądzicie o kupnie Asusa 4850 Matrix 512 do zestawu: p5k, e6750, 2gb corsair dominator
[kolejne 2 w drodze] ?
na komputroniku [jedyny sklep, w którym póki co ta karta widnieje] kosztuje 860zł, pewnie
niedługo pojawią się ciekawsze oferty, może nawet za jakiś czas Matrix 4870 będzie w
podobnej cenie...
brać ?


Karta dobra (starcza do wiekszosci gier na max.), ale nie w tej cenie... Powinna kosztowac jakies 0,25 k mniej ;P. 860zl powinienes zaplacic za Radeona 4870... Nie chce mi sie szukac; sprawdz na jakiejs wyszukiwarce cenowej, czy w innych sklepach komputerowych, ale nie w Komputroniku, bo jak wiadomo jest dosyc drogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdybyś uważniej przeczytał, dowiedziałbyś się, że póki co tylko komputronik oferuję ową kartę :)
ceneo tylko komputronika wskazuje, póki co ofc... poczekać z miesiąc można [święta idą....] może pojawi się wtedy ten 4870 w podobnej cenie.
czyli generalnie brać i tyle, dobrze, że ktoś to potwierdza ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 19:27, pizmak666 napisał:

co sądzicie o kupnie Asusa 4850 Matrix 512 /../


Moim zdaniem nie ma sensu, dużo taniej dostaniesz taką samą innej firmy z dobrym chłodzeniem np. bardzo tani jak na te karty i bardzo dobry i wysoko oceniany Gigabyte Zalman http://tnij.com/zalman623, nie ma sensu przepłacać za wybajerowany model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie opłaca sie

jak masz do wydania ponad 800 zł to wez cos z tych

http://www.allegro.pl/item487014368_pcie_palit_hd4870_512mb_ddr5_4870_sonic_775_4000.html
http://www.allegro.pl/item483958009_salon_asus_ati_radeon_eah4870_pci_e_512mb_ddr5_waw.html
http://www.allegro.pl/item482602428_powercolor_hd4870_512mb_zerotherm_trojmiasto_fvat.html

a co do tego gigabyte, to te chłodzenie nie ma kontroli obrotów i bodajże cały czas chodzi na full i jest troche głośne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podsumowując... nie warto interesować się serią MATRIX, a wziąć 4870 z dobrym chłodzeniem innej firmy [coś z ww. wymienionych]. tak polecacie zrobić ? ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 21:34, pizmak666 napisał:

podsumowując... nie warto interesować się serią MATRIX, a wziąć 4870 z dobrym chłodzeniem
innej firmy [coś z ww. wymienionych]. tak polecacie zrobić ? ; )


Dokładnie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 21:34, pizmak666 napisał:

podsumowując... nie warto interesować się serią MATRIX, a wziąć 4870 z dobrym chłodzeniem
innej firmy [coś z ww. wymienionych]. tak polecacie zrobić ? ; )

>
A gtx nvidi juz nie istnieją ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 21:58, Misquamaqus napisał:

A gtx nvidi juz nie istnieją ?


coś konkretnego masz na myśli, czy tak w eter rzucasz ?

jeśli chodzi o cenę/jakość to nvidia nie ma czegoś porównywalnego do 4870, chyba, że o czymś nie wiem ; )

blacklio, gangster & Galadin
dzięki za pomoc ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 22:08, pizmak666 napisał:

polecam ostatnią stronę, ''podsumowanie'' http://pcarena.pl/page/84037/7/Radeon-4870-vs-GeForce-GTX-260-starcie-na-szczycie/
gdy chodzi o cenę, a w moim przypadku zaoszczędzić tę ''stówkę'' było by dobrze, więc
skoro wyniki 4870 są niemal identyczne jak droższego podkręconego gtx260, wybieram radka
raczej.

>
Zarty sobie ze mnie robisz ???.
Takie recenzje obrazaja nie mnie i nvidie tylko wlasnie ati.
DX 10.1 jest wykorzystany w grach :)))))))))))...chyba na HELU !!!.
A gdzie mozliwosci nvidi co ?.
Physx juz nie istnieje ?.
98 % gier ma wsparcie nvidi.
Wole dac pare dych za cos co jest wspierane i non stop ulepszane niz walczyc z cieplem i borykaniem sie ze sterownikami.
Bylem u kumpla...ma on 3850. Co za crap.
Moj 6600 gt czas temu lepiej chodzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 22:40, Misquamaqus napisał:

Takie recenzje obrazaja nie mnie i nvidie tylko wlasnie ati.

no tak, nvidia jedyna sluszna firma...

Dnia 24.11.2008 o 22:40, Misquamaqus napisał:

DX 10.1 jest wykorzystany w grach :)))))))))))...chyba na HELU !!!.

stalker clear sky ;p

Dnia 24.11.2008 o 22:40, Misquamaqus napisał:

A gdzie mozliwosci nvidi co ?.
Physx juz nie istnieje ?.

[syhx ma sens przy dwoch kartach, jedna oblicza grafe, druga fizyke, zreszta juz o tym pisałem...poza tym nie wszystkim zalezy na super hiper fizyce w grach, a i ati pewnie nidlugo wypusci swoje psyhx

Dnia 24.11.2008 o 22:40, Misquamaqus napisał:

98 % gier ma wsparcie nvidi.

i mimo tego ati w tych grach jest w stanie pokonac nvidie a w innych dpcze po pientach, i to za mniejsze pieniadze

Dnia 24.11.2008 o 22:40, Misquamaqus napisał:

Wole dac pare dych za cos co jest wspierane i non stop ulepszane niz walczyc z cieplem
i borykaniem sie ze sterownikami.

nie wiem ile dokładnie zapłąciłeś za GTX 260 ale ja zapłaciłem od 100 do 200 zł mniej od ciebie i nie borykam sie ani ze sterami, ani z ciepłem, nic sie nie przegrzewa, nie wiesza itd

Dnia 24.11.2008 o 22:40, Misquamaqus napisał:

Bylem u kumpla...ma on 3850. Co za crap.

no widzisz, a dawidos i inni sobie chwala

Dnia 24.11.2008 o 22:40, Misquamaqus napisał:

Moj 6600 gt czas temu lepiej chodzil.

tia..i byl pewnie wydajniejszy


jesli dla kogoś liczy sie tylko wydajność to dla tych paru klatek wiecej weźmie GTX 260, ale jesli ktoś kieruje sie opłacalnością (i dla mnie zdrowym rozsądkiem) to weźmie HD 4870 i tez bedzie zadowolony. Na forum PClabu słyszałem o przypadku, gdzie koleś dostał 3 razy pod rząd wadliwego GF

EDIT

w chwili HD 4870 512 ze zmienionym, wydajniejszym chłodzeniem (w tych wersjach radki sa chłodniejsze od GTX 260) i podkręcone kosztuje mniej niz 850 zł, najtanszy GTX 260 jaki mi sie udało znaleźć to koszt 950-1000 zł. 100 zł zamiast dopłacać do paru klatek wole wydać na piwo, bede miał z tego wiecej przyjemności i radochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się