Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2008 o 18:49, Erunn0 napisał:

Prawdopodobnie jutro jadę zamówić cały zestaw i chciałbym się jeszcze doradzić. Na
razie będzie to coś takiego:
Płyta główna: MSI P45 Neo-F

Rozsądny wybór.

Dnia 23.11.2008 o 18:49, Erunn0 napisał:

Procesor: Intel Core2 Duo E8400

Rozsądny wybór.

Dnia 23.11.2008 o 18:49, Erunn0 napisał:

Pamięć: 2 x 2 GB

Jakie konkretnie? Ja polecę Corsair Twin2X, OCZ Reaper (to już wyższa półka, ale za to są wypaśne do podkręcania) i GeIL Ultra.

Dnia 23.11.2008 o 18:49, Erunn0 napisał:

Karta graficzna: GeForce 9800 GTX+
Dysk HDD: 640 GB

Weź 2x250GB i połącz w macierz Raid0 (najlepiej Samsung F1, Seagate 7200.11 lub WD z serii AAKS). Będzie znacznie szybciej :)

Dnia 23.11.2008 o 18:49, Erunn0 napisał:

Zasilacz: ATX 450W Chieftec GPS-450AA-101A lub zwykły wmontowany w obudowę

Żaden wmontowany o obudowę. Wtedy ryzykujesz niestabilność kompa lub nawet jego uszkodzenie. Ten Chieftec może być, choć też to nieco na styk, zwłaszcza, jeżeli myślisz o późniejszym upgradzie.

Dnia 23.11.2008 o 18:49, Erunn0 napisał:

+ Monitor: Samsung SM 2032 BW, obudowa, głośniki, mysz i klawiatura
Suma: około 3500 zł, ale ostateczną cenę poznam na miejscu.
Coś byście zmienili? Pewnie prawie wszystko :P, ale ten komputer jest może trochę
nastawiony
na późniejszą modernizację (stąd lepszy procesor E8400). Natomiast jeszcze nie wiem co
zrobić z zasilaczem... wystarczy ten? Szczerze powiedziawszy, to jest już praktycznie
max. ile mogę wydać na tego kompa i nie wiem czy jakiś lepszy wchodzi w grę.

Powinien wystarczyć. Ale jednak osobiście dla świętego spokoju pomyślałbym o mocniejszym - właśnie na potrzeby upgrade''u. Teraz wytrzyma, ale po O/C procesora będzie już nieco na styk.
>Ewentualnie mogę wziąć zwykły zasilacz wmontowany w obudowę (500W)... :|
I będzie bum! Jeżeli serio obawiasz się o zasilacz, to lepiej weź Radeona HD4850. Bądź co bądź, bierze o ok. 30-40W mniej. A to różnica między zasilaczem 450W, a 500W.

Dnia 23.11.2008 o 18:49, Erunn0 napisał:

PS: Karta graficzna raczej zostaje ta co jest.

Tak przy okazji to coś ci strasznie drogo wychodzi zestaw. Przy budżecie jakim dysponujesz, gdybyś zamawiał w sklepie internetowym typu www.agito.pl, czy www.gral.pl, to dostaniesz lepszy konfig. Fakt, że będziesz musiał zaczekać wtedy na kompa ok. tygodnia zanim kurier ci go dowiezie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki element hałasuje najbardziej w komputerze? Bo chciałbym nieco mój komputer wyciszyć. Jaki wentylator do procka polecacie? Nie chodzi mi o podkręcanie tylko jak odpalę jakąś grę na najwyższych detalach to żeby procek się mocno nie nagrzewał. Czekam na odpowiedz :p Z góry thx :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:30, Doreczek napisał:

Jaki element hałasuje najbardziej w komputerze? Bo chciałbym nieco mój komputer wyciszyć.

Dość głośne mogą być:
a) karta graficzna (zwłaszcza na najwyższych obrotach)
b) napędy DVD (ich wyciszyć za bardzo nie ma jak niestety)
c) stare wentylatory z zużytymi łożyskami (te to dopiero wyją. Pomaga kupno nowych :))

Dnia 23.11.2008 o 21:30, Doreczek napisał:

Jaki wentylator do procka polecacie? Nie chodzi mi o podkręcanie tylko jak odpalę jakąś
grę na najwyższych detalach to żeby procek się mocno nie nagrzewał. Czekam na
odpowiedz

Jeżeli masz C2D, to w rozsądnej cenie (bodajże 607- zł) dostaniesz dobrego Arctic Cooling Freezer 7 Pro. Taniej nie warto schodzić, bo często lepsze będzie wtedy chłodzenie dołączone od razu do procesora.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:30, Doreczek napisał:

Jaki element hałasuje najbardziej w komputerze? Bo chciałbym nieco mój komputer wyciszyć.
Jaki wentylator do procka polecacie? Nie chodzi mi o podkręcanie tylko jak odpalę jakąś
grę na najwyższych detalach to żeby procek się mocno nie nagrzewał. Czekam na odpowiedz
:p Z góry thx :D


Hah ja taką sytuację miałem: po dwudziestu minutach gry w FC2 temp. proca 120*C XD
Soluszyn: Wyczyszczenie radiatora itp. Warstwa ok. 15cm kurzu xD
Narazie zdjąłem jeszcze boczną obudowę, ale też na krótką metę to jest. Muszę poczynić również coś w tym kierunku a więc dołączam się do pytania. I coś by się jeszcze na kartę G przydało bo stockowy Palit radiatorowentylator średnio daję rade po oc ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha to nie wina dysku HDD? Raczej starych wentylatorów jeszcze nie mam, karta graficzna nie chodzi na najwyższych obrotach jak korzystam normalnie z kompa. Hm to pewnie DVD tak hałasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:40, lol94 napisał:

Mam dziwne przeczucie, że to chłodzenie kosztuje 67zł :P A jest jeszcze tańsze chłodzenie
od Arctic 7 PRO?

Miało być 60-70 zł :)
A co do chłodzenia - zawsze jest jakieś tańsze. Ale w takich przypadkach już lepiej pozostać przy tym dołączonym do procesora, bo jest wydajniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz sam to okreslić przykładając ucho do poszczególnych podzespołów. Może to być zatkane kurzem chłodzenie proca, grafy czy tez zasilacza przez co wiatraki w tych podzespołach wkrecaja sie na najwyższe obroty. Może to też być stary, rozklekotany dysk. Lub same wiatraki w obudowie, ktore wpadaja w wibracje czy też ich łożyska dogorywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:40, Doreczek napisał:

Aha to nie wina dysku HDD? Raczej starych wentylatorów jeszcze nie mam, karta graficzna
nie chodzi na najwyższych obrotach jak korzystam normalnie z kompa. Hm to pewnie DVD
tak hałasuje...

Tak, ale napęd będą Ci hałasowały tylko podczas używania. Głośny może być dysk, ale wiele spotkałem już ich i to wcale nie one są najgłośniejsze. Z doświadczenia wiem, że najgorsze są niemarkowe zasilacze, które to mają małe wentylatory, kręcące się ze stałą, maxymalną szybkością.

Poza tym istnieje zasada:
- im mniejszy wentylator tym szybciej się kręci i bardziej hałasuje (choć wyjątki od reguły się także zdarzają).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:51, Doreczek napisał:

Hmm, ja mam zasilacz Be Quiet 500 W więc chyba nie w tym problem. Cały czas coś hałasuje
w moim komputerze:/

tak jak mowiłem, zdejmij bok obudowy i przykładaj ucho bo my ci na odległość napewno tego nie zdiagnozujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam padły mi ramówki - dzięki Bogu są na gwarancji i w jej ramach i korzystając z okazji chciałbym wymienić je na coś lepszego
Więc pytanie co proponujecie w chwili obecnej??? (2x2Gb)
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Hmm,no dobra.Dzięki za info.Pozostaje obczaić które sloty są które,bo zwykle miałem po jednej kości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2008 o 10:48, Zand79 napisał:

Witam padły mi ramówki - dzięki Bogu są na gwarancji i w jej ramach i korzystając z
okazji chciałbym wymienić je na coś lepszego
Więc pytanie co proponujecie w chwili obecnej??? (2x2Gb)
Dzięki


OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX Reaper HPC:
http://www.agito.pl/ddr-2/ocz-ddr2-dual-channel-2x2048mb-1066mhz-cl50-box-reaper-hpc.1607.332269.html

Ewentualnie trochę wolniejsze ale tańsze A-data albo Geil również 1066Mhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 21:40, lol94 napisał:

Mam dziwne przeczucie, że to chłodzenie kosztuje 67zł :P A jest jeszcze tańsze chłodzenie
od Arctic 7 PRO?

Pewnie jest ale AC7PRO jest najlepsze w swoim segmencie cenowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2008 o 16:30, Carlton napisał:

> A teraz pytanie, z kolei moje:
> Czy na moim kompie, pójdzie DDR1 1 GB, 400MHz?
> Bo moja konfiguracja, ma w sobie jeszcze starą DDR1 200MHz

Pójść pójdzie, ale niestety nowa kość dostosuje częstotliwość do starej.



Nie obchodzi mnie tu zbytnio szybkość, bo 20 MHz badziewnego komputera nie przyspieszy, tylko o pojemność.
Połowa gier mi nie chodzi, druga połowa się ścina (chodzi o te trochę nowsze jak Heroes V, czy Kozacy II), a chciałbym sobie kupić Tribes of the East-a, który potrzebuje min. 1GB (teoretycznie chodzi z 512, ale wtedy jest tak się ścina, że lepiej oszczędzić sobie nerwów i wyłączyć grę).
No więc jeśli naprawdę pójdzie, to spoko, ale upwwnijcie mnie jeszcze jednen raz, bo 9 dych, to jednak niezły wydatek.

PS. Wydawało mi się zawsze, że moja płyta główna nie obsługuje 400MHz, maksymalnie 266, więc jak jest możliwe żeby poszło?
A może chodzi o to, że nie obsługiwałoby, jeśli obydwie byłyby 400, a nie jedna taka, jedna taka?
Pomóżcie jeszcze tutaj, bo jak już pisałem, DDR1 są dość drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie od ręki kupie Razera DeathAdder ? Bo dzisiaj się dowiedziałem , że w sklepie w moim mieści nie maj i nie będą mieć . A myszkę potrzebuję na środę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się