Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2009 o 16:49, MadDogg napisał:

/.../ > Nie trzeba wcale się tak strasznie bać, samodestrukcja zasilaczy to raczej rzadkie zdarzenie... /.../

No cóż, jeśli 2 padnięte zasilacze na 7 to rzadkie zjawisko, to istotnie, nie ma czego się bać. Do tego muszę dodać trzeci zasilacz z tych siedmiu, który nie padł, a tylko padła mu jedna linia zasilania, ta, która obsługiwała wentylatory w obudowie. Ten trzeci, to był całkiem niezły, bo Chieftec 620 W.
Kiepski zasilacz potrafi puścić w chwili upadku całe 230 V na wszystkie części komputera. Po takim padzie zostajesz z gołą obudową. Na tym forum spotkasz parę osób, które to spotkało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w burzę grałem na kompie. Byłem przekonany, że prędzej z nieba spadnie wielki meteoryt, niż, że piorun walnie w mój dom. A pech chciał, że piorun walnął w mój dom, i to tak, że z dachówek na dachu zrobił się czerwony kisiel.
W kompie spalił się zasilacz i nic więcej, do tego monitor, głośniki Creativa i modem. Nie wiem co się stało, że wnętrzności mojego peceta wogóle nie ucierpiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 23:50, MadDogg napisał:

Kiedyś w burzę grałem na kompie. Byłem przekonany, że prędzej z nieba spadnie wielki
meteoryt, niż, że piorun walnie w mój dom. A pech chciał, że piorun walnął w mój dom,
i to tak, że z dachówek na dachu zrobił się czerwony kisiel.
W kompie spalił się zasilacz i nic więcej, do tego monitor, głośniki Creativa i modem.
Nie wiem co się stało, że wnętrzności mojego peceta wogóle nie ucierpiały.


http://www.instalacjebudowlane.pl/3673-77-12393.htm

Może takie długie, ale może coś z tego pomoże ci opdowiedzieć na twoje pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CZy wymiana zaslacza i dysku twrdego jest konieczna?
Zasilacz to z 450W (głowy nie dam, nie wiem gdzie się sprawdza)
kupowany na pocz. roku.
I czy da się przenieść wszystkie dane,i cały system na nowy dydk twardy???
A i gdzie najlepiej sprzedać kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dysku, nieeee
Zasilacz zależy, jakbyś napisał co na nim pisze, tam taka tabela musi być...to ci powiedzą.
Gdzie sprzedać kompa... chyba allegro, bo chyba nie masz innej możlwości.
Da się przenieść wszystkie dane na nowy dysk wraz z systemem, ale jak zmienisz plytę główną to będzie wymagana reinstalacja systemu, są przypadki, że nie trzeba ale to sobie zostawie dla siebie, żeby ci nie kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do przenoszenia systemu:
HDClone (Free Edition),
g4u,
PC INSPECTOR clone maxx,
XXCOPY,
drive snapshot (tylko ntfs),
i płatny Norton Ghost. Kwestia płyty głównej jednak nadal pozostaje kluczowa z tego co wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to dobrze , po prostu nie mam ochoty od razu wszystkiego wymieniać.
Ale co do reinstalacji to da się chyba zachować dane :\
(wiem że mało wiem, ale coż w tych sprawach jestem całkiem zielony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 17:30, Peter44 napisał:

O to dobrze , po prostu nie mam ochoty od razu wszystkiego wymieniać.
Ale co do reinstalacji to da się chyba zachować dane :\
(wiem że mało wiem, ale coż w tych sprawach jestem całkiem zielony)


Nie da się zachować danych po reinstalacji systemu.
Na tym to polega, że kasujesz wszystko co jest na dysku, potem ten dysk na nowo formatujesz, wgrywasz system i masz szybko działającego Windowsa (przynajmniej na początku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 15:27, Peter44 napisał:

CZy wymiana zaslacza i dysku twrdego jest konieczna?

Zasilacza - raczej tak. Dysku twardego - nie, ale 640GB to dziś obecnie grosze ^^

Dnia 01.10.2009 o 15:27, Peter44 napisał:

Zasilacz to z 450W (głowy nie dam, nie wiem gdzie się sprawdza)
kupowany na pocz. roku.

Sprawdzisz na zasilaczu, otwórz obudowę i zerknij. Ale dla topowej karty graficznej, bądź 2 HD4850 to ja bym bez 500-550W nawet nie podchodził. No, chyba, że ten 450W to Tagan, czy Enermax, te wytrzymają wszystko :)

Dnia 01.10.2009 o 15:27, Peter44 napisał:

I czy da się przenieść wszystkie dane,i cały system na nowy dydk twardy???

Dane tak. System - nie. O ile kojarzę, to przy zmianie płyty głównej szansa na to, że uprzednio zainstalowany Windows się uruchomi, jest minimalna.

Dnia 01.10.2009 o 15:27, Peter44 napisał:

A i gdzie najlepiej sprzedać kompa?

Allegro.pl, o ile chcesz dostać za niego jakąkolwiek rozsądną kwotę.

Dnia 01.10.2009 o 15:27, Peter44 napisał:

Co do windowsa to nie wiem w ogóle co znaczą te skróty.

To jest tak - OEM jest na stałe przywiązany do jednej płyty głównej. Nie da się go aktywować na innym kompie, trzeba się wtedy liczyć z koniecznością zakupu nowego systemu po zmianie płyty głównej (co jest raczej konieczne do wyraźnego upgrade''u tego).
BOX zaś ma tylko ograniczenie co do tego, że może być zainstalowany na 1 kompie naraz. Można więc go sprzedać, zainstalować na drugim kompie (po uprzednim usunięcie z pierwszego) itp.
Jeżeli nawet nie wiesz, co masz, to zapewne będzie to OEM. W zasadzie nic aż tak straconego - jak pisałem wcześniej, wystaw po prostu cały obecny komp na Allegro wraz z systemem, co zapewne oznacza jakieś 250 zł do jego ceny więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 19:01, ziptofaf napisał:

Dane tak. System - nie. O ile kojarzę, to przy zmianie płyty głównej szansa na to, że
uprzednio zainstalowany Windows się uruchomi, jest minimalna.


Szansa, że zadziała zależy od Rodziny chipsetu. W tym tkwi cały problem :D
Przykład: kolega z NForce 2 Socket A, zmieniał na bodaj NForce 520 AM2. System się uruchomił, tylko sterowniki trzeba było reinstalować ;)
Ja z VIA KT133 na 266 nie musiałem, ale na R690 już tak ;)
U kumpla uruchomiłem z mojego R690 na 780 bodaj.

Dnia 01.10.2009 o 19:01, ziptofaf napisał:

To jest tak - OEM jest na stałe przywiązany do jednej płyty głównej. Nie da się go aktywować
na innym kompie, trzeba się wtedy liczyć z koniecznością zakupu nowego systemu po zmianie
płyty głównej (co jest raczej konieczne do wyraźnego upgrade''u tego).
BOX zaś ma tylko ograniczenie co do tego, że może być zainstalowany na 1 kompie naraz.
Można więc go sprzedać, zainstalować na drugim kompie (po uprzednim usunięcie z pierwszego)
itp.
Jeżeli nawet nie wiesz, co masz, to zapewne będzie to OEM. W zasadzie nic aż tak straconego
- jak pisałem wcześniej, wystaw po prostu cały obecny komp na Allegro wraz z systemem,
co zapewne oznacza jakieś 250 zł do jego ceny więcej.


Taka mała podpowiedź: Dzwonił ktoś z was przez telefon w sprawie aktywacji?

Co do zachowania danych, przerzucasz wszystkie pliki z dysku C na inny i tylko format C:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2009 o 19:18, Adolf1941 napisał:

Taka mała podpowiedź: Dzwonił ktoś z was przez telefon w sprawie aktywacji?


Automat się zgłasza, więc nie ma problemów z ponowną aktywacja na tej samej płycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 20:03, blacklio2 napisał:


> Taka mała podpowiedź: Dzwonił ktoś z was przez telefon w sprawie aktywacji?

Automat się zgłasza, więc nie ma problemów z ponowną aktywacja na tej samej płycie


Automat się zgłasza, więc nie ma problemów... ogólnie z aktywacją windowsa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 20:03, blacklio2 napisał:

/.../> Automat się zgłasza, więc nie ma problemów z ponowną aktywacja na tej samej płycie

>
A jak wygląda rozmowa z automatem?
Ciekawy jestem, bo kiedyś musiałem aktywować WindowsaXP telefonicznie i straciłem na to kwadrans, za to po następnej reinstalacji znowu aktywacja przebiegła automatyczne. Nie wiem, dostałem odnowienie limitu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 21:18, KrzysztofMarek napisał:

> /.../> Automat się zgłasza, więc nie ma problemów z ponowną aktywacja na tej
samej płycie
>
A jak wygląda rozmowa z automatem?
Ciekawy jestem, bo kiedyś musiałem aktywować WindowsaXP telefonicznie i straciłem na
to kwadrans, za to po następnej reinstalacji znowu aktywacja przebiegła automatyczne.
Nie wiem, dostałem odnowienie limitu?


Z tego co pamiętam Wygląda to tak..
Gada sobie automat... jeżeli chcesz aktywawać produkt windows wcisnij 1... gada znowu cos tam wciskamy 1... jezeli znaja państwo procedure wciskamy #. na ekranie monitora mamy bloki A do chyba g, wpisujemy ich zawartość do automatu czyli telefonu.. automat się zapyta na ilu komputerach jest zainstalowany produkt (1 czy wiecej) wciskamy 1 (ze jest na 1). dostajemy numerek wpisujemy go do czystych bloków chyba jest ich 6. Dajemy dalej i done Activated...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam kompa do 2 tys. Stacja +monitor . Głownie chodzi mi o to żeby na nim chodziły takie gry jak Wiedzmin gothic 3 i dodatek i najnowsze gry stategincze . aa i dysk 500 GB musi byc ;D . Dziekuje z góry za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 21:35, miodus napisał:

Witam szukam kompa do 2 tys. Stacja +monitor . Głownie chodzi mi o to żeby na nim chodziły
takie gry jak Wiedzmin gothic 3 i dodatek i najnowsze gry stategincze . aa i dysk 500
GB musi byc ;D . Dziekuje z góry za pomoc :)


Athlon II X2 240 Box
Msi K9A2 Neo2
A-Data Extreme Edition (1066 MHz CL5)
WD 500GB (WD5000AAKS)
Geforce 9600GT Palit Super
CoolerMaster Elite 330 Black
Samsung 20" 2033SN
Chieftec 400W
Wychodzi mi 2004 zł (ceny biorę z www.gral.pl). Tylko napęd DVD musiałbyś dorzucić z obecnego kompa, bo to jednak te 100 zł więcej, a oszczędzić na niczym się sensownie nie da. Taki PC ci z pewnością wystarczy do ww. tytułów, gry strategiczne też nie mają zazwyczaj kosmicznych wymagań, więc będą działać w max detalach bez wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>ciach

Byłem ostatnio w Komputroniku i skleili mi cos takiego co o tym ssadzisz :
AMD Athlon 64x2 5200+ BOX
Gigabyte GA-M52L-S3P nVida
GoodRam DDR2 1GB 800MHZ Cl5
Radeon 4670 Gigabyte 1GB HDMI& DVI (PCI- E) Zalman
Segate 500 gb Barracuda 7200.12 (16mb Serial ATA II )
CoolerMaster Elite 331 Black-silver -bez zasilacza
Modecom Feel 500ATX 1200mm FAN
LG SuperMulti DVD+/- RW GH22NP20 bulk black (bez opgr)
To jest sam stacja bez monitora co o tym sadzisz? Ja jestem kompletnie zielony (wyszło granie na konsoli;/) a przepłącać nie mam zamiaru (jak kazdy z reszta ;) ) dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2009 o 22:02, miodus napisał:

>>ciach

Byłem ostatnio w Komputroniku i skleili mi cos takiego co o tym ssadzisz :
AMD Athlon 64x2 5200+ BOX
Gigabyte GA-M52L-S3P nVida
GoodRam DDR2 1GB 800MHZ Cl5
Radeon 4670 Gigabyte 1GB HDMI& DVI (PCI- E) Zalman
Segate 500 gb Barracuda 7200.12 (16mb Serial ATA II )
CoolerMaster Elite 331 Black-silver -bez zasilacza
Modecom Feel 500ATX 1200mm FAN
LG SuperMulti DVD+/- RW GH22NP20 bulk black (bez opgr)
To jest sam stacja bez monitora co o tym sadzisz? Ja jestem kompletnie zielony (wyszło
granie na konsoli;/) a przepłącać nie mam zamiaru (jak kazdy z reszta ;) ) dzieki za
pomoc


Powiem, że to wygląda jakby szukali sobie złomowiska. Poważnie mówie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się