Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2009 o 17:18, buried napisał:

Już nie ważne kupiłem Zotac GF 9500 GT 512mb gDDR3, Gigabyte GA-EP31-DS3L (rev. 2.1)
, Kingston 2GB po 1 GB na kości.

Teraz mam inny problem bo jak mogę podłączyć żeby mi równocześnie chodziła nagrywarka
DVD i dysk twardy.
Bo niestety dysku nie mam na SATA. Pasuje mi tam sformatować cały dysk. I albo działa
sam DVD albo twardziel.

Jest tylko jedno złącze IDE na płycie głównej.


HDD i DVD na IDE np. HDD Master, DVD Slave ... Co do zakupionego sprzętu to się nie wypowiadam... twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda nowa płyta ma tylko jedno złącze IDE, ale za to do każdej taśmy można podłączyć 2 rzeczy, tj. Master i Slave. Jeśli by nie chciały działać od razu, to trzeba by się zworkami pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż potrzebuję porady w sprawie zakupu nowej myszki oraz klawiatury.Mam do wydania na obydwa łącznie jakieś 300zł. Myszka - dla praworęcznej osoby, ma mieć co najmniej dwa przyciski dla kciuka. Klawiatura - podświetlana(chociaż niekoniecznie, ale to by było miłe usprawnienie), cicha albo średnio-cicha(nie chcę stukotu podczas pisania), także bezprzewodowa(jednak z możliwością podpięcia tylko). Obydwa akcesoria oczywiście mają być do grania oraz przeglądania internetu, po części także do multimediów. Póki co zastanawiałem się nad myszką Razer DeathAdder(potrzebowałbym przynajmniej identycznych rozmiarów), a z klawiaturą to jeszcze nie wiem, jednak tak patrząc to coś podobnego do Razer Arctosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2009 o 22:03, Gol_Galad napisał:

Witam, otóż potrzebuję porady w sprawie zakupu nowej myszki oraz klawiatury.Mam do wydania
na obydwa łącznie jakieś 300zł. Myszka - dla praworęcznej osoby, ma mieć co najmniej
dwa przyciski dla kciuka. Klawiatura - podświetlana(chociaż niekoniecznie, ale to by
było miłe usprawnienie), cicha albo średnio-cicha(nie chcę stukotu podczas pisania),
także bezprzewodowa(jednak z możliwością podpięcia tylko). Obydwa akcesoria oczywiście
mają być do grania oraz przeglądania internetu, po części także do multimediów. Póki
co zastanawiałem się nad myszką Razer DeathAdder(potrzebowałbym przynajmniej identycznych
rozmiarów), a z klawiaturą to jeszcze nie wiem, jednak tak patrząc to coś podobnego do
Razer Arctosa.


Ja polecę ze swojej stronę klawiaturkę Saitek Eclipse II, co prawda nie ma klawiszy o niskim skoku ale jest cicha ma podświetlane klawisze, można zmieniaś intensywność jak i kolor podświetlenia i kosztuje ok 150zł. Co do myszki osobiście używam Logitech MX518 i uważam że nic lepszego nie jest potrzebne. Mysz jest sporych rozmiarów (jak patrzyłem na razery to dla mnie były za małe) i początkowo ciężko przestawić się do nowego ułożenia ręki (prawy klawisz obsługuje się palcem serdecznym a scroll środkowym) jednak po jakimś czasie można docenić to rozwiązanie, zwłaszcza w grach kiedy możesz na raz wcisnąć i prawy i lewy przycisk i przy okazji obsługiwać scrolla (rolka/przycisk). Na kciuk są dwa przyciski. cena myszki ok 100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adolf miałem do dyspozycji 600zł nie więcej.
Więc wybrałem to co było pod ręką.
Ok pobawiłem się zworkami i jest tak jak piszecie wszystko ładnie pięknie ale jest problem.


Odpalamy z płyty Win 2000/XP i mamy pierwsze menu:

1). Aby rozpocząć instalację Win XP naciśnij <Enter>
2). Aby naprawić istniejącą instalacje Win XP przy użyciu konsoli odzyskiwania naciśnij <R>
3). Aby zakończyć pracę instalatora bez instalowania systemu naciśnij <F3>

Wciskamy <Enter>

I tu cały proces stoi nie reaguje na żaden klawisz. Podpiąłem dysk na innym komputerze i format działa wszystko OK. Teraz zastanawiam się w czym tkwi problem?

I tak na płytce z XP Pro i z Vistą skopiuje pliki instalacyjne i później już nie reaguje na żaden klawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz klawiaturę USB włącz w BIOSie obsługę użądzeń USB zwie się to zazwyczaj Enable legacy USB device lub podobnie, ewentualnie podłącz jak masz klawiaturę na starsze złącze PS2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No doba, teraz to już możecie polecić mi dobry monitor, z taką rozdziałką, żeby w grach nie musiałbym używać opcji wygładzania krawędzi, lub żeby były minimalnie widocznie .
Może być dobry 22 calowy tak do tysiąca złotych lub troszeczkę więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 16:46, Crew_900 napisał:

No doba, teraz to już możecie polecić mi dobry monitor, z taką rozdziałką, żeby w grach
nie musiałbym używać opcji wygładzania krawędzi, lub żeby były minimalnie widocznie .
Może być dobry 22 calowy tak do tysiąca złotych lub troszeczkę więcej .


hmm dla mnie każdy monitor z rozdzielczością większą niż 1680x1050 nie wymaga jakiegokolwiek AA teraz to 22 cale z rozdziałką 1900 coś są na tyle tanie że w Twoich kryteriach się chyba mieści każdy 22 calowy monitor :P

sam używam http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=SAMSUNG+22+223BW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 18:38, Adolf1941 napisał:

> sam używam http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=SAMSUNG+22+223BW

A grasz chociaż w takiej rozdzielczości na wysokich detalach :)?


yy no tak bo inaczej zostałbym z moim CRT na 1024x768

PS nie mam mani wielkości ale wiem o co Ci chodzi :P nie martw się wykorzystuję potencjał monitora może nie zawsze cały (nie wszystko co odpalę wspiera tak duże rozdzielczości) ale gra sie :P karta graficzna : 2 x Radeon 4850 w CF

PS2 gram bez Antyaliasingu bo jak dla mnie to jest po prostu tylko strata wydajności. z czy bez nie widać tak wielkich różnic jeśli w ogóle jakieś widać. A może po prostu jestem ślepy ale jak to mówią tym lepiej dla mnie =tym więcej fps :D = płynność w najnowszych grach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 21:12, Crew_900 napisał:

Bardzo fajny , chyba się skuszę.
Ale czy w grach nie będę miał zbyt rozciągniętego obrazu ?


Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 21:41, jcl99 napisał:

Potrzebuję konfiguracji dla kolegi bez monitora etc. sam komp do 2000 zł.


Procesor:
AMD Phenom II X2 545 /3.0GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/

Płyta główna:
Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 /AMD 770/

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Pamięć RAM:
G.Skill 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PK

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223B SATA (black)

Obudowa:
Cooler Master Elite 335 (Black)

Zasilacz:
OCZ StealthXStream 500W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2009 o 19:09, Konrad162 napisał:

yy no tak bo inaczej zostałbym z moim CRT na 1024x768

PS nie mam mani wielkości ale wiem o co Ci chodzi :P nie martw się wykorzystuję potencjał
monitora może nie zawsze cały (nie wszystko co odpalę wspiera tak duże rozdzielczości)
ale gra sie :P karta graficzna : 2 x Radeon 4850 w CF

PS2 gram bez Antyaliasingu bo jak dla mnie to jest po prostu tylko strata wydajności.
z czy bez nie widać tak wielkich różnic jeśli w ogóle jakieś widać. A może po prostu
jestem ślepy ale jak to mówią tym lepiej dla mnie =tym więcej fps :D = płynność w najnowszych
grach


Yyyy...nooo wiesz... nigdy nie wiadomo... biorąc pod uwagę co ostatnio kupowałeś, wysunąłem całkiem inne wnioski.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=45266

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2009 o 12:13, Adolf1941 napisał:

Yyyy...nooo wiesz... nigdy nie wiadomo... biorąc pod uwagę co ostatnio kupowałeś, wysunąłem
całkiem inne wnioski.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=45266


aaaa nie nie to od początku pisałem że dla siostry jutro jadę zamówić :P

PS. zapomniałem jeszcze nagrywarki do tego zestawu zapisać muszę dopisać do wydatków :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A od razu zapytam tutaj... Puki nie zapomnę:
Czy radeon 4850 bez żadnych dodatkowych "instytucji" potrafi zeskalować tak obraz by np. mając podłączone dwa monitory mieć te rozdzielczość 3360x1050 (podłączone dwa monitory w 2 różne wejścia na karcie graficznej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jednak postanowiłem sobie wziąć myszkę Razer DeathAdder, sprawdziłem u znajomego ją i była po prostu super. Z klawiaturą to jeszcze pomyślę(jako, że to gryzoń mi już ledwo żył), ale raczej sądzę, że poszukam sobie jeszcze innej. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który dysk jest lepszy?
1. Western Digital WD Caviar WD800JD 80GB SATA
czy
2. Hitachi Cinemastar 7K160, 80GB, SATA 300

Ten Hitachi niby ma SATAII ale nie wiem jakiej jakości są te dyski?
A słyszałem, że WD są dobre.

Który polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się