Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2009 o 16:32, ziptofaf napisał:

> http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4797-all
Heh, teraz pytanie - egielda czy benchmark mówią prawdę xD Muszę skądś skombinować Phenoma
X3, porównamy z twoim E8400 :)
Swoją drogą - z tego co widzę to i na Egieldzie w Lost Planet X3 zjada E8400. Kiedy można
użyć więcej rdzeni, to z tego C2D nic nie zostaje :P


W lost planet nie ma szans dwurdzeniowiec z x3, x4 rdzeniami.
Ta gra potrafi korezystac z wszystkich watkow procesora. Fantastyczna produkcja.
Z checia porownam e8400 z jakims phenomkiem II.
Tylko jak ?. Nie mam mozliwosci zlozenia takiej platformy.
Sluze e8400 + ddr2 1066.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.
Muszę jakoś schłodzić chipishet płyty głównej. Moje mobo jest "wyposażone" w nForce4 Sli. Po oc mostek dość mocno się nagrzewa, radiator po prostu nie daje sobie rady. Szukam więc jakiegoś dobrego chłodzenia aktywnego.
Poszukałem trochę na allegro i znalazłem:
1. http://www.allegro.pl/item786064542_revoltec_chlodzenie_chipset_vga_fan_cooler_kit_wwa.html
2. http://www.allegro.pl/item779313149_cr_electronics_mp_g5_40x40x10mm_radiat_nowy_fv.html
3. http://www.allegro.pl/item775452974_radiator_aluminiowy_z_plyty_glownej_epox.html
4. http://www.allegro.pl/item775867001_megacooler_mp_g6_40x40x10mm_z_radiat_nowy_fv.html

Czy podane przezemnie układy poradzą sobie z nForce4? Jeśli tak to jakie chłodzenie mam wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję dysku (na magazyn zamienny do obecnie posiadanego WD Caviar Black 500GB 32MB cache).
Możecie coś poradzić, polecić? Interesuje mnie 500GB z 16 lub 32 MB cache

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2009 o 21:09, mrosi napisał:

Poszukuję dysku (na magazyn zamienny do obecnie posiadanego WD Caviar Black 500GB 32MB
cache).
Możecie coś poradzić, polecić? Interesuje mnie 500GB z 16 lub 32 MB cache


Polecam http://www.komputronik.pl/index.php/product/77063/Podzespoly-PC/Dyski-twarde/WD_Caviar_GP-16_500GB_WD5000AADS_32MB_cache_SATA-II.html
- dosyć szybki
- niezawodny
- cichy
- chłodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 10:57, GANGSTERR napisał:

Popatrz jak długo żyło LGA 775.


... i jeszcze długo pożyje. Przynajmniej do czasu gdy nowe podstawki będą w zasięgu statystycznego Polaka. Chyba, że jest coś o czym jeszcze nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 14:07, mrosi napisał:

> Popatrz jak długo żyło LGA 775.

... i jeszcze długo pożyje. Przynajmniej do czasu gdy nowe podstawki będą w zasięgu statystycznego
Polaka. Chyba, że jest coś o czym jeszcze nie wiem...


nieee teraz każdy poleci wymienić w sumie nowiuśkie procesory z 775 na i5 itp tylko po to żeby wydać kasę w martwe FPS :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2009 o 14:32, Konrad162 napisał:

nieee teraz każdy poleci wymienić w sumie nowiuśkie procesory z 775 na i5 itp tylko po
to żeby wydać kasę w martwe FPS :P


Fps-y nie sa martwe :).
Za chiny nie zmienilbym 775 z wysmienitym c2d 8xxx a tym bardziej Q9xxx na i5 czy i7.
Dopiero jak wyjda cpu w 32 nm, to bedzie jakis sens, a wyjsc maja za niedlugo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 15:24, Misquamaqus napisał:

Fps-y nie sa martwe :).


fpsy robią się martwe jeśli od pewnej wartości fps nie zauważasz różnicy... i to są tak naprawdę martwe fpsy... Weźmy jakąkolwiek gry czy ja będę mieć w niej średnio 160 FPS czy 200 (+40 po zmianie procesora) to nie ma w sumie różnicy.... To zupełnie jak z tymi xxxHz telewizorami... KUP telewizor 500Hz niesamowita płynność obrazu hura i w ogóle, a mój nawet nie ma 100Hz i płynność obrazu jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 15:56, Konrad162 napisał:

fpsy robią się martwe jeśli od pewnej wartości fps nie zauważasz różnicy...

jesli popatrzymy na FPS maksymalny to owszem. co innego spojrzeć na minimalny FPS ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 16:17, Luk4s napisał:

> fpsy robią się martwe jeśli od pewnej wartości fps nie zauważasz różnicy...
jesli popatrzymy na FPS maksymalny to owszem. co innego spojrzeć na minimalny FPS ;-).


no tak jak spojrzymy na to że w grze mamy 25 fpsów a po załóżmy upgrade komputera mamy ich z 60 to jest to skok który da się odczuć i to jest niezaprzeczalne... jednakże chyba puki co nie ma gier które na "starej" platformie - 775 przy procesorach typu E8400 czy Q9550 czy przy Phenomach jaoś specjalnie sie cięły. Jednym słowem puki co nie ma jeszcze gier które w sumie w minimalnych wymaganiach miałyby i5 a co dopiero i7 ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2009 o 16:21, Konrad162 napisał:

no tak jak spojrzymy na to że w grze mamy 25 fpsów a po załóżmy upgrade komputera mamy
ich z 60 to jest to skok który da się odczuć i to jest niezaprzeczalne... jednakże chyba
puki co nie ma gier które na "starej" platformie - 775 przy procesorach typu E8400 czy
Q9550 czy przy Phenomach jaoś specjalnie sie cięły. Jednym słowem puki co nie ma jeszcze
gier które w sumie w minimalnych wymaganiach miałyby i5 a co dopiero i7 ^^


I5 czy I7, to absolutnie nieoplacalny zakup. Szkoda pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i5 to bardzo opłacalna konstrukcja (najwydajniejszy cep z swojej cenie [~700zł]). z opłacalnością i7 jest gorzej, ale to wciąż jest i będzie segment skierowany dla entuzjastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 16:34, Luk4s napisał:

i5 to bardzo opłacalna konstrukcja (najwydajniejszy cep z swojej cenie [~700zł]). z


Opłacalna dla kogoś, kto kupuje nowy komputer. Wymiana 775 na nowszą propozycję intela nie ma zwyczajnie sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od momentu wyjscia i5 kupno AM3 nie ma sensu/jest nieopłacalne :P Fakt, nie bedzie odblokowanego mnożnika czy płyty z wyższej półki, ale dla osoby nie podkręcającej nie ma to znaczenia, a bedzie wydajniej w tej samej cenie, a po dołożeniu od 100 do 200 zł które pozwoli na zakup dobrej płyty ze średniej półki, ktore pozwalaja na robienie BCLK na poziomie ok 200 MHz... no coz, wiecej nie potrzeba :P

A kupno LGA 775 coraz bardziej traci sens, jesli w ogole juz go nie straciło


EDIT:

Interesuja nas tak naprawdę tylko Crysis, FarCry 2 i GTA IV, bo reszta lezy jesli chodzi o wielowątkowość. Do tego patrzymy na wyniki E8xxx kreconego na 4.2 GHz, bo mało kto robi 4.5 GHz (4.2 GHz tez ale nie juz innej opcji), różnica od 10 do 20 klatek, dla mnie sporo. No i oczywiscie pozostaje kwestia minimalnego FPS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jasne, ze wymiana wydajnego proca na troche wydajniejszego nie ma sensu.

Misquamaqus:
E8400 vs i5 750. ~600 zł vs ~700 zł. dwa rdzenie vs cztery rdzenie. na plus mozna dołożyć ogólną wyższą wydajność i5 750. składasz nowy zestaw? warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2009 o 16:49, GANGSTERR napisał:

A kupno LGA 775 coraz bardziej traci sens, jesli w ogole juz go nie straciło

Tak masz racje ale:

Widzę że cześć tutaj składających komputery nie potrafi rozgraniczyć użytkowników komputerów na 2 rodzaje:
1. Ci którzy chcą zrobić tylko upgrade czyli mają 775 ale mają słaby procek itp...
2. Ci którzy kupują całkiem nowy komputer i tu sie można zabawiać w i5 bo to będzie teraz dalej rozwijane.

Ci którzy mogą zrobić upgrade bo mają 775 tylko ze słabym prockiem - cienko się opłaca wymiana platformy na nową zwłaszcza że są nastawieni na upgrade a nie kupno praktycznie nowego kompa (bo to jak procek i5 to i płyta główna i ramy DDR3)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się