Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2009 o 19:58, wilqu94 napisał:

piszecie tu intel c2d e8400 4.00 Ghz to ma po podkręceniu rdzeni... Tak?

C2D E8400 jak nazwa wskazuje, ma 2 rdzenie. Wykręcony na 4Ghz. Przy podkręcaniu ich ilość się nie zmienia.

A co do tego co wypisujemy to...
sprzeczamy się o 2 rdzenie vs 4 rdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do załączonego zdjęcia dokupie 2g ramu w dualu(2g mam z kingstona wiec takie same)

Czy to będzie ze sobą działać??

+ jaki zasilacz do tego??

Nie wiem czy jak sie podkręca procka to lepszy zasilacz jeżeli tak jest to troszke lepszy zasilacz bym prosił.

20091014204305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie, to wolna dyskusja dla kolegi wilqu94 prowadzona.
Wykazalem, ze taki penrynek na dwoch rdzeniach potrafi pokonac 3 rdzeniowego amd II x3.
Przewaga odnosi sie do wszystkich gier, jednak w aplikacjach wielordzeniowych syntetycznych amd x3 osiaga nieznaczna przewage. To sa tylko wybiurcze programy, wiec wlasciwie nie moga decydowac o wyborze cpu.
Skoro tak jest jak jest a jest, to lepszy bedzie wybor e8xxx.
Intel ma tam wpakowane 27 ciekawych instrukcji, ktore potrafia przyspieszyc dzialania procesora.
Szczegolnie jest to widoczne w grach.

Tak nawiasem mowiac sam kiedys bylem zwolennikiem amd z tym, ze nie bylo mowy o chociarzby dorownujacym intelu. amd 64 byl fantastyczny :). Coz, role sie odwrocily i tyle :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 20:44, wilqu94 napisał:

Do załączonego zdjęcia dokupie 2g ramu w dualu(2g mam z kingstona wiec takie same)

Czy to będzie ze sobą działać??

+ jaki zasilacz do tego??

Nie wiem czy jak sie podkręca procka to lepszy zasilacz jeżeli tak jest to troszke lepszy
zasilacz bym prosił.


Fajny zestawik.
Jakie masz te pamieci ?
E8400 ma szyne 1333 mhz, wiec tu powinny sie znalesc pamieci minimum 1066 mhz cl5.
Przy OCprocesora bedzie to bardzo wskazane.

Zasilacz powinien byc mocny, cichy i stabilny np taki

http://www.allegro.pl/item770818100_okazja_coolermaster_620w_realpower_m620_modularny.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 17:52, Abi_Dalzim napisał:

Druga sprawa: może mi ktoś, kto się zna, skonfigurować kompa (chodzi mi głównie o gry),
który będzie jeszcze na chodzie za 3-4 lata? Monitor, obudowa, klawa itp. się nie liczą,
bo kompa mam, chcę tylko wymienić bebechy.
Cena 3000 - 3500 zł.

Phenom II X4 945
Gigabyte MA790X
4GB RAM G.Skill 1066 MHz CL5
WD 640GB (WD6400AAKS)
Radeon HD5870 Sapphire
CoolerMaster Elite 332 Black
Chieftec 550W
Suma: 3335 zł

Najszybsza jednordzeniowa karta graficzna świata raczej wystarczy do nowych gier. Fakt, że chwilowo jej ceny są jeszcze zawyżone w związku z tym, iż to dość nowy układ i i jego dostępność jest dość niewielka. Tym niemniej nawet teraz warto go mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 21:42, Abi_Dalzim napisał:

jak już sie bawimy w "odpowie ktoś?", to: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=45617

> Jakiej oczekujesz odp. ?
Konkretnej ;)

P.S. Twój nick bardzo fajnie kojarzy mi się z pewnym demonem z książki Mastertona (a
może Kinga?), prawda?


To nie ja pytalem "odpowie ktos" tylko Filip1-1. Aaaa dobra...juz kumam :).

Co do nicka, to jak slusznie zauwazyles jest to postac z ksiazki Mastertona pt "Manitou".
Ten gostek to szaman indianski i niektorzy pisarze okreslaja go tak:

Zapytany, jakiż jest Demon owego wyglądu, prastary Czarnoksiężnik Misquamacus zakrył twarz tak, że jeno Oczy jego było widać, po czem dał niezwykłą a Szczegółową Relację. Prawił, iż jest on czasem mały a masywny, jako Wielka Ropucha, czasem zaś wielki i niby chmura; bez Kształtu lecz z obliczem , z którego wyrastają Węże.
H. P. Lovercraft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 21:42, Abi_Dalzim napisał:

jak już sie bawimy w "odpowie ktoś?", to: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=45617

> Jakiej oczekujesz odp. ?
Konkretnej ;)

P.S. Twój nick bardzo fajnie kojarzy mi się z pewnym demonem z książki Mastertona (a
może Kinga?), prawda?


Intel Core i5 750 2.66GHz
GeForce GTX 275 896MB
Gigabyte GA-P55-UD3
OCZ 2x2GB DDR3 1333MHz Platinum CL7
Seagate 320GB Barracuda 7200.11 16MB
Samsung DVD+/-RW SH-S223B bulk black
CoolerMaster CM 690 Black
Chieftec CFT - 600 - 14CS 600W

całość 3306zł (ceny z komputronika )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 22:07, filip1-1 napisał:

OCZ 2x2GB DDR3 1333MHz Platinum CL7

Wohoo, grunt to łączenie kiepskich pamięci z mocnym prockiem ^^ Jak już to 1600 MHz CL7, 1300 to wyciągnąłem kiedyś na DDR2 :)

Dnia 14.10.2009 o 22:07, filip1-1 napisał:

Seagate 320GB Barracuda 7200.11 16MB

Nie, tylko nie seria 11! To jest ZUO!


Śmiem twierdzić, że ten konfig to niewypał :) Niby dobry procek, karta graficzna też niczego sobie, ale jednak w tym przypadku stajnia AMD daje o niebo lepsze efekty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 22:15, ziptofaf napisał:

> OCZ 2x2GB DDR3 1333MHz Platinum CL7
Wohoo, grunt to łączenie kiepskich pamięci z mocnym prockiem ^^ Jak już to 1600 MHz CL7,
1300 to wyciągnąłem kiedyś na DDR2 :)
> Seagate 320GB Barracuda 7200.11 16MB
Nie, tylko nie seria 11! To jest ZUO!


Śmiem twierdzić, że ten konfig to niewypał :) Niby dobry procek, karta graficzna też
niczego sobie, ale jednak w tym przypadku stajnia AMD daje o niebo lepsze efekty :P


Słuchaj a z tym ??
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&pid=45616

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 23:29, filip1-1 napisał:


Zmień procek na jakiegoś Phenoma II X4 (np. 945 lub 965), płytę na Gigabyte MA790X, pamięci na G.Skill 1066 MHz CL5, a kartę graficzną na Radeona HD5870. Wydajność będzie o jakieś 40-50% wyższa ^^ Ewentualnie zrezygnuj z dodatkowego chłodzenia na Core i7, za to zamień grafikę na HD5850, zyskasz jakieś 20-25% mocy.
Swoją drogą, po co ci 750W zasilacz? Wsadzasz 3 karty graficzne lub 2 procesory? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Chciałem dokupić do procka jakieś dobre chłodzenie. Czy to będzie ok?
AURAS Wave LPT-709

Moim zdaniem uniwersalny i wydajny cooler za niskie pieniądze.
Polecacie go mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak za cenę którą jest niezły choć radziłbym parę groszy dołożyć i kupić Karakorum Pentagrama chociaż, dobry na tyle że zostanie i na następnego proca pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 11:46, igor8472 napisał:

Jak za cenę którą jest niezły choć radziłbym parę groszy dołożyć i kupić Karakorum Pentagrama
chociaż, dobry na tyle że zostanie i na następnego proca.


Planuje właśnie zakup nowego dwurdzeniowego proca. Tylko najpierw muszę zakupić nowy zasilacz. Nie mam za dużo na to kasy, myślałem już nad Modecomem Logic 500W, ale nie wiem, czy nie ma on za małego napięcia na liniach 12V. Dokładnie ma 32A = 18+14
Myślałem też nad zakupem jakiegoś mocniejszego zasilacza firmy Akyga np.550W. Jego napięcia na 12V to: 36A = 16+20.
Naprawdę nie wiem co zakupić, mam na zasilacz ok.110zł i nie wiem czym się kierować podczas zakupu. Zamierzam w najbliższym czasie zakupić AMD Athlona X2 4200 i do tego może GF9800, albo jakąś grafę w Sli.
Doradzi mi ktoś jaki mam zasilacz kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 13:27, MadDogg napisał:

> Jak za cenę którą jest niezły choć radziłbym parę groszy dołożyć i kupić Karakorum
Pentagrama
> chociaż, dobry na tyle że zostanie i na następnego proca.

Planuje właśnie zakup nowego dwurdzeniowego proca. Tylko najpierw muszę zakupić nowy
zasilacz. Nie mam za dużo na to kasy, myślałem już nad Modecomem Logic 500W, ale nie
wiem, czy nie ma on za małego napięcia na liniach 12V. Dokładnie ma 32A = 18+14
Myślałem też nad zakupem jakiegoś mocniejszego zasilacza firmy Akyga np.550W. Jego napięcia
na 12V to: 36A = 16+20.
Naprawdę nie wiem co zakupić, mam na zasilacz ok.110zł i nie wiem czym się kierować podczas
zakupu. Zamierzam w najbliższym czasie zakupić AMD Athlona X2 4200 i do tego może GF9800,
albo jakąś grafę w Sli.
Doradzi mi ktoś jaki mam zasilacz kupić?

Nie napięcia tylko amperaże. Generalnie to są tylko wartości nominalne i niektóre zasilacze mimo wysokich nominałów mogą mieć problemy z utrzymaniem odpowiedniego napięcia przy zadeklarowanym przez producenta przepływie prądu. Najlepiej przeglądaj testy porównawcze na portalach o sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się