Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Chcę kupić karte graficzną która jest lepsza od mojej - Radeon X200 64MB - żeby na niej chodził Gothic III i Oblivion (ok.256 MB). Możecie mi podać nazwe karty i jej firme (chciałbym z firmy Nvidia np.GeForce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Szczerze mówiąć jest całkiem sporo kart lepszych... Pytanie - na AGP czy na PCI-E oraz ile masz kasy na to przeznaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 19:49, mrosi napisał:

Szczerze mówiąć jest całkiem sporo kart lepszych... Pytanie - na AGP czy na PCI-E oraz ile
masz kasy na to przeznaczone


Mam sporo kasy na wydanie (nie gra roli). Mam zintegrowaną kartę graficzną i nie znam się na kompach - czyli nie wiem czy na AGP czy na PCIE. Słyszałem jednak że na PCIE jest lepsza ponieważ w przyszłości umożliwi to ułatwienie modernizacji komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 19:53, Pepper Ronie napisał:

> Szczerze mówiąć jest całkiem sporo kart lepszych... Pytanie - na AGP czy na PCI-E oraz
ile
> masz kasy na to przeznaczone

Mam sporo kasy na wydanie (nie gra roli). Mam zintegrowaną kartę graficzną i nie znam się na
kompach - czyli nie wiem czy na AGP czy na PCIE. Słyszałem jednak że na PCIE jest lepsza ponieważ
w przyszłości umożliwi to ułatwienie modernizacji komputera.


Hehehe, nie gra roli? Wiesz, są i rozwiązania za 4 tysiące złotych.
Ja jednak zaproponuję kilka pod złaczą PCI-Express:
Galaxy Geforce 7600 GS - 379 zł (Ani gothic 3, ani Oblivion super płynności nie osiągną)
Gigabyte Geforce 7600 GT - ok. 600 zł (Całkiem wydajna maszynka, średnie detale będą)
Radeon X1900 GT - 860 zł (Najlepsza w swojej cenie, bardzo wydajna)
W każdej z ww. wymienionych kart Gothic 3 i Oblivion pójdzie na na pewno średnich detalach, ale płynność zależy też od procesora i RAM-u (1 GB to minimum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 20:51, Szympek napisał:

Co lepiej kupić:
http://www.allegro.pl/item139417403_palit_geforce_6200_256bit_256mb_ddr_rohs_agp_box.html
Czy może Geforce 6600 128mb, też mniejwiecej 200zł


2 stówy to trochę mało, lepiej oszczędź jeszcze 100 zł i kup http://www.allegro.pl/item138434161_najtaniej_radeon_x800_gt_256mb_256bit_980mhz_f_v.html
albo Geforce 6600 GT .
Ale jeżeli teraz musisz kupić to weź 6600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 20:35, DARO GOTHIC napisał:

zamiast upgradować to lepiej kupić konsole a najlepiej PS2 lub PS3 :)


Pecetowcy są bardziej ambitni. Pozatym nie ma tylu dobrych gier na konsole, więc taki argument nie ma sensu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> no bo firefire w płycie głównej to chyba daje możliwość zakupienia drugiej karty graficznej i
>> używanie dwóch jako jednej ... chyba ze to ja się myle :P

Dnia 12.11.2006 o 19:32, mrosi napisał:


No niestety mylisz się. Złącze firewire służy do podłączania zewnętrznych urządzeń. Może być
to np. cyfrowa kamera wideo. Nie ma ono wpływu na rodzaj karty graficznej. Na kartę ma wpływ
jedynie sposób jej zamocowania - AGP czy PCI-E. W niedługim czasie pewnie dojdzie do tego jeszcze
PCI-E 2.0

Bo koledze pewno chodziło nie o FireWire (IEEE 1394) tylko pewno o konfigurację CrossFire - czyli tandem dwóch kart graficznych w dwóch slotach PCI-E16x.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czym się różnią te dwie nowe nagrywarki LG GSA-H12N i GSA-H22N.
Poza czasami dostępu do CD i DVDRAM, widzę jakby model H22 obsługiwał mniej formatów (a jest droższy) i tymi metodami zapisu (różne konfiguracje enigm,atycznych skrótów z CLV w nazwie), która z nich da krótszy rzeczywisty czas zapisu pełnego DVD 4.7 (chociaż bardziej zależy mi na obsłudze jak największej liczby formatów)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 22:38, mrosi napisał:

/.../

GSA-H22N jest nowszym modelem

Hmmm mi się wydawało że oba zostały równo wprowadzone H12 zastępuje H10
a H22 zastępuje H20, a różnią się głównie sposobami zapisu, ale który finalnie daje dla mnie rzeczywisty czas dostępu krótszy to już nie pamiętam, kiedyś w CHIPie opisywali.

No i kwestia liczby obsługiwanych formatów przez H12 i H22 (szczególnie te różne odmiany coś-CD (Audio, text, Photo, G...).

Nie ma też informacji o obsłudze zapisu pakietowego http://en.wikipedia.org/wiki/Mount_Rainier_(packet_writing).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ja akurat kupiłem w piątek GSA-H22L. Na razie, poza tym, że pracuje nieznacznie głośniej niż mój stary NEC 3540A, to działa bez zarzutu. Tak przy okazji zapytam. Jak widzę, głębiej siedzisz w problematyce związanej z nagrywarkami. Gdzie można ustawić i jak żeby przepalało się z jednej bezpośrednio na drugą. Właśnie przepalałem płytkę i komp najpierw skopiował oryginał a potem wypalił kopię. Gdzie to się ustawia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 23:01, mrosi napisał:

/.../

Ja akurat kupiłem w piątek GSA-H22L. Na razie, poza tym, że pracuje nieznacznie głośniej niż
mój stary NEC 3540A, to działa bez zarzutu.

To zobacz to porównanie producenta: " http://pl.lge.com/prodcompareprint.do?actType=compare&modelCategoryId=050204&categoryId=050204&parentId=0502&page=1&mod elCodeDisplay=&cp_models=GSA-H12N&cp_models=GSA-H22N"
Dlatego mam wątpliwości...
Opcja LightScribe mnie akurat nie interesuje, ale to akurat tu nie ma znaczenia.

>Tak przy okazji zapytam. Jak widzę, głębiej siedzisz

Dnia 12.11.2006 o 23:01, mrosi napisał:

w problematyce związanej z nagrywarkami. Gdzie można ustawić i jak żeby przepalało się z jednej
bezpośrednio na drugą.

Nie rozumiem... po pierwsze co chcesz "przepalać" po drugie w jakim programie, a może po 1,5-te w jakim systemie...?

>Właśnie przepalałem płytkę i komp najpierw skopiował oryginał a potem

Dnia 12.11.2006 o 23:01, mrosi napisał:

wypalił kopię. Gdzie to się ustawia?

Co "gdzie się ustawia"? To chyba logiczne, że najpierw trzeba skopiować zawartość płyty źródłowej, na dysk w postaci obrazu (no jest też opcja w locie), aby potem "przelać" to na płytę docelową... no chyba, że chodzi Tobie o coś innego, to może bardziej to opisz, bo w tym momencie to nie wiem co masz na myśli i jakiego softu używasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2006 o 23:01, mrosi napisał:

bezpośrednio na drugą. Właśnie przepalałem płytkę i komp najpierw skopiował oryginał a potem
wypalił kopię. Gdzie to się ustawia?

Zdaje się że masz 2 napędy - wtedy ustawiasz w programie nagrywającym opcje ''kopiowanie w locie''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, chcę kupić kartę graf. pod AGP. Obecnie mam GF4 MX440. Shit, że tak ujmę... Chcę kupić kartę, która spokojnie udźwignęła by Gothic 3. Mój komp: Procek Athlon 2.9, 256 ram, 80 gb, GF4MX440, AC''97... Co doradzicie? Myślałem nad GF 7600 GT, lub 7300 GT. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się