Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2010 o 15:55, filip1-1 napisał:

Już po ptakach z gral.pl zamówiłem SideWindera X5 + podkładkę SteelSeries QCK


To po co się pytałeś? Żeby nabić kolejnego posta!
Odpowiedziałem dwie minuty po Twoim pytaniu, więc nawet nie zaprzeczaj. Kolejny nabijacz postów...

Zresztą, z trzech proponowanych przez Ciebie najgorszy wybór. He, he. Sam sobie jesteś winien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
ostatnio w domu znalazłem kartę dźwiękową Sound Blaster Augidy 2 ZS. I tak się zastanawiam czy włoży ją do swojego kompa? A może lepiej korzystac z mojej zintegrowanej dźwiękówki (mam mobo Gigabyte ma770t-ud3)?

Ten Sound Blaster działa, był w kompie mojego brata, ale jest strasznie zakurzony - w pewnych miejscach są takie skupiska kurzu, że wygląda to jak ziemia. Na szczęście nie są one duże i jest ich stosunkowo niewiele. Nie będzie to przeszkadzac w działaniu karty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie powinno, choć dobrze byłoby je oczyścić żeby nie spowodować przegrzania się uikładów zamocowanych na płytce. Wystarczy sztywny pędzelek o sztywnym włosiu. Przeczyść, przedmuchaj i powinno być OK. Na jakość dźwięku kurz na samej karcie na pewno nie będzie miał wpływu. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 15:58, mrosi napisał:

> Już po ptakach z gral.pl zamówiłem SideWindera X5 + podkładkę SteelSeries QCK

To po co się pytałeś? Żeby nabić kolejnego posta!
Odpowiedziałem dwie minuty po Twoim pytaniu, więc nawet nie zaprzeczaj. Kolejny nabijacz
postów...

Zresztą, z trzech proponowanych przez Ciebie najgorszy wybór. He, he. Sam sobie jesteś
winien...


Właśnie zaprzeczę bo mówiłem nie koniecznie z komputronika ;) przeglądałem ofertę grala a X5 zawsze mi się podobała więc stwierdziłem że ją zamówię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 16:08, filip1-1 napisał:

Właśnie zaprzeczę bo mówiłem nie koniecznie z komputronika ;) przeglądałem ofertę grala
a X5 zawsze mi się podobała więc stwierdziłem że ją zamówię ;)


"Podobanie się" to nie wszystko. Myszka musi być ergonomiczna aby wygodnie się nią pracowało i w dodatku musi mieć wydajny czujnik. A niestety X5 szału nie robi. Ani nie jest komfortowa ani wydajna...
Jeśli nie wierzysz że wiem co mówię, poczytaj recenzje myszek na FrazPC.pl i zobacz kto jest ich autorem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 16:10, mrosi napisał:

> Właśnie zaprzeczę bo mówiłem nie koniecznie z komputronika ;) przeglądałem ofertę
grala
> a X5 zawsze mi się podobała więc stwierdziłem że ją zamówię ;)

"Podobanie się" to nie wszystko. Myszka musi być ergonomiczna aby wygodnie się nią pracowało
i w dodatku musi mieć wydajny czujnik. A niestety X5 szału nie robi. Ani nie jest komfortowa
ani wydajna...
Jeśli nie wierzysz że wiem co mówię, poczytaj recenzje myszek na FrazPC.pl i zobacz kto
jest ich autorem...


to z tych dwóch pierwszych która lepsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ciężko tak porównać. Mnie osobiście podoba się bezkompromisowa wydajność Logitecha. Zero akceleracji i interpolacji. Odświeżanie położenia na poziomie 1000Hz z opóźnieniem 1ms. Nie bardzo z kolei podoba mi się ten szorstki materiał na myszce. No i nie jest to ideał ergonomii kształtu. Co do Microsoft, to niestety nie powiem wiele bo akurat tej myszki nie testowałem. Testowałem SideWindery, w zasadzie wszystkie. Ani to komfortowe, ani (i tu już wcale a wcale) wydajne. Tak jak podałem. Zdecydowanie wolałbym SteelSeries Kinzu albo Xai. Tyle, że ta druga to już inna bajka cenowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 15:28, mrosi napisał:

/.../

Następny....
Poczytaj ze dwie strony wstecz bo naprawdę nie chce mi się tłumaczyć wszystkiego od nowa....


No właśnie twoje tłumaczenia nie bardzo mają sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 16:19, blacklio2 napisał:

Oczywiście że lepiej będzie na Audigy2 ZS


Ok, zatem jeszcze przeczyszczę pędzelkiem i wrzucam do kompa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak jak napisał blacklio2. Teoretycznie bez porównania lepsza jest Audigy. Pytanie tylko na czym tego słuchasz. Bo jeśli na dwóch plastikowych głośniczkach, to efektem wstawienia tej karty do komputera będzie tylko o kilka watów wyższe zużycie prądu komputera. Nie ma szans na zauważenie różnicy w jakości dźwięku. Co innego, jeśli masz podłączony porządny zestawik 2.0 lub 2.1 (przynajmniej).
Pozostaje jeszcze kwestia słuchu muzycznego. Jeśli masz, mówiąc kolokwialnie "I stopień wtajemniczenia muzycznego", co oznacza że wiesz kiedy grają a kiedy nie grają, to taka karta nie ma sensu.
Jeśli masz słuch wyczulony, i w dodatku masz przyzwoite głośniki to odczujesz różnicę na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobry dźwięk nie jest dla mnie jakimś priorytetem, ale skoro już znalazłem to w domu, to czemu nie?
A mój zestaw głośników to Loitech S-220. Niewielki zestawik 2.1 - dwa głośniczki po dwóch stronach monitora, i po lewej spory subwoofer. Fajna jakość dźwięku i moc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak to mówią, jeśli słoń na ucho Ci nie nadepnął ;-) to powinieneś zauważyć różnicę na korzyść. Wyczyść ją tylko, żeby się nie spaliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 16:34, mrosi napisał:

/.../

Jak to mówią, jeśli słoń na ucho Ci nie nadepnął ;-) to powinieneś zauważyć różnicę na
korzyść. Wyczyść ją tylko, żeby się nie spaliła.


Już jest prawie cała czysta :) Kilka miejsc o średnicy 1mm max. jest jeszcze bardzo ukurzonych, ale to chyba drobnostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2010 o 14:21, Misquamaqus napisał:

3 gb to zawsze lepiej niz 2 gb.
Doloz druga kosc do slotu dajacego duala.
Pokaz zakladke mikrouklad plyty glownej jak na fotce.
Zobaczymy czy ruszy dual chanel.

przy drugiej kości pamięci jest napis unganged i tak to wygląda. jakieś rady?

20100815213638

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 21:36, Szejkon napisał:

> 3 gb to zawsze lepiej niz 2 gb.
> Doloz druga kosc do slotu dajacego duala.
> Pokaz zakladke mikrouklad plyty glownej jak na fotce.
> Zobaczymy czy ruszy dual chanel.
przy drugiej kości pamięci jest napis unganged i tak to wygląda. jakieś rady?


No i dobrze.
Wlasnie uzyskales dual chanel dla pamieci czyli wzrost wydajnosci pamieci.
Tak zostaw jak jest stabilnie.
Zrob tylko tescik w everescie w zakladce testy.
Wystarczy zrobic 3 podstawowe czyli

odczyt z pamieci
zapis do pamieci
czas oczekiwania pamieci.

Jak chcesz zrub zrzuty z tych wynikow i pokaz dla ciekawosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2010 o 21:47, Misquamaqus napisał:

No i dobrze.
Wlasnie uzyskales dual chanel dla pamieci czyli wzrost wydajnosci pamieci.
Tak zostaw jak jest stabilnie.
Zrob tylko tescik w everescie w zakladce testy.
Wystarczy zrobic 3 podstawowe czyli

odczyt z pamieci
zapis do pamieci
czas oczekiwania pamieci.

Jak chcesz zrub zrzuty z tych wynikow i pokaz dla ciekawosci.

Ok, ale to działa w dual channel?

I jeszcze jedno. winda mi się trochę dłużej wczytuje, niż z jedną kościa 2gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się