Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2011 o 14:59, gumisfajnymis napisał:

a coś z prockiem AMD ?


Przecież wcześniej napisałem, że w tym budżecie składanie zestawu na CPU AMD nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2011 o 14:03, Zand79 napisał:

A jeszcze jedno ta płyta Ausa którą polecałeś nie obsługuje pamiątek 1600? (w specyfikacji
jest tylko 1033 i 1333)


? Dałem ci pamięci 1333 MHz więc skąd te 1600? Pamięci wyżej taktowane sa obsługiwane tylko za pomocą OC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę może nie na temat, ale tu wypowiada się znaczna część ludzi "oblata" w tych sprawach, więc wybaczcie :P

Zakupiłem dzisiaj drugi HDD, 500GB SpinPoint F3 (drugi taki mam już w PC) i reinstalując dzisiaj System, będę chciał połączyć je w RAID0
Pobrałem ze strony producenta mojego MOBO sterowniki do RAID, mam jeden plik o nazwie botdisc.exe
Teraz tak: Mam go wrzucić na pena/cd i jakoś z niego wystartować przy uruchamianiu PC, czy to przy instalacji systemu (XP) wciskami z tego co pamiętam F6 i wtedy odpalamy instalator tych sterowników?
I jakieś opcje trzeba zmienić w biosie przed/po instalacji systemu czy cuś ?

Na stronie Gigabyte widzę też sterowniki SATA AHCI który z tego co czytam także może poprawić wydajność dysków. Jednak czy można stosować go razem z RAID''em ?
I jak wygląda sprawa z instalacją obu sterowników?

Pozdrawiam i za wszelką pomoc dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2011 o 15:48, GANGSTERR napisał:

? Dałem ci pamięci 1333 MHz więc skąd te 1600? Pamięci wyżej taktowane sa obsługiwane
tylko za pomocą OC


Owszem dałeś mi 1333 wszystko się zgadza. Sprawdzałem tylko specyfikację płyty i chciałem się upewnić jak to jest z obsługa wyżej taktowanych pamiątek (tak pod kątem zainwestowania dodatkowych 200 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 19:50, Zand79 napisał:


> ? Dałem ci pamięci 1333 MHz więc skąd te 1600? Pamięci wyżej taktowane sa obsługiwane

> tylko za pomocą OC

Owszem dałeś mi 1333 wszystko się zgadza. Sprawdzałem tylko specyfikację płyty i chciałem
się upewnić jak to jest z obsługa wyżej taktowanych pamiątek (tak pod kątem zainwestowania
dodatkowych 200 zł)


Inwestowanie tych 200 zł w wyzej taktowane pamięci da ci jakiś 1-2 fps w grze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 19:58, GANGSTERR napisał:


Inwestowanie tych 200 zł w wyzej taktowane pamięci da ci jakiś 1-2 fps w grze...


To może lepsza płyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 23:19, Harrolfo napisał:

Głupie pytanie: Czy jeśli laptop jest 3-rdzeniowy 2.1 GHz, to w sumie ma 6.3 GHz?


czasem jest tak ( jak w netbookach lub w ngp), że aby bateria dłuzej wytrzymała zmniejszaja ,,sume taktowania" i wtedy 3x2.1 > 6.3 , ale nie wiem jak jest u cb wiem, ze akurat tak jest czasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 23:19, Harrolfo napisał:

Głupie pytanie: Czy jeśli laptop jest 3-rdzeniowy 2.1 GHz, to w sumie ma 6.3 GHz?


Nic się nie sumuje, masz 3 rdzenie taktowane 2,1 Ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jaka jest różnica, czy kupię kompa jedno-, czy wielordzeniowego? Myślałem, że na tym wielordzeniowym pogram chociaż np w Crysisa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2011 o 23:19, Harrolfo napisał:

Głupie pytanie: Czy jeśli laptop jest 3-rdzeniowy 2.1 GHz, to w sumie ma 6.3 GHz?

Nie. To tak jakbyś miał 3 samochody, z których każdy może się rozpędzić do 210km/h. One nie są tym samym, co jeden, zdolny rozpędzić się do 630 km/h.

Dnia 28.01.2011 o 23:19, Harrolfo napisał:

No to jaka jest różnica, czy kupię kompa jedno-, czy wielordzeniowego? Myślałem, że na tym wielordzeniowym pogram chociaż np w Crysisa...

Wiele gier/programów korzysta z procesorów wielordzeniowych. Nie działa to na zasadzie, że 2 rdzenie liczą to samo co 1 rdzeń 2 razy szybciej, tylko każdy liczy co innego w tym samym czasie. Program/gra musi być napisany tak, by wspierać wielowątkowość. Teraz jednak nie tworzy się już gier pod 1 rdzeń. Obecnie najwięcej gier jest pisanych właśnie pod 3 rdzenie, bo to najczęściej konwersje z Xboxa 360, który posiada procesor właśnie 3 rdzeniowy.
Co do Crysisa, to jest dość specyficzną grą. Ma potężna fizykę, a wspiera tylko 2 rdzenie, przez co muszą być bardzo wysoko taktowane. Na detalach wysokich, lub wyższych, żaden procesor z zegarem 2,1 GHz nie pozwoli na płyną grę bez spadków FPS przy większych eksplozjach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 09:33, gadula4 napisał:

Nie. To tak jakbyś miał 3 samochody, z których każdy może się rozpędzić do 210km/h. One
nie są tym samym, co jeden, zdolny rozpędzić się do 630 km/h.

Good point :)

Dnia 29.01.2011 o 09:33, gadula4 napisał:

Wiele gier/programów <ciach>

Czyli krótko - nawet jeśli laptop jest 3-rdzeniowy, 2.1 GHz, to, żeby grać w odpowiednie gry, to każdy rdzeń musi mieć minimum Hertzów wymaganych przez tę grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o laczenie podzespolow tej samej firmy, tylko o to iz w tym przedziale cenowym procesory intela sa po prostu wydajniejsze w grach.
Chcesz zaplacic tyle samo a miec gorsza plynnosc w grach? Nie widze problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2011 o 12:54, gumisfajnymis napisał:

A czemu nie łaczyc procka AMD z kartą graficzną AMD ?


Pisałem dwa razy, że w tym przedziale cenowym opieranie zestawu na CPU AMD nie ma sensu.. Czego tutaj nie rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się