Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.02.2011 o 08:49, Phobos_s napisał:

> procek - i5-2500k
> płyta główna- asrock p67 pro3

Wstrzymaj się z kupowaniem płyty z P67 bo okazało się, że wszystkie chipset P67 i H67
mają wadę.
http://www.gram.pl/news_8QPgGuq0_Intel_oficjalnie_przyznaje_sie_do_bledu_chipsety_dla_Sandy_Bridge_maja_fabryczna_wade.html


oh damn, dzięki za info, to bym się nieźle przejechał..

ciekawe ile zajmie wypuszczenie nowego chipsetu.. yh a myślałem, że w piątek już nowego kompa składać będę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 07:21, mrosi napisał:

/.../

Mirasku, wszystko pięknie. Tylko skąd kasiorkę? ;)
Na mobo, procka i pamiątki wydam ponad 2k. Niech nawetsprzedam swojego GTX460 za 500
PLN, to i tak ~1k do wydania pozostanie. A skąd pytam? Skąd? ;P


Na razie nie kupuj nowej mobo, proca i pamiecii tylko sprzedaj gtx 460 i kup gtx 570 phantom.
Za 2 miechy maja wyjsc poprawione plyty na p67 i wtedy kupisz nowe mobo i reszte.
Aktualnie masz 4 rdzeniowego penrynka, wiec problemow z wydajnoscia gtx 570 nie bedzie.
Ja bym tak zrobil, gdybymk mial dwa patyki :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jakiego procka mogę dokupić do płyty: ASUS A7N8-X. Obecnie mam AMD Athlon XP +2500. Sporo nowych gier sie na nim włącza, ale jak sami wiecie nie w takich detalach jakby się chciało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 11:04, DracoBart31 napisał:

Mam pytanko, jakiego procka mogę dokupić do płyty: ASUS A7N8-X. Obecnie mam AMD Athlon
XP +2500. Sporo nowych gier sie na nim włącza, ale jak sami wiecie nie w takich detalach
jakby się chciało :)


Athlon 3200.
Musisz tylko zaktualizowac bios plyty na starym procu jezeli ma inna wersje niz odpowiedni dla athlona 3200.

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=Uz3L1ioFuZkCI0VO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam przymierzam się do kupna Radeona 6950 i mam pytanko
podstawowe modele można kupić wykładając tak ok. 1050 zł. (Gigabyte 1009, Asus 1059 Sapphire 1079), natomiast znalazłem jeszcze coś takiego:
MSI R6950 Twin Frozr II/OC Radeon HD 6950 2GB (GDDR5 256bit, 2xDVI, HDMI, 2xDP) za 1126 PLN opłaca się dołożyć te parę złotych za zmienione chłodzenie?

GANGSTERR
kupiłeś już może tego Lan coola? jakie wrażenia? (rozważam kupno bo Perełka nie zmieści mi się pod biurkiem ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 15:12, Zand79 napisał:

opłaca się dołożyć te parę złotych za zmienione chłodzenie?


Pytanie czy zamierzasz modować tego 6950 na 6970. Bo tylko referenty się modują. Tego TwinFrozra już nie zmodujesz a wg mnie to jest lepszy patent niż zwykłe OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 15:12, Zand79 napisał:

Witam przymierzam się do kupna Radeona 6950 i mam pytanko
podstawowe modele można kupić wykładając tak ok. 1050 zł. (Gigabyte 1009, Asus 1059 Sapphire
1079), natomiast znalazłem jeszcze coś takiego:
MSI R6950 Twin Frozr II/OC Radeon HD 6950 2GB (GDDR5 256bit, 2xDVI, HDMI, 2xDP) za 1126
PLN opłaca się dołożyć te parę złotych za zmienione chłodzenie?

Chłodzenie dobre, tylko nie będziesz mógł jej zmodować na HD 6970 (tylko referenty się dają)

Dnia 02.02.2011 o 15:12, Zand79 napisał:

GANGSTERR
kupiłeś już może tego Lan coola? jakie wrażenia? (rozważam kupno bo Perełka nie zmieści
mi się pod biurkiem ;D)

Nope, caly czas czekam, niestety dostępność tej budy jest kiepska (jesli chcesz mieć od ręki, trzeba dołożyć kilkadziesiąt złotych, ale wtedy się już raczej przepłaca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THX Panowie za info co do karty

Dnia 02.02.2011 o 15:58, GANGSTERR napisał:

Nope, caly czas czekam, niestety dostępność tej budy jest kiepska (jesli chcesz mieć
od ręki, trzeba dołożyć kilkadziesiąt złotych, ale wtedy się już raczej przepłaca).


Spróbuj tutaj: http://sklep.hard-pc.pl
przed chwilą dzwoniłem i dostępna bez problemu w cenie 399 pln. A jeżeli właśnie zamówiłem ostatnią sztukę facet powiedział że nie ma problemu i ściągnie nową partię - ale nie obiecał już tej samej ceny ;(
Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2011 o 20:43, GANGSTERR napisał:

Karta graficzna:
PowerColor Radeon HD5750 512MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP
390 zł


Gość zaproponował mi zmianę karty na taki sam model ,ale 1 GB o 10 zł drożej ,bo tamtej nie mają.Brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 17:37, Nikodem95 napisał:


> Karta graficzna:
> PowerColor Radeon HD5750 512MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP
> 390 zł
>

Gość zaproponował mi zmianę karty na taki sam model ,ale 1 GB o 10 zł drożej ,bo tamtej
nie mają.Brać?


yup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2011 o 16:24, Zand79 napisał:

Spróbuj tutaj: http://sklep.hard-pc.pl
przed chwilą dzwoniłem i dostępna bez problemu w cenie 399 pln. A jeżeli właśnie zamówiłem
ostatnią sztukę facet powiedział że nie ma problemu i ściągnie nową partię - ale nie
obiecał już tej samej ceny ;(
Powodzenia


Już zamówilem i co ważniejsze, zapłaciłem w coolingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 17:38, GANGSTERR napisał:

>
> > Karta graficzna:
> > PowerColor Radeon HD5750 512MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP
> > 390 zł
> >
>
> Gość zaproponował mi zmianę karty na taki sam model ,ale 1 GB o 10 zł drożej ,bo
tamtej
> nie mają.Brać?

yup

Kurde ,co ja bym bez gramu zrobił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam procesora do płyty głównej Intel Luxemburg D915GUX w tej chwili mam celerona 3.33ghz .
Mój sprzęt to procesor celeron d 3.33ghz , 1.5gb . geforce 6600 256 mb. Czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2011 o 10:15, Misquamaqus napisał:

Na razie nie kupuj nowej mobo, proca i pamiecii tylko sprzedaj gtx 460 i kup gtx 570
phantom.
Za 2 miechy maja wyjsc poprawione plyty na p67 i wtedy kupisz nowe mobo i reszte.
Aktualnie masz 4 rdzeniowego penrynka, wiec problemow z wydajnoscia gtx 570 nie bedzie.
Ja bym tak zrobil, gdybymk mial dwa patyki :))


Nie kuś Brachu, nie kuś.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się