Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2006 o 18:05, Larry Laffer napisał:

Mam pytanie do wlaścicieli płyt głównych, które obsługują dwa procki.
Czy te procki muszę być takie same? Taka sana prędkość i taktowanie? Myślę o kupnie właśnie
takiej płytyt a żal jest mi sie rozstawać ze starym prockiem, no i w końcu warto by było wykorzy\stać
te pare mhz:)


O czym ty mówisz? Jakie dwa oddzielne procesory?
Taki Core 2 Duo od razu ma 2 rdzenie.
Tak samo każdy Athlon X2 itd.
Więc o co ci chodzi?
No i jaki procek masz obecnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 18:36, Barkley napisał:

co sadzicie o conroe e6300.Jak sobie radzi w grach i innych aplikacjach i czy warto kupic?

Lepiej dorzucić złociszy i kupić se GF 7600 GS lub GT :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 18:36, Barkley napisał:

co sadzicie o conroe e6300.Jak sobie radzi w grach i innych aplikacjach i czy warto kupic?

radzi sobie super, to najlepszy procesor jaki mozna teraz kupic za te pieniadze, bardzo dobrze sie podkreca,na dobrej plycie z chipsetem Intel P5B dojdziesz do ponad 3 GHz bez zadnego problemu,warto kupowac cena spada i powinna spadac dalej , jak Ci sie nie spieszy to poczekaj az zaczna spadac tez ceny modelu 6600 - jest znacznie mocniejszy bo ma 2 razy tyle pamieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niewielki to upgrade aczkolwiek zdążyłem się zorientować po szukajce, że na ten temat też piszę się tutaj. Do rzeczy. Chcę kupić sobie nowy dysk bo 40GB to zdecydowanie dzisiaj za mało i daje mi się to we znaki ;) Myślę nad 80 lub 120GB. Różnica cenowa niewielka więc skłaniam się ku 120GB. Ale jak wszedłem na siriusa to w cenie ok. 250zł można dostać dysk od 80GB do 200GB ale czymś się przecież różnią...a ja się na tym kompletnie nie znam (poza tym, że chcę 7200obr/min ;)).
Chcę po prostu dobry dysk w cenie ok. 200-300zł.

DRUGA SPRAWA
Chcę kupić kumplowi myszkę, upatrzyłem sobie laserową Logitecha V150 do laptopów. Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest w niej długość kabla ? Bo kolega chce żeby za krótki nie był....
A może macie jakieś alternatywy w tej cenie (ok. 100-120zł). Dobrze, gdyby też była laserowa.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 18:42, Sareavok1 napisał:

> co sadzicie o conroe e6300.Jak sobie radzi w grach i innych aplikacjach i czy warto kupic?

Lepiej dorzucić złociszy i kupić se GF 7600 GS lub GT :].

conroe 6300 nie ma nic wspolnego z GeForcem - to jest procesor :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 18:45, dobrakos napisał:

conroe 6300 nie ma nic wspolnego z GeForcem - to jest procesor :)))

Sorryy ale te zonaczenia na 6xxx już mi oczopląsy robią i za szybko kojarzą mi się z GeForce''ami
... przepraszam :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze troche mi sie spieszy i mysle teraz nad 6300 albo 6400 ale nie wiem czy na ten drugi starczy mi kasy.Bo musze jeszce dokupic plyte glowna i ram.Bo ten moj ma 400mhz taktowanie.Czytalem ze ten najlepiej chodzi z 800 mhz.Myslalem o plycie glownej P5N32-SLI SE Deluxe asus do tego.A raqm nie wiem wiem ze musi mi ram wyjsc nie wiecej niz 500zl.1gb kit.najelpiej 2 x 512.Teraz mam athlona 64 3000+ i stwierdzilem ze mam teraz mozliwosc kupna nowego bo ten moj juz nei chodzi tak dobrze jak kiedys w sensie wymagania sprzetowe sie zmienily :/ .A co do karty graficznej to mam NX7600gt 256mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 18:44, S4jm0n napisał:

Niewielki to upgrade aczkolwiek zdążyłem się zorientować po szukajce, że na ten temat też piszę
się tutaj. Do rzeczy. Chcę kupić sobie nowy dysk bo 40GB to zdecydowanie dzisiaj za mało i
daje mi się to we znaki ;) Myślę nad 80 lub 120GB. Różnica cenowa niewielka więc skłaniam się
ku 120GB. Ale jak wszedłem na siriusa to w cenie ok. 250zł można dostać dysk od 80GB do 200GB
ale czymś się przecież różnią...a ja się na tym kompletnie nie znam (poza tym, że chcę 7200obr/min
;)).
Chcę po prostu dobry dysk w cenie ok. 200-300zł.

DRUGA SPRAWA
Chcę kupić kumplowi myszkę, upatrzyłem sobie laserową Logitecha V150 do laptopów. Czy ktoś
może mi powiedzieć jaka jest w niej długość kabla ? Bo kolega chce żeby za krótki nie był....
A może macie jakieś alternatywy w tej cenie (ok. 100-120zł). Dobrze, gdyby też była laserowa.

Pozdrawiam


Proponuje dysk 120 gb.Ale mysle ze dobry dysk WD mozesz kupic za te 200-300 zl.Ja mam za chyba juz nie pamietam bo to dawno troche bylo z pol roku temu WD 160gb za okolo 250 zl 300 max.Polecam nigdy na Western digital sie jeszcze nie zawiodlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 18:48, Barkley napisał:

Chodzi o to ze troche mi sie spieszy i mysle teraz nad 6300 albo 6400 ale nie wiem czy na ten
drugi starczy mi kasy.Bo musze jeszce dokupic plyte glowna i ram.Bo ten moj ma 400mhz taktowanie.Czytalem
ze ten najlepiej chodzi z 800 mhz.Myslalem o plycie glownej P5N32-SLI SE Deluxe asus do tego.A
raqm nie wiem wiem ze musi mi ram wyjsc nie wiecej niz 500zl.1gb kit.najelpiej 2 x 512.Teraz
mam athlona 64 3000+ i stwierdzilem ze mam teraz mozliwosc kupna nowego bo ten moj juz nei
chodzi tak dobrze jak kiedys w sensie wymagania sprzetowe sie zmienily :/ .A co do karty graficznej
to mam NX7600gt 256mb.

jak Ci sie spieszy to proponuje wziac tansze 6300 na plycie Asusa P5N32 ale nie na Deluxie - oszczedzasz sporo kasy.Podkrecisz sobie go latwo i dobrze.Kosci 512 MB RAM to juz przezytek, kup sobie kosc 1 GB albo i 2 jak masz kase,oczywiscie tylko 800 Mhz, co do producenta to rozne sa opinie, ja bym radzil jednak tanszego elixira albo A-Data.Karta graficzna jest narazie ok (chyba ze nie masz co z kasa robic) i zmienisz sobie jak wejdzie DX10 i ceny nowych kart spadna.Co do tego Deluxa to tak jak kolega u gory pisal tylko pod SLI a to sie nie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 18:35, ziptofaf napisał:

O czym ty mówisz? Jakie dwa oddzielne procesory?
Taki Core 2 Duo od razu ma 2 rdzenie.
Tak samo każdy Athlon X2 itd.
Więc o co ci chodzi?
No i jaki procek masz obecnie?


Nieznam sie na tym zabardzo. Chodzi mi o płytę główną, która obsługuje dwa procki - dwa procesory na jednej płycie. Mam Athlona Xp 1533mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:13, S4jm0n napisał:

Ahaaa, moja płyta główna to ABIT NF7..więc chcę dysk ATA.

Patrz żeby dysk miał ncq; więcej niż 8 mb cache to bardziej pic na wodę; każda firma ma swoich zwolenników i przeciwników, modele lepsze i gorsze; jeśli nie będziesz miał pecha [zbyt głośno chodzący egzemplarz] to obojętne co kupisz [Hitachi, Maxtor, Samsung, WD, Seagate] powinno być dobrze.
Wersji RE nie polecam - parę miesięcy temu czytałem bardzo niepochlebne opinie użytkowników tych dysków. Dużo bad sektorów siew krótkim czasie pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko bo juz sie dowiedzialem ze pod moja płyte główna nie podłacze zadnego Intel Core Duo a wiec: Czy przy zmianie płyty głównej musialbym zmieniac wszystko (czyli karte graficzna , ram ) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:20, Larry Laffer napisał:

Nieznam sie na tym zabardzo. Chodzi mi o płytę główną, która obsługuje dwa procki - dwa procesory
na jednej płycie. Mam Athlona Xp 1533mhz

Są płyty obsługujące dwa procesory,ale:
1. to są płyty serwerowe,
2. nie na socket A, który masz,
3. w normalnych zastosowaniach domowych [gry, net, fiilmy] te 2 procki są zupełnie do niczego nieprzydatne - brak wzrostu wydajności;
4. AMD chce niedługo wprowadzić rozwiązania dwuprocesorowe do domów - konkurencja dla c2d, ale m.zd. jest to przerost formy nad treścią.
5. sprzedaj to co masz i kup nowy sprzęt, a nie kombinuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:30, boduczek napisał:

Mam takie pytanko bo juz sie dowiedzialem ze pod moja płyte główna nie podłacze zadnego Intel
Core Duo a wiec: Czy przy zmianie płyty głównej musialbym zmieniac wszystko (czyli karte graficzna
, ram ) ??

Pod c2d są płyty obsługujące ddr2 i karty na pci-e - sprawdź co masz i będziesz wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy taka wymiana:
procesor: Pentium 4 2.6GHz socket 478 => Pentium 4 D 3.2 GHz Dual Core socket 775
karta grafiki: GeForce 6800 128/128 DDR AGP => GeForce 7600 Galaxy GS 256/128 DDR3 PCI-E
Ram: 2*512 DDR PC 3200 400MHz => 2*512 DDR2 PC 4200 533 MHz

Podniesie wydajnosc komputera? Padl mi chyba procesor, a teraz tridno znalezc nowy na socket 478, a ze padl wraz z plyte glowna, to plyte wymienie niewielkim kosztem na taka z socketami 775, procesor dokupie nowy, ram wymienie z wlasnej kieszeni ze strata maksimum 100zł. Problem bedzie z karta grafiki, chyba wykorzystam kolo ratunkowe: prezent gwiazdkowy ^_^. Tylko ciekaw jestem czy taki sprzet jest dosc dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:45, Mistic napisał:

Mam pytanie, czy taka wymiana:
procesor: Pentium 4 2.6GHz socket 478 => Pentium 4 D 3.2 GHz Dual Core socket 775
karta grafiki: GeForce 6800 128/128 DDR AGP => GeForce 7600 Galaxy GS 256/128 DDR3 PCI-E
Ram: 2*512 DDR PC 3200 400MHz => 2*512 DDR2 PC 4200 533 MHz

Podniesie wydajnosc komputera? Padl mi chyba procesor, a teraz tridno znalezc nowy na socket
478, a ze padl wraz z plyte glowna, to plyte wymienie niewielkim kosztem na taka z socketami
775, procesor dokupie nowy, ram wymienie z wlasnej kieszeni ze strata maksimum 100zł. Problem
bedzie z karta grafiki, chyba wykorzystam kolo ratunkowe: prezent gwiazdkowy ^_^. Tylko ciekaw
jestem czy taki sprzet jest dosc dobry.


Nie polecam 7600 galaxy.Najlepszy model 7600 jest zrobiony przez Asusa (na 90% juz nie pamietam taka z gorylem na wiatraku) jest troche drozsza od pozostalych tego typu najlepsza mowie o roznicy 100 zl.Sam mam 7600 256mb MSI i jestem zadowolony.Zaplacilem za nia 700zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym ramie http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GEIL+1GB+DDR2+800+KU
Na chip.pl jest w rankingu ogolnym na 6 miejscu ale ehh tak to mi pasi oczywiscie tylko ze drogi jest :/ .Bo ja tu kombinuje tak ze plytre glowna chce na gwiazdke a procek i ram(do ramu sie musze jeszce dolozyc) na urodziny i imieniny (mam blisko siebie).A musze kupic wszystko bo inaczej co najwyzej polezy na polce bo ja mam 400mhz ram w kompie :/ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:45, Mistic napisał:

procesor: Pentium 4 2.6GHz socket 478 => Pentium 4 D 3.2 GHz Dual Core socket 775


>Padl mi chyba procesor, a teraz tridno znalezc nowy na socket

Dnia 25.11.2006 o 19:45, Mistic napisał:

478. (...)


Dopisuję się do pytania, chociaż ja mam nadzieję na odratowanie procka - znalazłem jakąś złotą rączkę... Ostatni ratunek, bo w serwisie powiedzieli, że padł kompletnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się