Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam
Mam już dwie takie same kości Kingmax 512 400 MHz. Włożyłem je w sloty. Nadal nie ma duel channel. Mam płyte główną które ma tylko 2 miejsca tego samego koloru....
Czy można gdzieś włączyć dual channel ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 01:02, Olamagato napisał:

>/.../ > Tu nie chodzi tylko o złotówkę, chociaż w przypadku komputera, który pracuje rok w rok przez
np. 8 godzin dziennie, a/.../

Dobrze, nie do końca, ale przyznaję Ci rację. Głownie w kwestii niedoboru energii elektrycznej, bo co do ogrzewania - komputery w mieszkaniu nieźle grzeją, można w zamian trochę kaloryfery przykręcić ;) (mam 4 na dwoje domowników, czasem chodzą trzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem , wybrałem już sobie kilka podzespołów do mojego nowego kompa ale nie wiem co dalej

Procesor - Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz BOX (LGA775, 64bit)
Grafika - GeForce PCI-E 7900GS Galaxy DDR3 1,2ns Zalman 256 MB TV-out / DVI BOX (256-bit)
Pamięć - .DDR2 2x1024MB PC-800 lub 667 Goodram zależy od finansów

i potrzeba mi do tego

zasilacz i płyta główna

Z góry dzięki za wszystkie porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2006 o 13:09, exastrid napisał:

zasilacz i płyta główna

1. Ile masz forsy ?
2. Nie bierz goodram - niestety na niektórych płytach pod c2d są z nimi kłopoty [chodzi o użyty rodzaj kości do produkcji pamięci].
3. Potrzebujesz jakieś wi-fi, eSata czy coś takiego nietypowego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 08:02, BzyQacz napisał:

GF ma 256 bitów.

Żaden GF rodziny 6xxx poza 6800 (LE/XT/GT/Ultra) nie ma 256-bitowego dostępu do pamięci karty. Wszystie karty 6200 i 6600 sa 128-bitowe. A wersje SE mogą być nawet 64-bitowe.
Radeony 9700 i 9800 poza specjalnie oznaczonymi są 256-bitowe i posiadają pamięć 2,8-3.0 ns
Jezeli chodzi o 9800 Pro, to porównywalne wydajnością są dopiero modele GF 6600 GT (i to na rozdzielczościach do 1024x768. Nieco szybsze lub o połowę szybsze GF rodziny 6800 (ale te są już 256-bitowe).
Karta porównywalną z GF 6200 jest Radeon 9200 i 9550 (jeden nieco wolniejszy, drugi nieco szybszy). Jedyną przewagą rodziny 6xxx nad starymi radkami 9xxx jest nowszy procesor graficzny czyli obsługiwanie technologii SM 3.0 i kilku mniej ważnych.

Jednak jak się okazało niemal wszystkie gry jeżeli obsługują SM3.0 obsługują również SM 2.0 przy niezauważalnej różnicy jakości możliwej do uzyskania na tak wolnych kartach. SM 3.0 pokazuje drobną poprawę obrazu dopiero u demonów wydajności i w benchmarkach, gdzie bardzo długie programy shaderów faktycznie są używane i ich użycie ma sens.
Po krótkim okresie pojawienia się kilku gier opłaconych przez Nvidię, gdzie programy shaderów występowały tylko w wersjach 1.0 i 3.0, co powodowało, że karty Radeona musiały użyć starszych bardzo źle wyglądających 1.0 - gry już takie nie wychodzą bo ich producenci sami ograniczyli sobie sprzedaż gier tylko do kart 6xxx i 7xxx Nvidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 00:07, ziptofaf napisał:

> zastanawiam się czy kupić sobie kamere zlogitech czy media tech ??

Tak po prawdzie, to niezupełnie ten temat, ale napisz chociaż do jakiej kwoty.
W najtańszych może wygrywać media-tech, ale już w średnich i wyższych logitech



do 200 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie podobnie jak exastrid mam problem z precyzyjnym doborem niektórych podzespołów kompa, który ma służyć nie tylko do grania :D, ale i do zabawy z fotografią i cyfrowym video.

To co wybrane:

Procesor - Intel Core2 Duo E6300 1.89 GHz BOX
Grafika - GeForce PCI-E 7900GS Galaxy DDR3 1,2ns Zalman 256 MB TV-out / DVI BOX (256-bit)
Pamięć - DDR2 2x1024MB PC-800 lub 667 Patriot

i reszta nie sprecyzowana, przy których proszę o radę:

-płyta - myślałam o Asusie, ale się nie upieram: żeby dała się podkręcać, fajnie gdyby było SLI (a gdyby nie było SLI, to czy brać kartę z większą pamięcią-512 MB), może miec WIFI, ale nie musi ;)
-zasilacz - Topower moc=?, a może inny.
-twardziel - 250 GB lub 320 GB firma=?
-monitor -LCD 19-stka

Nie piszę ile na to mam przeznaczone forsy, potem się będę o to martwić, ale jak się można domyśleć milionerką nie jestem :(. Poza tym ważna jest dla mnie wiedza, które firmy produkujące podzespoły są warte uwagi i polecane przez samych użytkowników, a nie przez producentów, czy dystrybutorów którzy poprostu chcą sprzedzać towar.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam cyferki mi się "machnęły", oczywiście:

Dnia 26.11.2006 o 15:15, Paladynka napisał:

Procesor - Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz BOX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 15:15, Paladynka napisał:



Plyta glowna http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30079 ponoc b. dobrze sie podkreca i jest dobrej firmy ;)

Pamiec musi byc Patriot? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27157 te sa dobre ale maja CL5, natomiast te Geile http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24722 sa niewiele drozsze a maja CL4.

Z zasilaczy polecam Tagany. Mysle, ze 430W wystarczy, aczkolwiek nie jestem pewien.

Z twardzielem musisz trafic bo ludzie skarza sie na wszystkie firmy ;] Ja osobiscie mam Samsunga i dziala mi bardzo dobrze. 250GB w zupelnosci wystarczy.

A na monitorach to sie nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 15:39, Fum4R napisał:

>


Sry, pochrzanilo mi sie. Te RAMy od Patriot maja taktowanie 677Mhz i sa na CL4, zas te Geile maja taktowanie 800Mhz na CL4. Sorki. Za duzo nauki na dzis:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 13:16, Clegan napisał:


> zasilacz i płyta główna
1. Ile masz forsy ?
2. Nie bierz goodram - niestety na niektórych płytach pod c2d są z nimi kłopoty [chodzi o użyty
rodzaj kości do produkcji pamięci].
3. Potrzebujesz jakieś wi-fi, eSata czy coś takiego nietypowego ?


Coś ponad 3000 zł , a płyta taka żeby mi 4 kości pamięci weszły nagrywarka i twardziel , do neta jestem podłączony kablem więc wi-fi jest zbędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałam Patrioty, bo czytałam, że nieźle się podkręcają, ale nie będę się przy nich upierać. Wiesz, ponieważ milionerką nie jestem, a jak mój ojciec powiada: "Jak się nie jest bogatym to sie nie kupuje byle czego", chcę kupić dobre podzespoły z których można coś jeszcze wycisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 15:53, Paladynka napisał:

Napisałam Patrioty, bo czytałam, że nieźle się podkręcają, ale nie będę się przy nich upierać.
Wiesz, ponieważ milionerką nie jestem, a jak mój ojciec powiada: "Jak się nie jest bogatym
to sie nie kupuje byle czego", chcę kupić dobre podzespoły z których można coś jeszcze wycisnąć.


ale co Ci po dobrze podkrecajacych sie pamieciach, jak ta plyta glowna obsluguje max 800Mhz? A takie plyty obslugujace 1000Mhz kosztuja troche wiecej. Poza tym te 2GB wystarcza Ci na dlugo. A w przyszlosci mozna dokupic jeszcze z 1 GB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 11:33, KrzysztofMarek napisał:

Dobrze, nie do końca, ale przyznaję Ci rację. Głownie w kwestii niedoboru energii elektrycznej,
bo co do ogrzewania - komputery w mieszkaniu nieźle grzeją, można w zamian trochę kaloryfery
przykręcić ;) (mam 4 na dwoje domowników, czasem chodzą trzy ;)

Dlatego kiedy jestem na technologi biurowej jest mi nie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 15:53, Paladynka napisał:

Napisałam Patrioty, bo czytałam, że nieźle się podkręcają, ale nie będę się przy nich upierać.

W aktualnym zestawieniu "Chipa" Patriot Extreme 2 GB DDR2-1000 XBLK (2c1024GB, PC2-8000/1000Mhz) są na pierwszym miejscu pod względem wydajności. Tylko drogie strasznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się