Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2006 o 18:35, ziptofaf napisał:

O czym ty mówisz? Jakie dwa oddzielne procesory?
Taki Core 2 Duo od razu ma 2 rdzenie.
Tak samo każdy Athlon X2 itd.
Więc o co ci chodzi?
No i jaki procek masz obecnie?


Nieznam sie na tym zabardzo. Chodzi mi o płytę główną, która obsługuje dwa procki - dwa procesory na jednej płycie. Mam Athlona Xp 1533mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 18:35, ziptofaf napisał:

O czym ty mówisz? Jakie dwa oddzielne procesory?
Taki Core 2 Duo od razu ma 2 rdzenie.
Tak samo każdy Athlon X2 itd.
Więc o co ci chodzi?
No i jaki procek masz obecnie?


Nieznam sie na tym zabardzo. Chodzi mi o płytę główną, która obsługuje dwa procki - dwa procesory na jednej płycie. Mam Athlona Xp 1533mhz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam w komputerze pamięć RAM Kingmax 512 400 MHz. Kupiłem dzisiaj drugą kość. Zauważyłem że starsza pamięć ma 16 kości (po 8 na stronie) a druga 8. W programie sprawdziłem że ta nowsza ma także niższe timingi. Nie za bardzo się orientuje ale czy mam dual channel ?Mogę to jakoś zmienić (timingi) ?

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 21:46, Krajczy napisał:

Witam
Mam w komputerze pamięć RAM Kingmax 512 400 MHz. Kupiłem dzisiaj drugą kość. Zauważyłem że
starsza pamięć ma 16 kości (po 8 na stronie) a druga 8. W programie sprawdziłem że ta nowsza
ma także niższe timingi. Nie za bardzo się orientuje ale czy mam dual channel ?Mogę to jakoś
zmienić (timingi) ?

Dziękuje i pozdrawiam


Raczej nie masz, bo na dualu działają dwie identyczne karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 21:02, Barkley napisał:

Widzialem fajny set patriota 1gb 800mhz.Podkrecac to jesli jzu to bede niewiele.

To na co Ci te PDP czy Geile ? Te pamięci kupuje się jak ktoś myśli o podkręcaniu. Tańsze tez podkręcisz - do niewielkiego oc wystarczą.
Po 2. - podałem Ci wcześniej linki do testu gdzie wychodzi na to, że ta płyta asusa na chipsecie nVidii kręci się słabiej niż na chipsetach intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 21:34, Larry Laffer napisał:

Nieznam sie na tym zabardzo. Chodzi mi o płytę główną, która obsługuje dwa procki - dwa procesory
na jednej płycie. Mam Athlona Xp 1533mhz


Postaram ci się to wytłumaczyć prostymi słowy. Większość obecnych płyt głównych obsługuje procesory dwurdzeniowe (2 kawałki krzemu w jednej obudowie), a nie dwa w pełni oddzielne procesory (np. 2 takie Athlony XP jak twój)

Rozwiązania kilku, a nawet kilkunasto procesorowe jak najbardziej istnieją. Ale nie są to produkty dla zwykłych zjadaczy chleba, bo sprzęt pozwalający na to np. procesor Opteron 800 (możliwe jest połączenie nawet 8 takich do komputera) kosztuje kilka tysięcy złotych. Ale co ci po dokładnej specyfikacji technicznej.......
Suche fakty są takie:
Twój Athlon XP przy wymianie komputera wyrzuć albo sprzedaj na allegro (ceny dochodzą do 200 zł)
Nie da się go wsadzić jako procesora drugiego do żadnej płyty głównej, jest to fizycznie niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 21:18, BzyQacz napisał:

Panowie, mam zamiar upgrade''ować kompa. Niestety, mam płytę pod AGP. I takiej też karty szukam.
I znalazłem dwie okazje, które mi się widziały. Ale nasuwa mi się pytanie: co lepsze? GF 6200
256, czy Radek 9800 Pro 128? Pomóżcie.


Radeon 9800 jak sądzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 21:46, Lak5 napisał:

zastanawiam się czy kupić sobie kamere zlogitech czy media tech ??


Tak po prawdzie, to niezupełnie ten temat, ale napisz chociaż do jakiej kwoty.
W najtańszych może wygrywać media-tech, ale już w średnich i wyższych logitech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 16:57, KrzysztofMarek napisał:

Mój zasilacz też ma pasywne. Jakoś nie odczuwam tego jako wady, nawet, jaśli co miesiąc płacę
z tego tytuł o złotówkę więcej.

Tu nie chodzi tylko o złotówkę, chociaż w przypadku komputera, który pracuje rok w rok przez np. 8 godzin dziennie, a juz tym bardziej 24 godz. na dobę, nie jest to bez znaczenia. Szczególnie jak tych komputerów jest 3,4 lub 5 w jednym mieszkaniu (dzisiaj w wielu domach standardem jest jeden komp na domownika).
Może dla Ciebie nie ma to znaczenia, ale ja liczę wszystkie waty za jakie mi przychodzi zapłacić, również jako ciepło (ogrzewanie mieszkania), a nawet wychodzące jako ciepło bo każdy wat ciepła, to kolejne złotówki wydane na klimatyzację w lecie gdy jeden mocny komputer potrafi zredukować o połowę całą efektywną moc klimatyzatora w mieszkaniu.
Poza tym jest jeszcze jeden argument za kontrolą mocy - przy rosnącym bez opamiętaniu zużycia prądu problemem czasem zaczyna się stawać przepustowość prądowa aluminiowych kabli w ścianie. Czasem włączenie komputera przegina ilośc amperów w jednym obwodzie, w którym już pracuje jakiś grill elektryczny, toster, kuchenka, czajnik bezprzewodowy, mikrofalówka itd. To ja wolę wiedzieć co się dzieje i samemu ograniczać niepotrzebne straty i wydatki.
Na dodatek gdy w całej dzielnicy siądzie prąd, to ja wolałbym nie wydawać za dużo kasy na ropę do generatorka dieslowskiego.
Taka mikroekonomia domowa. :)

Dnia 25.11.2006 o 16:57, KrzysztofMarek napisał:

To może mieć znaczenie dla elektrowni

A możesz wierzyć, że ma. Polska cierpi na niedobór energii - jeszcze tego nie widać, ale to kwestia najdłużej kilku lat. I będzie potrzebna albo elektrownia atomowa dużej mocy lub nawet dwie, albo zdarzy się jakiś cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 17:09, Kamiloos napisał:

nie wiedziec czemu automatyczne dostosowanie jest niedostepne :/

Jesteś pewien. A co chcesz zmieniać w ustawieniach? Domyślne nie są w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 01:04, Olamagato napisał:

> nie wiedziec czemu automatyczne dostosowanie jest niedostepne :/
Jesteś pewien. A co chcesz zmieniać w ustawieniach? Domyślne nie są w porządku?


Gdy naciskam przycisk odpowiedzialny za "aito" to pokazuje mi sie male menu z napisem "Auto Adjustment not avaiable". W instrukcji wyczytalem, ze tryb Auto jest dosteony tylko w trybie analogowym - jednak ja takiego nie umiem wlaczyc. Niby jest przycisk do zmieniania ale panel zawsze wraca do ustawienia cyfrowego. A ja nie wiem od czego to zalezy - choc domyslam sie, ze od wejscia przy karcie grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowa o monitorze LCD i AUTO dla Analogowego wyjścia D-SUB???
Jeśli masz podłączony monitor do wyjścia DVI - białe z mnóstwem szpileczek=> coś takiego [:::::: +] to ten guzik nie jest potrzebny i dlatego nie działa => on służy jedynie do teoretycznie najlepszego ustawienia jakości obrazu dla wyjścia analogowego (czyli dla starej niebieskiej wtyczki, węższej i bez + ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 02:15, RobeN napisał:

Mowa o monitorze LCD i AUTO dla Analogowego wyjścia D-SUB???
Jeśli masz podłączony monitor do wyjścia DVI - białe z mnóstwem szpileczek=> coś takiego
[:::::: +] to ten guzik nie jest potrzebny i dlatego nie działa => on służy jedynie do teoretycznie
najlepszego ustawienia jakości obrazu dla wyjścia analogowego (czyli dla starej niebieskiej
wtyczki, węższej i bez + ).


Tak wlasnie sadzilem :P jakos sobie porazilem sam :-) Co do pytania Olamagato - domyslne ustawienia byly takie, ze mnie oslepialo :P Jasnosc na 100, kontrast bodajze na 75 :P Teraz mam 60/60 i jest ok :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 01:53, Kamiloos napisał:

W instrukcji wyczytalem, ze tryb Auto jest dosteony tylko w trybie analogowym

No pewnie. Tylko na analogowej wtyczce RGB D-Sub musisz konfigurować monitor jak interpretować dochodzący sygnał. Na DVI-D w ogóle nie jest to potrzebne bo panel dostaje informację jak obraz ma byc wyświetlany. Na tym złączu nie trzeba niczego konfigurować, żeby otrzymać oryginalny obraz z karty graficznej. Możesz sobie dopasować wyświetlanie ekranu do własnych preferencji lub skalibrować kolory, ale w normalnym działaniu nie jest to potrzebne.
Na złączu cyfrowym nie ma czegoś takiego jak klasyczne odświeżanie, czy korekcja geometrii. Jedyne co ma sens to modyfikacja kolorów przy kalibracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 21:18, BzyQacz napisał:

Panowie, mam zamiar upgrade''ować kompa. Niestety, mam płytę pod AGP. I takiej też karty szukam.
I znalazłem dwie okazje, które mi się widziały. Ale nasuwa mi się pytanie: co lepsze? GF 6200
256, czy Radek 9800 Pro 128? Pomóżcie.


kupuj Radeona, bo ten GeForce jest pewnie 64 bitowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się