Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2011 o 18:04, JackMuzyk napisał:

Hej!Ciągle nie moge znalezc jednoznacznej odpowiedzi..przeczytałem caly net i pisza roznie...
jak laczy sie kosci w dual chanel?
posiadam Kingston Dwie Pary 2GB DDR3-1333 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 KVR1333D3N9K2/4G
czyli w sumie 4 kosci co daje 8 giga w sumie .jak je ulokować ?czy jedna para to A1 A2
czy A1 B1?


Jak masz 4 kosci pamieci, to nie da sie ich zle zamontowac, bo przecierz zajmiesz wszystkie sloty dimm.
Poprostu montujesz, wlanczasz komputer i juz masz dual chanel.
Mozesz to sprawdzic w everescie w zakladce "mostek polnocny".

20110402211003

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie o drukarkach panuje cisza więc tutaj chyba szybciej uzyskam odpowiedź na moje pytanie. Mianowicie potrzebuję dobrej, taniej w eksploatacji i nieawaryjnej drukarki za max 350 zł. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 17:45, blacklio2 napisał:

O najważniejszym zapomniałeś, ile cali pewnie 32" ale lepiej się spytać :P


Koło 40'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 22:26, Dejred napisał:

> O najważniejszym zapomniałeś, ile cali pewnie 32" ale lepiej się spytać :P

Koło 40'' ;)


40 cali w budżecie podanym przez Ciebie... jest średnim pomysłem.

>1500zł i 2500zł, jeżeli różnica między tym tańszym, a droższym nie będzie aż tak duża, wezmę tańszy, 1000zł wolne

Dnia 02.04.2011 o 22:26, Dejred napisał:

się przyda, bo nie wiem czy warto aż tyle płacić za TV...


do tego dla 40 cali już przydałaby się większa rozdzielczość niż HD, bo na 32 już czasem czcionki (zwłaszcza te mniejsze) wyglądają dość nieciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 23:24, Konrad162 napisał:

do tego dla 40 cali już przydałaby się większa rozdzielczość niż HD, bo na 32 już czasem
czcionki (zwłaszcza te mniejsze) wyglądają dość nieciekawie.


Masz na mysli, ze sa niewyrazne/rozmazane/brzydkie? Jesli tak, to jest to prawdopodobnie wina kabla (przesiadka z D-SUB na DVI u mnie zalatwila problem).
Jesli o cos innego chodzi, to czekam na odp.:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek.Wiem, że Wam zawracam cały czas głowę, ale na serio nie mam zamiaru już więcej dopłacać.Jeszcze raz chciałbym się upewnić, co do obudowy.Nie wiem, czy brać ją z ramnetu ( czarno - srebrny model ATX Tower Cooler Master Elite 330 ), który kosztuje 127 zł + 26 zł przesyłka = 153 zł, czy lepiej brać z esc ( tam brałem resztę części ), tyle, że tam ta sama obudowa kosztuje 170 zł + pewnie przesyłka w granicach 25 zł?W każdym razie te 40 zł robiło by dla mnie rożnicę.Jeszcze jest sprawa, że oprócz tych nowych podzespołów chciałbym ze starego komputera wziąć nagrywarki i dysk twardy, czy będą one na 100% pasować do nowej budowy i reszty cześci, które wymieniam pod spodem? :

AMD Athlon II X4 640 /3.0GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ - procesor
Gigabyte 770T-D3L /AMD 770/ - płyta główna
GoodRam 2GB 1333MHz CL9 - RAM
PowerColor Radeon HD5750 512MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP - grafika
Corsair 430W [CMPSU-430CXEU] - zasilacz

Z góry dzięki za okazaną pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, składam sobie PieCyka na stacje multimedialną, i szukam jakiejś niedrogiej karty graficznej LOW PROFILE z wyjściem HDMI, czy Club 3D Radeon HD 5450 Noiseless Edition 512MB poradzi sobie z odtwarzaniem filmów w FULL HD ? (Blueray, mkv)


Póki co dostałem w spadku kompa z obudową HP typu jak mniemam DETESKOP (płaska), która posłuży mi za bazę całego sprzętu (w środku P4 2.6, 256ram), a w szafie wala się mój stary procesor Athlon x2 3600+, 1GB RAM DDR2 OCZ (chodź jak będzie trzeba to jeszcze giga będę mógł dołożyć z trzeciego PC) dysk segate 160GB ze starej serii i zasilacz Chiefteca.
Takze pozostaje mi tylko karta graficzna, i jakieś tanie mobo.

I kolejne pytanie, czy dźwięk będzie szedł także przez HDMI, jeśli nie z samej karty (bo z tego co wiem to tylko te droższe biorą dźwięk same z siebie) ale np, po podłączeniu do karty dźwiękowej zintegrowanej na płycie, bądź jakiegoś soundblastera live ?


Z góry dziękuję za uwagę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

?W każdym razie

Dnia 03.04.2011 o 10:32, Nikodem95 napisał:

te 40 zł robiło by dla mnie rożnicę.Jeszcze jest sprawa, że oprócz tych nowych podzespołów
chciałbym ze starego komputera wziąć nagrywarki i dysk twardy, czy będą one na 100% pasować
do nowej budowy i reszty cześci

Do teo dochodzi jeszcze wentylator na procesorze.Nie wiem co to za model, ale firmy Cooler Master.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 10:40, Mafioso_PL napisał:

I kolejne pytanie, czy dźwięk będzie szedł także przez HDMI, jeśli nie z samej karty
(bo z tego co wiem to tylko te droższe biorą dźwięk same z siebie) ale np, po podłączeniu
do karty dźwiękowej zintegrowanej na płycie, bądź jakiegoś soundblastera live ?

Nie wiem jak mozna kombinować z integrą, ale Asus xonar HDAV SLIM ma HDMI input który łączysz z wyjściem HDMI z karty graficznej i HDMI output, który podłączasz do telewizora i cieszysz się jednokabelkowym HDAV (stąd z resztą nazwa tego xonarka :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nad takim rozwiązaniem zastanowie się, gdy będę miał kino domowe, a póki co, dźwięk z PC mogę puścić i zwykłym Jackiem do wejścia Audio IN w TV i też powinno w sumie śmigać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w ''głównych'' topicach nikt mi jako tako nie odpowiedział, więc musiałem poradzić sobie sam... częściowo.
Moja kwestia polega na tym, gdzie mogę kupić wszystkie rzeczy w jednym internetowym sklepie, najlepiej tanio(taniej niż podałem?). A chodzi tutaj o:
- klawiatura(A4 Tech X7-G800MU[62,90 zł] lub Logitech UltraX Premium[69,00 zł], niczego ciekawszego dla mnie nie znalazłem w tym przedziale cenowym);
- ślizgacze teflonowe do Logitecha G5(Ślizgacze mICEskatez Logitech G5 / G7)[16,00 zł]
- podkładka pod mysz(STEELSERIES QCK mini[19,90 zł], STEELSERIES Qck +[31,90 zł] lub Razer Goliathus Speed Omega[35,00 zł]);
- dodatkowo - oddzielna poduszka pod nadgarstek(tutaj brak jakiś konkretów)
Chciałbym zrealizować zakup już jutro tak, aby we wtorek mieć upragnioną paczkę.
Pozdrawiam i liczę na szybki odzew.

ceny w kwadratach pochodzą z sklep.hard-pc.pl/ tak dla porównania z wynalezionego przypadkowo sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 23:24, Konrad162 napisał:

> > O najważniejszym zapomniałeś, ile cali pewnie 32" ale lepiej się spytać :P

>
> Koło 40'' ;)

40 cali w budżecie podanym przez Ciebie... jest średnim pomysłem.

>1500zł i 2500zł, jeżeli różnica między tym tańszym, a droższym nie będzie aż tak
duża, wezmę tańszy, 1000zł wolne
> się przyda, bo nie wiem czy warto aż tyle płacić za TV...

do tego dla 40 cali już przydałaby się większa rozdzielczość niż HD, bo na 32 już czasem
czcionki (zwłaszcza te mniejsze) wyglądają dość nieciekawie.


2500zł na 40'' to mało? :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 23:31, kuba9876543210 napisał:

Niby do czego potrzebna większa rozdziałka od FHD???

większy monitor wymaga zawsze więcej pikseli. logiczne jeśli odpalisz teraz np. 32 calowy monitor w rozdzielczości powiedzmy 1024x768 i przy skalowaniu na pełen ekran. No to pikseli będzie mniej czyli muszą zostać rozciągnięte czy i obraz będzie wyglądał tak jak będzie wyglądał.

Zawsze większy monitor wymagał większych rozdzielczości. Bo czy np. ktoś przy monitorach rzędu 17 cali mówił o HD? nie bo nie było takiej potrzeby. Ekran był na tyle mały że nie trzeba było na niego wrzucać większej ilosci pikseli.

Z tego co patrze po wielu różnych ekranach różnych firm naturalnym rozmiarem dla rozdzielczości HD jest coś w okolicach 24 cali.

Oczywiście nie mówię tu o tak trywialnych zastosowaniach jak odtwarzanie filmów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 19:03, Dejred napisał:

2500zł na 40'' to mało? :).

pisałeś też o sumie na początku 1500zł. I wstawiaj poprawnie oznaczenie cali. Bo siedzą inni młodsi i się uczą niepoprawnych oznaczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat z ramami zamykam.jedna para to A1 A2 druga B1 B2 .dziekuje wszystkim za pomoc..to co bylo w instrukcji mnie sie wydawało dwuznaczne,stad te pytania..Dzieki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 19:26, Konrad162 napisał:

większy monitor wymaga zawsze więcej pikseli. logiczne jeśli odpalisz teraz np. 32 calowy
monitor w rozdzielczości powiedzmy 1024x768 i przy skalowaniu na pełen ekran. No to pikseli
będzie mniej czyli muszą zostać rozciągnięte czy i obraz będzie wyglądał tak jak będzie
wyglądał.

Zawsze większy monitor wymagał większych rozdzielczości. Bo czy np. ktoś przy monitorach
rzędu 17 cali mówił o HD? nie bo nie było takiej potrzeby. Ekran był na tyle mały że
nie trzeba było na niego wrzucać większej ilosci pikseli.

Z tego co patrze po wielu różnych ekranach różnych firm naturalnym rozmiarem dla rozdzielczości
HD jest coś w okolicach 24 cali.

Oczywiście nie mówię tu o tak trywialnych zastosowaniach jak odtwarzanie filmów.


Masz racje pod warunkiem, ze:

-chodzi Ci o FHD (HD jest od 1024*768 i chocby na kilkucalowych smartfonach sie pojawiaja, np. QCM-330)

i

-na tym wiekszym monitorze pracuje sie z tej samej/podobnej odleglosci co z mniejszego

na 30'''' w 1366*768 tez mozna wygodnie pracowac, jesli jest zachowana odpowiednia odleglosc.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 19:58, kuba9876543210 napisał:

Masz racje pod warunkiem, ze:
-chodzi Ci o FHD (HD jest od 1024*768 i chocby na kilkucalowych smartfonach sie pojawiaja,
np. QCM-330)

HD jest od 1024x768?

Dnia 03.04.2011 o 19:58, kuba9876543210 napisał:

i -na tym wiekszym monitorze pracuje sie z tej samej/podobnej odleglosci co z mniejszego na 30'''' w 1366*768
tez mozna wygodnie pracowac, jesli jest zachowana odpowiednia odleglosc.


no niestety nie mogę się zgodzić nie zależnie od odległości od ekranu (która jest niezaprzeczalnie istotna chociażby dla naszego zdrowia) ważna jest też odpowiednia rozdzielczość dopasowana do wielkości dla odbiornika. Jednym słowem stosunek szerokości przekątnej ekranu do ilości pikseli na ekranie (definiowanej na podstawie rozdzielczości) jest niezwykle ważna dla komfortu pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się