Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie


Witam.

Posiadam zasilacz modularny THERMALTAKE TRX 2. Posiada on rozłączane kable. W zasilaczu są 4 gniazda 6-pin z czego jedno jest PCI-Express (które zasila mojego GTX460 SOC :-) ) Chciałem zainstalowac dodatkowe chłodzenie ale brakuje mi gniazd MOLEX. Czy mozna gdzieś kupić kabel/przejściówkę z 6pin na 4-pin molex?
Często w kartach są przejściówki z 2 x molex na 6 pin PCI-express, niby powinno pasować ale nie wiem czy nie trzeba inaczej kabelków poprzepinac czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 20:28, kuba9876543210 napisał:

> HD jest od 1024x768?

tak


a to w sumie ciekawe bo ja myślałem że to będzie jakieś XGA a nie HD. A jako takie HD to gdzieś od ~1280×720

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 19:06, kuba9876543210 napisał:


XGA tez podchodzi pod HD. Juz przy tej rozdzialce plazmy i LCD''ki dostaja naklejke "HD
Ready", czyli maja min. 720 linii.


tak tak samo jak są gdzieś informacje że rozdzielczość chyba około 400 z hakiem to też już HD ale bardzo stare... To że mają naklejkę to sę mogą mieć. Proponuje mniej wierzyć w naklejki na TV i mieć trochę własnego rozumu. Bo niedługo nakleją na telefon komórkowy "HD ready" z rozdzielczością 320x120 że jest HD ready i następny wyskoczy że ta rozdzielczość się kwalifikuje pod HD...

co do FHD to innego uważam oznaczenia nie powinno być (i powinno być tak jak jest przypisane do jednej rozdzielczości), bo oznaczenia HD ready są jawnym robieniem ludzi, zwłaszcza nieznających się, w balona. Większość nie rozróżnia FHD od HD ready (zwłaszcza że rozdzielczości HD ready jest cała gama).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie znajdujesz takie informacje ze przy 400px w pionie czy poziomie jest juz HD.... w internecie znajdziesz mase nieprawdziwych / pol-prawdziwych info, byc moze na taka wlasnie strone trafiles.

Wg EICTA/DigitalEurope dopiero przy, cyt. "720 vertical lines" jest HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 19:48, kuba9876543210 napisał:

Nie wiem gdzie znajdujesz takie informacje ze przy 400px w pionie czy poziomie jest juz
HD.... w internecie znajdziesz mase nieprawdziwych / pol-prawdziwych info, byc moze na
taka wlasnie strone trafiles.

Nie no co Ty? a ja myślałem że już w telefonie komórkowym mam HD cholera... Oczywiście że fałszywa... Ale mało to takich?

Dnia 07.04.2011 o 19:48, kuba9876543210 napisał:

Wg EICTA/DigitalEurope dopiero przy, cyt. "720 vertical lines" jest HD.

No oczywiście że jest bo jak zwykle ktoś musi na tym zarobić. Dzięki takiej definicji na najbardziej gówn**** TV/monitor można nakleić nalepkę HD ready a ludzie nie znający się jak napisałem wyżej pójdą i kupią. Tyle że później będzie płacz i zgrzytanie zębów, ale sprzedawcy mają "rącki cyste". Ale niestety w dzisiejszym świecie tak już jest że na każdym kroku chcą nas naciągnąć i zrobić nas w balona. A najlepsze jest to w tym wszystkim, że nikt się nie sprzeciwi i nie powie im że to coś jest nie tak, bo jak jakaś organizacja mówi że coś jest HD to to jest HD i już :D choćby za tym nie przemawiał żaden argument i logika.

Druga sprawa to cały czas się odwołuję do własnego rozumku. To że ktoś mówi że coś jest HD to nie kończenie takie jest. Bo się nagle okazało że mój około ~12 letni monitor CRT jest HD Ready bo ma 1024x768, jak ten monitor był wyprodukowany to jeszcze świat dobrze nie słyszał o czymś takim jak HD, bo ledwo co zachwycali się pierwszymi LCD powodującymi ból głowy po 30 minutach pracy z nimi.

I niech mi ktoś spróbuje powiedzieć że wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inną sprawą jest że takimi wiadomościami motamy tylko ludziom w głowach. Bo się nagle okazuje że połowa rozdzielczości z jakiegoś tam zakresu (nie ważne jak starych) jest HD.

Wolę już aby trzymano się starych oznaczeń chociażby wziętych z wikipedii:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ca/Video_Standards.svg

Tyle ode mnie pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 19:30, Konrad162 napisał:

> 2500zł na 40'' to mało? :).
pisałeś też o sumie na początku 1500zł. I wstawiaj poprawnie oznaczenie cali. Bo siedzą
inni młodsi i się uczą niepoprawnych oznaczeń.


Pisałem o dwóch telewizorach, w dwóch cenach. No i nie czytasz ze zrozumieniem, wyraźnie napisałem FULL HD, więc dlaczego mówisz mi, że HD to na 40'' jest mało...;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2011 o 22:28, Dejred napisał:

Pisałem o dwóch telewizorach, w dwóch cenach. No i nie czytasz ze zrozumieniem, wyraźnie
napisałem FULL HD, więc dlaczego mówisz mi, że HD to na 40'' jest mało...;).


dobrze napisze bardziej drukowanymi... że FULL HD to według mnie trochę za mało jak na 40'''' dlaczego? poczytaj ze 3 strony wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo proponuję doczytać np. to:
http://nvision.pl/Wszystko-co-trzeba-wiedziec-o-monitorach-LCD--Articles-200-ndetails-3.html

Zwłaszcza proponuje się przyjrzeć tabelce jeśli już się komuś nie chce czytać całości. Każda przekątna ekranu w większości przypadków ma swoja dopasowaną natywną rozdzielczość (taką najlepszą).

acz są też inne artykuły o wyborze LCD jeśli komuś strona nvision akurat w tej kwestii wydawała się mało wiarygodna.

Lub zastosować czystą matematykę i obliczyć np. stosunek przekątnej ekranu do ilości pikseli np.:
17/1280*1024=13,6
22/1680*1050=13,75
24/1920*1080=13,5
ale jeśli weźmiemy już np.
32/1920*1080=18
40/1920*1080=22.5

To zauważymy że przy tych ostatnich współczynnik ten jest już dość mocno zachwiany co przy skalowaniu obrazu na pełen ekran będzie skutkować jego większym zniekształceniem. Dla 32 cali efekt ten jest mało widoczny ale zauważalny i przeszkadza zwłaszcza w pracy z aplikacjami o np. małym rozmiarze czcionek w menu. Gorzej już będzie dla 40''''. Oczywiście można bardzo prosto zniwelować ten efekt wystarczy ustawić skalowanie np. 1:1 wtedy obraz zostanie zmniejszony do jego naturalnej wielkości a w około niego pojawi się ładna czarna ramka. Ale chyba nie o to chodzi? :)

Tak więc proszę się zastanowić nad zakupem odbiornika zbyt dużego na który wyda Pan dość nie małą sumę a obraz z niego być może nie będzie miał wiele wspólnego z dobrą jakością.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 07.04.2011 o 11:35, pluszi napisał:

Witam.

Posiadam zasilacz modularny THERMALTAKE TRX 2. Posiada on rozłączane kable. W zasilaczu
są 4 gniazda 6-pin z czego jedno jest PCI-Express (które zasila mojego GTX460 SOC :-)
) Chciałem zainstalowac dodatkowe chłodzenie ale brakuje mi gniazd MOLEX. Czy mozna gdzieś
kupić kabel/przejściówkę z 6pin na 4-pin molex?
Często w kartach są przejściówki z 2 x molex na 6 pin PCI-express, niby powinno pasować
ale nie wiem czy nie trzeba inaczej kabelków poprzepinac czy jak?


KTOŚ PODPOWIE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda na forum jest temat o tunerach TV, ale praktycznie jest martwy, więc zaryzykuję pytanie w tum wątku. Chcę kupić taki tuner do komputera. Mam jednak kilka pytań.

1. Odwieczne - jaki model wybrać?

2.Czy między wewnętrznymi na PCI a zewnętrznymi na USB jest jakaś istotna różnica, zwłaszcza w jakości obrazu?

3. Czy na tunerze cyfrowym można odbierać telewizję analogową, cz też musi być koniecznie hybrydowy?

4. Trochę noobowskie pytanie, ale się trochę w tym wszystkim pogubiłem. Tuner będzie podłączony do telewizji kablowej. Rozumiem, że to rodzaj TV naziemnej? Chyba się nie mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 15:34, Anjinsan napisał:

/.../ > 1. Odwieczne - jaki model wybrać?

Taki, jaki Tobie odpowiada. Ja mam firmy AVer(Media, TV itd) i sobie chwalę.

Dnia 08.04.2011 o 15:34, Anjinsan napisał:


2.Czy między wewnętrznymi na PCI a zewnętrznymi na USB jest jakaś istotna różnica, zwłaszcza
w jakości obrazu?

Nie zauważyłem.

Dnia 08.04.2011 o 15:34, Anjinsan napisał:


3. Czy na tunerze cyfrowym można odbierać telewizję analogową, cz też musi być koniecznie
hybrydowy?

Na cyfrowym nie odbierzesz analogowej. Odwrotnie też nie. Kup hybrydowy

Dnia 08.04.2011 o 15:34, Anjinsan napisał:


4. Trochę noobowskie pytanie, ale się trochę w tym wszystkim pogubiłem. Tuner będzie
podłączony do telewizji kablowej. Rozumiem, że to rodzaj TV naziemnej? Chyba się nie
mylę?

Kablówka nadaje (nie zawsze) głównie analogowe programy, ale sporą część już cyfrowych. Tak, że tylko tuner hybrydowy Cię zadowoli.
No i wreszcie będziesz miał spokój! Wybierzesz taki program, jaki bedziesz chciał, a jeśli sygnał rozdzielisz na dwa odbiorniki (telewizor i komputer) to spadek jakości nie powinien być zauważalny; chyba, że kabel do komputera będzie długi.
U mnie w domu telewizję mam na 3 komputerach i telewizorze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2011 o 16:26, Dejred napisał:

FULL HD to mała rozdzielczość, 1920 x 1080, to ile twoim zdaniem trzeba, aby były czcionki
normalne, nie rozmazane?


ile trzeba dla 40 cali? hmm patrząc po tych standardach
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ca/Video_Standards.svg
to coś po między WUXGA (1920x1200) a WQXGA (2560x1600)

Nie jest kwestią tego ile trzeba, bo nie ma telewizora 40 calowego z wyższą rozdzielczością niż FHD (jeśli jest to na pewno taki bym właśnie kupił).

Mówię tylko że jeśli chcesz robić coś więcej na telewizorze np. mocno związanego z czcionkami, np. codzienne zastosowanie go jako monitora, a nie tylko np. oglądać filmy. To ilość cali monitora/TV jest zbyt duża jak na rozdzielczość FHD (znacznie bardziej komfortowo by się pracowało w FHD przy 32 calach a na pewno już 24).
Ale jeśli masz na myśli tylko oglądanie filmów czy podobne zastosowanie (np. granie takie gry jak Mass Effect 2 - gdzie czcionki są duże i ich nawet lekkie rozmazanie nie będzie przeszkadzać/ będzie nie zauważalne) to możesz se nawet strzelić z 50'''' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.04.2011 o 08:51, Konrad162 napisał:

ile trzeba dla 40 cali? hmm patrząc po tych standardach
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ca/Video_Standards.svg
to coś po między WUXGA (1920x1200) a WQXGA (2560x1600)

Nie jest kwestią tego ile trzeba, bo nie ma telewizora 40 calowego z wyższą rozdzielczością
niż FHD (jeśli jest to na pewno taki bym właśnie kupił).

Mówię tylko że jeśli chcesz robić coś więcej na telewizorze np. mocno związanego z czcionkami,
np. codzienne zastosowanie go jako monitora, a nie tylko np. oglądać filmy. To ilość
cali monitora/TV jest zbyt duża jak na rozdzielczość FHD (znacznie bardziej komfortowo
by się pracowało w FHD przy 32 calach a na pewno już 24).
Ale jeśli masz na myśli tylko oglądanie filmów czy podobne zastosowanie (np. granie takie
gry jak Mass Effect 2 - gdzie czcionki są duże i ich nawet lekkie rozmazanie nie będzie
przeszkadzać/ będzie nie zauważalne) to możesz se nawet strzelić z 50'''' :D


Tylko ciekawe jak wyglądają filmy z kanałów SD (w sensie, że kanałów HD mam tylko kilka), w rozdzielczości 2560x1600? wie ktoś może? ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się