Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2011 o 11:24, blacklio2 napisał:

Dlaczego nie pytasz się w wątku laptopowym, wymienić możesz dysk i pamięć na większe
bez utraty gwarancji.


Ponieważ bardziej zbliżonym do pytania jest ów wątek :)
Interesuje mnie upgrade na poziomie procesora, karty graficznej.
Niestety w swej karierze nie miałem do czynienia z modernizacją komputerów przenośnych
z czego narodziło się pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
W związku z modernizacja komputera mam pytanie:
Czy po zmodernizowaniu komputera do takich parametrów (podane poniżej), jest szansa na granie w najnowsze gry?

AMD Phenom II X2 545
Gigabyte MA770-UD3
4GB RAM (GeIL Ultra 1066 MHz CL5 2x2GB)
WD 640GB (WD6400AAKS)
Radeon HD4890 PowerColor 1024
OCZ StealthXStream 500W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 11:47, Arthas97 napisał:

Witam!
W związku z modernizacja komputera mam pytanie:
Czy po zmodernizowaniu komputera do takich parametrów (podane poniżej), jest szansa na
granie w najnowsze gry?

AMD Phenom II X2 545
Gigabyte MA770-UD3
4GB RAM (GeIL Ultra 1066 MHz CL5 2x2GB)
WD 640GB (WD6400AAKS)
Radeon HD4890 PowerColor 1024
OCZ StealthXStream 500W


Ile ok. kosztuje zestaw podany powyżej?

Proszę o skasowanie tego posta z powodu złej edycji poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 18:28, kamil_E1 napisał:

Sprzęt ma mi służyć głównie do grania, bo póki co kupno konsoli odpada. Myślę ze ~2k.
na komputer mógłbym wyłożyć.


2k mówisz? W grę wchodzi, mam nadzieję, wykorzystanie niektórych starszych cześci (obudowa, dysk twardy, DVD).
Phenom II X4 955
Asus M4A87TD Evo
4GB RAM PDP Patriot PGS AMD LLK (1333 MHz, CL7)
Radeon HD6950 XFX
OCZ ModXtream 500W
Suma: 2060 zł.
Wydajność w stosunku do obecnego sprzętu wzrośnie kilkukrotnie - czterordzeniowy procek + bardzo mocna karta graficzna dźwigną każdą obecnie istniejącą grę w max. detalach. I powinno tak zostać jeszcze przez kilka lat, dopóki nie wyjdzie nowa generacja konsol (bo znaczna część gier to obecnie konwersje z nich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 11:47, Arthas97 napisał:

Witam!
W związku z modernizacja komputera mam pytanie:
Czy po zmodernizowaniu komputera do takich parametrów (podane poniżej), jest szansa na
granie w najnowsze gry?

AMD Phenom II X2 545
Gigabyte MA770-UD3
4GB RAM (GeIL Ultra 1066 MHz CL5 2x2GB)
WD 640GB (WD6400AAKS)
Radeon HD4890 PowerColor 1024
OCZ StealthXStream 500W


Nie podoba mi się ten sprzęt. A nie podoba mi się bo składa się ze starych części - Radeon HD4890 + pamięci DDR2 (które są zresztą obecnie droższe od DDR3)? Wydajnościowo nie jest zły ale bez rewelacji, obecnie standardem są już 4 rdzeniowe procesory, coraz częściej zresztą taki model jest niezbędny by pograć w najnowsze gry w max. detalach. Grać się na tym z pewnością da ale jednak odradzałbym zakup czegoś takiego w tej chwili, taki konfig to miał sens rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 12:28, ziptofaf napisał:

Nie podoba mi się ten sprzęt. A nie podoba mi się bo składa się ze starych części - Radeon
HD4890 + pamięci DDR2 (które są zresztą obecnie droższe od DDR3)? Wydajnościowo nie jest
zły ale bez rewelacji, obecnie standardem są już 4 rdzeniowe procesory, coraz częściej
zresztą taki model jest niezbędny by pograć w najnowsze gry w max. detalach. Grać się
na tym z pewnością da ale jednak odradzałbym zakup czegoś takiego w tej chwili, taki
konfig to miał sens rok temu.


Widać, że siedzisz w tej branży już od dłuższego czasu, bo ten zestaw był składany w lutym 2010r., więc prawie trafiłeś w sedno:-)

W dodatku zestaw ten był składany właśnie przez ciebie:-), pozwól że zacytuje twoje słowa:

Na podstawie tego, w jakim tempie rozwijają się obecne gry i sprzęt powiedziałbym, że gry będą dobrze działać w średnich detalach jeszcze za jakieś 3-4 latka. (odpowiedź na pytanie: Jak długo będą działać na nim topowe gry)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procka jeszcze wymienisz na najwyższy model jaki był oferowany w Dell Studio, o lepszej grafice zapomnij.
Ogólnie wymiana bebechów na lepsze w notkach to spore ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Twoim zdaniem taka integracja jest wgl opłacalna i czy samodzielnie mogę Ją wykonać czy też muszę zdawać się na łaske autoryzowanego serwisu della ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje czy przy zamówieniu w komputroniku własnego (skonfigurowanego) komputera wgrywają Windowsa 7 czy dostajemy ''pusty'' dysk bez systemu operacyjnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
No i na razie moje przepowiednie się sprawdzają - gry z tego roku powinny działać w bardzo wysokich detalach (może za wyjątkiem kilku pojedynczych produkcji). Plus jeszcze 2 lata na średnich...głowy nie daję ale powinno się sprawdzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 15:05, Kermit napisał:

Może ktoś się orientuje czy przy zamówieniu w komputroniku własnego (skonfigurowanego)
komputera wgrywają Windowsa 7 czy dostajemy ''pusty'' dysk bez systemu operacyjnego ?


jak se zamówisz z windows 7 to Ci pewnie wgrają jak nie to nie. Bo jakim prawem mają niby dokładać do Twojego komputera windows? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 16:32, Konrad162 napisał:

jak se zamówisz z windows 7 to Ci pewnie wgrają jak nie to nie. Bo jakim prawem mają
niby dokładać do Twojego komputera windows? :P


Dokładać nie muszą w formie fizycznej czy coś takiego, tylko żeby komputer po odebraniu był już gotowy do pracy :)
No nic dopytam się jeszcze na miejscu dokładnie. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 12:28, ziptofaf napisał:

Nie podoba mi się ten sprzęt. A nie podoba mi się bo składa się ze starych części - Radeon
HD4890 + pamięci DDR2 (które są zresztą obecnie droższe od DDR3)? Wydajnościowo nie jest
zły ale bez rewelacji, obecnie standardem są już 4 rdzeniowe procesory, coraz częściej
zresztą taki model jest niezbędny by pograć w najnowsze gry w max. detalach. Grać się
na tym z pewnością da ale jednak odradzałbym zakup czegoś takiego w tej chwili, taki
konfig to miał sens rok temu.


A jaki byś sprzęt doradził tak za ok. 2000 zł, który służył by głównie do grania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 17:10, Arthas97 napisał:

A jaki byś sprzęt doradził tak za ok. 2000 zł, który służył by głównie do grania?


Za 2132 zł (wiem że nieco drożej ale ciężko zrobić naprawdę dobry konfig taniej, ceny z gral.pl):

Phenom II X4 955
Asus M4A87TD
4GB RAM Patriot PGS AMD LLK
Seagate Barracuda 500GB
Samsung SH-S222A
Radeon HD6850 Gigabyte 1GB OC
CoolerMaster Elite 333 Black
OCZ ModXStream 500W

Obecne gry - max. detale w HD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź Kreeg:-)

Mam pytanie:
Jak jest wzrost wydajności z zestawu:

takiego:

Procesor:
AMD Athlon 64 3000+ 1.8 GHz

Płyta główna:
GIGABYTE GA-K8NF-9

Pamięć RAM:
KINGSTON 512MB DDR 400 MHZ

Dysk twardy:
Seagate 160 GB Barracuda 7200.09

Karta graficzna:
GIGABYTE GF 6600 256 MB DDR2

Nagrywarka DVD:
BENQ DW 1650 DVD+/-RW

Zasilacz:
ModeCom FEEL 400W

na taki:

Procesor:
AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/

Płyta główna:
MSI 870-C45 /AMD870/

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Karta graficzna:
Gigabyte Radeon HD6850 OC 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-S223C SATA (black)

Zasilacz:
XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

Oraz wzrost wydajności z zestawu z procesorem Athlon na zaproponowany przez ziptofafa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Eeee, tak...40-stokrotny? Tutaj w ogóle nie ma co porównywać :D

@ Edit
Konfig mój i z tamtego zestawu są w zasadzie identyczne, różnice między nimi to jakieś 1-2% (tam są nieco gorsze pamięci, za to lepiej wentylowana obudowa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 17:29, Arthas97 napisał:

A przez jaki czas pogram sobie na max. detalach na zaproponowanym przez ciebie zestawie?


Sprzęt za 2 tysiaki zasadniczo w niższych rozdzielczościach (1680*1050) potrafi radzić sobie w max. detalach przez jakieś 1,5 roku. W średnich, średnio-wysokich przez kolejne 2 lata. Fakt że sporo zależy od optymalizacji danej gry - takie Metro 2033 wciąż potrafi zadusić kompa za 5000 zł. Prawdopodobnie ten sprzęt zacznie mieć problemy dopiero wraz z premierą PS4 i nowego Xboxa. Na co się na razie nie zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się