Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 17.04.2011 o 17:33, ziptofaf napisał:

Sprzęt za 2 tysiaki zasadniczo w niższych rozdzielczościach (1680*1050) potrafi radzić
sobie w max. detalach przez jakieś 1,5 roku. W średnich, średnio-wysokich przez kolejne
2 lata. Fakt że sporo zależy od optymalizacji danej gry - takie Metro 2033 wciąż potrafi
zadusić kompa za 5000 zł. Prawdopodobnie ten sprzęt zacznie mieć problemy dopiero wraz
z premierą PS4 i nowego Xboxa. Na co się na razie nie zapowiada.


Czyli jest szansa, że trochę sobie na nim pogram.

Drugie pytanie:

Obecnie mam monitor Sony LCD S95AB 19 cali, ile obecnie wynosi koszt dobrego monitora w "rozsądnej" cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 17:35, Arthas97 napisał:

Obecnie mam monitor Sony LCD S95AB 19 cali, ile obecnie wynosi koszt dobrego monitora
w "rozsądnej" cenie?


A może jakieś wymagania wstępne pt. ile chcesz cali? I ile możesz na ten monitor przeznaczyć?

W praktyce, jeśli się nie mylę (nie siedzę obecnie zbyt głęboko w tych tematach) to przyzwoity 22" dostaniesz już za jakieś 650 zł, 24" to jakieś 150-200 zł więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 17:39, ziptofaf napisał:

W praktyce, jeśli się nie mylę (nie siedzę obecnie zbyt głęboko w tych tematach) to przyzwoity
22" dostaniesz już za jakieś 650 zł, 24" to jakieś 150-200 zł więcej.


Raczej tak 22", jednak za ok. kwotę 500 zł.

Nie wiem czy znasz się na klawiaturach, ale zapytam się o nie w imieniu kuzyna.

Otóż ma on obecnie starą, uniwersalną A4Tech Kl-7 MU, ale chciałbym ją wymienić na jakąś za ok. 200 - 250 zł.

Co byś polecił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 17:41, Arthas97 napisał:

Otóż ma on obecnie starą, uniwersalną A4Tech Kl-7 MU, ale chciałbym ją wymienić na jakąś
za ok. 200 - 250 zł.

Co byś polecił?

Taką za 30 zł :D Nigdy nie zrozumiem po co kupować super drogie klawiatury...
A tak na poważnie to np. http://www.agito.pl/klawiatury/microsoft-natural-ergo-keyboard-4000.0.29703.html - chyba najwygodniejszy sprzęt na rynku.
A jeśli chodzi ci o taką do grania to może np. Razer Arctosa, ponoć jest niezła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie:-)

Jak podoba Ci się taki zestaw?

Core i5 750
Asus P7P55D PRO
Dysk SATA II Samsung 1TB 7200 obr. 32 MB
Gigabyte GeForce GTX460 1GB SuperOC (815/4000)
Kingston HyperX DDR3 1600 Mhz CL8 4GB DualChannel
Zasilacz OCZ ModXStream 600W
Obudowa CoolerMaster HAF 922

I ile on obecnie ok. kosztuje?

Zestaw ten został skompletowany... zgadnij:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 17:58, ziptofaf napisał:

/.../
Taką za 30 zł :D Nigdy nie zrozumiem po co kupować super drogie klawiatury...
A tak na poważnie to np. http://www.agito.pl/klawiatury/microsoft-natural-ergo-keyboard-4000.0.29703.html
- chyba najwygodniejszy sprzęt na rynku.

Tak, chyba najwygodniejszy. Ale nie dla każdego: dla takiego, który używa klawiatury do pisania 10 palcami przez kilka godzin dziennie. Wtedy taki zakup jest racjonalny. Ja kupuję taką, która nie sypie się wcześniej, noż po pół roku walenia dwoma palcami i notorycznego używania klawiszy w,s,a, d. ;-D

Dnia 17.04.2011 o 17:58, ziptofaf napisał:

A jeśli chodzi ci o taką do grania to może np. Razer Arctosa, ponoć jest niezła.

I co można na niej zwojować, czego nie mógłby zrobić na mojej za całe 40 zł? Poprzednia wytrzymała rok, teraz mam drugą taką samą... i trzecią w zapasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 20:41, KrzysztofMarek napisał:

I co można na niej zwojować, czego nie mógłby zrobić na mojej za całe 40 zł?


Mnie o to pytasz? :D Ja sam mam w tej chwili jakiegoś Della za 25 zł, wcześniej A4 Techa za 30. Za to mój kumpel ma Logitecha G11 i nawet nie korzysta z tych dodatkowych programowalnych klawiszy...
A co do tego co można na niej zwojować - te lepsze niby nie mają limitu wciśniętych jednocześnie klawiszy (te tańsze pozwalają na max. 2-3). Ma to znaczenie np. w bijatykach pokroju Guilty Gear gdzie jedna z umiejętności wymaga wciśnięcia 4 jednocześnie, a następnie jeszcze kolejnej kombinacji. Tylko jedno ale - ja do tego celu jakoś użwam joypada :D

@ Arthas97
Wnioskując po wybranej karcie graficznej (GTX460, w dodatku w wersji podkręconej) ) i Core i5 750 to obstawiam październik-listopad 2010 roku. Obecnie kosztowałby jakieś 2400 zł, jeśli się nie mylę. Całkiem niezła maszyna, nawiasem mówiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 17:41, Arthas97 napisał:

Otóż ma on obecnie starą, uniwersalną A4Tech Kl-7 MU, ale chciałbym ją wymienić na jakąś
za ok. 200 - 250 zł.

Tak jak napisali koledzy - zwykła za 20-30 zł. Ale jeżeli ktoś chciałby coś naprawdę porządnego do grania, to są joyowe zamienniki na WSADa, które działają tak jak analogowy lewy joy na padzie. Czyli poruszanie się to czysta przyjemność i full wygoda, pomijając nawet precyzję ruchów. Na wielu grach przejście od skradania do "galopu" (i vice versa) jest płynne. Robi takie np. Logitech i podobne firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2011 o 22:15, ziptofaf napisał:

Wnioskując po wybranej karcie graficznej (GTX460, w dodatku w wersji podkręconej) ) i
Core i5 750 to obstawiam październik-listopad 2010 roku. Obecnie kosztowałby jakieś 2400
zł, jeśli się nie mylę. Całkiem niezła maszyna, nawiasem mówiąc.


Zgadłeś, koniec listopada.
Uważasz, że zestaw ten jest lepszy od tego, który wcześniej mi zaproponowałeś za 2132 zł?


@ Olamagato

Chodzi Ci o taką np. A4Tech X-7 G800MU Gaming Keyboard?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2011 o 07:55, Arthas97 napisał:

Zgadłeś, koniec listopada.
Uważasz, że zestaw ten jest lepszy od tego, który wcześniej mi zaproponowałeś za 2132
zł?


Będzie minimalnie lepszy ze względu na szybszy procesor, ale ten zestaw nie będzie kosztował 2000 zł tylko jakieś 2500. A za te pieniądze obecnie można mieć lepszy zestaw:

Procesor:
Intel Core i5-2400 /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
659 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/
420 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9
140 zł

Dysk twardy:
Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3
139 zł

Karta graficzna:
Palit GeForce GTX 560 Ti 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI
799 zł

Obudowa:
Cooler Master Elite 430 (black)
179 zł

Zasilacz:
XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU
190 zł

Suma:
2526 zł


I dwie prośby: po pierwsze, zdecyduj się w końcu czy potrzebujesz kompletnego zestawu z napędem, dyskiem twardym i obudową, czy też bez którychś z tych rzeczy, bo w każdym twoim poście widzę co innego, w różnych kombinacjach. Dokładny budżet na zestaw też byłby wskazany. I prośba 2: nie wykopuj z forum jakichś zestawów z przed dwóch lat, bo to bezsens, na rynku PC wszystko może się zmienić z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2011 o 09:12, Kreeg napisał:

Procesor:
Intel Core i5-2400 /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
659 zł



Mi się wydaję że lepiej byłoby zainwestować już w i5 2500 albo 2500k o jakieś chyba 100zł droższy a wydajniejszy od 2400
Sam myślę nad złożeniu kompa pod 2500K ale to jak pieniądze się znajda :)
Poczekam co AMD wymyśli bo ma puścić nowa serie procków 6-8 rdzeniowych

Po za tym lepsze płyty ma Asus ale też są trochę droższe
Ja miałem w starym asrocka i niestety wyzionęła ducha :P

A jak chce wydać na klawiaturę 200-250 to niech weźmie razerka albo jakomś inna z podświetlanymi klawiszami bardzo pomocna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 08:06, Marekvader napisał:

Siemka, mam pytanko. Czy jest taka opcja żeby wsadzić na płytę z socketem AM3 procesor
AM2+? Albo na odwrót...


Konkretny model proszę ^^
A zasadniczo to powinno się dać, do płyt z AM2+ zazwyczaj bez problemu (niezbędna jest tylko aktualizacja BIOS''u) można wsadzać np. procesory sześciordzeniowe przeznaczone pod AM3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 08:22, ziptofaf napisał:

Konkretny model proszę ^^
A zasadniczo to powinno się dać, do płyt z AM2+ zazwyczaj bez problemu (niezbędna jest
tylko aktualizacja BIOS''u) można wsadzać np. procesory sześciordzeniowe przeznaczone
pod AM3.


Bardziej mnie interesuje procek AM2+ na AM3, bo chciałem od razu tak na przyszłość z DDR III kupić...

no i zapomniałem, taką MB: http://tiny.pl/hd6gc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 08:26, Marekvader napisał:

Bardziej mnie interesuje procek AM2+ na AM3, bo chciałem od razu tak na przyszłość z
DDR III kupić...

Może być ździebko problematyczne, o ile mi wiadomo to Phenomy II X4 920 i 940 (bo pewnie któryś z nich masz na myśli) wspierają tylko DDR2. Dopiero 925 i 945 oferują wsparcie dla DDR3.

Dnia 19.04.2011 o 08:26, Marekvader napisał:

no i zapomniałem, taką MB: http://tiny.pl/hd6gc

Ta płyta wspiera tylko Phenomy II X4 AM3 a nie AM2+. Jeśli jednak planujesz tam wsadzić Athlona II X4 bądź coś podobnego to będzie działać poprawnie. Choć proponuję samemu się upewnić:
http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=N68-S3%20UCC (wystarczy do google spisać model procesora i wyskoczy jego "prosta" nazwa). Notabene, chociaż nic nie mam do tańszych płyt głównych to ta mi się wydaje aż za tania więc proponowałbym poszukać o niej jakichś konkretniejszych informacji (choć już widzę że sekcja zasilania za dobrze chłodzona nie jest...+ tylko 2 sloty na RAM.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 08:48, ziptofaf napisał:

Ta płyta wspiera tylko Phenomy II X4 AM3 a nie AM2+. Jeśli jednak planujesz tam wsadzić
Athlona II X4 bądź coś podobnego to będzie działać poprawnie. Choć proponuję samemu się
upewnić:
http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=N68-S3%20UCC (wystarczy do google spisać model
procesora i wyskoczy jego "prosta" nazwa). Notabene, chociaż nic nie mam do tańszych
płyt głównych to ta mi się wydaje aż za tania więc proponowałbym poszukać o niej jakichś
konkretniejszych informacji (choć już widzę że sekcja zasilania za dobrze chłodzona nie
jest...+ tylko 2 sloty na RAM.)


Szczerze, to na myśli mam coś mega taniego. Padły dwa kompy w szkole i admin chciałby kupić nowe części do kompa, ale zeby były na jakieś noiwej architektórze. A że MB na AM3 są fajne to nawet z najtańszy sempronem i 1GB Ramu nie potrafimy zejść do pułapu PONIŻEJ 300 zł, a chcemy wykorzystać jeszcze stare procesory AMD na AM2( mamy kijowe MB:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 09:01, Marekvader napisał:

Szczerze, to na myśli mam coś mega taniego. Padły dwa kompy w szkole i admin chciałby
kupić nowe części do kompa, ale zeby były na jakieś noiwej architektórze. A że MB na
AM3 są fajne to nawet z najtańszy sempronem i 1GB Ramu nie potrafimy zejść do pułapu
PONIŻEJ 300 zł, a chcemy wykorzystać jeszcze stare procesory AMD na AM2( mamy
kijowe MB:))


Jeśli pamięci będą DDR2 jest większe pole manewru w przypadku modelu GA-M68M-S2P
Lista procesorów:
http://www.gigabyte.eu/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3270

Natomiast jeśli koniecznie DDR3 to starego procesora AM2 nie obsłuży żadna płyta z socketem AM3 więc proponuję:
http://www.gigabyte.eu/products/product-page.aspx?pid=3745#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prośbę bardzo gorącą. Nie znalazłem lepszego tematu, mógłby mi ktoś tak na oko wycenić sprzęt?
Chodzi mi o komputer z:
Windowsem 7 32 bit
Procesorem Intel Core I7 920 2,66 GHz/2,4 GHz
Kartą graficzną Radeon 4850 1 GB
6 GB RAM Hynixa
2 HDD Samsunga (900 + 750 GB) 7200 obr./min. SATA2
No i płytą główną MSI X58 Platinum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się