Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.04.2011 o 18:08, Szynkars napisał:

Najlepiej wejdź na allegro i tam sprawdź w jakich cenach są wymienione przez Ciebie komponenty.

Taa, dzięki :/.
Nie mam zamiaru wchodzić na kartę każdego produktu, wszystko to sumować i zastanawiać się ile odjąć ze względu na to, że sprzęt nie jest nowy.
Specjalnie pytam się tutaj, żeby ktoś napisał mi ile mniej/więcej wart jest taki komputer z używanymi (lecz w doskonałym, całkowicie zdatnym do użytku stanie) komponentami i bardzo liczę na jakąś bardziej konstruktywną odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2011 o 20:14, Renzov napisał:

Taa, dzięki :/.
Nie mam zamiaru wchodzić na kartę każdego produktu, wszystko to sumować i zastanawiać
się ile odjąć ze względu na to, że sprzęt nie jest nowy.

fajno, ale ludzie tutaj udzielający się będą musieli zrobić to samo, czyli też wejść sprawdzić itd. Nie sądzę aby ktoś miał cennik w głowie uaktualniany co pewien okres czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć osobnego tematu więc zapytam tu. Kupiłem nowy TV 32'''' i chciałbym czasem podłączać do niego kompa. Prosiłbym o radę jaki kabel najlepiej zakupić i ewentualnie inne komponenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 21:37, sirufok napisał:

Nie chcę tworzyć osobnego tematu więc zapytam tu. Kupiłem nowy TV 32'''' i chciałbym
czasem podłączać do niego kompa. Prosiłbym o radę jaki kabel najlepiej zakupić i ewentualnie
inne komponenty?


wszystko zależy od tego jakie wyjścia ma Twoja karta graficzna a jakie telewizor. 32'''' calowe telewizory w większości mają wyjścia HDMI. Ale należy to sprawdzić. Co do karty graficznej to też trzeba sprawdzić jakie ma wyjścia, Dopiero po ustaleniu jakie wyjścia mamy do dyspozycji w TV i k. graficznej będzie można dobrać jakiś kabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 21:47, Konrad162 napisał:

wszystko zależy od tego jakie wyjścia ma Twoja karta graficzna a jakie telewizor. 32''''
calowe telewizory w większości mają wyjścia HDMI. Ale należy to sprawdzić. Co do karty
graficznej to też trzeba sprawdzić jakie ma wyjścia, Dopiero po ustaleniu jakie wyjścia
mamy do dyspozycji w TV i k. graficznej będzie można dobrać jakiś kabel.


GF GTS 250, posiada 1 HDMI. TV ma nawet HDMI x2. Rozumiem, że to będzie najlepsza opcja? Mam tylko nadzieję, że niezbyt droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 22:56, sirufok napisał:

GF GTS 250, posiada 1 HDMI. TV ma nawet HDMI x2. Rozumiem, że to będzie najlepsza opcja?
Mam tylko nadzieję, że niezbyt droga.


no to jeśli tak opcja jest dość prosta kabel HDMI - HDMI. Ja mam 3m - nabyłem go za 30 zł oczywiście ten sam kabel można kupić nawet za 120zł.Musisz zmierzyć ile Ci tam tego kabla potrzeba i idziesz kupić. Pamiętaj aby odległość najlepiej nie była większa niż chyba 5m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 06:32, Konrad162 napisał:

no to jeśli tak opcja jest dość prosta kabel HDMI - HDMI. Ja mam 3m - nabyłem go za 30
zł oczywiście ten sam kabel można kupić nawet za 120zł.Musisz zmierzyć ile Ci tam tego
kabla potrzeba i idziesz kupić. Pamiętaj aby odległość najlepiej nie była większa niż
chyba 5m.


Odległość do kompa nie będzie większa niż 2 metry, więc nie ma problemu. Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Promocja na agito.pl:

Athlon II x4 640 -> 313 zł
(Przed promocją kosztował 309 złotych)

Sama promocja:
+ odbiór w paczkomacie -> 0 złotych
+ słuchawki Philips SHP2500 -> 0 złotych

Czy mi się wydaje, czy to naprawdę się opłaca? Żeby się nie okazało zaraz, że po świętach nagle ten procek spadnie o 50 zeta w dół ;p
Planowałem i tak u nich kupić ten procek, bo po prostu mają najtaniej, natomiast myślałem bardziej o pierwszych dniach maja. Rzucać się teraz na promo? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ Athlon II x4 640 -> 313 zł

Dnia 20.04.2011 o 18:26, szypek26 napisał:

(Przed promocją kosztował 309 złotych)
/.../. Rzucać się teraz na promo? ;>

Nieee. Daaaaawno temu kupiłem sobie głośniki do komputera, tak za ~70 zł. Spodobały mi się i postanowiłem kupić drugie, takie same (te pierwsze mam do dzisiaj!). Poszedłem do supermarketu, a tu promocja! Te same głośniki za ~110 zł w promocji! Oczywiście, nie kupiłem... co i Tobie radzę. Poczekaj do czerwca, a lepiej, do lipca. Mają wyjść nowe procesory AMD, więc stare powinny stanieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeśli chcesz mi znowu takie rady wciskać, to sobie po prostu odpuść. Przecież już ostatnio dyskutowaliśmy tą samą kwestię i wyjaśniłem ci, że nie interesuje mnie czekanie na premierę bulldozerów. Moje okienko zakupowe to teraz -> początek maja.

W tej chwili cena procesora jest taka sama, jak dwa tygodnie temu. A dodatkowo nie płacę za przesyłkę i gratisowo mam słuchawki.
Więc jeśli oleję teraźniejszą promocję, to czy do maja cena procka spadnie na tyle, by mi to wynagrodzić - to jest pytanie. A nie jakieś chrzanienie o bulldozerach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2011 o 16:23, blacklio2 napisał:

Odległość w domowych warunkach nie ma znaczenia, mam HDMI 15 mb działa wszystko bez
problemu


w instrukcji mojego TV nawet jest napisane że kabel średniej jakości nie powinien być dłuższy niż 5m. Pewnie to tylko takie zabezpieczenie. Ale z drugiej strony każdy sygnał cyfrowy zawsze kiedyś ulega osłabieniu. No tak czy siak jest o kwestia raczej umowna - bo przecież chociażby zależy to od tego jak dany kabel został wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2011 o 20:14, Renzov napisał:

Nie mam zamiaru wchodzić na kartę każdego produktu, wszystko to sumować i zastanawiać


Tobie sie nie chce i chcesz zeby innym sie chcialo?! :D :D :D

Podpowiem Ci jedno - sprzedajac na czesci bedzie latwiej sprzedac i prawdopodobnie troche wiecej sie uda wyciagnac.

@JJZ_master

Zalezy jak sie beda bulldozery sprzedawac, jesli beda porownywalne/lepsze cenowo-jakosciowo od obecnych CPU Intela, to oczywiscie, ze Intel bedzie musial spuscic ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam obecnie zamierzam wymienić karte graficzną radeon 4870 na radeona 6970 a mam w kompie procesor intel quad 9400 2,6 Ghz i moje pytanie brzmi czy nie będzie blokował możliwości nowej karty graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie lepij juz dolozyc i kupic phenona np x4 955 be
ktos mi doradzil ze gorszy phenon jest lepszy niz zajefajny athlon...ja czekam az spadnie do 400 zl i biore. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2011 o 10:26, kuba9876543210 napisał:

Bedzie ja ograniczal. Ale jesli nie zamierzasz wykorzystywac pelnej mocy karty to moze
byc. Tylko zrob O/C tak gdzies do 3.5GHz

No to co mam zrobić jaką karte kupić aby procesor nieograniczał ją zbytnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się