Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.11.2011 o 20:15, Szynkars napisał:

Podzespoły są średnio dobrze dobrane, nie wiadomo o jaką płytę główną chodzi (może to
być zarówno Asus P8P67 PRO jak i AsRock P67 PRO), kompletnie nieopłacalne pamięci, stosunkowo
średnia jak na taki zestaw obudowa i w najlepszym wypadku przeciętny zasilacz (bo jak
inaczej nazwać Chiefteca za 150-200 zł w konfiguracji z i5-2500k i GTX 570). Napisz ile
możesz przeznaczyć na komputer, to złoży się coś bardziej opłacalnego. Jeśli podzespoły
mają być koniecznie ze sklepu Net-s.pl, to także to zaznacz. Wszak wybór niektórych podzespołów
jak pamięci mają przeciętny. Dodatkowo napisz jeszcze, czy masz jakiś stary dysk twardy
na SATA. Kupując teraz dysk, przepłacisz kilkaset zł, niż gdybyś kupował dysk 3 tygodnie
temu.


Niestety nie mam żadnego dysku twardego na SATA :( Na komputer chcę przeznaczyć ok. 3000 zł, może być więcej jeśli będzie to uzasadnione nawet prostym powodem takim jak "to się po prostu opłaca", nie wliczając w kwotę ceny dysku twardego, ponieważ co do tego coś wykombinuje. Co do sklepu - bez różnicy, byle by było tanio :) Podsumowując: ok. 3000zł bez dysku twardego, oprogramowania, monitora itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja juz mam kupca na cały zestaw i chce zmienic mowie moze byc nawet mniejszy dysk niz tam napisalem i cos doradził bys do tego 1000??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wysokie ceny dysków twardych mają przyczynę w powodzi w Tajlandi skąd pochodzi 1/4 dysków twardych. Z tego co wiem, to WD zapowiedział, że jego fabryki powrócą do pełnej produkcji sprzed powodzi dopiero w okolicach marca. Mam więc pewne podejrzenia, że dopiero wtedy ceny dysków spadną. Wg producentów nie mogą oni zaspokoić obecnie popytu na dyski. Szczególnie, że zbliżają się święta, kiedy popyt na wszelkie podzespoły się zwiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2011 o 20:43, pawbuk napisał:

Tak wysokie ceny dysków twardych mają przyczynę w powodzi w Tajlandi skąd pochodzi 1/4
dysków twardych. Z tego co wiem, to WD zapowiedział, że jego fabryki powrócą do pełnej
produkcji sprzed powodzi dopiero w okolicach marca. Mam więc pewne podejrzenia, że dopiero
wtedy ceny dysków spadną.

O przyczynach słyszałam dzisiaj od kolegi z którym również konsultowałam zakup komputera. Dzięki za info odnośnie tego marca, bo zaczęłam się zastanawiać nad wstrzymaniem się z zakupem, ale widzę, że nie ma sensu.

Dnia 07.11.2011 o 20:43, pawbuk napisał:

Szczególnie, że zbliżają się święta, kiedy popyt na wszelkie podzespoły się zwiększa.

No to trzeba się będzie pospieszyć z zakupem... :P

***yerko
Prawdę mówiąc ciężko mi cokolwiek doradzić, nie znam się aż tak na komputerach. Ja się radziłam tutaj niedawno, ale kwotę miałam prawie dwukrotnie wyższą. Na pewno cudów tu nie będzie. U mnie nie będzie cudów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Core i5-2500k
864 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3
377 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
86 zł

Karta graficzna:
Palit GeForce GTX 570
1251 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
77 zł

Obudowa:
SilentiumPC Gladius 800 Pure Black
222 zł

Zasilacz:
Thermaltake Toughpower XT 575W
318 zł

Razem: 3197 zł

Mocny, czterordzeniowy procesor, porządna płyta główna, 4GB pamięci RAM, dość wydajna karta graficzna, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. W Twoim zestawie nie było nagrywarki DVD, nie wiem więc, czy jest Ci potrzebna. W kolejnym Twoim poście nie wspomniałeś nic na ten temat, uznałem więc, że o niej zapomniałeś i włączyłem ją do zestawu. Lekko wykroczyłem poza budżet, następne "cięcia" spowodowałyby zauważalny spadek jakości czy też wydajności całego zestawu, tj. gorsza obudowa czy zasilacz. Ceny podzespołów są z techplanet.pl. Sprawdź też jednak ceny w innych sklepach, takich jak morele.net, agito czy proline, może uda Ci się to gdzieś zakupić taniej. W ostateczności można jeszcze trochę zejść z ceny zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
Intel Celeron Dual-Core G530
169 zł

Płyta główna:
MSI H61M-E33
206 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 2GB 1333MHz CL9
45 zł

Karta graficzna:
Vertex3D Radeon HD5670 512MB DDR5
242 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
79 zł

Obudowa:
Gembird ML2
77 zł

Zasilacz:
Aerocool VP-450 450W
125 zł

Razem: 943 zł

Dwurdzeniowy procesor, 2GB pamięci RAM, dość wydajna karta graficzna i porządny zasilacz. Dla lepszego efektu, jako kartę graficzną możesz wziąć jakąś używkę Radeona HD4850 z allegro za ok. 200-250 zł. Jest on nieco wydajniejszy od HD5670. Jeśli chcesz jeszcze trochę zaoszczędzić, to jako zasilacz możesz też wziąć jakąś używkę Fortrona HLN / GLC / GLN (350-400W), ewentualnie Modecoma MC-350 lub MC-400 (Logici, I-Boxy, Tracery czy inne no-name''y a także pozostałe Modecomy nie wchodzą w grę). Niżej zejść się już raczej nie da. Zależnie od tego, jakie weźmiesz podzespoły, zostaje 50-100 zł na dysk. W cenie 100 zł powinno Ci się już udać dorwać jakieś używane dyski twarde o pojemności 80-120GB (koniecznie na SATA). Nówki, z racji swoich niebotycznych cen, obecnie odpadają. Dopiero po spadku cen można będzie myśleć o jakimś większym dysku 500-1000GB. Narazie będzie Cię więc musiała zadowolić pojemność wspomnianych 80-120GB. Ceny podzespołów są z techplanet.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 06:53, yerko napisał:

i mowisz że by starszyło do gierek tak?


Tak. Jeśli jako kartę graficzną weźmiesz używkę jakiegoś Radeona HD4850 z allegro, to dużą część nowszych gier powinno dać się odpalić nawet na średnich detalach zachowując przyzwoitą płynność, oczywiście w rozsądnych rozdzielczościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2011 o 18:36, CreateYourself napisał:

>/.../ > OK, wielkie dzięki, swoja drogą, wstrzymam się może do Świąt, może ceny dysków nieco
zmaleją ;)

Do Świąt raczej się nie zmienią, ale w lutym-marcu prawdopodobnie tak. Listopad-grudzień to tradycyjnie okres wyższych cen na komputery i ch części składowe.
Jest jeszcze jeden element, który warto wziąźć pod uwagę: malejące ceny dysków SSD. Przy takim wzroście cen dysków magnetycznych, możemy spodziewać się, że kupno niewielkiego dysku SSD stanie się opłacalne. Wstrzymaj się z zakupem o conajmniej trzy miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2011 o 21:25, Szynkars napisał:

Procesor:
Intel Core i5-2500k
864 zł

Płyta główna:
AsRock P67 PRO3 B3
377 zł

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB 1333MHz CL9
86 zł

Karta graficzna:
Palit GeForce GTX 570
1251 zł

Nagrywarka DVD:
Samsung SH-222AB
77 zł

Obudowa:
SilentiumPC Gladius 800 Pure Black
222 zł

Zasilacz:
Thermaltake Toughpower XT 575W
318 zł

Razem: 3197 zł

Mocny, czterordzeniowy procesor, porządna płyta główna, 4GB pamięci RAM, dość wydajna
karta graficzna, przewiewna obudowa i porządny zasilacz. W Twoim zestawie nie było nagrywarki
DVD, nie wiem więc, czy jest Ci potrzebna. W kolejnym Twoim poście nie wspomniałeś nic
na ten temat, uznałem więc, że o niej zapomniałeś i włączyłem ją do zestawu. Lekko wykroczyłem
poza budżet, następne "cięcia" spowodowałyby zauważalny spadek jakości czy też wydajności
całego zestawu, tj. gorsza obudowa czy zasilacz. Ceny podzespołów są z techplanet.pl.
Sprawdź też jednak ceny w innych sklepach, takich jak morele.net, agito czy proline,
może uda Ci się to gdzieś zakupić taniej. W ostateczności można jeszcze trochę zejść
z ceny zestawu.


Co myślisz o tym? :

Procesor : Intel Core i5 2500K 3.3GHz Cache 6MB LGA1155 BOX NET-S 825.91 zł

Płyta główna : LGA1155 P67 PRO S1155 P67 4DDR3 RAID/GLAN/8CH ATX NET-S 318.80 zł (ASRock P67 Pro)

Pamięć RAM : Goodram DDR3 4GB/1600 CL9 NET-S 82.94 zł

Karta graficzna : GeForce GTX570 DCII ASUS 1280MB DDR5 320bit DVI+HDMI+DP CUDA NET-S 1368.95 zł

Nagrywarka DVD : Samsung nagrywarka DVD 22x SATA bulk czarna NET-S 78.96 zł

Obudowa: Gladius 800 Pure Black ATX/eSATA/SSD ready/120+140mm bez zasilacza NET-S 199.95 zł

Zasilacz: Toughpower XT new 575W 80+ Bronze Modular NET-S 299.78 zł

Podliczając: 3175.29 zł

Dzięki za wspomnienie o nagrywarce ;) Wciąż kombinuje z dyskiem twardym :D Liczę na twoją opinię ponieważ trochę zmieniłem skład, który mi podałeś. A co do sklepu to jednak w Net-s jest najtaniej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porządku, jeśli jednak możesz, to dopłać do pełnego AsRocka P67 PRO3 B3, jest lepiej wyposażony od zwykłej wersji PRO, która jest jego zubożoną wersją.
Ewentualnie możesz jeszcze dopłacić do 8GB RAM, najlepiej w postaci 2x4GB 1333MHz CL9. Nie jest to jednak koniecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2011 o 17:49, Szynkars napisał:

Wszystko jest w porządku, jeśli jednak możesz, to dopłać do pełnego AsRocka P67 PRO3
B3, jest lepiej wyposażony od zwykłej wersji PRO, która jest jego zubożoną wersją.
Ewentualnie możesz jeszcze dopłacić do 8GB RAM, najlepiej w postaci 2x4GB 1333MHz CL9.
Nie jest to jednak koniecznością.



Procesor : Intel Core i5 2500K 3.3GHz Cache 6MB LGA1155 BOX NET-S 825.91 zł

Płyta główna : ASROCK P67 PRO3 Intel P67 LGA 1155 (PCX/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3)
NET-S 371.78 zł "Płyty z nowym, poprawionym chipsetem B3."

Pamięć RAM : Kingston HyperX 2X4GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Blue version
Net-S 153.57 zł

Karta graficzna : GeForce GTX570 DCII ASUS 1280MB DDR5 320bit DVI+HDMI+DP CUDA NET-S 1368.95 zł

Nagrywarka DVD : Samsung nagrywarka DVD 22x SATA bulk czarna NET-S 78.96 zł

Obudowa: Gladius 800 Pure Black ATX/eSATA/SSD ready/120+140mm bez zasilacza
NET-S 199.95 zł

Zasilacz: Toughpower XT new 575W 80+ Bronze Modular
NET-S 299.78 zł

Podliczając: 3298.90 zł

Nie jestem pewien czy dobrze wybrałem płytę główną. Ram dałem na 8 GB. I jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś powiedzieć coś na temat zestawu, który umieściłem powyżej, ponieważ chciałbym już zamawiać. Wiem, że nie ma w zestawie dysku twardego i cena się trochę zmieniła. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 18:41, Szynkars napisał:

Wszystko jest już w porządku :) Za jakiś czas przydałoby się tylko dokupić lepsze chłodzenie
i podkręcić procesor.


Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie

Ktora karta lepsza
ATi Radeon HD 5770 1024 mb
nVidia Geforce GTX 280 1024 mb

chodzi mi glownie o granie
RESZTA SPRZETU
Procesor Intel Pentium Core 2( 2 x 3,30 GHz)
4 gb ram
400 gb dysk twardy
Windows XP Service Pack 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze.

Przymierzam się do lekkiego podkręcenia procka by udźwignąć parę nowszych tytułów.
Komputer nie jest niestety "mocny" i był kupiony "na szybko" kilka lat temu bo stary się zepsuł.
Komputer będzie służyć głównie do grania i przeglądania stron w necie.
Z tego co kiedyś wyczytałem jestem zmuszony do kupna zasilacza i nowej płyty głównej.
Proszę Was o radę (bo nie znam się zbytnio na podzespołach) co wymienić by była możliwość podkręcenia procka tak do ok. 3GHz i ewentualne zaproponowanie konkretnych modeli komponentów.
Oczywiście chce by wymieniane części były możliwie w niskich cenach.

Parametry komputera:
Płyta główna: Gigabyte GA-945GCM-S2L
Procesor: Intel Pentium E2160 1,8GHz
Pamięć RAM 2 X 1024 MB DDR2 667 MHz
Karta Graficzna: GF 8400GS
Obudowa (jeśli potrzebne): Mini
Zasilacz: EC350X 350W

Za wszelkie sugestie i propozycję z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieco wydajniejszy jest GTX 280, jednak jest bardziej prądożerny i będzie trochę ograniczany przez dwurdzeniowy procesor. Bardziej optymalnym wyborem jest moim zdaniem HD5770 / HD6770. Napisz jaki masz zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się