Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2011 o 15:47, Braveheart napisał:

Hmmm ale czy tańsze zawsze oznacza lepsze ? sądząc po cyferkach są to nowsze/lepsze modele
?

To jest minimalnie poprawiony i5-2300. Podejrzewam że jest troszkę tańszy bo w tej chwili to właśnie je produkuje Intel a nie starszego i5 2300.

Dnia 20.12.2011 o 15:47, Braveheart napisał:

A wg Ciebie warto.... ?

Nieszczególnie. i5 2310 brzmi dobrze, i5 2400 już nie. Nie ma po co dopłacać do kolejnych mhz-ów skoro realna różnica i tak w grach wyniesie okrągłe 0 bo ten procek i tak sobie powinien radzić w 100% z mocą GTX-a 560Ti.

Dnia 20.12.2011 o 15:47, Braveheart napisał:

No 8 GB już całkiem ładnie brzmi. :-)

Mi 4GB zdecydowanie nie starcza jak pracuję w Photoshopie a w tle mam Operę z 50 otwartymi oknami :D Fakt że jak grasz to nie ma na razie sensu, w razie czego DDR3 i tak będą na razie tylko tanieć i dokupienie 4GB potem nie będzie żadnym problemem.

@ Misquamaqus
Tylko to był zestaw na konkurs, nie wolno używać produktów Intela i Nvidii. Podejrzewam że chodzi o złożenie zestawu dla gracza który pozwoli na pozbycie się leżaków magazynowych (a Bulldozery na pewno się do nich zaliczą xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../ Cut

Dnia 20.12.2011 o 16:30, Niewiernus napisał:

2310 jest najrozsądniejszym pomysłem. Za dodatkowe 44 złote nie odczujesz tych +~7% lepszego
proca w grach.
Więc ta koncepcja z 2400 była niemądra z mej strony - wybacz.

Spoko. Dzięki wielkie za sprostowanie tego :-) i wyjaśnienie. To sporo zmienia... :-)

Dnia 20.12.2011 o 16:30, Niewiernus napisał:

8GB ramu odczujesz na 64bitowym systemie. Musisz tylko dopłacić drugie tyle(czyli z 70zł
na 140zł).

Mówisz... Warto 64 mieć ? wiem głupie pytanie.. ale ja zawsze na wiecznie dotartym XPeku ]:->

Dnia 20.12.2011 o 16:30, Niewiernus napisał:


@Edit - szukając 2320 zauważyłem sklep camino.pl - zna ktoś ich?

Ja nie znać

Pozdrawiam i Wesołych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 16:54, ziptofaf napisał:

To jest minimalnie poprawiony i5-2300. Podejrzewam że jest troszkę tańszy bo w tej chwili
to właśnie je produkuje Intel a nie starszego i5 2300.

Więc to takie "buty" dobrze wiedzieć

Dnia 20.12.2011 o 16:54, ziptofaf napisał:

Nieszczególnie. i5 2310 brzmi dobrze, i5 2400 już nie. Nie ma po co dopłacać do kolejnych
mhz-ów skoro realna różnica i tak w grach wyniesie okrągłe 0 bo ten procek i tak sobie
powinien radzić w 100% z mocą GTX-a 560Ti.

No i sprawa jasna.... dzięki wielkie po raz kolejny

Dnia 20.12.2011 o 16:54, ziptofaf napisał:

Mi 4GB zdecydowanie nie starcza jak pracuję w Photoshopie a w tle mam Operę z 50 otwartymi
oknami :D

Heheh znam ten ból :D Nie ma to jak przeglądarka internetowa + xx otwarte karty.... kiedyś jak znajomy to zobaczył to stwierdził jedno: "Chłopie Ty masz chyba zamiar przeczytać internet"

Pozdrawiam. Jeszcze raz dziękuje i Wesołych Świąt.

Nie pozostaje mi w takim razie nic innego jak zamówić........ ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 17:00, Braveheart napisał:

Mówisz... Warto 64 mieć ? wiem głupie pytanie.. ale ja zawsze na wiecznie dotartym XPeku
]:->

Poważnie? Jak nie ciągnie ciebie do grania w Battlefielda 3 to.. nie ]:->
Obecnie, dla mnie, przejście na W7 64bity ma więcej plusów, niż minusów. Za rok(premiera W8!) lub dwa przesiadka na tą platformę będzie miała sens.
Jednak nie musisz podzielać mojego zdania

@zipciu
Dopisz swojego laptopa na GS''ie. Tam widnieje tylko stacjonarny z 2500k,5850 i 8 GB ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 17:08, Niewiernus napisał:

Poważnie? Jak nie ciągnie ciebie do grania w Battlefielda 3 to.. nie ]:->

W gruncie rzeczy zalet jest więcej - choćby DX10 i DX11 w grach. A one są już jednak używane przez całkiem sporą ilość tytułów a nie po to kupujemy przecież nowy sprzęt by siedzieć na detalach innych niż maksymalne :D

Dnia 20.12.2011 o 17:08, Niewiernus napisał:

@zipciu
Dopisz swojego laptopa na GS''ie. Tam widnieje tylko stacjonarny z 2500k,5850 i 8 GB
;)

Hmmm... w sumie racja, pora zaktualizować gramsajt ^^

@ Braveheart

Dnia 20.12.2011 o 17:08, Niewiernus napisał:

Heheh znam ten ból :D

No cóż, takie czasy po prostu, kiedyś to za wolne kompy były by w ogóle tyle otworzyć, za to teraz nawet się już zamykać okien nikomu nie chce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 17:08, Niewiernus napisał:

Poważnie? Jak nie ciągnie ciebie do grania w Battlefielda 3 to.. nie ]:->

Ciągnie :D.... dla tego między innymi przy okazji zmieniam pieca no bo chcę się rozkoszować grą na dobrych detalach... No i w ogóle. Wymiana musi już wejść w rachubę jak to się mówi trzeba iść z duchem czasu.

Dnia 20.12.2011 o 17:08, Niewiernus napisał:

Obecnie, dla mnie, przejście na W7 64bity ma więcej plusów, niż minusów. Za rok(premiera
W8!) lub dwa przesiadka na tą platformę będzie miała sens.
Jednak nie musisz podzielać mojego zdania

Nie muszę racja, ale znać czyjeś zdanie też jest dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2011 o 16:54, ziptofaf napisał:

@ Misquamaqus
Tylko to był zestaw na konkurs, nie wolno używać produktów Intela i Nvidii. Podejrzewam
że chodzi o złożenie zestawu dla gracza który pozwoli na pozbycie się leżaków magazynowych
(a Bulldozery na pewno się do nich zaliczą xD)


Tak, ale Bralo napisal: "I mam pytanko . Ziptofaf / Szynkars co sądzicie o tym sprzęcie ? :]. Czy dało by się

Dnia 20.12.2011 o 16:54, ziptofaf napisał:

złożyć coś lepszego i nadającego się do gier".


To zpodalem cos lepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 17:14, ziptofaf napisał:

W gruncie rzeczy zalet jest więcej - choćby DX10 i DX11 w grach. A one są już jednak
używane przez całkiem sporą ilość tytułów a nie po to kupujemy przecież nowy sprzęt by
siedzieć na detalach innych niż maksymalne :D


Na moim przypadku 4850 to jest 10.1(czyli taka okrojona wersja). Upgrade po maturze, do studiów(a co, ze skrzynką do innej części polski ;)) i wtedy pomyślę o ładniejszej grafice.

O tym drugim to tutaj skrobnę, może za niedługo- rada będzie potrzebna. W moim zakresie częsci do wykorzystania nic nowego nie wyjdzie, kwestia ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 17:59, Misquamaqus napisał:

To zpodalem cos lepszego :)


Dzięki . Heh. Chodziło mi ogólnie czy zasłużenie wygrał ten sprzęt co podałem :]. Pytałem z ciekawości , bo na forum ludzie piszą , że ustawione itp. A na Buldożerach się za bardzo nie znam , muszę testy poprzeglądać , ale z tego co widzę , co ludzie piszą to buldożery są lipne. A pytanie " Czy da się złożyć coś lepszego " to nadal chodziło o Amd/radeon. Ale dzięki na odp. :]
Może zle sprecyzowałem pytanie. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 20:20, barth89 napisał:

Czy mogę do niej podłączyć:
http://www.comp-art.pl/opis.php?id=FF683A76


Niestety nie. Płyta główna podtrzymuje pamięć RAM DDR2 a tą co przedstawiłeś to jest DDR3. Fizycznie się nie zmieści do banku na płycie głównej. Musisz poszukać DDR2.
Obecnie coś takiego ci wejdzie:
http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/ocz-ddr2-4gb2x2gb-800mhz-cl5,22406.html
OCZ dobrej jakości RAM DDR2. Ale trochę drogi 206zł. No cóż DDR2 jest na wymarciu to pamięć drożeje. 2x2gb będzie tańszy oczywiście.
Możesz jeszcze popatrzeć na ten model:
http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/goodram-ddr2-4gb-800mhz-cl5,2048.html
Również bardzo dobry od Goodram. 800mhz DDR2. 4gb za 187zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 19:04, kamild506 napisał:

ATX 600W Corsair CMPSU-600CXV2EU Czy dobry jest ten zasilacz?? do 250zl?


Jak najbardziej dobry. Możesz się również przyjrzeć tym modelom:
http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/fortron-fsp600-80bpn-85-600w-oem,28313.html
http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/ocz-stealthxstream-2-sli-600w,10521.html
http://techplanet.pl/produkty/zasilacze/chieftec-ctg-600-80p-600w-oem,21517.html

Wybrany przez ciebie również jest bardzo dobre. Daję ci tylko podgląd do porównywalnych zasilaczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Chyba więc się wstrzymam - miałem nadzieję, że DDR3 wchodzi do DDR2, ale na "warunkach" DDR2... DDR3 poczeka do zmiany całego kompa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2011 o 23:07, Lord_Polish napisał:

Ach, już nie mogę edytować. Więc pardon za post pod postem, ale mam pytanie w kwestii
Radeona 6870. Lepiej wziąć wersje 1 GB czy 2 GB (dla monitora FHD)?

Zazwyczaj wersje 2GB bazują na gorszej pamięci niż te z 1 GB. Z drugiej strony pamięć VRAM jest i tak dużo szybsza niż DRAM, więc dla programów, które korzystają z różnych CUDA czy DX11 do obliczeń zmiennoprzecinkowych i fizyki ta dodatkowa pamięć powinna się przydać.
W czasach wcześniejszych kiedy można ją było wykorzystać wyłącznie do tekstur odradzałbym wersję większą, ale obecnie jeżeli pamięć większa trzyma parametry mniejszej, to oczywiście większa. Gdyby miała być wolniejsza, to nie warto brać większej ponieważ od tego jak szybko chodzi pamięć zależy czy VPU nie będzie miał spowolnień przy generowaniu grafiki - i to niezależnie od tego czy jakieś dodatkowe obliczenia będą czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 6870 (jak i wiekszosci kart od mid-range wzwyz) pamiec niezaleznie od pojemnosci bedzie zawsze tak samo szybka (przynajmniej w specyfikacjach, moze sa jakies odchyly, o ktorych nie wiem).
Z tego co widze to nawet do CUDA malo kto potrzebuje nie wiadomo ile VARMu
http://blogs.adobe.com/premiereprotraining/2010/07/maximum_dimensions_in_premiere.html

Co do DX11 to niestety wiem.

Ale np do kryptografii (OpenCl lub CUDA, z tym ze pierwsze szybsze) VRAM moze byc odtaktowany ;)
Tak jak ja mam (sig.), 350 MHz, wystarczyloby nawet 100 albo i mniej, jednak ponizej 300 sterownik sie niestety sypie (w HD6xxx sa jeszcze wieksze z tym problemy)

@Lord_Polish

Bierz 2GB jesli roznica jest nieznaczna w cenie (np 15zl), jak cos rzedu 150zl to sobie odpusc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje karty graficznej (nie za drogiej). Polecają mi:

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gt-430-oc-1gb-ddr3-pci-e-box-i1996100122.html

A jeszcze myślę o tej.. która jest lepsza wg. was.

http://allegro.pl/gigabyte-gt440-1gb-oc-hdmi-dx11-ddr3-830-1800-wwa-i1997282491.html

Chyba że polecacie coś jeszcze innego tak do 300zł.

Używanie do gier (Diablo 3, StarCraft, Wiedźmin 2 i parę innych PC gier bo w inne gram na konsoli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się