Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Nie no... Obiecałem już sobie, że coś kupię dopiero pod koniec roku, a z tego co czytałem to nowy Xbox ma jeszcze w tym roku się pojawić. PS4 chyba później.
Tylko nie wiem czy za te kilka miesięcy decyzja będzie łatwiejsza, szczególnie jak nie wytrzymam i wydam coś jeszcze na gry. Głupio będzie je tak porzucić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 18:52, Radekl2 napisał:

Tylko nie wiem czy za te kilka miesięcy decyzja będzie łatwiejsza, szczególnie jak nie
wytrzymam i wydam coś jeszcze na gry. Głupio będzie je tak porzucić :)


To nigdy nie jest łatwa decyzja, ale im większy wybór / lepsze ceny tym lepiej. Gdyby nie to, że jakiś czas temu padły mi dwie 6870 na całe szczęście jeszcze na gwarancji nic bym nie zmieniał. Swoją drogą odradzam kupno kart ASUS''a ich procedura gwarancyjna to żart przynajmniej w odniesieniu do GPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się na tym nie znam, więc tak czy inaczej będę molestował kogoś tutaj, żeby pomógł mi złożyć jakiś przyzwoity zestaw :) Inaczej nie zrobię tego... Zaufam ludziom z większą wiedzą na temat sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawdą jest, że PS4 (czy też Orbis) ma się opierać na APU AMD, pochodnej układów A10, to nie wiem czy to jest taki high-end :D Ważna będzie optymalizacja gier pod tą platformę, czyli prawdopodobnie projektowanie gier, które będą wykorzystywały wiele rdzeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Tracer 4Life 400 AC-230V 4A 50Hz. Co do tego zestawu co podaleś to dam rade na nim "komfortowo" grać w starsze gry typu Mafia 2 xD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 19:48, Klimat napisał:

Zasilacz to Tracer 4Life 400 AC-230V 4A 50Hz. Co do tego zestawu co podaleś to dam rade
na nim "komfortowo" grać w starsze gry typu Mafia 2 xD?


Zasilacz też do wymiany - nawet jeśli pociągnie zestaw (czego nie jestem pewien), to może w każdej chwili się spalić. A bez sensu wydać 800 zł na upgrade, żeby niedługo później cały komputer poszedł z dymem :D Jesteś w stanie zwiększyć jakoś budżet?
Możnaby pewnie trochę oszczędzić na karcie graficznej i wziąć trochę słabszy model, ale to może 40 zł oszczędności da. A w miarę porządny zasilacz to jakieś 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na upgrade moge przeznaczyc max 1000zl. Mam uzbierane wiecej ale tak jak mówilem szkoda mi teraz kupować kompa za 3k zł jak za niedługo bd nowa generacja konsol :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 20:08, Klimat napisał:

Na upgrade moge przeznaczyc max 1000zl. Mam uzbierane wiecej ale tak jak mówilem szkoda
mi teraz kupować kompa za 3k zł jak za niedługo bd nowa generacja konsol :D


Podejrzewam, że nowe konsole na rynku dobrze się zadomowią dopiero za jakieś 2 lata :) PS4 ma wyjść podobno dopiero w przyszłym roku, pewnie będzie na początku miało mały katalog gier, bo kompatybilność wsteczna raczej nie wchodzi w grę (na jakieś 99% nie) :D Tak więc do tego zestawu, który Ci podałem dokup jeszcze zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/ 199 zł
Cena wyższa niż podawałem, ale w przypadku zasilacza naprawdę nie warto oszczędzać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Kurcze, pomóżcie mi.

Kupiłem głośniki logitech 5.1 x-530 i dzis kupilem do nich karte dzwiekowa creative 5.1 audigy SB, wlozylem ja w port PCI (dobrze zamocowalem) i mi komputer jej nie wykrywa w ogole, sterowniki na płycie CD dostałem, i gdy je instaluje wyskakuje mi info "Setup is unable to detect a supported product on your system. Please ensure that your product is properly installed before running this setup program. Setup will exit".

Stare sterowniki (starą karte dzwiekowa) wyłączyłem w ustawieniach, bo odinstalowac nie moge - jak odinstaluje i kompa zrestartuje to komp od nowa wykrywa mi ją i instaluje sam ją. A odczepić jej z kompa nie mogę bo jest jakoś połączona z innymi częściami i nie da rady jej odkręcić.
Co mogę zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje jakim sposobem stara karta dźwiękowa jest połączona z innymi podzespołami :D Jeśli już to chyba tylko z płytą główną, ale podejrzewam, że jakiekolwiek kable da się odłączyć :) Chyba, że mówimy o zintegrowanej karcie dźwiękowej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz siódemkę to mgą się różne cuda dziać.
Wejdź na stronę Creativa i sobie ściągnij odpowiednie stery pod wina 7.
Jeżeli nadal nie będzie umiało jej wykryć - albo jest uszkodzona, albo jest konflikt z Twoją starszą kartą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2013 o 23:58, pawbuk napisał:

Mnie interesuje jakim sposobem stara karta dźwiękowa jest połączona z innymi podzespołami
:D Jeśli już to chyba tylko z płytą główną, ale podejrzewam, że jakiekolwiek kable da
się odłączyć :) Chyba, że mówimy o zintegrowanej karcie dźwiękowej :D


Chyba mam zintegrowaną, bo za cholerę nie da się jej odłączyć ani odczepić. Ale w ustawieniach zaznaczyłem, że jest ona wyłączona.

Jackal-pl
Mam XP. A sterowniki mam na płycie, które dostałem razem z kartą, ale i tak już nawet wczoraj próbowałem ze strony pobrać i nic nie dało.


A dzisiaj wydarzył się cud, karta dźwiękowa musiała się zaprzyjaźnić z płytą główną, bo gdy włączyłem dziś komputer to od razu znalazło nowy sprzęt - SB 5.1 - zainstalowany jest już i właśnie instaluję sterowniki, mam nadzieję, że będzie zaraz dobrze ;p

Magia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ach, poddaje się normalnie...

Sterowniki pięknie zainstalowane. Są już w ustawieniach, ustawione jest wszędzie, że 5.1 ma być, a działają tylko 2 głośniki tzn. działają wszystkie, bo w ustawieniach głośności SB 5.1 sprawdzałem - testowałem, że po kolei z każdego głośnika lektor, mówił, np. wear left, wear center i ze wszystkich po kolei głośników był ten dźwięk. A jak słucham muzykę, albo włączam film to tylko z 2 leci.. Kurcze no, już nie mam pomysłu co zrobić. Po każdej zmianie restartowałem komputer i nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2013 o 13:33, Nieznajomosc napisał:

Ach, poddaje się normalnie...

Sterowniki pięknie zainstalowane. Są już w ustawieniach, ustawione jest wszędzie, że
5.1 ma być, a działają tylko 2 głośniki tzn. działają wszystkie, bo w ustawieniach głośności
SB 5.1 sprawdzałem - testowałem, że po kolei z każdego głośnika lektor, mówił, np. wear
left, wear center i ze wszystkich po kolei głośników był ten dźwięk. A jak słucham muzykę,
albo włączam film to tylko z 2 leci.. Kurcze no, już nie mam pomysłu co zrobić. Po każdej
zmianie restartowałem komputer i nie pomaga.


A ustawiałeś odpowiednie opcje w programach w których odtwarzasz muzykę/filmy. Zakładam że tu leży problem skoro sterownik gra dobrze.
EDIT: Możliwe że w kodekach też będziesz musiał pogmerać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu doszedłem - trzeba było zaznaczyć tę opcję i działają już. Wszystkie 5 - łącznie ze środkowym, który niby działać powinien tylko wtedy gdy podczas filmów są jakieś dialogi (z tego co czytałem na internecie).

20130127162102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co zrobiłeś to jedynie klonowanie dźwięku stereo na pozostałe głośniki i nijak się ma do 5.1.
Żeby filmy faktycznie odtwarzały dźwięki w 6 kanałach musisz odpowiednio skonfigurować sterownik, kodeki oraz programy odtwarzające filmy. W Siódemce i Ósemce Windows Media Player sam się dostosowuje jeżeli odpowiednio skonfigurujesz sterowniki, ale pozostałe programy w większości wypadków musza być ręcznie przestawione z odtwarzania dźwięku w 2.0 na cokolwiek innego (w tym wypadki 5.1).
Ściągnij z tej strony: http://www.demo-world.eu/trailers/dolby-trailers.php plik Channel Check. jeżeli masz dobrze ustawione wszystko, to z każdego głośnika oddzielnie powinieneś usłyszeć odpowiedni komunikat (coś jak test wykonywany przez sterownik karty dźwiękowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy 380W na linii 12 V starczy na:

i5 3470;
GeForce GTX 660Ti;
8 GB ram 1600Mhz DDR3 w dwóch kościach?

Chyba, że znacie coś z nowych kart, które mogłyby zastąpić 8800GT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się