Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

24-27" na FHD to trochę za dużo jak na tą rozdzielczość.
Ja zamierzam kupić sobie Della U2412M. Wspólokatorzy pracują na nich(programowanie/grafika) i wygląda przyzwoicie jak za swoją cenę w stosunku do możliwości. Może zdarzyć się problem z podświetleniem, lecz od tego jest 10 dni na oddanie/wymianę.

@mocxd
Za nowe wydania Razera to nie bierz się. Mocno awaryjne są(głownie rolka i przyciski).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Melduję zakończenie składania komputera... Serio, odkręcenie dysku twardego od starej obudowy to istny ból w dupie. Wszystko działa świetnie, bluescreen na wjeściu spowodowany sterownikami od starej płyty. System przeinstalowany, jestem w trakcie uzupełniania oprogramowania.
Pierwszy raz samodzielnie złożyłem cały komputer. Dzięki wielkie za pomoc w jego składaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 22:57, Sipso2008 napisał:

Melduję zakończenie składania komputera... Serio, odkręcenie dysku twardego od starej
obudowy to istny ból w dupie. Wszystko działa świetnie, bluescreen na wjeściu spowodowany
sterownikami od starej płyty. System przeinstalowany, jestem w trakcie uzupełniania oprogramowania.
Pierwszy raz samodzielnie złożyłem cały komputer. Dzięki wielkie za pomoc w jego składaniu.


Jak ostatnio składałem komputer, to płyta główna "odpaliła" za piątym razem :D
Zasadniczo trudniejsze jest rozłożenie starego kompa niż złożenie nowego :D Jak się kilka lat nie odłcza niektórych przewodów, to może być problem :D
Cieszę się, że Ci wszystko działa poprawnie :) Najprzyjemniejsze jest, kiedy włączysz grę, która na starym zestawie ledwo Ci chodziła, a teraz śmiga aż miło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem GPU-Z, bo na starym kompie raz karta działała mi w trybie 4x na slocie 16x.

Teraz też tak działa :/ Przedtem pomogło odłączenie i podłączenie karty. Teraz jakoś to nie skutkuje. Jutro jeszcze się pobawie tym. Ale co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poradzicie jakis dobry HDD? Minimum 1TB, mieszkam we Wro, nie chce wydac jakos bardzo duzo, ale tez wiem, ze lepiej dolozyc niz potem zalowac :)

Pozdro!

PS. I jeszcze jedno pytanko - jesli juz kupie taki dysk, to czy jest potem mozliwosc przeniesienia mojego systemu 1:1 na nowy dysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie brałbym albo WD Black 1TB (wydajny, choć nietani) lub Samsung F3 (to samoi co poprzednio). Jak potrzebujesz dobrej wydajności (choć niższej) i racjonalnej ceny to bierz Westerna z serii Blue.
Co do Twojego pytania - da się, są specjalne programy uruchamiane z pendrive''a przy boocie, ale jaka jest ich skuteczność - nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2013 o 22:06, Kamiloos napisał:

Poradzicie jakis dobry HDD? Minimum 1TB, mieszkam we Wro, nie chce wydac jakos bardzo
duzo, ale tez wiem, ze lepiej dolozyc niz potem zalowac :)


Polecam
http://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-st1000dm003-oem-432403/. 249 zł
Bardzo dobre wyniki w testach, solidny i tani :) akurat WD Blue 1 TB nie ma tak dobrych ocen jak 500 GB.
Tutaj link do ostatnich testów:
http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , myślę o jakimś małym upgradzie kompa. Mój obecny konfig :
Phenom II x4 940 3,00ghz
radeon hd 4870 512 mb
ram 2x2gb ocz reaper ddr2 1066mhz

Zastanawiam się szczególnie nad zmianą grafiki tak do 600-700zl. Jakieś propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 00:15, Net_com napisał:

Zastanawiam się szczególnie nad zmianą grafiki tak do 600-700zl. Jakieś propozycje ?

Radeon HD7850 od MSI lub Gigabyte :) jednak ja bym zbierał kasę na bardziej całościowy upgrade :) jeszcze jedna ważna rzecz, jaki masz zasilacz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 00:24, pawbuk napisał:

> Zastanawiam się szczególnie nad zmianą grafiki tak do 600-700zl. Jakieś propozycje
?
>
Radeon HD7850 od MSI lub Gigabyte :) jednak ja bym zbierał kasę na bardziej całościowy
upgrade :) jeszcze jedna ważna rzecz, jaki masz zasilacz? :)

Zasiłkę mam od Tagana (superrock) 600 W. Hmm, a w przypadku całościowego upgradu co poszłoby do wymiany i jaki byłby koszt ? A GeForce 650Ti ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie warto wymieniać całego sprzętu. Spróbuj tylko podkręcić sobie troszkę procesor. Tak do 3,6GHz, a jak się da to i do 4GHz i z tą 7870 będziesz miał naprawdę kapitalny sprzęcior!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 09:35, Net_com napisał:

Zasiłkę mam od Tagana (superrock) 600 W. Hmm, a w przypadku całościowego upgradu co poszłoby
do wymiany i jaki byłby koszt ? A GeForce 650Ti ?


Zasilacz bardzo dobry :) przy całościowym upgradzie koszt byłby mniej więcej 2x wyższy i do wymiany by poszedł procek, płyta główna, ram i karta graficzna. Na razie możesz kupić samą kartę, ale będzie ograniczana pewnie przez procesor. GF GTX650 Ti to niższa półka niż HD 7850, więc nieopłaca się go brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli go troszkę podkręci to i procek da radę. Phenom co prawda gorszy od i5, ale ma spory potencjał ukryty przed zwykłym śmiertelnikiem. Zresztą napisałem to wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wystarczająco dobrą płytę główną, to możesz podkręcić procesor, co powinno dać dość duży wzrost wydajności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 10:07, Jackal-pl napisał:

Jeżeli go troszkę podkręci to i procek da radę. Phenom co prawda gorszy od i5, ale ma
spory potencjał ukryty przed zwykłym śmiertelnikiem. Zresztą napisałem to wyżej.


Oczywiście masz rację :) tylko pytanie czy płyta główna umożliwi takie podkręcanie. Bo jeśli nie, to warto by już wszystko wymienić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 10:10, pawbuk napisał:

Jeżeli masz wystarczająco dobrą płytę główną, to możesz podkręcić procesor, co powinno
dać dość duży wzrost wydajności :)

Podkręcać przez sam odblokowany mnoznik ? Do 3,6 nie powinno byś z tym problemu bo z tego co pamiętam kiedyś działał stabilnie na 3,8. Na nie podrkęconym procku mam temp w stresie 70-75 stopni ? Czy to dużo ? Płyta główna jaką posiadam to Gigabyte MA790X-UD4 /AMD 790X. W przypadku radeon 7850 jest dużo roznica między wersją 1gb a 2 gb ? Które konkretnie wersje tej karty są najbardziej polecane ?

Edit. Ale w granicy 1600 zł raczejbym się nie zmieścił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dużo. Wymień pastę na procku i przeczyść radiator.
Za 1600zł kupiłbyś komputer gorszy od obecnego.
Najlepszym rozwiązaniem było by kupno jakiegoś coolera - ososbiście mam TT Contac 29 i spprawuje się świetnie, kręcenie procka do 4GHz i na dokładkę kupno 7870 od Gigabajta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2013 o 10:38, Net_com napisał:

Podkręcać przez sam odblokowany mnoznik ? Do 3,6 nie powinno byś z tym problemu bo z
tego co pamiętam kiedyś działał stabilnie na 3,8. Na nie podrkęconym procku mam temp
w stresie 70-75 stopni ? Czy to dużo ? Płyta główna jaką posiadam to Gigabyte MA790X-UD4
/AMD 790X.


Płyta główna nada się do podkręcania, ale jakie masz chłodzenie procesora? Musisz sprawdzić jakie maksymalnie temperatury Twój procek może osiągnąć i jak zaczniesz podkręcać to ich po prostu starać się nie przekroczyć.

Dnia 23.03.2013 o 10:38, Net_com napisał:

W przypadku radeon 7850 jest dużo roznica między wersją 1gb a 2 gb ? Które
konkretnie wersje tej karty są najbardziej polecane ?


Możesz wziąć coś takiego:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-900-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-1gd-520318/

Dnia 23.03.2013 o 10:38, Net_com napisał:

Edit. Ale w granicy 1600 zł raczejbym się nie zmieścił ?


Gdybyś chciał procesor i3 i 4 GB pamięci operacyjnej, to byś się w 1500 zł zmieścił. Jeśli byś chciał już bardzo wydajnego i5 to ok 1700 zł byłoby potrzebne :) A dysk twardy i napęd masz na SATA? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2013 o 10:56, pawbuk napisał:

Gdybyś chciał procesor i3 i 4 GB pamięci operacyjnej, to byś się w 1500 zł zmieścił.
Jeśli byś chciał już bardzo wydajnego i5 to ok 1700 zł byłoby potrzebne :) A dysk twardy
i napęd masz na SATA? :)


Zmiana procesora na i3 mija się z celem. Podkręcony Phenom jest wydajniejszy od i3, wystarczy spojrzeć w odpowiednie testy w Internecie.
Imho kupno coolera+karty i podkręcanie. Najtańsza i najlepsza wersja, a z modernizacją poczekałbym aż wyjdzie Haswell i zadomowi się na naszym rynku. Chyba, że AMD coś ciekawego zaprojektuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się