Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

No sam się pobawiłem troszkę, poczytałem itd. i sam złożyłem coś co powinno być ok

Płyta główna MSI B75MA-P45
Karta graficzna MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III 2GB DDR5
Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3
Zasilacz Corsair Gaming GS600 - 600W
Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM
Procesor Intel Core i5-3570, Quad Core, 3.40GHZ
Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Do tego jeszcze jakiś napęd i powinno być ok. Co wy o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 19:35, NdysH napisał:

Do tego jeszcze jakiś napęd i powinno być ok. Co wy o tym myślicie ?


A do dźwięku nie przywiązujesz uwagi ? Wystarczy ci integra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić, jaką optymalną jasność ma mój obecny monitor?
z tego co czytam to największą wadą LG Flatron DM2752D-PZ jest słaba optymalna jasność, wynosząca ok. 120 cd/m2, więc chciałbym to skonfrontować z moim obecnym monitorem, żeby sprawdzić, czy i w jakim stopniu będzie mi to przeszkadzać.

Już znalazłem, ponoć mój obecny monitor ma 300cd/m2 - choć nie do końca w to wierzę, gdyż podają tu kąty widzenia: 160 na 170 stopni, a takich raczej nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 19:35, NdysH napisał:

Do tego jeszcze jakiś napęd i powinno być ok. Co wy o tym myślicie ?


Widzę, że więcej kasy masz, bo ten zestaw na pewno jest droższy niż ten, którego ja proponowałem :D Jeśli nie chcesz tracić kasy, to możesz wziąć tańsze pamięci operacyjne - 1333MHz i CL9 będą tak samo dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 21:58, pawbuk napisał:

> Do tego jeszcze jakiś napęd i powinno być ok. Co wy o tym myślicie ?

Widzę, że więcej kasy masz, bo ten zestaw na pewno jest droższy niż ten, którego ja proponowałem
:D Jeśli nie chcesz tracić kasy, to możesz wziąć tańsze pamięci operacyjne - 1333MHz
i CL9 będą tak samo dobre ;)


Tak, dało radę troszkę wyłuskać jeszcze. :) Teraz kupić, poczekać i krzyczeć PC MASTER RACE (trololololo) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 22:03, NdysH napisał:

Tak, dało radę troszkę wyłuskać jeszcze. :) Teraz kupić, poczekać i krzyczeć PC MASTER
RACE (trololololo) :D


Tak się tylko zastanawiam - nie lepiej oszczędzić na zasilaczu, pamięci operacyjnej i procesorze (i5 3470) i wziąć lepszą kartę graficzną? Może nawet GTX760 można by zmieścić do zestawu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens, 660 starcza :) A jak będę chciał upgrade zrobić to odsprzeda się 660 oraz i5 i walnie się jakieś nowe monstra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógł by ktoś polecić jakiś dobry przenośny dysk twardy ?
Pojemnościowo minimum 1TB, fajnie by było gdyby było kilka propozycji np coś z kategorii najwyższa jakość [co z reguły idzie w parze z dość zaporową ceną] jak i coś z kategorii ekonomicznej ale ciągle solidnej.

Nosze się z zakupem kilku dysków zewnętrznych [sztuk 2 docelowo] które służyły by za kopię zapasową multimediów i gier.
Wrzucił bym na nie wszystkie moje zgrane z DVD i BR seriale, filmy jak również kopie zapasowe biblioteki gier [a ta do małych nie należy niestety].
Wstępnie "obliczyłem" się na właśnie około 2 TB danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 13:04, Pietro87 napisał:

Mógł by ktoś polecić jakiś dobry przenośny dysk twardy ?
Pojemnościowo minimum 1TB, fajnie by było gdyby było kilka propozycji np coś z kategorii
najwyższa jakość [co z reguły idzie w parze z dość zaporową ceną] jak i coś z kategorii
ekonomicznej ale ciągle solidnej.

Nosze się z zakupem kilku dysków zewnętrznych [sztuk 2 docelowo] które służyły by za
kopię zapasową multimediów i gier.
Wrzucił bym na nie wszystkie moje zgrane z DVD i BR seriale, filmy jak również kopie
zapasowe biblioteki gier [a ta do małych nie należy niestety].
Wstępnie "obliczyłem" się na właśnie około 2 TB danych.


Ja widziałem dyski WD / My Pasport /, oraz podobne dyski Seagate, do których można dokupić dodatkową gwarancję / choć jest to ponoć naciąganie klienta /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w kwestii monitora, mam już trochę wytycznych:


24 lub 27 cali
tuner tv
1920x1080 p
16:9
krótki czas reakcji - 5 ms
przyzwoita maksymalna jasność - 250 cd/ms
sporo wyjść, z braku DV-I dwa HDMI
matryca .... wiele osób odradza sama matrycę IPS a poleca AH-IPS


polecicie jakieś modele spełniające te kryteria?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2013 o 13:23, lis_23 napisał:

Ja widziałem dyski WD / My Pasport /, oraz podobne dyski Seagate, do których można dokupić
dodatkową gwarancję / choć jest to ponoć naciąganie klienta /.


Wiesz nic mi po gwarancji jak stracę tak czy siak dane które tam upcham.
Chodzi mi raczej o polecenie produktu względnie solidnego i niezawodnego. Wiadomo, nic nie jest wieczne, ale chodzi o to, żeby taki dysk będący kopią zapasową spokojnie przetrwał np 3-5 lat po czym kupię sobie wtedy nowy i przerzucę znów te same dane które kolejne lata będą bezpiecznie sobie tam siedzieć [a pewnie za 3-5 lat postęp technologiczny przyniesie kolejne cybernetyczne cuda wianki, przenośne wielkie dyski SSD itp itd]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2013 o 13:29, Pietro87 napisał:

Wiesz nic mi po gwarancji jak stracę tak czy siak dane które tam upcham.
Chodzi mi raczej o polecenie produktu względnie solidnego i niezawodnego. Wiadomo, nic
nie jest wieczne, ale chodzi o to, żeby taki dysk będący kopią zapasową spokojnie przetrwał
np 3-5 lat po czym kupię sobie wtedy nowy i przerzucę znów te same dane które kolejne
lata będą bezpiecznie sobie tam siedzieć [a pewnie za 3-5 lat postęp technologiczny przyniesie
kolejne cybernetyczne cuda wianki, przenośne wielkie dyski SSD itp itd]


Ja się trochę zawiodłem - mój dysk WD / My Book / posłużył mi przez prawie równe dwa lata; od czerwca 2010 do lipca 2012
tyle, że te nowe dyski są ponoć lepsze, nie muszą być też podłączone do prądu, tylko przez USB do PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam planuję kupić komputer za około 4,5 tys jak radzicie poczekać sobie jeszcze troszeczkę na spadek cen? wychodzi jakaś nowa technologia? no i kiedy tak nowy komputer kupić ponieważ ten co mam jest "jeszcze dobry" ale patrzę w przyszłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2013 o 14:31, Redjevel napisał:

Witam planuję kupić komputer za około 4,5 tys jak radzicie poczekać sobie jeszcze troszeczkę
na spadek cen? wychodzi jakaś nowa technologia? no i kiedy tak nowy komputer kupić ponieważ
ten co mam jest "jeszcze dobry" ale patrzę w przyszłość :P


Nowe technologie wychodzą dość często więc takie czekanie nie ma sensu.
Co pół roku jest coś nowego i to dzisiejsze za niedługo stanieje i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny nigdy nie spadają :D Warto poczekać do czwartego kwartału tego roku, a nawet do początku przyszłego roku - powinny być już na rynku wszystkie nowe karty graficzne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy móglbym mi się ktoś doradzić w sprawie procesora poniewaz nie wiem jaki by był dla mnie odpowiedni. Chodzi mi o taki żeby był taki i nie blokował karty Asus gtx 660ti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie, główny problem w moim przypadku polega na tym, że jako gracz przede wszystkim konsolowy w zasadzie nie mam zielonego pojęcia o podzespołach. Niemniej kupienie nowego sprzętu stało się już praktycznie koniecznością.
Na kompa mogę przeznaczyć max 2000zł. Jeśli chodzi o to, co sobie mogę zostawić ze starego piecyka, to zapewne będzie to karta graficzna (GeForce GTX 650 - NIE Ti). Zasilacz to ModeCom Feel III atx 500W, więc nie jestem pewna, czy potrzebuję nowego. Sprzęt będzie służył głównie do gier i multimediów. Przydałoby się, żeby był wydajny (bo raczej nie będę grać w np. Dziki Gon czy Watch_Dogs na konsoli). Czy ktoś mógłby mi pomóc skompletować resztę podzespołów? Albo polecić jakiś inny pełny zestaw w granicach 2k?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się