Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2007 o 22:17, Kris_bla napisał:

Jaki zasilacz okolo 500W polecacie i jakie musi miec kable zeby podpiac GF 8800 GTX? :-)


Pojedyńczą 8800GTX ciągnął mi Tagan 530W ewentualnie możesz kupić z zapasem 580W

ceny :

Tagan 530W - U15 Easycon Serie - 469zł
Tagan 580W - U15 Easycon Serie - 539zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2007 o 22:17, Kris_bla napisał:

Jaki zasilacz okolo 500W polecacie i jakie musi miec kable zeby podpiac GF 8800 GTX? :-)

Do 8800 to bym brał juz mocniejszą zasiłke cos ok 600- 700 w:D będziesz miał na przyszłość ja mam Tagana seria u 15 530W i na razie daje radę z 7800 proskiem 2 rdzeniowym 2 Gb ramu + 2zdysk i naped ale jak bym wsadził w to 8800 to może by już nie było tak kolorowo a ATI R600 to raczej już by chodził jak samolot. NIe ma co męczyć słabszych zasiłek i wyduszać z nich ósme poty. Osobiście proponuje coś z tych
Zasilacz Tagan TG700-U35 Easycon XL 770zł SUPER
Zasilacz Seasonic M12-700 850zł
SilverStone ZEUS 750W APFC ATX2.2 755zł
Zasilacz Antec TruePower Trio 650W 540zł
Zasilacz Seasonic S12-600 - 600W ok 600 zł
Be Quiet! Straight Power 650W ok 470 zł
SilverStone ZEUS 650W APFC ATX2.0 najsłabszy ze wszystkich(42A na +12V) ale cena kusi- 485zł
ten ostatni jest godny polecenia zwłaszcza na cenę.Polecam również Tagana seria U 25 i U 35 wszyskie te zasiłki posiadają po minimum 2 linie po 12 V niektóre nawet po 4
Co do kabla wszystkie będą mięć taki jak mają tz 2 bo do 8800 są dwa potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem a mianowicie gdy uruchamiam gre to tak jak by przyśpieszyła (mi sie wydaje ze robi więcej klatek na sekunde) mają takiego speeda że sie nie da grać jak to naprawic.Moja karta to GeForce 7300Gt Sonic pci expres a windows to xp professional.


A może wiecie gdzie sterowniki do niej ściagnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 10:49, Chilid napisał:

> Jaki zasilacz okolo 500W polecacie i jakie musi miec kable zeby podpiac GF 8800 GTX? :-)

Do 8800 to bym brał juz mocniejszą zasiłke cos ok 600- 700

Co Ty wypisujesz - do pojedyńczego 8800 zasilacz 700W - a kiego diabła ? 500 W wystarczy w zupełności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 17:06, mrosi napisał:

/.../

Dnia 31.01.2007 o 17:06, mrosi napisał:

Jak ma się ona do Asusa P5B Deluxe? (niestety nie znalazłem żadnych testów)


Ja kupując płytę przede wszystkim wybrałbym chipsen nVidii.
Asus P5N32-SLI Premium nVidia nForce 590 Ultra (WiFi/AP)
Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI
Pewnie którąś z tych, chociaż nie znam do końca twoich wymagań. ASUS ma jedne z najlepszych płyt, chociaż ja mam MSI i jestem zadowolony niezmiernie:P
Gdzieś pamiętam, że pisałeś coś o chipsecie n680, tylko nie wiem co.
Co do płyty to w tej cenie nire ma złych modeli, kwestia wyboru, a wszystko w "praniu" wyjdzie, więc sztuka jest dokonać właśnie trafnego wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za błędy, piwko daje się we znaki...:)
Nigdy nie miałem chipsetu Intela, nie wiem więc jak się sprawuje, ale znajomi mówią że nie stwarza większych problemów.
Co do nVidii to zawsze była moim faworytem, sam nie wiem czemu, ale nie zawiodłem się na niej nigdy, więc może stąd.
Myśle,że jak kupisz płytę za ok 800 zł, i wiem że znasz się na sprzęcie więc bubla nie kupisz, to będzie to dobry sprzęt. w tych cenach to raczej tylko to co najlepsze.
Podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 16:46, Clegan napisał:

> > Jaki zasilacz okolo 500W polecacie i jakie musi miec kable zeby podpiac GF 8800 GTX?
:-)
>
> Do 8800 to bym brał juz mocniejszą zasiłke cos ok 600- 700
Co Ty wypisujesz - do pojedyńczego 8800 zasilacz 700W - a kiego diabła ? 500 W wystarczy w
zupełności.

Pewnie ze wystarczy nic takiego nie pisałem że nie wystarczy ale pomyśl sam przecież zasilacz kupujesz na dłużej a przy obecnym poborze prądu przez komponenty kompa po co ładować się zasiłekę za 400zł i ja za rok zmieniać takie części jak obudowa, zasilacz przecież nie wymieniacz co rok!!!!!!!!!! a za rok daje sobie rękę uciąć że 500 WAT będzie trochę nie konfortowo mieć. Zasilacz 600-700 przecież nie będzie ci brał wiecej prądu jak ten 500 jak nie będzie obciążony !!! a będzie ten zapas i nie będzie się 500 setka męczyła!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Może i o sprzęcie jakieś pojęcie mam, natomiast nawet bladziutkiego pojęcia nie mam w tematyce dotyczącej Intela a co za tym idzie płyt pod niego. Jedyne na czym się opieram to kilka testów przeczytanych na necie. Co do Asusa to sam jestem do tej firmy przekonany (nigdy jej nie zdradziłem ani ona mnie.... ;-) ) Ztego co czytałem to chipsety NVidii są rewelacyjne dla AMD a z Intelem już gorzej. A pod Core 2 Duo ponoć znowuż najwydajniejszą platformą jest chipset Intel965. Jest nawet wydajniejszy niż Intel975X, który to na dodatek jest w zasadzie przeznaczony pod ATI. Co do chipsetów NVidii.... Na nForce590 płyty pamięci pracują na 800MHz tylko w trybie OC. Zaś płyty z nForce680 są dość drogie a tak naprawdę niewiele bardziej wydajne niż nFrce590. No i za.... tfu..., strasznie się grzeją. Kurczę, sam nie wiem. Na razie P5B ma in plus to, że można regulować z pozycji BIOSu prędkość kilku (oprócz CPU czterech bodajże) wentylatorów podpiętych do płyty. A mnie zależy na ciszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A skąd wiesz co będzie za rok ktoś będzie wymieniał kompa? Ja swojego poprzedniego miałem prawie 3 lata i wymieniłem zasilacz tylko dlatego, że stary się spalił. A wydać 400PLN a 1000PLN to dla większości osób zasadnicza różnica. Też jestem zdania, że do 8800 500W w zupełności wystarczy. Oczywiście mówimy o 500 W-atach porządnej marki - Tagan, Be Quiet, Chieftec, Antec a nie no name.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 17:57, mrosi napisał:

/.../

A skąd wiesz co będzie za rok ktoś będzie wymieniał kompa? Ja swojego poprzedniego miałem prawie
3 lata i wymieniłem zasilacz tylko dlatego, że stary się spalił. A wydać 400PLN a 1000PLN to
dla większości osób zasadnicza różnica. Też jestem zdania, że do 8800 500W w zupełności wystarczy.
Oczywiście mówimy o 500 W-atach porządnej marki - Tagan, Be Quiet, Chieftec, Antec a nie no
name.
Pozdrawiam

Oczywiście że nikt kompa nie będzie wymieniał zwłaszcza jak ktoś ma Core 2 duo ale już np. grafikę pewnie będzie trzeba i nie 1000 zł tylko 700 z resztą to jest jak z ramem kupić 2x512 czy 1x 1gb i pózniej dokupić nikt przecież dzisiaj nie kupi kosci po 512. A 650 W jest za 540 zł jak mam dawać 400 za 500W to chyba lepiej wziąć 650 chociąż miałbym ja kupić miesiąc później!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęsli chodzi o płyty to Asus jest straśnie przereklamowany pracowałem chwile na płycie Asus P5N32-SLI Premium nVidia nForce 590 Ultra (WiFi/AP) i powiem że tych pieniędzy on nie warta w życiu !! Ja bym się zastanawiał nad Gigabyte DQ6 bądz może Foxconn na 690i SLI http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=378&rectr_str_numer=9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 17:06, mrosi napisał:

Wracając do mojego upgrade''u kompa. Proc już leży i czeka, zaś do wtorku mam czas na wybór
płyty. Co powiesz o tej:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27205

Płyt Intela nie bierz - one są do serwerów/stacji roboczych/biur - nie słyszałem żeby ktoś na ich podkręcał. Weź tego Asusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 17:47, Chilid napisał:

rok!!!!!!!!!! a za rok daje sobie rękę uciąć że 500 WAT będzie trochę nie konfortowo mieć.

Co Ty nie powiesz - a skąd to wiesz ?

Dnia 31.01.2007 o 17:47, Chilid napisał:

Zasilacz 600-700 przecież nie będzie ci brał wiecej prądu jak ten 500 jak nie będzie obciążony
!!! a będzie ten zapas i nie będzie się 500 setka męczyła!!!!

Idąc Twoim tokiem rozumowania to najlepiej kupić co najmniej 1 kw albo od razu elektrownię jądrową [na zapas będzie].
Już planujesz zmieniać w ciągu roku kartę na bardziej prądożerną ? A gdzie taka jest ? Przecież w ciągu roku to będą wydawać słabsze wersje 8800 - niby one będą ciągnąć tyle prądu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie do niedawna miałem jednego 8800GTX c2d6600 2xHDD 1xdvd i 530W Tagana starczało spokojnie. Dopiero przy kupnie drugiej karty wymieniłem zasiłke na 900W tej samej firmy. Troche na zapas ale żaden zasilacz niedaja tekiej mocy jaką podaje producent... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 19:59, Dead-pl napisał:

Trochę na zapas ale żaden zasilacz nie daja takiej mocy jaką podaje producent... ;)


Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Markowe zasilacze nie tylko dają moc nominalną ale nawet są w stanie przez krótkie okresy czasu pracować z mocą większą. Np. mój Tagan 430W moc maksymalną jaką może "wyciągnąć" to 480W. Niedociągnięcia w stosunku do wartości nominalnych mają zasilacze no name, w których np. zamiast 350W jest 280W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 19:20, Clegan napisał:

> rok!!!!!!!!!! a za rok daje sobie rękę uciąć że 500 WAT będzie trochę nie konfortowo mieć.

Co Ty nie powiesz - a skąd to wiesz ?

> Zasilacz 600-700 przecież nie będzie ci brał wiecej prądu jak ten 500 jak nie będzie obciążony

> !!! a będzie ten zapas i nie będzie się 500 setka męczyła!!!!
Idąc Twoim tokiem rozumowania to najlepiej kupić co najmniej 1 kw albo od razu elektrownię
jądrową [na zapas będzie].
Już planujesz zmieniać w ciągu roku kartę na bardziej prądożerną ? A gdzie taka jest ? Przecież
w ciągu roku to będą wydawać słabsze wersje 8800 - niby one będą ciągnąć tyle prądu ?

A kto mówi o 1kW ale. I ile razy jeszcze napiszę po co dawać 400zł za 500 setkę i nie mówię o jakis słabych kartach typu 8300 bo do takich to nawet 500 nie trzeba tylko o kartach z najwyższej półki wydajności i oczywiście że planuję wymieniać grafę na ATI R600 i mam nadzieje że mój zasilacz kupiony rok temu (też słuchałem innych)Tagan 530 wystarczy a mogłem wtedy dołożyć 140 i miałbym mocniejszy. I piszę to dla tych co planuja kupować naprawde mocne maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 21:16, Chilid napisał:

140 i miałbym mocniejszy. I piszę to dla tych co planuja kupować naprawde mocne maszyny.


I znowu muszę pospieszyć w sukurs Cleganowi i nie zgodzić się z Tobą. A co jeśli w przyszłym roku ATI/AMD wypuści nowe płyty główne z wbudowanym GPU o wydajności porównywalnej do konfigu C2D6600 z 8800GTX i o poborze energii rzędu 200W? Wtedy powiesz, sorry, ale masz zapas mocy na przyszłość? Nie wiesz co będzie za rok, dwa. Poza tym to, że Ciebie lub mnie stać na kompa za 6000PLN nie znaczy, że każdy ma tak samo. Dla niektórych 140PLN dołożyć do zasiłki do spory (nawet kilkumiesięczny) wysiłek. Zastanów się nad tą stroną medalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 21:16, Chilid napisał:

A kto mówi o 1kW ale. I ile razy jeszcze napiszę po co dawać 400zł za 500 setkę i nie mówię
o jakis słabych kartach typu 8300 bo do takich to nawet 500 nie trzeba tylko o kartach z
najwyższej półki wydajności i oczywiście że planuję wymieniać grafę na ATI R600 i mam nadzieje
że mój zasilacz kupiony rok temu (też słuchałem innych)Tagan 530 wystarczy a /.../

1. Masz pojecie jaki pobór mocy ma R600 ? Bo chyba nie bardzo.
2. Kup sobie od razu Enermax Galaxy i podłącz R600 w Crossfire - no chyba facet nie powiesz że Cie nie stać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się