Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.02.2007 o 09:16, syriusz.b napisał:

Niby mam robić upgrade na dniach, ale caly czas nęka mnie jedna myśl: czy się opłaca... Mam
tego P4 3,0 GHz co wygrałem na gramie i płyte do niego, ale wszędzie ostatnio czytam że P4
są beznadziejne itp... Z drugiej strony wiem, że zawsze będzie to lepsze od Semprona 1,6 GHz
którego mam teraz ...

Chcesz zamienić P4 na Semprona - a po jakiego ? P4 są gorsze od Athlonów ale nie aż tak żeby się opłacało dokonywać takiej zmiany; poza tym w Twoim wypadku będziesz miał mniej wydajny procesor po zamianie. Gdybyś kupował zupełnie nowy komputer to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 09:16, syriusz.b napisał:

Niby mam robić upgrade na dniach, ale caly czas nęka mnie jedna myśl: czy się opłaca... Mam
tego P4 3,0 GHz co wygrałem na gramie i płyte do niego, ale wszędzie ostatnio czytam że P4
są beznadziejne itp... Z drugiej strony wiem, że zawsze będzie to lepsze od Semprona 1,6 GHz

Ale na co chcesz zmieniać bo nie zrozumiałem ? P4 nie wystarcza Ci w czymś czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za następnego posta ale pojęcia nie mam czemu mi się niezedytowany poranny wcześniej nie wyświetlał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 18:22, Clegan napisał:

> Niby mam robić upgrade na dniach, ale caly czas nęka mnie jedna myśl: czy się opłaca...
Mam
> tego P4 3,0 GHz co wygrałem na gramie i płyte do niego, ale wszędzie ostatnio czytam że
P4
> są beznadziejne itp... Z drugiej strony wiem, że zawsze będzie to lepsze od Semprona 1,6
GHz
Ale na co chcesz zmieniać bo nie zrozumiałem ? P4 nie wystarcza Ci w czymś czy co ?

Po prostu wygrałem P4 i plyte na gram.pl i wtedy postanowiłem, że to dobry moment do upgradu. Jako, że mam teraz plyte pod AGP to musial bym i kupic karte graf. i zasilacz tez nowy. I teraz sie zastanawiam czy sie oplaca. Raz, ze o P4 czytam duzo zlego, dwa: teraz gdy powoli wchodzic bedzie D10 nie wiem czy sie oplaca inwestowac duzo w karte z D9...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Karta, którą kupisz teraz zdąży stracić gwarancję zanim w pełni odczujesz uroki DirectX10. Z tego co pamiętam to może w tym roku wyjdą dwa tytuły pod DX10. Nie ma co się tym podniecać. Kupisz kartę obsługującą DX9 i pograsz sobie również w gry pod DX10. Tym bardziej, że pod AGP jest sporo nowych, wydajnych kart. Dlatego jak radzi Ci Clegan daj sobie spokój z wymianą P4 na mniej wydajnego i praktycznie niepodatnego na podkręcanie Semprona. Jeśli chciałbyś odczuć różnicę w stosunku do P4 musiałbyś kupić Athlona X2 3800+ (przynajmniej) a to wydatek rzędu 600PLN+ wymiana płyty i pamięci bo socket AM2 współpracuje z DDR2.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem kupiłem GeForce 7300 GT i do tej karty buła dołączona gra Serious Sam 2 na ycie jest kod
12dd1-sesam2-10r ale kod nie działa bo kod powinienen być ????-????-????-???? a pozatym tam gdzie wpisuje się kod nie mogę pisac niektórych literek Np literki s
Czy ktoś mugł by mi podać ten kod instalacyjny
prosze o szybkom odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 19:56, mrosi napisał:

/.../

Karta, którą kupisz teraz zdąży stracić gwarancję zanim w pełni odczujesz uroki DirectX10.
Z tego co pamiętam to może w tym roku wyjdą dwa tytuły pod DX10. Nie ma co się tym podniecać.
Kupisz kartę obsługującą DX9 i pograsz sobie również w gry pod DX10. Tym bardziej, że pod AGP
jest sporo nowych, wydajnych kart. Dlatego jak radzi Ci Clegan daj sobie spokój z wymianą P4
na mniej wydajnego i praktycznie niepodatnego na podkręcanie Semprona. Jeśli chciałbyś odczuć
różnicę w stosunku do P4 musiałbyś kupić Athlona X2 3800+ (przynajmniej) a to wydatek rzędu
600PLN+ wymiana płyty i pamięci bo socket AM2 współpracuje z DDR2.
Pozdrawiam


Ale ja teraz mam Semprona, a chce wstawić P. Z tego co czytam to ty chyba myślisz, że ja chce wymieniać P4 na Semrpona, przynajmniej to zdanie mnie tak naprowadza:

Dlatego jak radzi Ci Clegan daj sobie spokój z wymianą P4
na mniej wydajnego i praktycznie niepodatnego na podkręcanie Semprona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Tak. Ale tak zawile napisałeś tamtego posta, że można było się zmylić. Więc masz Semprona i P4 z płytą (wygranego na Gram). Moja sugestia jest taka. Zostaw sobie P4, ewentualnie dokup dobrą kartę (AGP lub PCI-E - w zależności jakie złącze ma tamta płyta) i wystarczy. Chyba, że nie masz co z kasą robić. Osobiście poleciłbym Ci dokupić jakiegoś 7300GT lub 7600GT. Spokojnie jeszcze przez jakiś rok, półtora pograsz w większość gier na przyzwoitych ustawieniach (nie patrz na wymagania Gothic3 bo to gra z najbardziej spspranym silnikiem graficznym od kilku lat)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2007 o 20:27, mrosi napisał:

Tak. Ale tak zawile napisałeś tamtego posta, że można było się zmylić. Więc masz Semprona i
P4 z płytą (wygranego na Gram). Moja sugestia jest taka. Zostaw sobie P4, ewentualnie dokup
dobrą kartę (AGP lub PCI-E - w zależności jakie złącze ma tamta płyta) i wystarczy. Chyba,
że nie masz co z kasą robić. Osobiście poleciłbym Ci dokupić jakiegoś 7300GT lub 7600GT. Spokojnie
jeszcze przez jakiś rok, półtora pograsz w większość gier na przyzwoitych ustawieniach (nie
patrz na wymagania Gothic3 bo to gra z najbardziej spspranym silnikiem graficznym od kilku
lat)
Pozdrawiam


Dzienx wielkie... Właśnie tak miałem zamiar zrobić, a ty mnie w tym utwierdziłeś, a to mi było potrzebne. Co do karty to kupuje GF 7600 GT. Chyba Gigabyta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2007 o 20:57, syriusz.b napisał:

Dzienx wielkie... Właśnie tak miałem zamiar zrobić, a ty mnie w tym utwierdziłeś, a to mi było
potrzebne. Co do karty to kupuje GF 7600 GT. Chyba Gigabyta ...


Wg. mnie 7600GT to dobra karta. Sam mam taką, tyle że Galaxy (z chłodzeniem Zalmana) i taka bym Ci polecił. Troszkę ją podkręciłem i jest cool:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jak mam płytę główną: PM8M3-V P4M800 sT VGA LAN SAT MS7211 BLK i mam na niej pamięc ram: DDR400/512mb super elixir to wejdą na nią wszystkie ddr z 400mhz ale czy mógł bym wsadzić do niej ddr2 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 09:07, Ninja Quise napisał:

Mam pytanie, czy jak mam płytę główną: PM8M3-V P4M800 sT VGA LAN SAT MS7211 BLK i mam na niej
pamięc ram: DDR400/512mb super elixir to wejdą na nią wszystkie ddr z 400mhz ale czy mógł bym
wsadzić do niej ddr2 ???


Nie, DDR i DDR 2 to zupełnie inne typy pamięci. Kup sobie zwykłą kostkę DDR 400 - wcale nie jest gorsza niż DDR2 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 09:15, ziptofaf napisał:

> Mam pytanie, czy jak mam płytę główną: PM8M3-V P4M800 sT VGA LAN SAT MS7211 BLK i mam
na niej
> pamięc ram: DDR400/512mb super elixir to wejdą na nią wszystkie ddr z 400mhz ale czy mógł
bym
> wsadzić do niej ddr2 ???

Nie, DDR i DDR 2 to zupełnie inne typy pamięci. Kup sobie zwykłą kostkę DDR 400 - wcale nie
jest gorsza niż DDR2 800.


wiem że to zupełnie inne typy pamięci ale poprostu chciałem wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 09:15, ziptofaf napisał:

Nie, DDR i DDR 2 to zupełnie inne typy pamięci. Kup sobie zwykłą kostkę DDR 400 - wcale nie
jest gorsza niż DDR2 800.


Jak to nie jest gorsza? To po co by bylo DDR2 gdyby byly takie same? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 09:59, iro1979 napisał:

Poczytaj :P http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://www.benchmark.pl/artykuly/technika/DDR_DDR2_DDR3/strona1.html
z tego wynika że ddr2 które mają mniejsze zegary ustępuja mawet ddr :P



Hmm, a tam napisali:
"Faktem jest, że od samego początku, to jest w momencie wprowadzenia obsługi DDR2 przez procesory firmy Intel, technologia ta nie wzbudzała specjalnego entuzjazmu. Moduły nowej pamięci wcale nie były szybsze od zwykłych DDR, za to były znacznie droższe. Obecnie sytuacja się odwróciła, pamięć DDR2 dzięki coraz wyższym częstotliwościom pracy i coraz niższym opóźnieniom jest od poprzednika mimo wszystko wydajniejsza, a co dla przeciętnego użytkownika często ważniejsze, tańsza."

Zatem albo ja nie umiem czytac albo nie wiem co... mimo wszystko jednak DDR2 sa lepsze z tego co tam napisali, ale nie az tak zeby sie oplacalo nagle wymieniac caly komp tylko dla pamieci ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
i masz racje, nie opłaca się wymieniać kompa tylko dla ramu, mimo wyższych częstotliwości pracy to różnica wydajności nie jest kolosalna przecież, ani nawet znacząco większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem chce sobie kupić nową kartę graficzną niestety mam złącze agp i nie wiem co robić czekać z 2 lata na nowego kompa czy kuipć kartę teraz mam na oku geforca 7600gt z 256 z paimęciam gddr3 256 bit i radeona XT1950XTX Z 512 GDDR3 256 bit i nie wiem jaka będzie wyfajność takiej karty w np. ghost recon 3 lub Gothicu 3 czy byście mogli mi w tej kwesti doradzić ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się