Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

No to dobra biorę 7600 GT i miałem do tego brać zasilacz 450, ale może jak zaoszczędzę trochę na karcie graf (pierwotnie miałem brać 7900 GS) to może kupie już taki zasilacz, żeby karty graf. obslugujące D10 już chodziły pod nim. Z tego co wiem to musi to być zasilacz min. 500 tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 16:31, syriusz.b napisał:

No to dobra biorę 7600 GT i miałem do tego brać zasilacz 450, ale może jak zaoszczędzę trochę
na karcie graf (pierwotnie miałem brać 7900 GS) to może kupie już taki zasilacz, żeby karty
graf. obslugujące D10 już chodziły pod nim. Z tego co wiem to musi to być zasilacz min. 500
tak ?

Do poprawnego działania katy z serii 8xxx potrzeba zasilacza 530W(firmowego) ze stabilną linią 12V i 30A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Do 7600GT jak kupisz zasilacz 400W to jeszcze będziesz miał zapas mocy. I nie kupuj na zapas bo jest to bez sensu. Jesteś pewien, że kupisz za pół roku 8800? A może kupisz za rok nową kartę, która będzie miała wydajność 8800 a prądu będzie pobierać tyle co 7600GT? I co wtedy? Niepotrzebnie wywalisz 200PLN bo ktoś Ci powiedział, że masz kupić zasilacz 600W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 20:06, mrosi napisał:

/.../

Do 7600GT jak kupisz zasilacz 400W to jeszcze będziesz miał zapas mocy. I nie kupuj na zapas
bo jest to bez sensu. Jesteś pewien, że kupisz za pół roku 8800? A może kupisz za rok nową
kartę, która będzie miała wydajność 8800 a prądu będzie pobierać tyle co 7600GT? I co wtedy?
Niepotrzebnie wywalisz 200PLN bo ktoś Ci powiedział, że masz kupić zasilacz 600W.


do 7600 GT 400, ale dołącz do tego P4, który jest prądożerny ... no, co do dalszej części to racja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa, AMD athlon 64 3000+, popsutą płytę główną MSI, 2x1gb goodram ddr. Chciałbym się przesiąść na intela 4300e, jaką płytę polecacie, najlepiej asusa (chodzi o OC), chodzi mi też o to abym pamięci nie musiał zmieniać. Nie wiem jak to jest czy płyta musi mieć złącza do pamięci ddr, czy jak będzie miała ddr2 to będę mógł wpiąć te swoje. Wstyd mówić ale tymi ddr2 zacząłem się interesować od dzisiaj i nie wiem co to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 21:14, iro1979 napisał:

Mam kompa, AMD athlon 64 3000+, popsutą płytę główną MSI, 2x1gb goodram ddr. Chciałbym się
przesiąść na intela 4300e, jaką płytę polecacie, najlepiej asusa (chodzi o OC), chodzi mi też
o to abym pamięci nie musiał zmieniać. Nie wiem jak to jest czy płyta musi mieć złącza do pamięci
ddr, czy jak będzie miała ddr2 to będę mógł wpiąć te swoje. Wstyd mówić ale tymi ddr2 zacząłem
się interesować od dzisiaj i nie wiem co to :P


Tu cię muszę zmarwtić bo wszytkie mobo pod c2d działają na DDR2...czyli będziesz musiał zmienić pamiątki.
http://sklep.benchmark.pl/pelny_31761.html <== tu masz dobrą płytke pod e4300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
No to lipa a już się cieszyłem. W takim razie poczekam aż odezwią się z MSI i mi płytę naprawią (pewnie to potrwa z 1,5 m-ca a chciałem tego uniknąć). Więc upgrade będzie na amd 2x3800. Dzięki za chęci i pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Niestety Dead-pl ma rację. Z E4300 pracują DDR2. Więc oprócz płyty czeka Cię zakup kości pamięci. Pocieszające jest to, że są nieznacznie droższe niż DDR, więc może uda Ci się spieniężyć Twoje pamiątki. Co do płyty. Pamiętasz? Walczyłem z tym samym problemem. Wybrałem. To Asus P5B Deluxe (ale bez Wi-Fi, bo taniej wyjdzie w razie potrzeby dokupić samą kartę Wi-Fi na PCI). Niestety jest drogi (około 700PLN) a doliczywszy do tego procka (około 650PLN) i pamiątki (około 450PLN za 1GB DDR2 porządnej firmy) to robi się 1700PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 21:25, mrosi napisał:

/.../
Niestety Dead-pl ma rację. Z E4300 pracują DDR2. Więc oprócz płyty czeka Cię zakup kości pamięci.
Pocieszające jest to, że są nieznacznie droższe niż DDR, więc może uda Ci się spieniężyć Twoje
pamiątki. Co do płyty. Pamiętasz? Walczyłem z tym samym problemem. Wybrałem. To Asus P5B Deluxe
(ale bez Wi-Fi, bo taniej wyjdzie w razie potrzeby dokupić samą kartę Wi-Fi na PCI). Niestety
jest drogi (około 700PLN) a doliczywszy do tego procka (około 650PLN) i pamiątki (około 450PLN
za 1GB DDR2 porządnej firmy) to robi się 1700PLN.

Tak też chciałem - właśnie tą płytę z 4300e kartę beprzewodową już mam tylko te pamięci przeważyły. Dobre ddr2 są bardzo drogie. Swoje 2gb ddr kupiłem w sumie za 690zł. Jak je sprzedam to ze stratą i trzeba będzie dołożyć różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rodzaju obsługiwanej pamięci decyduje płyta a konkretnie jej chipset - tu masz przykładową obsługującą wg producenta [sam jej na oczy nie widziałem ale nie ma powodu nie wierzyć Asusowi] c2d i ddr1: http://www.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=11&l3=272&model=1276&modelmenu=1
Inna sprawa że nie wiem gdzie można te płyty w Polsce dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 22:37, VaRIaT napisał:

A ja wypale z takim pytaniem. Czy ktos wie, czym sie rozni X-Fi Extreme Gamer od Extreme Audio?


Tak w praktyce dla normalnego gracza? Niczym. Różnica jest dla osób zajmujących się zawodową obróbką dźwięku - Extreme Audio daje większe pole do popisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 10:50, Bratek196 napisał:

Mam pewien problem chce sobie kupić nową kartę graficzną niestety mam złącze agp i nie wiem
co robić czekać z 2 lata na nowego kompa czy kuipć kartę teraz mam na oku geforca 7600gt z
256 z paimęciam gddr3 256 bit i radeona XT1950XTX Z 512 GDDR3 256 bit i nie wiem jaka będzie
wyfajność takiej karty w np. ghost recon 3 lub Gothicu 3 czy byście mogli mi w tej kwesti doradzić
????


Niestety, teraz opłaca się tylko wymiana całego sprzętu. Karty na AGP nie są złe, ale seria Geforce 8xxx i Radeonów 2xxx niestety pod AGP się już nie pojawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 21:35, iro1979 napisał:

...
A jest taka z pci-e?

Nie wiem, ale to co podał mrosi chyba się nie nadaje: http://pl.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=11&l3=170&model=444&modelmenu=2 - producent pisze tylko o Pentium 4/Celeron. Ewentualnie napisz do nich to będziesz wiedział na 100%. Nie wszystkie płyty pod 775 nadają się dla c2d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się