Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Mam pytanko, ktorej firmy pamieci sa teraz najlepsze i najbardziej oplacalne do zakupu?

Ja myslalem o
GeIL Dual Ultra CL.4 2x 1GB DDR2 800 MHz
lub
PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5

A moze sa jescze jakies lepsze?

Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 09:19, Kris_bla napisał:

Mam pytanko, ktorej firmy pamieci sa teraz najlepsze i najbardziej oplacalne do zakupu?

Ja myslalem o
GeIL Dual Ultra CL.4 2x 1GB DDR2 800 MHz
lub
PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5

A moze sa jescze jakies lepsze?

Co polecacie?


Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL3-4-3-9 Dominator - 1857zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 09:25, Dead-pl napisał:

Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL3-4-3-9 Dominator - 1857zł ;)


Tak tak wszystko jasne, ale mi chodzilo o cos w podobnej cenie, bo Corsairy to wszyscy uwazaja za najlepsze, wiec moga dac cene 50k zl i kazdy kupi, chodzi mi o pamieci inne niz Corsiary ;-P

I ktore beda lepsze Geile czy Patrioty jesli innych lepszych w podobnej cenie nie ma ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 09:43, Kris_bla napisał:

> Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL3-4-3-9 Dominator - 1857zł ;)

Tak tak wszystko jasne, ale mi chodzilo o cos w podobnej cenie, bo Corsairy to wszyscy uwazaja
za najlepsze, wiec moga dac cene 50k zl i kazdy kupi, chodzi mi o pamieci inne niz Corsiary
;-P

I ktore beda lepsze Geile czy Patrioty jesli innych lepszych w podobnej cenie nie ma ;-P

ja bym brał Patrioty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup kompa i mam pytanie odnośnie mocy zasilacza, mianowicie czy ten zestaw pójdzie na zasilaczu 400 W?
1. pentium D 915
2. GeForce 7600 lub 7900
3. 1 GB RAM
4. no i jakaś płyta z podstawką S 775, PCI, pamięć DDR2
5. dysk 80 GB - obecny, ATA, czy można taki dysk podłączyć do każdej nowej płyty głównej?
6. napęd DVD oraz nagrywarka DVD

Aha, i jescze parę pytań:
1. Czy jeżeli w przyszłości wymienię procek na Core 2 Duo i GeForce 8800 to czy komp pociągnie na tym zasilaczu 400 W?
2. Czym się różnią karty graficzne GS i GT? Jeżeli wybiorę tańszą GS to miała znacząco mniej wydajna od GT?
Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Ogolnie 400W powinno wystarczyc, chociaz ja bym kupil troszku mocniejszy. Jesli wymienisz grafe na GF8800 to na bank 400W bedzie za malo. Musisz miec minimum 500 - 550 W zeby poszlo.

GS jest slabsza wersja karty od GT. Co oczywiscie przeklada sie na cene.

Po co Ci naped DVD i nagrywara? Przecie nagrywara rowniez dziala jako naped ;)

Jesli plyta glowna obsluguje dyski ATA to ofkoz podlaczyc sie da. Raczej wszystkie mobo obsluguja ATA. Chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 15:48, lord0 napisał:

ja bym brał Patrioty


A to jest poparte jakimis testami obu pamieci, czy po prostu Patrioty sa Ci lepiej znane i bardziej znana marka sie kierujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 09:19, Kris_bla napisał:

Mam pytanko, ktorej firmy pamieci sa teraz najlepsze i najbardziej oplacalne do zakupu?

Ja myslalem o
GeIL Dual Ultra CL.4 2x 1GB DDR2 800 MHz
lub
PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4 / 1000 MHz CL5

Będziesz podkręcał ? Bo jak nie to nie będziesz widział różnicy miedzy tymi ramami. Branie tego 1000 Mhz uważam za ekstrawagancję - żeby poszło na tym taktowaniu musisz podkręcać [automatycznie na takim poziomie nie pójdzie], a do tego potrzeba jakieś porządnej płyty.
Jeśli nie kręcisz i płyta współgra z pamięcią to nie ma różnic między zwykłymi elixirami a najdroższymi ramami. Oprócz ceny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 15:55, tomas92 napisał:

Planuję zakup kompa i mam pytanie odnośnie mocy zasilacza, mianowicie czy ten zestaw pójdzie
na zasilaczu 400 W?

Jakim zasilaczu - jakiej marki ? [na nalepce będzie]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kupuje taka plyte glowna: Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI i mysle o podkrecaniu wlasnie :-) Takze sie zastanawiam, ktore lepsze, bo na Corsairy tyle kasy nie wydam :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 17:20, Kris_bla napisał:

Wiesz, kupuje taka plyte glowna: Asus P5N32-E nVidia nForce 680i SLI i mysle o podkrecaniu
wlasnie :-) Takze sie zastanawiam, ktore lepsze, bo na Corsairy tyle kasy nie wydam :-P

Ekstremalnie raczej tego nie podkręcisz - bo tu już wszystko zależy od konkretnych kości użytych w danej serii ram [i trzeba się na tym naprawdę dobrze znać]; jeśli chodzi o podkręcanie nieekstremalne to nie sądzę żeby były jakieś różnice między tymi ramami - podkręcisz na pewno oba, o ile to już zależy od konkretnego zestawu płyta-procesor-ram, w ciemno Ci tego nikt nie powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 17:31, tomas92 napisał:

Mi chodzi jedynie o moc zasilacza, a co do marki to chyba kupię Chefteca.

400W Chiefa nie powinno mieć problemów z tym konfigiem - ale już przy 8800 odpada [ale przy tym obciążeniu wiatrak chyba będzie nieźle wył]. Albo kupujesz teraz słabszy zasilacz i tańszy albo od razu droższy pod 8800. Twój wybór i Twoja kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 16:08, Kris_bla napisał:

> ja bym brał Patrioty

A to jest poparte jakimis testami obu pamieci, czy po prostu Patrioty sa Ci lepiej znane i
bardziej znana marka sie kierujesz?

Moj znajomy ma te pamieci i nie nazeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze nie bede plakal, ze nie mam drozszych Patriotow o 200zl ;-) A Geila i tak da sie podkrecic jak cos... a procek C2D 6600 albo 6400 zalezy jak pod koniec lutego/poczatek marca bede z kasa stal :-)
A grafa GF8800GTX kupuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 19:45, Kris_bla napisał:

Czyli rozumiem, ze nie bede plakal, ze nie mam drozszych Patriotow o 200zl ;-) A Geila i tak
da sie podkrecic jak cos... a procek C2D 6600 albo 6400 zalezy jak pod koniec lutego/poczatek
marca bede z kasa stal :-)
A grafa GF8800GTX kupuje :-)


Skoro myślisz nad 8800GTX , radze ci się zastanowić nad kartą z wodnym chłodzeniem....mniejsza tem *C w stersie i cisza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się