Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2007 o 21:08, mrosi napisał:

> Trochę na zapas ale żaden zasilacz nie daja takiej mocy jaką podaje producent... ;)

Tutaj się z Tobą nie zgodzę. Markowe zasilacze nie tylko dają moc nominalną ale nawet są w
stanie przez krótkie okresy czasu pracować z mocą większą. Np. mój Tagan 430W moc maksymalną
jaką może "wyciągnąć" to 480W. Niedociągnięcia w stosunku do wartości nominalnych mają zasilacze
no name, w których np. zamiast 350W jest 280W.


No tu masz racje...ale po co trzemać ciągle zasilacz na 100% mocy ? Lepiej mieć troszke mocniejszy który będzie miał
zurzycie 60-70% prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Więc właśnie po to zostały stworzone tzw. kalkulatory mocy, gdzie orientacyjnie można wyliczyć potrzebną moc zasilacza. Dodajesz 20% dla bezpieczeństwa i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 21:32, Clegan napisał:

> A kto mówi o 1kW ale. I ile razy jeszcze napiszę po co dawać 400zł za 500 setkę i nie
mówię
> o jakis słabych kartach typu 8300 bo do takich to nawet 500 nie trzeba tylko o kartach
z
> najwyższej półki wydajności i oczywiście że planuję wymieniać grafę na ATI R600 i mam
nadzieje
> że mój zasilacz kupiony rok temu (też słuchałem innych)Tagan 530 wystarczy a /.../
1. Masz pojecie jaki pobór mocy ma R600 ? Bo chyba nie bardzo.
2. Kup sobie od razu Enermax Galaxy i podłącz R600 w Crossfire - no chyba facet nie powiesz
że Cie nie stać ?

AMD/ATI R600 pobór mocy 230W !!! nie na 2xR600 mnie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 21:32, Clegan napisał:

> /.../> 1. Masz pojecie jaki pobór mocy ma R600 ? Bo chyba nie bardzo.

Ile będzie miało, to się okaże. Mówią, że tylko 200W... ;P
Ale mówią także, że pracują nad R700 i R800, a ile one będą ciągnęły, to chyba nawet sami projektanci nie są pewni. Więc te 530 W zasilacza powinno do normalnej pracy z R600 starczyć. Gorzej ze startem, wtedy wszystko ciągnie tak ze 30% więcej, ale parę miesięcy taki zasilacz powinien wytrzymać ;D
>/.../

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 09:33, PawełR napisał:

Jaką proponujecie kupić karte graficzną pod PCI-Express do 800zł??


Wszystko zależy od tego, czy w najbliższym czasie będziesz chciał przejść na Windows Vista. Jeżeli tak, to radzę ci zaczekać jakiś miesiąc, aż na rynku będą karty GeForce 8600 i taką sobie kupić.
Jeżeli natomiast nie chcesz przez najbliższy rok przechodzić na Vistę to spokojnie możesz sobie już kupić jakiegoś X1950PRO, lub XT - a z GeForców jakiegoś 7900GS - gier pod DX10 w najbliższym roku raczej się nie spodziewaj, pod Windowsem XP i tak będą działały w trybie DX9, więc spokojnie ci jedna z tych kart wystarczy do grania.

1). Asus X1950PRO :


http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_74/towar_filtr_11862;194;35597_74/towar_karta_33940/ASUS_EAX1950Pro_ATI_Ra deon_X1950Pro_256DDR3_256bit.html


2). BFG Geforve 7900GS :

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_74/towar_filtr_11862;194;35597_74/towar_karta_33940/ASUS_EAX1950Pro_ATI_Ra deon_X1950Pro_256DDR3_256bit.html
http://www.sirius.pl/komputery/towar_cennik_74/towar_filtr_11862;164;32771_74/towar_karta_32275/BFG_GeForce_7900GS_OC_ 256DDR3_256bit_PCI-E_TV_2xDV.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2007 o 09:33, PawełR napisał:

Jaką proponujecie kupić karte graficzną pod PCI-Express do 800zł??


Ja jednak radze poczekać na GF 8600. Cenowo pewnie się zmieścisz, a po co kupować teraz jakąś karte z myślą, że za rok ją zmienisz???? Miesiąć czy 2 to nie dużo, a nawet jak nowe karty nie będą takie dobre, to te co są obecnie dostępne stanieją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam ze sprawdzonych rozwiazan czyli z kamerek logitecha :)
moze sa troszke drozsze od rpzecietnej jednak masz pewnosc ze bedzie dzialac
osobiscie polecam QUICKCAM MESSENGER PLUS (sam takiej uzywam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba na allegro - pamietaj jednak by sprawdzic cl pamieci ktora kupisz by byla zgodna z cl pamieci ktora juz masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 13:14, marian538 napisał:

http://www.allegro.pl/item160328890_kamerki_usb_rozdzielczosc_800x600_gratisy_ak47a.html

Co myślicie , doradźcie coś odnośnie kamerki, w miarę tania ale dobra i wydajna.
dzięki. Pozdro.

Ta którą podałeś to jakaś chińszczyzna. Autor aukcji nawet nie pokwapił się podać najważniejszych parametrów, takich jak wymagane do dobrej pracy światło, czy ilości klatek na sekundę. To źle temu modelowi wróży :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2007 o 21:44, Chilid napisał:

AMD/ATI R600 pobór mocy 230W !!!

Przecież jeszcze tych kart na rynku nie ma. Po 2. Gf 8800gtx w trybie load żre ok. 280 W. I wyobraź sobie że zasilacz 500W starcza, dziwne nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu napisalem maila do tego sklepu z pytaniem jakim cudem, moga te dwa GF 8800GTX dzialac i oto co dostalem:

"Witam serdecznie,

No proszę a u nas działa ;) Wystarcza. :)
Jeżeli chce mieć Pan tzw. zapas mocy to
mozna śmiało wybrać mocniejszy zasilacz
jednak daleko mi od naciągania naszych
klientów na coś, czego w rzeczywistości
nie wykorzytają :)"

I co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 13:26, prabab napisał:

Ta którą podałeś to jakaś chińszczyzna. Autor aukcji nawet nie pokwapił się podać najważniejszych
parametrów, takich jak wymagane do dobrej pracy światło, czy ilości klatek na sekundę. To źle
temu modelowi wróży :).



To może jakieś sugestie i linki, jeżeli ktoś ma i używa kamerkę internetową, to wie co najlepsze, ważne żeby nie była droga
(zbytnio :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.02.2007 o 08:51, marian538 napisał:

To może jakieś sugestie i linki, jeżeli ktoś ma i używa kamerkę internetową, to wie co najlepsze,
ważne żeby nie była droga
(zbytnio :P)

http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=218&subcategory=219&product=14457

ja posiadam tę :) i jestem zadowolony. używam jej do rozmów przez skype, sprawdza się całkiem całkiem. Co do rozdzielczosci to rewelka nie jest, ale zawsze widać i słychać. oba mikrofony dołączone do zestawu sprawują się świetnie... zestaw słuchawkowy z mikrofonem leży często na biurku a ja siedzę na łóżku i rozmawiam (odleglosc ode mnie 2 - 2,5m). Całkiem ciekawa i tania oferta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby mam robić upgrade na dniach, ale caly czas nęka mnie jedna myśl: czy się opłaca... Mam tego P4 3,0 GHz co wygrałem na gramie i płyte do niego, ale wszędzie ostatnio czytam że P4 są beznadziejne itp... Z drugiej strony wiem, że zawsze będzie to lepsze od Semprona 1,6 GHz którego mam teraz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się