Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2007 o 14:58, pan m. napisał:

Może pomożecie.Bowiem zamieram dokupić kość 512MB RAM do kompa.800Mhz,DDR2 Kingstona.Miesiąc
temu to kosztowało 180zł.Teraz 121zł.(Sprawdzałem w komputroniku)Czy to stała czy czasowa obniżka
cen?


Raczej powinny lecieć w dół, ale zblizają sie wakacje i ciężko wróżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 14:58, pan m. napisał:

Może pomożecie.Bowiem zamieram dokupić kość 512MB RAM do kompa.800Mhz,DDR2 Kingstona.Miesiąc
temu to kosztowało 180zł.Teraz 121zł.(Sprawdzałem w komputroniku)Czy to stała czy czasowa obniżka
cen?

Jasne ze czasowa, a która obniżka nie jest :P Ceny ram faktycznie ostatnio spadły, kupuj póki są niskie, bo myślę, że w wakacyjnym okresie ceny pójdą w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 21:24, Hopeless napisał:

Czas na ostateczną konfigurację (wymiana sprzętu jak tylko przyjdzie czerwcowa wypłata). I
ostateczne pytanie: czy do poniższego sprzętu wystarczy 450-watowy zasilacz?

Intel Core 2 Duo E4300 /1.86GHz, 2MB/ BOX
Asus P5B Deluxe /iP965/
Geil 2GB (2x1GB) PC800 CL4 ultra
Samsung 160GB 7200rpm 8mb cache SATA-II
Gigabyte GeForce 8800GTS 320MB DDRIII /320bit/ HDTV 2xDVI
Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer Fatality Pro
Samsung SH-S183A SATA (black)
Cooler Master Centurion 534 Black (bez zasilacza)
Chieftec 450W (GPS-450AA-101A)

Cena całego zestawu: 3555 zł


Zrezygnuj z tej karty muzycznej i kup lepszą grafikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 14:58, pan m. napisał:

Może pomożecie.Bowiem zamieram dokupić kość 512MB RAM do kompa.800Mhz,DDR2 Kingstona.Miesiąc
temu to kosztowało 180zł.Teraz 121zł.(Sprawdzałem w komputroniku)Czy to stała czy czasowa obniżka
cen?


Raczej nie, ale warto kupić tą kość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 12:56, Treant napisał:

> Choćuważam ,że mój obecny jest całkiem całkiem, na razie starcza, i tak pewnie komuś z
kumpli
> sprzedam, kiedy czas nadejdzie :)
Kiedy patrzę na konfigurację w Twoim podpisie, to trochę się dziwię. Ja przesiadam się z następującej
maszyny: procesor Athlon 1 GHz, płyta na chipsecie VIA KT266, pamięć 384 MB, grafika GF2 MX400.
Wszystkie wymienione podzespoły z wyjątkiem dodanej później pamięci (256 MB) mają powyżej 5
lat.


Hehe masz kompa jakiego ja miałem przed kupnem obecnego:) A obecnie mam podobny konfig do mariana538:) <LOL>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 15:44, master matrox napisał:

> Czas na ostateczną konfigurację (wymiana sprzętu jak tylko przyjdzie czerwcowa wypłata).
I
> ostateczne pytanie: czy do poniższego sprzętu wystarczy 450-watowy zasilacz?
>
> Intel Core 2 Duo E4300 /1.86GHz, 2MB/ BOX
> Asus P5B Deluxe /iP965/
> Geil 2GB (2x1GB) PC800 CL4 ultra
> Samsung 160GB 7200rpm 8mb cache SATA-II
> Gigabyte GeForce 8800GTS 320MB DDRIII /320bit/ HDTV 2xDVI
> Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer Fatality Pro
> Samsung SH-S183A SATA (black)
> Cooler Master Centurion 534 Black (bez zasilacza)
> Chieftec 450W (GPS-450AA-101A)
>
> Cena całego zestawu: 3555 zł

Zrezygnuj z tej karty muzycznej i kup lepszą grafikę.


Lepszą grafikę czyli...? Ja nie widzę lepszej grafiki. 8800GTS 640MB? Nie ma prawie między nimi różnicy. ja bym wolał X-Fi, już ona bardziej przyspieszy kompa niż grafika. No chyba że Radka 2900XT, ale z nim to jeszcze naprawdę nic nie wiadomo czy taki on dobry czy nie, a poza tym dużo prądu żre i nie wiem czy zasilacz by styknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 16:52, blacklio napisał:

A co przyspieszy ci karta muzyczna bez przesady, to jest tylko doodatek do kompa nic więcej


Właśnie. Ja mam zintegrowaną dźwiękową i jakoś mi to nie przeszkadza. Jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 16:52, blacklio napisał:

A co przyspieszy ci karta muzyczna bez przesady, to jest tylko doodatek do kompa nic więcej


Coś mu się chyba pomieszało :P , W tej chwili jeśli chodzi o graczy to 8800 GTS 320 MB to najbardziej optymalne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 16:59, master matrox napisał:

> A co przyspieszy ci karta muzyczna bez przesady, to jest tylko doodatek do kompa nic więcej
Właśnie. Ja mam zintegrowaną dźwiękową i jakoś mi to nie przeszkadza. Jak na razie.

Ja to nie jestem zwolennikiem kart dźwiękowych, zintegrowanych. Zazwyczaj mnie rozczarowują, np na mojej płycie mam zintegrowaną SB live 5.1 i co z tego, skoro po zainstalowaniu sterów i używaniu jej wydaje dziwny szum i pisk, który jest nie do zaakceptowania. Nic się z tym nie dało zrobić. Teraz generalnie karty dźwiękowe montowane na płytach nie są złe, ale przyzwyczajenia są silniejsze. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 17:07, marian538 napisał:

> > A co przyspieszy ci karta muzyczna bez przesady, to jest tylko doodatek do kompa
nic więcej
> Właśnie. Ja mam zintegrowaną dźwiękową i jakoś mi to nie przeszkadza. Jak na razie.
Ja to nie jestem zwolennikiem kart dźwiękowych, zintegrowanych. Zazwyczaj mnie rozczarowują,
np na mojej płycie mam zintegrowaną SB live 5.1 i co z tego, skoro po zainstalowaniu sterów
i używaniu jej wydaje dziwny szum i pisk, który jest nie do zaakceptowania. Nic się z tym
nie dało zrobić. Teraz generalnie karty dźwiękowe montowane na płytach nie są złe, ale przyzwyczajenia
są silniejsze. :P


Racja, moja też czasem zawodzi. W takim Colinie 2005 nie mam dodatkowych efektów dźwiękowych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Dlatego od dawien dawna mam SB live 5.1, ostatnio kupiłem od kumpla wypasiony model z panelem, pilotem za 80 zł, sprawuje się światnie, kiedyś kosztował ok 1000 zł. ( kilka lat temu) Kiedyś moze, z nowym kompem kupię X-fi . I oczywiście koniecznie zestaw głośników 5.1. inaczej taka karta się marnuje, nie zamieniłbym 5.1 na nic innego, satelitki 2.1 to porażka jak dla mnie.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 16:52, blacklio napisał:

A co przyspieszy ci karta muzyczna bez przesady, to jest tylko doodatek do kompa nic więcej


Dodatek nie dodatek, ale coś daje. A ta wyżej wymieniona przyspiesza działanie gier o parę(naście?) klatek, bo ma 64MB pamięci i komp nie jest tak obciążony muzyką.

master matrox

Nie chodzi o przeszkadzanie, ale o to co dodaje: różne bajery, EAX5.0 itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 17:37, marian538 napisał:

/.../
Dlatego od dawien dawna mam SB live 5.1, ostatnio kupiłem od kumpla wypasiony model z panelem,
pilotem za 80 zł, sprawuje się światnie, kiedyś kosztował ok 1000 zł. ( kilka lat temu) Kiedyś
moze, z nowym kompem kupię X-fi . I oczywiście koniecznie zestaw głośników 5.1. inaczej taka
karta się marnuje, nie zamieniłbym 5.1 na nic innego, satelitki 2.1 to porażka jak dla mnie.
Pozdrawiam


Nowy komputer? Nie używajcie tego słowa przy mnie ;( To jest marzenie, które się nie spełni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 19:21, master matrox napisał:

> /.../
Nowy komputer? Nie używajcie tego słowa przy mnie ;( To jest marzenie, które się nie spełni :(

Niby dlaczego??? Prędzej czy później, sam czy z pomocą...wiesz... Marzenia mieć trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę główną mainboard K7S5A nie wiem gdzie w nie podkręcić procesor wszystkie możliwości są na szarym kolorze i nie moge ich wybrać mój procesor to AMD Athlon XP 2000+
POMÓŻCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha.A jak myślicie,w 10 dni się wyrobię jeszcze?Bo mi jeszcze 2 dychy brakuje,jakoś może dozbieram:)A jak nie,to połowa czerwca,bo rzadko kiedy jadę do miasta:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2007 o 20:53, pan m. napisał:

Aha.A jak myślicie,w 10 dni się wyrobię jeszcze?Bo mi jeszcze 2 dychy brakuje,jakoś może dozbieram:)A
jak nie,to połowa czerwca,bo rzadko kiedy jadę do miasta:(

Jak najbardziej, to nie jest tak,że jutro ceny podskoczą o 20 zł, chociaż czasem tak bywa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha.To zbieram,nawet się pomyliłem,już tylko 9 dni.Razem będę miał 1GB RAM-u,bo już mam 1 kość 512.A RAM się tylko wtyka do płyty,nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się