Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 19.05.2007 o 22:33, morthi napisał:

a jaka masz plyte glowna?


Tylko z tego co wiem, ta płyta może śmigać z napięciem 1,95v wiec nie wiem czy to wystarczy do ustawienia tych pamięci GeILa na timingi 4-4-4-12 przy 800MHz
z drugiej strony czy CL4 znacznie różni się wydajnością z CL5 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 22:50, Szymon666 napisał:

> a jaka masz plyte glowna?

Tylko z tego co wiem, ta płyta może śmigać z napięciem 1,95v wiec nie wiem czy to wystarczy
do ustawienia tych pamięci GeILa na timingi 4-4-4-12 przy 800MHz
z drugiej strony czy CL4 znacznie różni się wydajnością z CL5 ??


Tak przy tej szajsowatej mobo nie wykręcisz zawiele z tych memek, przede wszystkim zrób flash biosu , bo na starym biosie M2N nie startował z memkami CL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje słuchawki z mikrofonem Bluetooth w cenie koło 120 zł co polecacie?

Może ktoś ma większe doświadczenie niż ja? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 22:50, Szymon666 napisał:

> a jaka masz plyte glowna?

Tylko z tego co wiem, ta płyta może śmigać z napięciem 1,95v wiec nie wiem czy to wystarczy
do ustawienia tych pamięci GeILa na timingi 4-4-4-12 przy 800MHz
z drugiej strony czy CL4 znacznie różni się wydajnością z CL5 ??


Cześć, mam taką płytę, kupiłem ją niedługo po jej premierze i nie miałem żadnych kłopotów z pamięciami. Mam Patrioty takie oto: http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2/PDP_Patriot/Extreme_Performance/PDP_Patriot_Dual_LLK_2x_512MB_DDR2_EPP_800MHz _CL4_/_1000_MHz_CL5/pelny,id,20640/ napięcie mam ustawione na 1.95V, CL 4 4 4 12 przy 800Mhz i spokojnie sobie śmigają. Jak chcesz pamięci 2x1GB to mógłbym zaproponować tobie takie: http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2/PDP_Patriot/Extreme_Performance/PDP_Patriot_Dual_LLK_2x_512MB_DDR2_EPP_800MHz _CL4_/_1000_MHz_CL5/pelny,id,20640/ http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2/PDP_Patriot/Extreme_Performance/PDP_Patriot_Dual_LLK_2x_1GB_DDR2_EPP_800MHz_C L4_/_1000_MHz_CL5/pelny,id,20641/ są trochę droższe od tych co pokazałeś, ale myślę, że nie powinieneś mieć z nimi żadnych problemów. A do twojego pytania: tak dla Athlonów timingi są bardzo ważne. Zaznaczam, że u siebie z biosem nie miałem żadnych problemów, nic nie musiałem aktualizować. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie sora za trzy posty, ale coś jest zwalone na tym forum. Nieważne, będziesz wiedział o co chodzi: ten pierwszy link razem z tą częścią pod nim to moje kości, a ten ostatni, trzeci też razem z tą częścią pod nim to te które proponuję, uff:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest błąd forum. Z linkami Komputronika zawsze tak jest :P Osobiście radziłbym ich po prostu nie wklejać lub skracać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 13:47, Linux M napisał:

To nie jest błąd forum. Z linkami Komputronika zawsze tak jest :P Osobiście radziłbym ich po
prostu nie wklejać lub skracać...


Tu jest problem z długimi linkami. Jak skopiuje bezpośrednio link teraz z mojego drugiego posta to też nie załaduje się strona, bo przerwa się robi między 800M a Hz_CL4_ dlatego trzeba ją jeszcze wybackspacować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 13:44, Clawpek napisał:

No nie sora za trzy posty, ale coś jest zwalone na tym forum. Nieważne, będziesz wiedział o
co chodzi: ten pierwszy link razem z tą częścią pod nim to moje kości, a ten ostatni, trzeci
też razem z tą częścią pod nim to te które proponuję, uff:/


ok dzięki za pomoc ale niestety żaden z tych linków mi sie nie otworzył :/ jednak jak znajdę trochę czasu to popatrze na te pamięci. Głownie chodzi mi o to żeby to działało beż problemu bo śrenio znam sie na OC, zmienianiu napięć i tego typu rzeczach, po prostu nigdy tego nie robiłem. Dlatego zależy mi na kupieniu od razu CL4
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2007 o 14:09, Szymon666 napisał:

ok dzięki za pomoc ale niestety żaden z tych linków mi sie nie otworzył :/ jednak jak znajdę
trochę czasu to popatrze na te pamięci. Głownie chodzi mi o to żeby to działało beż problemu
bo śrenio znam sie na OC, zmienianiu napięć i tego typu rzeczach, po prostu nigdy tego nie
robiłem. Dlatego zależy mi na kupieniu od razu CL4
pozdrawiam


Tak dobrze to niestety nie ma.. Od razu pamięci będą ustawione standardowo na CL5 i żeby się cieszyć z CL4 będziesz musiał pogrzebać trochę w biosie, ale to akurat nie jest takie trudne. Jak będziesz chciał to będę mógł ci podać jak to zrobić krok po kroku;)
PS linki powinny działać jak skopiujesz całość linka i po wklejeniu go w okienko adresu usuniesz przerwę między 800M i Hz_CL4_ w adresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ano mam, no papięci spoko tylko w opisie napisane jest "dla 800 MHz wymagane minimum 2.1 V" a z tego co wiem to pa płyta główna tyle nie wyciąga :/
a co sądzisz o tych ? http://sklep.benchmark.pl/pelny_24722.html
A pobawienie sie w biosie to jeszcze nie taka czarna magia dla mnie :D
W kazdym razie jak zakupu dokonam i będę miał jakiś problem to zgłoszę sie do ciebie o pomoc :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 14:33, Szymon666 napisał:

ano mam, no papięci spoko tylko w opisie napisane jest "dla 800 MHz wymagane minimum 2.1 V"
a z tego co wiem to pa płyta główna tyle nie wyciąga :/
a co sądzisz o tych ? http://sklep.benchmark.pl/pelny_24722.html
A pobawienie sie w biosie to jeszcze nie taka czarna magia dla mnie :D
W kazdym razie jak zakupu dokonam i będę miał jakiś problem to zgłoszę sie do ciebie o pomoc
:]


Tak te z twojego linka też mogą być dobre, dobra firma. Jak wskazuje komentarz do nich na samej górze nie mają problemów z pracą na M2N-e. Jak już pisałem to z tym 2.1V to przesadzają. Te moje też wymagają niby 2.1 a u mnie na 1.95V chodzą ładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 14:42, Clawpek napisał:

Tak te z twojego linka też mogą być dobre, dobra firma. Jak wskazuje komentarz do nich na samej
górze nie mają problemów z pracą na M2N-e. Jak już pisałem to z tym 2.1V to przesadzają. Te
moje też wymagają niby 2.1 a u mnie na 1.95V chodzą ładnie:)

Ano działają jak widzę, no i skoro twoje też to problemu być nie powinno tylko, że ja na pieniądzach nie śpię stąd te moje obawy co do poprawnego działania. U jednych będzie ok u innych może być problem mimo ze mobo taka sama.
Najwyżej jak nie pociągną na CL4 to się zejdzie na CL5 i będzie musiało być. Tylko w razie czego szkoda tych kilkudziesięciu złotych no i braku CL4

Dobra, kończe temat, jeszcze raz dzięki za pomoc i jak by się coś działo po zapytam co i jak
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może polecicie mi jakąś jak na dzisiejsze czasy pożądną a zarazem tanią grafikę ? koszt: około 300zł ??
Chyba że to nie te czasy :P po ja aktualnie mam : NVidia GeForce 4 MX-440 AGP x8 z pamięcią 64MB więc chyba taaka bardziej starsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 18:01, Petro89 napisał:

A może polecicie mi jakąś jak na dzisiejsze czasy pożądną a zarazem tanią grafikę ? koszt:
około 300zł ??
Chyba że to nie te czasy :P po ja aktualnie mam : NVidia GeForce 4 MX-440 AGP x8 z pamięcią
64MB więc chyba taaka bardziej starsza...


http://www.allegro.pl/item194269486_galaxy_7300gt_128mb_ddr3_1_4ns_620_1600_agp_zalman.html

Za 309 zł masz takiego 7300GT, będziesz mógł grać w nowe gry bez problemu przez 3 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas na ostateczną konfigurację (wymiana sprzętu jak tylko przyjdzie czerwcowa wypłata). I ostateczne pytanie: czy do poniższego sprzętu wystarczy 450-watowy zasilacz?

Intel Core 2 Duo E4300 /1.86GHz, 2MB/ BOX
Asus P5B Deluxe /iP965/
Geil 2GB (2x1GB) PC800 CL4 ultra
Samsung 160GB 7200rpm 8mb cache SATA-II
Gigabyte GeForce 8800GTS 320MB DDRIII /320bit/ HDTV 2xDVI
Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer Fatality Pro
Samsung SH-S183A SATA (black)
Cooler Master Centurion 534 Black (bez zasilacza)
Chieftec 450W (GPS-450AA-101A)

Cena całego zestawu: 3555 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się