Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2007 o 19:16, blacklio napisał:

Nie, gorszego złomu już nie mogłeś wybrać
Szukaj Gigabyte 945P-S3 (i945P) w rewizji 3.3 ( cena 255 zł ) lub troszkę lepszą Gigabyte
945P-DS3 rev 3.3 ( cena 275 zł ) . Proponuję kupić Pentum E2160 cena koło 330 zł a 100 zł
dołożyć do płyty głównej i kupić jakąś porządną a nie odrzuty produkcyjne
Jesli masz mały budżet czemu stawiasz na Intela a nie na AMD, na płycie co wybrałeś nie podkręcisz
tego C2D, a w tym samym budżece kupisz mocniejszy AMD i to z płytą która pozwoli ci procka
podkręcić

Wiec tak bedzie dobrze :
Procesor-intel core duo 2 E4300
Karta- Palit GF 8600GT DDR3 Sonic
Ram-2 GB DDR2
Plyta - Gigabyte 945P-S3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 20:14, blacklio napisał:

Tak ale bez OC procka

A co to znaczy oc nie jestem specjalisto od kompa znam sie tylko na podstawowych zeczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 20:20, adrian b napisał:

> Tak ale bez OC procka
A co to znaczy oc nie jestem specjalisto od kompa znam sie tylko na podstawowych zeczach

zapomnialem napisac r czyli rzeczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2007 o 20:00, mrosi napisał:

Generalnie przy AMD jest to problem, szczególnie przy AM2. Weź pod uwagę, że przy AM2 radiator
"wisi" na dwóch paskach położonych blisko siebie, co nawet przy AC Freezerze może powodować
przechyły podczas

Tu chodzi o to, że w momencie dociskania radiatora kropla pasty sama odpowiednio się rozprowadzi - próbowałem i tego i samemu rozprowadzałem pastę na procku [gpu też] i jestem zwolennikiem 1-go rozwiązania. Szybciej i mniej upaćkasz. Ale nie upieram się - kwestia gustu :))

Dnia 26.06.2007 o 20:00, mrosi napisał:

To niby te problemy to skąd? Pasta rozpuszcza i skleja ścieżki? Oj, chyba nie bardzo. Bardziej
jednak stawiałbym na minimalną, ale zawsze przewodność elektryczną

Ludzie mierzyli z miernikami i przewodzenia nie było. Poza tym porównaj z taką Coollaboratory Liquid Pro która wyraźnie i jednoznacznie przewodzi prąd.
Zwyczajnie twierdzenie, że pójdzie dym nie do końca musi być prawdą. Żeby spalić układ musi być jakiś poziom napięcia - jak mi się wydaje. Może jakiś elektronik się wypowie.
Oczywiście lepiej jest kiedy nie rozsmarujesz pasty na całej powierzchni płyty głównej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 21:44, Clegan napisał:

Tu chodzi o to, że w momencie dociskania radiatora kropla pasty sama odpowiednio się rozprowadzi


Z przytoczoną Coollaboratory Liquid Pro raczej się nie uda, a przynajmniej ja nie ryzykowałbym.

Dnia 26.06.2007 o 21:44, Clegan napisał:

1-go rozwiązania. Szybciej i mniej upaćkasz. Ale nie upieram się - kwestia gustu :))


Też niekoniecznie. Możemy się spierać jaka kropla pasty. Średnicy 5mm czy 10mm? <zarechotał ucieszon, że przekornym być może> Poza tym jak wspomniałem, kwestia wprawy

Dnia 26.06.2007 o 21:44, Clegan napisał:

Ludzie mierzyli z miernikami i przewodzenia nie było. Poza tym porównaj z taką Coollaboratory
Liquid Pro która wyraźnie i jednoznacznie przewodzi prąd.


Tak, ale ona zawiera rtęć lub jej pochodną, z tego co pamiętam.

Dnia 26.06.2007 o 21:44, Clegan napisał:

Zwyczajnie twierdzenie, że pójdzie dym nie do końca musi być prawdą. Żeby spalić układ musi
być jakiś poziom napięcia - jak mi się wydaje. Może jakiś elektronik się wypowie.


Hmmmm..... Z tego co się orientuję, to procesor "jest pod" jakimś tam napięciem... Niewiele tego, ale zawsze.

Dnia 26.06.2007 o 21:44, Clegan napisał:

Oczywiście lepiej jest kiedy nie rozsmarujesz pasty na całej powierzchni płyty głównej :)


Chyba, że montujesz coolera w trakcie spożywania kolacji i pomylisz kromkę chlebka z mobo.... ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem. Dzisiaj po raz pierwszy zdecydowałem sie na samodzielny montaż komputera. Jak się okazało nie taki diabeł straszny jak go malują, niestety nie obyło się jednak bez problemu...

Do nowego zestawu komputerowego zakupiłem nowy dysk Seagate 160GB ST3160815AS (sATA). Posiadam jednak także starszy dysk, Samsunga SP0802N 80GB (ATA), na którym mam kopię danych ze starego komputera. Pierwszy dysk podłączyłem do interfejsu SATA1, Samsunga do IDE1. Dysk 160gb bios wykryl poprawnie, Samsung natomiast widziany jest jako SLAVE (prawdopodobnie przyczyną jest brak zworki, której niestety nie mam - tasma jest podłączona poprawnie). Wygląda to mniej więcej tak:

IDE Channel 1: Primary Master: None
IDE Channel 1: Primary Slave: SP0802N
IDE Channel 2: Secondary Master: BenQ DWD-RW
IDE Channel 2: Secondary Slave: None

SATA1: ST3160815AS

Myśląc, że nie ma to aż tak dużego znaczenia próbowałem zainstalować system, niestety po starcie komputera pojawia sie komunikat:
"Invalid system disc. Replace the disc and than press any key".
Nie działa w tym momencie także bootowanie z CD z systemem. Po odłączeniu starszego dysku instalator ruszył poprawnie.

I teraz moje pytania:
1) Czy ustawienie zworki w odpowiedniej pozycji rozwiąże problem (dysk Samsung powinien być wtedy jako Master)?
2) Czy lepiej zainstalować system na nowy dysku z odłączonym starym i dopiero później spróbować go podłączyć?
3) Czy odpowiednią zworkę można kupić w sklepie? ^^
4) Może problemem nie jest sposób podłączenia dysków, a jakies ustawienia BIOS-u?

Dla pewności podaję jeszcze konfigurację pc: Athlon 64 X2 4600+, 2x1GB RAM Patriot, Mobo Abit KN9, GeForce 8600GE, zasilacz Chieftec 450W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 22:42, adrian b napisał:

> Tak ale bez OC procka
Nie mam zamiaru nic podkrecac wiec ta plyta wystarczy i bedzie miala dobro wydajnosc?



Lepiej dołóz ze 100zl i kup Gigabyte 965 DS3 chociaz przy braku OC ta o której mowa tez bedzie dobra. Ja tez kupilem dopiero co kompa i nie mam w planach zadnego OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2007 o 21:53, mrosi napisał:

Z przytoczoną Coollaboratory Liquid Pro raczej się nie uda, a przynajmniej ja nie ryzykowałbym.

Nie wiem - nie miałem, nie robiłem.

Dnia 26.06.2007 o 21:53, mrosi napisał:

Też niekoniecznie. Możemy się spierać jaka kropla pasty. Średnicy 5mm czy 10mm? <zarechotał
ucieszon, że przekornym być może>

Wielkości groszku - mniej więcej.

Dnia 26.06.2007 o 21:53, mrosi napisał:

Poza tym jak wspomniałem, kwestia wprawy

Jak wszystko :) Poza tym zważ że rozsmarowanie pasty też może przynieść skutki uboczne - możesz dać za grubo pasty i dociskając radiator zacznie ona wychodzić bokami. Trzeba odstawić radiator i usuwać część pasty.

Dnia 26.06.2007 o 21:53, mrosi napisał:

Tak, ale ona zawiera rtęć lub jej pochodną, z tego co pamiętam.

Może - nie sprawdzałem.

Dnia 26.06.2007 o 21:53, mrosi napisał:

Hmmmm..... Z tego co się orientuję, to procesor "jest pod" jakimś tam napięciem... Niewiele
tego, ale zawsze.

Jeśli ktoś mierzył miernikiem i ów miernik nic nie wykazywał to może oznaczać że pasta nie przewodzi odpowiedniego napięcia żeby miernik coś wskazywał. Ale powtarzam: dobrze żeby jakiś elektryk/elektronik sie wypowiedział bo tak to tylko bijemy pianę.

Dnia 26.06.2007 o 21:53, mrosi napisał:

Chyba, że montujesz coolera w trakcie spożywania kolacji i pomylisz kromkę chlebka z mobo....
;-P

A potem chcesz to jeszcze ugryźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 22:28, Mikez88 napisał:

1) Czy ustawienie zworki w odpowiedniej pozycji rozwiąże problem (dysk Samsung powinien być
wtedy jako Master)?

Nie.

Dnia 26.06.2007 o 22:28, Mikez88 napisał:

2) Czy lepiej zainstalować system na nowy dysku z odłączonym starym i dopiero później spróbować
go podłączyć?

To jest dobre rozwiązanie.

Dnia 26.06.2007 o 22:28, Mikez88 napisał:

3) Czy odpowiednią zworkę można kupić w sklepie? ^^

Może w elektronicznym, ale nie sądzę, żeby była niezbędna.

Dnia 26.06.2007 o 22:28, Mikez88 napisał:

4) Może problemem nie jest sposób podłączenia dysków, a jakies ustawienia BIOS-u?

Prawdopodobnie chodzi o priorytet urządzeń, z których ma być wykonywany start. Wejdź w BIOSie do Advanced BIOS Features i ustaw CDROM w polu First Boot Device.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest problem (a teoretycznie nie powinien) to po prostu zainstaluj system bez tego dodatkowego Samsunga i podłącz go po zakończeniu instalacji. Co najwyżej jego partycje pojawią się wtedy za napędem/napędami CD-DVD i... to wszystko.
Dla pewności sprawdź jeszcze czy ten dysk podłączasz na końcu przewodu ATA czy na złączu pośrednim, bo to toez może byc powodem takiego wykrywania.
Poza tym, skoro DVD wykrywa ci jako Master a ten dysk jako Slave, to nic nie stoi na przeszkodzie, by podłączyć je razem na jednym kablu (do IDE channel 1), a wtedy nie ma prawa nie działać, poza tym takie połączenie jest zalecane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 23:44, awesome napisał:

> > Tak ale bez OC procka
> Nie mam zamiaru nic podkrecac wiec ta plyta wystarczy i bedzie miala dobro wydajnosc?

>


Lepiej dołóz ze 100zl i kup Gigabyte 965 DS3 chociaz przy braku OC ta o której mowa tez bedzie
dobra. Ja tez kupilem dopiero co kompa i nie mam w planach zadnego OC.

A jako masz konfiguraja kompa jak mozna spytac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się