Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2007 o 22:26, crespo1 napisał:

> /.../. a do
dysków to one niemaja wpływu na temp.

Jeśli przeciętny dysk ma temperaturę około 55 stopni, to trudno powiedzieć, że to nie ma wpływu na temperature w obudowie. A jak ma wpływ na temperaturę w obudowie, to wpływa na chłodzenie i procesora i karty graficznej czyli na ich temperaturę. Inaczej chłodzi powietrze o temperaturz 22-24 stopni, a inaczej takie o temperaturze 30 stopni, nie mówiąc o 55 stopniach. Wątpię, czy Razus ma w obudowie zamontowane 3 czy 4 wentylatory, standardowo jest jeden w zasilaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 23:23, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../. a do
> dysków to one niemaja wpływu na temp.
Jeśli przeciętny dysk ma temperaturę około 55 stopni, to trudno powiedzieć, że to nie ma wpływu
na temperature w obudowie. A jak ma wpływ na temperaturę w obudowie, to wpływa na chłodzenie
i procesora i karty graficznej czyli na ich temperaturę. Inaczej chłodzi powietrze o temperaturz
22-24 stopni, a inaczej takie o temperaturze 30 stopni, nie mówiąc o 55 stopniach. Wątpię,
czy Razus ma w obudowie zamontowane 3 czy 4 wentylatory, standardowo jest jeden w zasilaczu.


sorka mój bład:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standartowo jest montowany wentylator wyciągajacy w tylnej częsći obudowy ( mówie o obudowach 2 lub 3 letnich wstecz ), pozatym mało który przeciętny HDD ma 55 stopni bo to jest dla niego zabójstwo. Ilosć wentylatorów nie koniecznie wpływa na temp w obudowie nie wspominajac o ciszy pracy w/w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 12:46, blacklio napisał:

Standartowo jest montowany wentylator wyciągajacy w tylnej częsći obudowy ( mówie o obudowach
2 lub 3 letnich wstecz ), pozatym mało który przeciętny HDD ma 55 stopni bo to jest dla niego
zabójstwo. Ilosć wentylatorów nie koniecznie wpływa na temp w obudowie nie wspominajac o ciszy
pracy w/w

Akurat dzisiaj rano wywaliłem plik czasopism komputerowych, więc będę odpowiadał z pamięci. Google zrobiło badania dysków twardych i rozwiało wiele mitów (badania na 100 000 dysków będących w posiadaniu Google). Otóż nieprawdą jest, ze dyski potrzebują niskich temperatur, optymalną jest 45-50 stopni, awarie częściej trafiają się poniżej i powyżej tej temperatury. Temperatura większości dysków twardych oscyluje w granicach 50 - 55 stopni, więc trudno powiedzieć, że jest to "mało który" dysk. Są i takie, które mają 65 stopni.
Normalnie, w czasie pierwszego roku awarii ulega około 1,5% dysków twardych, w czwartym roku odsetek wzrasta do blisko 9. Dyski należy wymieniać zaraz po upływie terminu gwarancji, żeby mieć jako taką pewność ich poprawnego działania. To wszystko z pamięci, więc może gdzieś się rąbnąłem w temperaturach. Ale jedno nie ulega kwestii: jeśli wentylator wciąga powietrze z obudowy to którędy się ono dostaje? Przez szpary, między innymi przechodząc obok dysków twardych i nagrzewając się od nich. Cieplejsze powietrze gorzej chłodzi, nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są moje temp dysków z deczko odmienne
http://www.efotek.pl/pokaz_fotke/upload/930pjgbf.jpg

Oczywiście wentylator wciagajacy z przodu powietrze zaciaga je przez szpary, ale w moim przypadku róznica miedzy krawędziami (spdem dysku a krawędzą wentylatora ) wynosi 5 cm i tutaj temp dysków zbytnio nie ma znaczenia

Wcześniej pytałęm się Razusa w jaki sposób ocenił żę komp mu się grzeje, jak grzebał tyłu w pobliżu wentylatora wyciągającego, to nic nowego tam wydmuchiwane jest powietrze z nad procesora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 14:20, blacklio napisał:

To są moje temp dysków z deczko odmienne
http://www.efotek.pl/pokaz_fotke/upload/930pjgbf.jpg /.../

No cóz, Twój dysk Seagate ma jednak 53 stopnie przy temperaturze procesora 38 stopni. Ja mam w iddle dzisiaj 46 a w stressie dochodzi do 64.Płyta główna dochodzi do 34 stopni (przy Pentium IV).
Temperatury moich Samsungów nie mierzyłem, ale są gorące, na pewno nie jest to 39 stopni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 15:20, blacklio napisał:

Tiiaa tylko że to 500GB, 3 talerze i 6 głowic robi swoje :)

>
Tja, moje mają "tylko" dwa talerze i cztery głowice. I pojemność 80 GB. I są gorące.
Nowe kupię, jak będę kupował nowy komputer. Nie wiem, kiedy to nastąpi, najpewniej wtedy, kiedy nie będę mógł grać na tym, co mam teraz. Może za kilka miesięcy, może za kilkanaście...
A za kilkanaście miesięcy powinny być dostępne dyski "bez dysków", o pojemności powyżej 100 GB, bez części ruchomych, w akceptowalnej cenie. One mają normalna temperaturę pracy 39 stopni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2007 o 15:42, blacklio napisał:

Ale wątpię czy dyski SSD będą aż tak tanie na wet za kilka miechów

Trudno powiedzieć, zależy od skali produkcji /zapotrzebowania. Są powszechnie dostępne 34 GB, dla wojska robią 1 TB kiedy dla "mas" będą, powiedzmy, 160 GB w akceptowalnej cenie, trudno wyczuć. Liczę na to, że za kilkanaście miesięcy będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 10:13, Woko11 napisał:

Witam, potrzebuję tanią płytę główna, która obsługuje procki 2-rdzeniowe i ma złącze/a PCI-E

Tania? a dla ciebie tanio to znaczy jak? podaj w jakiej kwocie ma byc ta plyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pamięci 2x 512 i chce mieć dwa giga to gdybym dokupił 1 gb ramu to były by jakieś zwolnienia ?? mam płytę główną gigabyte 7VT600p-rz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 10:29, Bratek196 napisał:

Mam pamięci 2x 512 i chce mieć dwa giga to gdybym dokupił 1 gb ramu to były by jakieś zwolnienia
?? mam płytę główną gigabyte 7VT600p-rz


A jaką masz pamięc ddr 1 czy ddr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 10:31, Pawlo09 napisał:

> Mam pamięci 2x 512 i chce mieć dwa giga to gdybym dokupił 1 gb ramu to były by jakieś
zwolnienia
> ?? mam płytę główną gigabyte 7VT600p-rz

A jaką masz pamięc ddr 1 czy ddr2



DDR1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2007 o 10:33, Woko11 napisał:

Zadowalałby mnie taki 6 GHz xD, ale interesuje mnie jakiś dwurdzeniowy w okolicach 3,6 GHz.


A ja bym ci radził kupic 4200GHz jest troche drorzszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się