Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Najlepiej moim zdaniem zamówić przez net lub też pogadać telefonicznie, a odebrać na miejscu, dodatkowo powiedzieć by przetestowali i pokazali w działaniu oraz to co jest w środku - uniknie się nieporozumień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 19:34, DJ Danielus napisał:

Najlepiej moim zdaniem zamówić przez net lub też pogadać telefonicznie, a odebrać na miejscu,
dodatkowo powiedzieć by przetestowali i pokazali w działaniu oraz to co jest w środku - uniknie
się nieporozumień.


No wiesz - ale sklepy internetowe zazwyczaj rezydują w jednym mieście - ja z Poznania jakbym miał jechać po kompa to szkoda mi beny i czasu - w Poznaniu dostanę o % drożej ale szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 19:43, DJ Danielus napisał:

No tak - to zależy gdzie się sklep znajduje, ale jeżeli w mieście to warto podjechać.



Chyba,że jesteś z miasta jak ja :P W poznaniu mam ogrom i nie muszę z neta chociaż jak się wkurzę to tak zrobię - kupię części w paru - tam gdzie dana jest najtańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2007 o 19:14, dawidos170 napisał:

Heh a to dobre. Opierasz się na tym co skąpiec Ci pokaże ? Heh dobry koleś z Ciebie.


Heh.. Z ciebie też...

Do ciebie i "DJ Danielus":

Poczytałem już trochę o tym sklepie, konkretnie komentarze. Nie myliłem się. Może i sklep jest tani, ale ma nie małe wady. Podobno czasem wysyłają uszkodzone rzeczy. Ponato obsługa jest bardzo powolna. Czytałem dużo komentarzy, w których pisano, że z wymienieniem uszkodzonego produktu niektórzy czekali nawet 3 miesiące! Co więcej: sklep prowadzi podobno tylko dwóch gości (!). Praktycznie ze wszstkich (z 60 będzie) komentarzy tylko parę gości pisało, że *jak narazie* nie mieli problemów, bo wymieniać nie musieli(..) Jeszcze. nie ma mowy, żebym wybrał ten sklep.
A co do skąpca: raz kolega (a właściwie kuzyn, ale to szczegół) z niego nie skorzystał i poleciał na jakiś inny sklep. No i miał problemu. Musiał gości gonić i poże po 4 miechach mu to przysłali... Te na skąpcu to same sprawdzone sklepy, wole z NICH korzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnie ludzie gadają, ale może masz rację... Moi znajomi byli zadowoleni...
W takim razie sprawdź tu:
morele.net
Sklep może nie najtańszy, ale już kilkadziesiąt razy brałem towar (raz oddałem do serwisu monit i tylko tydzień czekałem - wymieniają) i było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 19:54, DJ Danielus napisał:

Różnie ludzie gadają, ale może masz rację... Moi znajomi byli zadowoleni...
W takim razie sprawdź tu:
morele.net
Sklep może nie najtańszy, ale już kilkadziesiąt razy brałem towar (raz oddałem do serwisu monit
i tylko tydzień czekałem - wymieniają) i było OK.


Oj na pewno nie wiesz apollo.pl oraz esc.pl ceny niezłe i brak problemów z zamówionymi towarami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 19:50, sinir napisał:

A co do skąpca: raz kolega (a właściwie kuzyn, ale to szczegół) z niego nie skorzystał i poleciał
na jakiś inny sklep. No i miał problemu. Musiał gości gonić i poże po 4 miechach mu to przysłali...
Te na skąpcu to same sprawdzone sklepy, wole z NICH korzystać.


To już nie nasza wina,że się wybiera niesprawdzone sklepy. Ja się nie opieram na skąpcu a mimo to wiem co za sklepy wybrać. Nie korzystam z żadnych wyszukiwarek gdzie taniej - po prostu wiem gdzie w moim mieście są sprawdzone sklepy.

Danielus

Przesadzasz - proline jest tani. W dodatku jest jeszcze ecs. a ja i tak nie lubię internetowych sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem to ecs.pl ma podobne ceny co morele.net, tylko apollo jest tańszy, jednak moim zdaniem jak zachowa się ostrożność i poprosi o testy to raczej w PCP można kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 20:05, DJ Danielus napisał:

Tylko nie mów, że kupujesz w Media Markt lub Vobis!


Nie rób ze mnie inwalidy społecznego :P Coś Ty - nawet nie spoglądam w te rejony. Zdzierstwo i złodziejstwo to mało powiedziane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żartowałem, ale nie wszystkie sklepy ze stronami internetowymi do zamawiania to sklepy internetowe! Często jest kilka sposobów kupna. Pierwszy komputer kupowałem we wlodipolu i po prostu zamówiłem w sklepie, a po towar miałem się zgłosić w przeciąg tygodnia. Zależy też co ty uważasz za sklepy "nie internetowe", czyli:
Stój
Kliencie
Lub
Ewentualnie
Poproś

;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 20:15, DJ Danielus napisał:

Żartowałem, ale nie wszystkie sklepy ze stronami internetowymi do zamawiania to sklepy internetowe!
Często jest kilka sposobów kupna. Pierwszy komputer kupowałem we wlodipolu i po prostu zamówiłem
w sklepie, a po towar miałem się zgłosić w przeciąg tygodnia. Zależy też co ty uważasz za sklepy
"nie internetowe", czyli:
Stój
Kliencie
Lub
Ewentualnie
Poproś

;D


Takie jak znak ;) a internetowe to znaczy takie, które nie mają siedziby bądz filii w Poznaniu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 17:38, blacklio2 napisał:

Nie zrozumiałem tego. Macierz RAID oczywiste potrzebuje sterów obojętnie czy to SATA czy ATA

Wcale nie koniecznie. Jeżeli mówisz o tych RAID 0/1/2 i 0+1, które są często spotykane na wbudowanych w płytę kontrolerach Serial ATA, to do macierzy wcale nie są potrzebne żadne sterowniki. Jeżeli chcesz zrobić np. mirror czyli RAID 2, to podłączasz oba dyski, w czasie startu wchodzisz do setupu kontrolera i tam łączysz je w macierz. Kontroler do systemu przekazuje, że ma zamontowany jeden twardy dysk mimo, że faktycznie są one dwa.
Inna sprawą zupełnie jest czy sam kontroler jest znany systemowi Windows - czyli czy posiada sterowniki do niego.

Wiele osób myli też sprzętowy RAID, który opisałem powyżej z macierzą programową robioną w systemie Windows (Server, Pro) na poziomie zarządcy dysków. Wtedy sprzętowo niczego nie ustawiamy, a system widzi wszystkie dyski tak jak są faktycznie podłączone. Dopiero w zarządcy robimy z dysków macierz takiego typu jaki potrzebujemy. To jest obsługa programowa, chociaż niewiele mniej efektywna od sprzętowej, a czasem nawet efektywniejsza. Na przykład na tanich kontrolerach z funkcją tylko RAID 0/1/2 nie możemy stworzyć RAID 5, ale jeżeli podłączymy 4 dyski, to Windows Server (lub przytrikowany Pro) jest zdolny utworzyć taką macierz i obsługiwać ją. Różnica jest taka, że obliczenia parzystości i sum kontrolnych są robione programowo przez CPU, a nie sprzętowo, przez układ kontrolera. I tylko o tyle metoda programowa jest gorsza od sprzętowej na zaawansowanych typach macierzy (głównie chodzi o 5).

Dnia 18.09.2007 o 17:38, blacklio2 napisał:

i to wcześnieiej napisałem. Ale kontroler SATA obsługujący RAID ustawiony na SATA na pewno nie musi, przetestowane na Asus, Abit MSI, Gigabyte

Nie zrozumiałeś mnie. Jeżeli kontroler nie jest znany systemowi - czyli sterownik do danego modelu kontrolera nie istnieje w zasobach Windows, a dla systemu nie będzie widoczny żaden dysk, to system może zareagować na dwa sposoby:
1. Uruchomić domyślny sterownik pozwalający odczytywać i zapisywać dyski w trybie zgodności za pośrednictwem BIOS (właściwie nie jest to sterownik w ścisłym znaczeniu tego słowa bo każde odwołanie jest odwołaniem do funkcji BIOS). Często oznacza to zmniejszone osiągi w dostępie do dysku lub transmisji, choć nie zawsze jeżeli kontroler jest wbudowany w główny BIOS. Istnieje tutaj tez taki problem, że jeżeli BIOS nie obsługuje dysków spoza pewnych barier technologicznych takich jak 32 GB lub 128 GB, to dostęp jest nieprawidłowy lub ograniczony do tych limitów (bez względu czy to PATA czy SATA).

2. A jeżeli to się nie uda (dysk nie jest widziany przez standardowy BIOS), to spróbować dopasować dowolny inny sterownik z puli standardowych sterowników do znanych pamięci masowych. Takie sterowniki obsługują więcej niż jedno urządzenie.

Jednak jeżeli i to się nie uda - a nie udaje się często jeżeli kontroler jest zaimplementowany w postaci niestandardowego rozszerzenia BIOS (najczęściej są to kontrolery SCSI), to pojawia się komunikat na niebieskim tle o konieczności włożenia dyskietki z 32-bitowym sterownikiem do kontrolera dysku, aby w ogóle Windows był w stanie uzyskać fizyczny do dysku i przekopiować dane z płyty instalacyjnej na ustaloną partycję.

Dopiero po załadowaniu części graficznej, system spróbować ściągnąć właściwy sterownik do danego modelu z podłączonej sieci internetowej. Jeżeli sieci nie ma, to sterownik działa w trybie zgodności i widać go w menedżerze urządzeń z wykrzyknikiem lub w ogóle go nie widać jako sterownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 20:52, Olamagato napisał:

Jeżeli chcesz zrobić np. mirror czyli RAID 2, to podłączasz oba dyski, w czasie startu wchodzisz do
setupu kontrolera i tam łączysz je w macierz.

OK

Dnia 18.09.2007 o 20:52, Olamagato napisał:

Kontroler do systemu przekazuje, że ma zamontowany
jeden twardy dysk mimo, że faktycznie są one dwa.

Hmm tutaj to kwestia chyba samego kontrolera przy czym z czyś takim się jeszcze nie spotkałem, jeśli taka funkcja czy rozwiazanie sprzętowe jest to jest zajefajna rzecz

Dnia 18.09.2007 o 20:52, Olamagato napisał:

Inna sprawą zupełnie jest czy sam kontroler jest znany systemowi Windows - czyli czy posiada sterowniki do niego.

I właśnie instalowałem XP na RAID i w każdym przypadku prosiło o stery

Dnia 18.09.2007 o 20:52, Olamagato napisał:

Wiele osób myli też sprzętowy RAID, który opisałem powyżej z macierzą programową [...]

OK thx za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz Chiefteca 400W, który posiada 2 złącza SATA. Mam zamiar kupić dysk pod SATA II, czy ten zasilacz będzie miał pasującą wtyczkę do SATA II? Czym to się różni bo nie wiem dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące wydajności kart graficznych : która z nich będzie lepsza bo czytałem artykuł w najnowszym cda że radeon x1950 pro jest lepszy od geforce 8600 gt i teraz nie wiem którą wybrac czy tego radeona :Radeon X1950 Pro Sapphire 256MB czy GeForce 8600 GT Gigabyte 256MB ? prosze o jakąś rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2007 o 11:33, Pustelnik 88 napisał:

Mam zasilacz Chiefteca 400W, który posiada 2 złącza SATA. Mam zamiar kupić dysk pod SATA II,
czy ten zasilacz będzie miał pasującą wtyczkę do SATA II? Czym to się różni bo nie wiem dokładnie.


Tak typ złącza zasilania SATA jest takie same nie ma znaczenia czy to jest SATA czy SATA2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się