Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.11.2007 o 16:27, sir Alfred napisał:

> ja bym wzial GEILE 2x1gb DDR@ ULTRA 800

A ja nie, mam GeiLe i żałuję, że nie wybrałem PDP Patriot.


to jest twoje zdanie ja smigam na geilach podkreconych z 800 na 930 mhz i nic mi sie nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 16:29, MLODY2K6 napisał:

to jest twoje zdanie


Moje, i myślę, że jeszcze parę osób będzie miało takie samo - jednak komputer nie będzie kręcony, więc takie GeiLe oczywiście się nadają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 16:55, sir Alfred napisał:

Moje, i myślę, że jeszcze parę osób będzie miało takie samo - jednak komputer nie będzie kręcony,
więc takie GeiLe oczywiście się nadają :)


Mów za siebie. GeiL robi jedne z najwydajniejszych pamięci na rynku. Tym bardziej do komputerów, które mają być kręcone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było minęło wszystko zależy na jakich chipach jest robione, jakiś czas temu Geil i Patriot robili pamięci od jednego dostawcy chipów w tej chwili z tym jest różnie, trafiają się lepsze i gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy gdybym chciał zmienić karte graficzna i procesor musiałbym zmieniać płyte główna i zasilacz jakby co to moja płyta główna to Asus A7V8X-X VIA KT 400 AGP 8 LAN. a zasilacz to nie wiem jaki a jaki byłby potrzebny do procesora 3GHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 17:25, blacklio2 napisał:

Było minęło wszystko zależy na jakich chipach jest robione, jakiś czas temu Geil i Patriot
robili pamięci od jednego dostawcy chipów w tej chwili z tym jest różnie, trafiają się lepsze
i gorsze.


W moim przypadku miałem same problemy z koścmi GeiLa, może stąd ta niechęć... Za to Patriot - cudeńko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 18:03, Steel Dogg napisał:

czy gdybym chciał zmienić karte graficzna i procesor musiałbym zmieniać płyte główna i zasilacz
jakby co to moja płyta główna to Asus A7V8X-X VIA KT 400 AGP 8 LAN. a zasilacz to nie wiem
jaki a jaki byłby potrzebny do procesora 3GHz


Zależy na co bo jak chcesz kartę na AGP i procesor zgodny z podstawką płyty to nie a zasilacz jakiś 350-400 W Poczynając od Modecoma seria MC może być Amacrox Warrior a z lepszych i droższych Seasonic bądź BeQuiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 18:18, gandalf13 16 napisał:

Zastanawiam się nad zamianą GF 2mx 400 na GF FX5200. Czy pójdzie na szynie AGP 2x?


Raz,że można było spytać w wątku o kartach graficznych. Dwa po co chcesz zmieniać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 18:19, dawidos170 napisał:

> Zastanawiam się nad zamianą GF 2mx 400 na GF FX5200. Czy pójdzie na szynie AGP 2x?

Raz,że można było spytać w wątku o kartach graficznych. Dwa po co chcesz zmieniać ??

Brak Shader Model i ma mało pamięci. To jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 18:21, gandalf13 16 napisał:

> > Zastanawiam się nad zamianą GF 2mx 400 na GF FX5200. Czy pójdzie na szynie AGP 2x?

>
> Raz,że można było spytać w wątku o kartach graficznych. Dwa po co chcesz zmieniać ??
Brak Shader Model i ma mało pamięci. To jak?


Ale FX 5200 to też gówno - dopiero 6200 jest kartą na którą warto patrzeć przy wymianie obecnej. A to i tak przy bardzo skąpym budżecie. Różnica między tymi kartami ( nowymi ) wynosi +/- 40 zł a wydajnościowo nie ma co porównywać. Poza tym 6200 obsługuje już Shader 3.0 a 5200 tylko 2.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 18:25, Steel Dogg napisał:

karte mam PCI a jak jest róznica miedzy PCI a AGP i z kąd mam wiedzić czy procesor jest zgodny
z podstawka płyty


Kartę masz PCI a płytę pod AGP ? Hmm ciekawe - to co to za karta graficzna ? Podstawka to to gdzie wkładasz procesor. Jaki masz procesor ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 18:28, dawidos170 napisał:

> > > Zastanawiam się nad zamianą GF 2mx 400 na GF FX5200. Czy pójdzie na szynie AGP
2x?
>
> >
> > Raz,że można było spytać w wątku o kartach graficznych. Dwa po co chcesz zmieniać
??
> Brak Shader Model i ma mało pamięci. To jak?

Ale FX 5200 to też gówno - dopiero 6200 jest kartą na którą warto patrzeć przy wymianie obecnej.
A to i tak przy bardzo skąpym budżecie. Różnica między tymi kartami ( nowymi ) wynosi +/- 40
zł a wydajnościowo nie ma co porównywać. Poza tym 6200 obsługuje już Shader 3.0 a 5200 tylko
2.0

Ale 6200 nie pójdzie na AGP 2x a ja szukam karty na to właśnie złącze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 18:30, gandalf13 16 napisał:

Ale 6200 nie pójdzie na AGP 2x a ja szukam karty na to właśnie złącze



W tym wypadku na mój gust szkoda pieniędzy wydawać ale zrobisz jak chcesz.5200 współpracuje z AGP x2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 18:56, blacklio2 napisał:

5500 nie pójdzie na AGP x2 wiem to z autopsji, wiem że modele 9200 chodziły na AGP x2, nie
wiem jak 9250


On mówił o 5200 czy to ja miałem zwidy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się