Zaloguj się, aby obserwować  
SEBpl

Dungeon Siege II: Broken World

208 postów w tym temacie

Właśnie przeglądałem sobie plan wydawniczy Cenegi i doznałem małego szoku. Wynika z niego, że dodatek Broken World wyda nie kto inny jak Cenega. Czyżby CDP stracił prawa do tego tytułu? Dziwne w sytuacji, gdy CDP jest dystrybutorem gier Microsoftu. Niedobrze się dzieje, oj niedobrze. Do dziś mam niemiłe skojarzenia z pierwszą częścią DS zlokalizowaną przez Cenegę. Bez ogródek napiszę, że lokalizacja była fatalna, wprowadzała wiele błędów do gry, których nie było w wersji oryginalnej. Mam nadzieję, że tym razem Cenega się wykaże. Swoją drogą trochę to dziwne, że podstawkę wydaje kto inny a dodatek kto inny. Przecież w gruncie rzeczy to rozszerzenie gry i dobrze byłoby, żeby zostało wydane przez CDP, wówczas jest gwarancja spójności między grą a dodatkiem, a tak "na dwoje babka wróżyła". Nie wiem czy dodatek będzie korzystał z zasobów podstawki. Oby nie, bo w przeciwnym razie możemy otrzymać niezły bałagan, zwłaszcza jak Cenega użyje np innej czcionki ;) Ciekaw jestem jak zostanie rozwiązany problem pomocy technicznej? Czy niebędzie dochodziło do sytuacji, kiedy p.t. Cenegi będzie odsyłać do p.t. CDP i na odwrót :-) Dobra starczy mojego narzekania. Wszystko wyjaśni się pod koniec roku, kiedy to ukazać ma się "Broken World".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się wyjaśniło, choć nadal mi się to nie podoba. Skoro jesteście bezpośrednim dystrybutorem Microsoftu w Polsce to co Was interesuje jakiś wydawca z Europy Zachodniej (jak mniemam 2K Games jest dystrybutorem MS na zachodzie) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 15:34, qbalodz napisał:

Wszystko się wyjaśniło, choć nadal mi się to nie podoba. Skoro jesteście bezpośrednim dystrybutorem
Microsoftu w Polsce to co Was interesuje jakiś wydawca z Europy Zachodniej (jak mniemam 2K
Games jest dystrybutorem MS na zachodzie) ?


Hehehe, nie, to tak nie działa :o) 2K Games jest dystrybutorem produktu, który robi Gas Powered Games. Przestał nim być MS. Dystrybutorem rzecz jasna. A nas łączył kontrakt z dystrybutorem nie producentem. Ech, trochę to pokręcone, ale mam nadzieję, że rozumiecie :o)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 15:34, qbalodz napisał:

Wszystko się wyjaśniło, choć nadal mi się to nie podoba. Skoro jesteście bezpośrednim dystrybutorem
Microsoftu w Polsce to co Was interesuje jakiś wydawca z Europy Zachodniej (jak mniemam 2K
Games jest dystrybutorem MS na zachodzie) ?

2K wydaje Firaxisa bodajże przede wszystkim.
Ciekawe jak będzie z kompatybilnościa tłumaczenia?
Pewnie tragicznie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 15:38, Jay Z napisał:

Hehehe, nie, to tak nie działa :o) 2K Games jest dystrybutorem produktu, który robi Gas Powered
Games. Przestał nim być MS. Dystrybutorem rzecz jasna. A nas łączył kontrakt z dystrybutorem
nie producentem. Ech, trochę to pokręcone, ale mam nadzieję, że rozumiecie :o)


Rozumiemy, rozumiemy :) Nie wiedziałem tylko, że MS wycofał się z dystrybucji dodatku. Szkoda. Wynika z tego, że lepiej byłoby gdybyście mieli podpisane umowy z producentami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 15:52, Jay Z napisał:

Nie pozwalają na to wydawcy ;)


Czyżby konflikt interesów? Tak czy inaczej - dzięki z info. Teraz ruch należy do Cenegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 15:57, qbalodz napisał:

> Nie pozwalają na to wydawcy ;)

Czyżby konflikt interesów? Tak czy inaczej - dzięki z info. Teraz ruch należy do Cenegi.


"ruch" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 15:38, Jay Z napisał:

Hehehe, nie, to tak nie działa :o) 2K Games jest dystrybutorem produktu, który robi Gas Powered
Games. Przestał nim być MS. Dystrybutorem rzecz jasna. A nas łączył kontrakt z dystrybutorem
nie producentem. Ech, trochę to pokręcone, ale mam nadzieję, że rozumiecie :o)



Zaraz, zaraz. :) Teraz to ja czegoś nie rozumiem. :) Na podstawowej wersji DS2 widnieje logo Ubisoftu. Wnioskuję z tego, że jest on wydawcą gry. :) Jest również logo Gas Powered Games (producent). Kim więc dla podstawowej wersji DS2 jest Microsoft Games Studios? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj. Microsoft jest wszędzie :D Czasem się boję lodowkę otworzyć.
A poważniej to zawsze jest strasznie pogmatwoane z producentami i wydawcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 16:00, Marcuz napisał:

"ruch" :)


Bez skojarzeń ;)

@Sarafan_Knight

Z tego co wiem to MS od początku, czyli od DS1 był zarówno współtwórcą jak i dystrybutorem. Wygląda na to, że wycofali się z dystrybucji dodatku do DS2. Trochę to dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 16:07, qbalodz napisał:

Z tego co wiem to MS od początku, czyli od DS1 był zarówno współtwórcą jak i dystrybutorem.
Wygląda na to, że wycofali się z dystrybucji dodatku do DS2. Trochę to dziwne.


Ale właśnie z tego co ja widzę, to podstawowa wersja DS2 jest dystrybuowana na zachodzie przez Ubisoft, a nie Microsoft. :) W każdym bądź razie jeżeli Microsoft jest współtwórcą DS2, to już wszystko jasne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 16:07, qbalodz napisał:

> "ruch" :)

Bez skojarzeń ;)

@Sarafan_Knight

Z tego co wiem to MS od początku, czyli od DS1 był zarówno współtwórcą jak i dystrybutorem.
Wygląda na to, że wycofali się z dystrybucji dodatku do DS2. Trochę to dziwne.


nie chodziło o skojarzenia tylko o słowo po Jayu, zresztą faktycznie cięzko to wyjaśnic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 16:28, PsychoMan napisał:

Tak swoją drogą to znasz może jakąś przybliżoną datę premiery i cenę?


Niestety nie moge udzielić na chwilę obecną odpowiedzi na nurtujęce Cie pytanie.

Dnia 06.07.2006 o 16:28, PsychoMan napisał:

Cenega ma jakąś stronę poświęconą DS2BW?

W tym momencie z tego co się orientuje to nie, ale nie ja jestem od marketingu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 16:26, Marcuz napisał:

> > "ruch" :)
> > > Bez skojarzeń ;)
> > > @Sarafan_Knight
> > > Z tego co wiem to MS od początku, czyli od DS1 był zarówno współtwórcą jak i dystrybutorem.

> Wygląda na to, że wycofali się z dystrybucji dodatku do DS2. Trochę to dziwne.

nie chodziło o skojarzenia tylko o słowo po Jayu, zresztą faktycznie cięzko to wyjaśnic :)


Nie po mnie tylko po qbalodzu chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować