Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W tym miesiącu zostanie zapowiedziany DirectX 12

25 postów w tym temacie

Mam nadzieję że ten DirextX to zapowiedź do systemu Windows 9. Microsoft powinien troszkę bardziej skupić się na grach. Zapewne nowy DirectX to kolejny wielki boost FPSów ;) Ja już czekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

który wytłumaczy tajniki działania zmienionego Direct3D, dzięki czemu nowa generacja gier ma działać szybciej niż kiedykolwiek.

^^ Takie okrągłe słówka to słyszę już mniej więcej od premiery DX 7. Piękna teoria, nie powiem :). Natomiast praktyka wygląda tak - trzeba prędzej czy później (po wprowadzeniu nowego API) upgrejdować blaszanego kompana, nie żeby "nowa generacja gier działała szybciej niż kiedykolwiek" tylko żeby gra w ogóle raczyła się uruchomić :). Naprawde chciałbym się mylić, wręcz trzymam za to kciuki - może tym razem nie będzie "tak jak zwykle" i MS zaskoczy wszystkich pozytywnie :) ?


Co przyniesie seria z 12 w nazwie? Tego przekonamy się już za dwa tygodnie.

^^ Ja Ci powiem już teraz newsmanie - obowiązkową wymianę grzały, plus sporo ludzi będzie musiało jeszcze wymienić Okienka na nowszą wersję, żeby zaznać dobrodziejstw nowego API ;-)

No, oby oprócz tradycyjnego "szykujcie portfele" było tam też sporo nowinek dla graczy i (przede wszystkim) deweloperów. Zobaczymy :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby radeon strzelił sobie w stopę wyrywając się z nowymi kartami graficznymi, które nie będą miały obsługi dx12 i będą musieli dostosować swoją architekturę do tego api?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ile czasu minie od zapowiedzi dx12 do jego wypuszeczenia, dalej, do implementacji w grach... mam nadzieję że pokażą jakieś demo technologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bedzie wymagał win 9 który dopiero powstanie ;) Narobią szumu jaki to super jest ten dx12, a na końcu info - wymaga windowsa 9 który bedzie miec premierę kiedys tam ;) Bo na pewno nie bedzie działać na win 7 win 8. Tylko 8.1 albo coś nowszego czego jeszcze nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 10:50, FlyingJoe napisał:

Czyżby radeon strzelił sobie w stopę wyrywając się z nowymi kartami graficznymi, które
nie będą miały obsługi dx12 i będą musieli dostosować swoją architekturę do tego api?


Czyżby Nvidia strzeliła sobie w stopę wyrywając się z nowymi kartami graficznymi które nie będą miały obsługi DX12? Zresztą od momentu pojawienia się DirectX do jego wykorzystania w grach... no bądźmy szczerzy, tytuły wykorzystujące DX11 (2009 rok) można policzyć na palcach jednej ręki. To czy kolejna generacja będzie to wspierać ma znaczenie bardzo znikome. Zwłaszcza że znając Microsoft to DX12 wyjdzie tylko na Windows 8 a statystyki Steama są niestety bezlitosne:
http://puu.sh/7kSJu.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super dopiero co kupiles nowa karte graficzna z 2 gb i juz gry jak bf4 mozna ustawic aby wyswietlaly teksturyw rozdzielczosci 200% ale ze nie masz 3gb musisz albo obejsc sie smakiem albo kupic nowa... Teraz kupujesz nowa karte z 3 gb ale z obsluga dx 11.2 i sie okazuje ze beda kartyz dx12 super znow albo obejdz sie smakiem albo znow wydawaj 3k na karte graficzna... pewnie ze nikt cie nie zmusza do kupna nowej karty ale jesli chcesz grac w ultra to musisz a tworcy na tym korzystaja ze prowadza zbrodnicza polityke wyzysku... Nie moga pozwolic ci nacieszysc sie zakupiona karta chociby przez rok bo juz wychodzi nowa, ktora te twoja miazdzy w przedbiegach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AMD nie strzeliło sobie w stopę,mają obsługę DX11.2,Mantle (który zjada DX) nowe grafy z DX12 najwcześniej 2015.
2014 pojawią się jeszcze Maxwelle od zielonych.
Coś w niewierze w te zapewniania M$ ;) dużo zapowiedzi i tak skończy się jak z DX11 gdzie np. Teselacja występuje w ilości gier które policzę na placach jednej ręki, jeśli wydajność będzie na poziomie OpenGL to będzie dobrze.
Left 4 Dead 2 na linuxa (OpenGL) działa 2x szybciej niż ta sama gra na Windows (DX) widać jak dobry jest OpenGL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tego dowiemy się lub o tym przekonamy się
> Autor chyba w ostatniej chwili zmienił jedno na drugie zapominając o początku zdania
> :)

Dokładnie tak. Guilty as charge! Ale już poprawione. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DirectX 12 pewnie dla Windows 9 który może się ukazać w 2015 roku.A czy są programy które wykorzystują DirectX 11.1 i 11.2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam bardziej ciekawi porównanie tego DX12 do Mantle oraz to w jaki sposób Mantle przyjmie się z grach.
Chyba, że nowy DX będzie działał na podobnej zasadzie co Mantle i da niskopoziomowy dostęp do hardware''u... ale to raczej zaprzecza idei istnienia samego DX :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie albo na W8.1 albo na W9 (może) ale moje pytanie czy sa karty graficzne które wykorzystają ten DX ? No raczej nie ma wiec, w najbliższym czasie to za wiele ten DX nie pokaże :). BTW Jak będzie W9 mam nadzieję że powrócą do normalnego klasycznego Widndowsowskiego intefac'eu a nie xboxowego kafelkowego badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 12:17, Eternal101 napisał:

Pewnie albo na W8.1 albo na W9 (może) ale moje pytanie czy sa karty graficzne które wykorzystają
ten DX ? No raczej nie ma wiec, w najbliższym czasie to za wiele ten DX nie pokaże :).
BTW Jak będzie W9 mam nadzieję że powrócą do normalnego klasycznego Widndowsowskiego
intefac''eu a nie xboxowego kafelkowego badziewia.

Bo przecież w 8.1 tych kafelek jest tak dużo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2014 o 12:21, Henrar napisał:

Bo przecież w 8.1 tych kafelek jest tak dużo....


Windows to Windows a nie jak teraz hybryda xboxowych kafelek z PC'towymi narzędziami... Może jeszcze pady będą do systemów dołączać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę linuxa i na niego liczę jeśli chodzi o rozwój gier. Windows 8.1 testowałem i jeśli chodzi o optymalizację starszych gier, to jest o wiele gorzej (zwłaszcza te wykorzystujące bardziej procesor i pamięć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> AMD nie strzeliło sobie w stopę,mają obsługę DX11.2,Mantle (który zjada DX) nowe grafy

Nowy DX ma być taką odpowiedzą na Mantle, więc proponuję się trochę wstrzymać z tymi osądami, że coś kogoś zjada na śniadanie :P MS wyraźnie podkreśla ideę nowego Directa, który podobnie jak Mantle, ma się skupić na lepszym wykorzystaniu sprzętu. Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Bo przecież w 8.1 tych kafelek jest tak dużo....
>
> Windows to Windows a nie jak teraz hybryda xboxowych kafelek z PC''towymi narzędziami...
> Może jeszcze pady będą do systemów dołączać?
>

To sio na linuksa, a nie marudzisz. Nie podoba się ? Masz alternatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować