Zaloguj się, aby obserwować  
SD4HJ

Tatuaże- jakie macie, jakie zamierzacie zrobic.

196 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2006 o 10:48, HumanGhost napisał:

> Osobiscie nie spotkałem
się nigdy z porównaniem: ma tatuaż to pewnie musiał siedzieć.

Kropka na płatku ucha oznacza kapusia, pod okiem cwela i są tatuowane przymusowo. Miedzy palcem wskazującym a kciukiem, to dolina. Motyl, oznacza zręcznego, czasem nocnego, złodzieja, serce przebite strzałą - "narzeczona" puściła się, kiedy "garował" ... Nie pamiętam znaczeń innych tatuaży. Musiałbym w swoich książkach poszukać, ale po remoncie (dwa lata temu!) jeszcze nie mogę wszystkiego odnależć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 13:46, KrzysztofMarek napisał:

Kropka na płatku ucha oznacza kapusia, pod okiem cwela ...


A nie jest przypadkiem na odwrót ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 00:18, Dante Dy`nei napisał:

> /.../> A nie jest przypadkiem na odwrót ?

Może i jest, nie będę się upierał, mogłem źle zapamiętać, ale to i tak nie ma znaczenia, ważne jest to, że tatuaż jest nośnikiem treści znanej innym więźniom, strażnikom więziennym i osobom profesjonalnie mającym do czynienia z subkulturą więzienną. Poza tym kręgiem jest niewiele osób, które zdają sobie sprawę z tego, że tatuaż coś oznacza i poprzestają na stwierdzeniu, że: ma tatuaż = był w więzieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 16:53, pawel1990 napisał:

a wiecie że jak macie tatuaż nie możecie oddać krwii?? Ciekawe czemu


Nie można? Nawet jak się ma wszystkie aktualne badania? Dziwne.. :-?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie zrobić tatuaż na ręce i w tej kwestii potrzebuje kilku info. Mianowicie jak bardzo to boli, ile kosztuje i czy znacie jakieś dobre miejscówki (speców) od tej roboty. Interesi mnie Stolica i Rzeszów.

ps. do modów: jeśli jakiś temat się powtórzy to do usuwajcie!! zamykanie jest zbędne, bo można się pozbyć "brudu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam że tatuaże to nic dobrego,może fakt ładnie wyglądają teraz za 20 lat też będą niczego sobie ale tak po 60-siątce zostanie zmarszczona skóra z tatuażem która po prostu nie wygląda naj lepiej.Tatuaże były by lepsze i bardziej powszechne gdyby mozna było je w prostrzy sposób usunąć w późniejszym czasie.A tak moim zdaniem to oszpecenie swojego ciała na starość i nie potrzebny wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 17:27, dziad5 napisał:

Chciałbym sobie zrobić tatuaż na ręce i w tej kwestii potrzebuje kilku info. Mianowicie jak
bardzo to boli, ile kosztuje i czy znacie jakieś dobre miejscówki (speców) od tej roboty. Interesi
mnie Stolica i Rzeszów.

ps. do modów: jeśli jakiś temat się powtórzy to do usuwajcie!! zamykanie jest zbędne, bo można
się pozbyć "brudu".

Pamietaj ze robienie tatuazy to tez ryzyko bo morzesz dostac AIDS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak by można było usunąć to nie było by tej atrakcji :D
Ja nie sądze żeby nawet na starość mi przeszkadzał. Spoglądając na ksywę na przedramieniu przypomnę sobie stare czasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wyjdzie ta metoda ze laserowo? Bo chcialbym a wtedy mozna podobno usunac w kazdej chwili
ps. planuje zrobic na przedramieoniu chinskie napisy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 16:53, pawel1990 napisał:

a wiecie że jak macie tatuaż nie możecie oddać krwii?? Ciekawe czemu


Przesadziłeś. Mój brat ma tatuaż, a regularnie oddaje krew, osocze a ostatnio nawet płytki. Posiadanie tatuażu nie przeszkadza w oddawaniu krwi.

Żeby nie było dam inne przykłady.
Jakieś dwa lata temu była jakaś akcja, że gwiazdy oddawały krew. Krew oddawali m.on Bogusław Linda, Peja, Leroy (czy jak to sie pisze ;P). A jak wiadomo Oni mają tatuaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 20:27, keyrome napisał:

Kiedy wyjdzie ta metoda ze laserowo? ...


Jeżeli chodzi ci o usuwanie, to jest już metoda laserowa, z tym, że jest długotrwała, zapewne trochę bolesna i na pewno nie tania. Jeżeli jesteś bardziej tym zaciekawiony, to tu możesz sobie więcej o tym przeczytać ... http://www.laser-medica.szczecin.pl/usuwanie-tatuażu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2006 o 17:51, pawel1990 napisał:

Nie można. nawet jak się ma badania

Bzdura mam 12 tatuaży i oddaje krew bez większych problemów aktualne badania i stałe miejsce zbiórki a autobusie pod hipermarketem nie wezmą jeśli masz tatuaż ale w stałym punkcie krwiodawstwa bez większych problemów jeśli masz badania !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 17:27, dziad5 napisał:

Chciałbym sobie zrobić tatuaż na ręce i w tej kwestii potrzebuje kilku info. Mianowicie jak
bardzo to boli, ile kosztuje i czy znacie jakieś dobre miejscówki (speców) od tej roboty. Interesi
mnie Stolica i Rzeszów.

Jeżeli robisz u profesjonalisty to nie boli za bardzo troszkę z początku potem napuchnie lekko i będziesz czuł łaskotanie jeżeli zaś amatorsko to morze się zdarzyć ze poczujesz igłę na kości to nie jest zbyt przyjemne ale do bólu tego też bym nie zaliczył W takich miejscach jak dłoń trzeba specjalisty bo często się rozpływają wzory wiedz lepiej znaleźć dobry salon polecam Katowice lub Rybnik Co do kosztów to nie są przerażające ;-) ale lepiej wydać więcej kasy w końcu to na całe życie Dla niektórych tatuaż to głupota ale do tego trzeba rozsądnej dojrzałej decyzji solidnie przemyślanej nic pochopnego A jeszcze jedno tatuaż silnie uzależnia wiedz uważaj ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2007 o 20:53, DevilQ napisał:

> Nie można. nawet jak się ma badania
Bzdura mam 12 tatuaży i oddaje krew bez większych problemów aktualne badania i stałe miejsce
zbiórki a autobusie pod hipermarketem nie wezmą jeśli masz tatuaż ale w stałym punkcie krwiodawstwa
bez większych problemów jeśli masz badania !


zapodaj jakies foty? jakiej muzy sluchasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zauważyć, że temat jest "Tatuaże - jakie macie, jakie zamierzacie zrobić", a spory procent topicu to wypowiedzi przeciwników tatuowania się... Dziwna sprawa...

Ja mam 3 tatuaże - 2 duże na ramionach przedstawiające owijającego się węża wokół mojego lewego ramienia i pegaza na prawym, gdzie skrzydło lekko wchodzi już na klatke piersiową. 3 jest mały i jest w miejscu, pod którym znajduje się mięsień popularnie zwany sercem, a wzór przedstawia napis "0 rh+"... Mam troche zdjęć mnie z odsłoniętymi ramionami (m.in. fotki z mojej podróży do Indii, gdzie słońce wali nieźle - przy okazji odpowiem na teorię, że tatuaże pieką na słońcu... niestety nie pieką...), ale nie będę się nimi narazie chwalił, bo jak to ktoś mądry kiedyś powiedział "nie pokazuje się dzieła przed ukończeniem", a mam w planie je jeszcze upiększać, dopieszczać, trochę powiększać i dorabiać do nich m.in. tło...

To tyle narazie... Jak topic przetrwa do ukończenia poprawek, na pewno zapodam zdjęcia.

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować