Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of the Storm - już graliśmy!

81 postów w tym temacie

>. W League of Legends trzeba się bardzo dużo napracować, żeby grać "mistrzowsko"

Dnia 21.03.2014 o 11:09, Ephyron napisał:

daną postacią (no i kupuje się ich za punkty z rozgrywek a nie zdobywa w misjach czy
tym bardziej za realną kasę).


Tak? A Rioty? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Heroes of the Strom będzie znacznie lepszą grą niż League of Legends. W Leagude of legends grałem zaraz po wypuszczeniu, widziałem jak się zmienia, jak dochodzą kolejni championi, przegrałem i wygrałem tysiące gier, tysiące godzin spędzoncych przy League of Legends. I teraz bardzo tego żałuję. Może jeszcze rok-1,5 była to świetna gra. Ale teraz sprowadza się do tego samego. Każdy kopiuje topowe picki, którymi grają mistrzowie, więc po 1 to sie staje bardzo monotonne. 2 - są praktycznie takie same zagrywki wszędzie,( chyba że grasz w brązie). Jako diamentowy gracz zostałem zanudzony przez te same taktyki, buildy i championy. IEM to też klapa pod względem LoL''a. Nic się tam nie działo, zadnych emocjonujacuch zagrywek jak kiedyś i mówie wam TAK BĘDZIE JUŻ DO KOŃCA. I akurat pojawia się HotS. Gra, która nie wybacza błędów i zarazem niezwykle dynamiczna. Na plus są dodatkowo postacie z 3 gier, które grałem( w diabełka dalej :) ). Mam nadzieję, że ta gra pobije Lol''a, nie wiem jak ma się sprawa w Docie, ale z tego co oglądałem tam jest w jakimś stopniu lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 12:48, akakus napisał:

Tak? A Rioty? :P

Tylko po co kupować postacie za Rioty skoro punkty naprawdę szybko się zdobywa. Owszem można, nie bronie nikomu i nie neguję ale na dłuższą metę spokojnie kupisz za IP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem :) miałem na myśli, e jednak mechanizm podobny jak w HotS, chcesz mieć szybciutko bohaterów - wydaj kasę i masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> I to jest bardzo fajne, a skoro w HotS-ie ma tego zabraknąć... Ach, i pozdrawiam autora,
> który uważa, że 10% dodatkowych obrażeń lub półsekundowe ogłuszenie to "niewielkie premie"
> ;-)

No niewielkie, bo kupując odpowiednie przedmioty w LoLu możesz zwiększyć zadawane obrażenia o 200% na przykład, jak nie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2014 o 13:03, PDeathwing napisał:

chyba że grasz w brązie). Jako diamentowy gracz zostałem zanudzony przez te same taktyki,
buildy i championy.


tutaj postaci jest cztery razy mniej niż w LoLu, taktycznie gra jest o wiele uboższa wbrew pozorom a kwestia buildów jest jeszcze bardziej ograniczona - wszystkie decyzje, które podejmujesz w czasie levelowania postaci są mniej więcej równie ważkie jak dylemat czy na Yoricku zrobić triforce czy iceborn gauntlet, mniej więcej. Tak, to relatywnie ważna decyzja, ale w LoLu masz jednak o wiele większe pole manewru jeśli chodzi o itemizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh nie ma to jak ocenić Techniczne alpha testy jako gotowy produkt i porównywać je do ukończonych pełnych produkcji.Nawet sam blizzard napisał : że by pamiętać że to bardzo wczesna wersja gry i że wiele z tego co zobaczymy będzie się zmieniać wraz z postępem prac.I blizzard nie odchudził produkcji tylko może jeszcze jej nie dodał ? bo na chwilę obecną jest obecnie zarys gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ta sama śpiewka:
- a-ale to dopiero alfa!
- a-ale to dopiero beta!
- a-ale to dopiero premiara!
- a-ale dopiero miesiąc po premierze, po dodatku będzie lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zgadzam się z Kopcem :). HS pokazuje, że od bety poza balansem to niewiele się zmieniło :P (ja osobiście myślałem, że chociaż chat i statstyki zrobią, bo o wsparciu dla turniejów, klanów to mogę chyba jednak zapomnieć, a tutaj poza jakimiś zmianami w rankingu to tak naprawdę od wielu miesięcy nic się nie zmieniło. Kilka zmian w interfejsie, ot czysta kosmetyka).

Dlatego moim zdaniem obecna postać hotsa jest bliższa finałowi niż nam się wydaje. Ok kiedyś na pewno coś dodadzą - tak jak w d3 prawie 2 lata po premierze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 14:08, Frezko napisał:

Eh nie ma to jak ocenić Techniczne alpha testy jako gotowy produkt


tak, jak gotowy produkt? jesteś pewien, że tak zostało Heart of the Storm ocenione? ja jakoś nie widzę charakterystycznej dla recenzji oceny ani tabelki z plusami i minusami, wszystkie opinie są wyraźnie podkreślone jako subiektywne a na dodatek większość z nich to tryb przypuszczający

Dnia 21.03.2014 o 14:08, Frezko napisał:

porównywać je do ukończonych pełnych produkcji.


a do czego mam porównywać? do projektu budżetu na 2015 rok?

Dnia 21.03.2014 o 14:08, Frezko napisał:

na chwilę obecną jest obecnie zarys gry.


tak? to dlaczego można już w niej wydawać prawdziwe pieniądze? w świecie gier F2P przyjeło się, że pozwalasz ludziom płacić dopiero, gdy gra jest w zasadzie gotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze ta sama śpiewka:
> - a-ale to dopiero alfa!
> - a-ale to dopiero beta!
> - a-ale to dopiero premiara!
> - a-ale dopiero miesiąc po premierze, po dodatku będzie lepiej!

Ta najlepiej ocenić obraz zanim malarz skończy go malować.

ogół -I nie mylić technicznych alpha testów z beta testami bo nie bez powodu technicznych alpha testów nie udziela się większej ilości graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo dobry teskt, z tego co pisze autor mozna wywnioskowac, ze tak gra bedzie po prostu
> slaba, takie splycone MOBA - nie wiem do kogo ma trafic. bo na pewno nie do ludzi, grajacych
> juz w LOLA, DOTE czy HONA. Nie wyobrazam sobie, ze ktos z nich moglby nagle zaczac grac
> w Heroes of the Storm, chyba ze jeszcze gra się zmieni do premiery - w co watpie.

Gralem w 1 dotę dużo, potem przerzuciłem się na LoLa i grałem turniejowo, potem DotA 2 do czasu pewnego update''u i z powrotem do LoLa, ale od paru tygodni już nie gram i z chęcią przetestuje sobie Heroes of the Storm bo naprawdę fajnie się zapowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2014 o 14:40, Frezko napisał:

ogół -I nie mylić technicznych alpha testów z beta testami bo nie bez powodu technicznych
alpha testów nie udziela się większej ilości graczy.


technicznej alfy nie daje się popularnym streamerom, żeby robili hype. Heroes of the Storm wygląda w tym momencie bardziej na dość zaawansowaną betę, a nie dziurawą i niekompletną alfę, bez różnicy jak Blizz uprze się, by to nazywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odnoszę wrażenie, że HotS zrobi sporo zamieszania na scenie casualowych gier MOBA (jakby ktoś miał wątpliwości, które są casualowe to o LoLu oczywiście mowa), ale nie będzie stanowił konkurencji dla tych bardziej złożonych (czyli jeżeli oceniamy gry przez pryzmat popularności to w tym segmencie "liczy się" tylko Dota2).

Na niekorzyść HotSa nie działa fakt że jest jeszcze bardziej uproszczony (bo czemu ktoś krzyczący o tym że jest casualowy gra w LoLa a nie spróbuje sił w takim HoNie?), a fakt że ludzie bardzo się przywiązują do gier tego typu - szukają podobieństw między bohaterami, przedmiotami i buildami. Z drugiej strony jeśli przez to uproszczenie podobieństw jest niewiele to może ludzie się pokuszą o świeży start w nieco innej grze?

Jeżeli gra będzie grywalna, a zanosi się na to że tak jak pozostałe gry Blizzarda (łącznie z Hearthstonem) będzie potrafiła przyssać na długie godziny do monitora, to wróżę jej olbrzymi sukces. Jak już ktoś wspomniał ta "dowolność" rozwoju postaci w innych MOBAch związana z itemkami jest bardzo pozorna - większość ludzi gra bardzo schematycznie (wzorując się na najlepszych), a wybór itemów do konkretnej rozgrywki ma zaplanowany już w momencie gdy widzi jakich bohaterów wybierają przeciwnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że zrobi zamieszanie jak zostaną takie ceny co w alpha ;) już teraz robi zamieszanie czyli ludzie się z HotS smieją ;)

Liczę że Blizzard sensownie do tego podejdzie chociaż od czasów gdy jest z Acti sensowna logika w tej firmie leży i kwiczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 16:58, Kafar napisał:

Pewnie że zrobi zamieszanie jak zostaną takie ceny co w alpha ;) już teraz robi zamieszanie
czyli ludzie się z HotS smieją ;)

Liczę że Blizzard sensownie do tego podejdzie chociaż od czasów gdy jest z Acti sensowna
logika w tej firmie leży i kwiczy ;)



Nawet nie wiem jakie są ceny i w sumie nie za bardzo mnie to interesuje...Jak będę miał ochotę coś sobie kupić to kupię, jak uznam że za drogo/nie ma potrzeby wydawania kasy to oleję. Nie wiem nad czym się tu rozwodzić, że trzeba trochę pograć żeby wszystko odblokować?


To jak w Hearthstonie, ludzie krzyczą że nie żadne f2p a p2w, a ja się pytam jak to skoro nie wydaje pieniędzy a powoli udaje mi się kompletować wymarzone karty do talii na rankedy, a areny mogę grać non-stop bo tyle mi się złota odkłada :X


Ale tacy są ludzie - jak za darmo to źle, jak trzeba płacić źle, jak trzeba nauczyć się grać źle, a już nikt nie pamięta że chodzi przede wszystkim o to żeby się dobrze bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2014 o 17:16, zawcia napisał:

To jak w Hearthstonie, ludzie krzyczą że nie żadne f2p a p2w, a ja się pytam jak to skoro
nie wydaje pieniędzy a powoli udaje mi się kompletować wymarzone karty do talii na rankedy,
a areny mogę grać non-stop bo tyle mi się złota odkłada :X


Coś okreslane p2w jest wtedy gdy za kasę możesz kupić coś co Ci pomaga w posiadaniu przewagi.

Oczywiście oficjalnie to nadal f2p ale jednak gracze rozdzielają f2p na f2p i f2w :). Ja osobiście ani nei tracę na takie gry czasu a tym bardziej kasy jednak jak już mają być tranzakcje wolałbym by pomagały wyróżniać gracza który ich uzywa tylko wizualnie.

Jednak postać w HotS jest za 19$ moim zdaniem to dużo.. oczywiście jak można będzie ją odblokować za punkty i będzie rotacja postaci to ok. Także mam nadzieje co właśnie by mogło określać że to bedzie p2w jeżeli taki Diablo za 19$ byłby silniejszy.

Rozumiem że masz podejście nie chce nie płace itp. ale to naiwne jest gdy jako niepłacący masz duzo trudniej. Oczywiście na szczęście nie wiele jest takich gier i twórcom udaje się osiągać pewną równowagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie... Tak naprawdę HotSa dostali nawet teraz jakbym miał powiedzieć wszyscy "zasłużeni dla Blizzarda", którzy mogą pograć i tę grę pokazać. Przykłady pierwsze z brzegu: day[9], Artosis czy Khaldor. Od nas dostali na przykład Emil (ten od SC 2), Zedd czy nawet Sct Starcraft. Tak więc chodzi właśnie o to, aby o grze mówiono. Dużo mówiono... natomiast faktycznie dziwna jest nazwa "alfa techniczna" dla tego, bo wygląda to jak ciągle dopracowywana beta. Tak więc jeśli Blizzard to nazywa alfą to ciekawe jak będzie beta HotS wyglądała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2014 o 17:46, Kafar napisał:

Coś okreslane p2w jest wtedy gdy za kasę możesz kupić coś co Ci pomaga w posiadaniu przewagi.


Dla mnie p2w jest w sytuacji gdy MUSISZ pompować kasę żeby utrzymać się na równi z innymi graczami, albo po prostu bez prawdziwej gotówki nie możesz nawet marzyć o tym żeby być na takim poziomie jak inny gracz który regularnie używa swojej karty (bardzo popularne we wszystkiego rodzaju grach na urządzenia mobline).

Dnia 21.03.2014 o 17:46, Kafar napisał:

Jednak postać w HotS jest za 19$ moim zdaniem to dużo.. oczywiście jak można będzie ją
odblokować za punkty i będzie rotacja postaci to ok. Także mam nadzieje co właśnie by
mogło określać że to bedzie p2w jeżeli taki Diablo za 19$ byłby silniejszy.


Całkowicie się z tym zgadzam, ale jakoś nie sądzę że Blizzard zrobiłby takie głupstwo że ktoś za prawdziwą gotówkę mógłby osiągnąć realną przewagę nad innymi (nie mówię tu o świętej pamięci RMAHu z D3, bo to jeszcze inna historia xD).

Dnia 21.03.2014 o 17:46, Kafar napisał:

Rozumiem że masz podejście nie chce nie płace itp. ale to naiwne jest gdy jako niepłacący
masz duzo trudniej. Oczywiście na szczęście nie wiele jest takich gier i twórcom udaje
się osiągać pewną równowagę.


Tzn. staram się szukać złotego środka - nie mówię że nigdy za nic w grze nie zapłaciłem czy nie zapłacę (bo na tym przecież polega to całe f2p - niepisana umowa między twórcami a graczami, że każdy może zagrać ale od czasu do czasu parę złociszy dajcie, bo nikt za darmo nie pracuje), ale jestem sceptyczny do podejścia: pierwszy dzień w grze i muszę wszystko mieć - łapcie tysiaka. Najpierw powoli poznaję grę, jak się podoba i planuję zostać na dłużej to jestem skłonny od czasu do czasu wydać trochę pieniędzy żeby delikatnie ułatwić sobie życie, albo zdobyć nieco szybciej nową skórkę do ulubionej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować