Zaloguj się, aby obserwować  
Hoplita

Disciples II + dodatki

708 postów w tym temacie

No, drodzy koledzy, mam problemo :P

Wydaje mi się że odprawy/zakończenia misji są wygłaszane za szybko (te czytane)... czyta zdecydowanie za szybko, i to nie moje wymysły, tylko mam coś z grą :/ Niekiedy czyta tak szybko, że nie dokańcza jak gdyby wyrazu.
Kiedyś miałem wszystko OK... ale teraz jak widać mam błąd. Proszę o pomoc ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2007 o 22:00, Akeno napisał:

A czy Hordy i Legiony są "czystsze", niż powinny być? Wiem, że żadna z ras nie jest "czystym
dobrem", ale ogólnie można uznać że jest "dobro jako takie"- Imeprium i Klany, ew. Elfy, a
"zło"- Legiony i Hordy. Bo jakoś nie widzę "dobrych cech" u tych ostatnich(bo złe u pierwszych-
tak).

OJ niegrales w jedynke chyba.... bo bethrezen(legiony) byl aniolem dobra kturego "wrobili kumple" natomiast mortis(hordy) postradala zmysly po smierci ukochanego<galleana> a ratujac jego serce stracila powloke cielesna wiec czy ja wiem czy sa oni tacy zli......sory jesli sie wymadrzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 22:13, RafiXxx napisał:

OJ niegrales w jedynke chyba.... bo bethrezen(legiony) byl aniolem dobra kturego "wrobili
kumple" natomiast mortis(hordy) postradala zmysly po smierci ukochanego<galleana> a ratujac
jego serce stracila powloke cielesna wiec czy ja wiem czy sa oni tacy zli......sory jesli
sie wymadrzam

Nie wymądrzasz się, widać, że śledziłeś fabułę. Dodam tylko, że nie trzeba grać w jedynkę żeby orientować się w historii - wystarczy przeczytać kilka pierwszych stron instrukcji i odpowiednie fragmenty przy opisie każdej z ras - są to ciekawe "opowiadania", które wyjaśniają całą sytuację i naprawdę warto je przeczytać żeby wczuć się w klimat.
Fabuła w Disciples jest tak skonstruowana, że żadna rasa nie jest jednoznacznie dobra, ani jednoznacznie zła; każda ma dobrze umotywowaną chęć do walki (w mniemaniu każdej rasy ich cel jest słuszny) i dzięki temu każdą dobrze się gra. Trudno dziwić się chęci zemsty Bethrezena na aniołach (i ludziach, których sam stworzył), kiedy wie się jak zazdrośni o jego potęgę i względy u Boga aniołowie podstępem doprowadzili go do utraty dawnej pozycji i stania się wyrzutkiem. Mortis ma również powody by zemścić się na krasnoludach - kiedyś była boginią życia i żyła szczęśliwa z Galeanem (razem rządzili elfami); ich urodzajnej ziemi pragnął jednak bóg krasnoludów, który zamienił się w wilka, wyrwał Galeanowi serce i rzucił w słońce; żal po utracie ukochanego pchał Mortis w stronę zemsty, a przy okazji miała nadzieję, że jej moc wskrzeszania umarłych pozwoli jej kiedyś odzyskać Galeana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 14:10, albinskia napisał:

którą rasą najlepiej sie wam gra??

Zdecydowanie Imperium - najlepsi w leczeniu. 2x prorokini, bohater mag i 3x obrońca wiary. Takiej kombinacji nie da się pokonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 14:16, ziptofaf napisał:

> którą rasą najlepiej sie wam gra??
Zdecydowanie Imperium - najlepsi w leczeniu. 2x prorokini, bohater mag i 3x obrońca wiary.
Takiej kombinacji nie da się pokonać.

mi też sie nimi dobrze gra. ty polecasz maga na bohatera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 14:17, albinskia napisał:

mi też sie nimi dobrze gra. ty polecasz maga na bohatera??

Ja najbardziej lubię maga, ale to tylko w przypadku, gdy tak jak ja dajesz 2 jednostki lecznicze. W przeciwnym razie lepszy jest zwiadowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że mają dobre powodu do walki... ale ogólne nieumarli i demony, jako stworzenia nienaturalne, są złe, a Imerium, pomijając część szlachty, ma dobre intencje. Więc ogólny podział jest zarysowany. Al tylko lekko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 14:27, Akeno napisał:

Wiem, że mają dobre powodu do walki... ale ogólne nieumarli i demony, jako stworzenia nienaturalne,
złe

Nieumarli sami w sobie nie są źli - to Mortis chciała tylko wskrzesić swojego męża. A, że jej metody są...dość brutalne, to zupełnie inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedawno zaczalem grac w Disciples II, gra krotko mowiac wypas, grywalnosc 100% ,ale mam pare pytanek:
- jak zdobywac stolice, gosciu zadajacy 250 obrazen wszystkim jednostkom naraz troche mnie zczyscil ;) mialem mocna armie demonow, 2 x rycerze piekiel X + 2 x pandemoniusze (chyba tak sie nazywaja upgradeowani demonolodzy) + Hero wojownik z niezlymi artefaktami i sztandarem, do tego pare czarow/eliksirow i ... wszystko na nic, oczywiscie mozna przechodzic misje nie zdobywajac stolic ale to jakos glupio
- czy dodatki "bunt elfow" i "powrot galleana" sa od siebie niezalezne czy trzeba miec jeden zeby zainstalowac drugi ?
- czy mozna gdzie downloadowac dodatkowe mapy do gry, najlepiej jakies duze bo te standardowe jakies male sa (w porownaniu z XL w herosach to jakies mini)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 21:15, dobrakos napisał:

- jak zdobywac stolice, gosciu zadajacy 250 obrazen wszystkim jednostkom naraz troche mnie
zczyscil ;) mialem mocna armie demonow, 2 x rycerze piekiel X + 2 x pandemoniusze (chyba tak
sie nazywaja upgradeowani demonolodzy) + Hero wojownik z niezlymi artefaktami i sztandarem,
do tego pare czarow/eliksirow i ... wszystko na nic, oczywiscie mozna przechodzic misje nie
zdobywajac stolic ale to jakos glupio

Otóż chodzi o to, że nie wystarczy mieć pandemoniusza itp. Generalnie do takich celów wymagane są jednostki na NAJWYŻSZYM poziomie (czyli pomachaj pandemoniuszowi i przerób go na modeusza ;])
. No ale to nie starczy. Postacie mogą zawsze lvlupować nawet po osiągnięciu maksymalnego etapu rozwoju na drzewku. Może wygląd więc im się nie zmieni, będą jednak coraz silniejsi.

Dnia 10.09.2007 o 21:15, dobrakos napisał:

- czy dodatki "bunt elfow" i "powrot galleana" sa od siebie niezalezne czy trzeba miec jeden
zeby zainstalowac drugi ?

Są samodzielne, mało tego, nie możesz mieś zainstalowanych obu na raz. Istnieje z tego co kojarzę Disciples II gold z PG i BE naraz, jednak nie zamierzam płacić powtórnie za tą samą grę. Ja jako szczęśliwy posiadacz wszystkich części Disciplesów gram w Bunt Elfów - wprowadza najwięcej zmian, główną jest nowa rasa.

Dnia 10.09.2007 o 21:15, dobrakos napisał:

- czy mozna gdzie downloadowac dodatkowe mapy do gry, najlepiej jakies duze bo te standardowe
jakies male sa (w porownaniu z XL w herosach to jakies mini)

W internecie są w prawdzie dodatkowe mapy, nie oczekuj jednak jakiegoś wielkiego kontynentu którego nie sposób przemierzyć. Zawsze masz też dolączony świetny, pozwalający na multum rzeczy edytor, którym możesz wybrać np. rozmiar mapy jaki cię interesuje i użyć opcji generacji mapy. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2007 o 21:52, The Lurker napisał:

Otóż chodzi o to, że nie wystarczy mieć pandemoniusza itp. Generalnie do takich celów wymagane
są jednostki na NAJWYŻSZYM poziomie

tak tez wlasnie przypuszczalem - wyczyscilem mape w 100% , Expa, przedmiotow, surowcow zdobyc sie wiecej juz nie da, a zostaly tylko 2 gole stolice ktorych nie da sie ruszyc. Wg mnie nielogiczne rozwiazanie, ten " obronca" jest imba jakby nie patrzec. Ale to jedyna wada gry jakiej sie dopatrzylem.Dzieki za porady, pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdobywać stolice, ale wymaga to posiadania w drużynie jednostek, które unieruchamiają (skamienienie, paraliż) i/lub takich, które zadają dodatkowe obrażenia co turę (zatrucie, odmrożenie, oparzenie), ponieważ pancerz obrońcy jest wobec tych ataków bezużyteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 22:00, dobrakos napisał:

tak tez wlasnie przypuszczalem - wyczyscilem mape w 100% , Expa, przedmiotow, surowcow zdobyc
sie wiecej juz nie da, a zostaly tylko 2 gole stolice ktorych nie da sie ruszyc. Wg mnie nielogiczne
rozwiazanie, ten " obronca" jest imba jakby nie patrzec. Ale to jedyna wada gry jakiej sie
dopatrzylem.Dzieki za porady, pzdr

Legionami bardzo ciężko podbić stolicę, z tego co wiem, to najlepiej robi się to nieumarłymi. Widmowi wojowncy paraliżują strażnika tak, że nie może ci wyrządzić szkód (poza pierwszym atakiem). ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 07:24, The Lurker napisał:

Legionami bardzo ciężko podbić stolicę, z tego co wiem, to najlepiej robi się to nieumarłymi.
Widmowi wojowncy paraliżują strażnika tak, że nie może ci wyrządzić szkód (poza pierwszym atakiem).
;]


Legionami wystarczy mieć inkuba i zdobycie stolicy wcale trudne nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 17:56, Hoplita napisał:

Legionami wystarczy mieć inkuba i zdobycie stolicy wcale trudne nie jest.

Wiem, zaraz po moim poście sobie to uświadomiłem, nie chciałem jednak spamować na forum xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 19:24, The Lurker napisał:

> Legionami wystarczy mieć inkuba i zdobycie stolicy wcale trudne nie jest.
>
Wiem, zaraz po moim poście sobie to uświadomiłem, nie chciałem jednak spamować na forum xD

jeden inkub ma zalatwic sprawe? hmm jak przezyje pierwszy atak = 250 dmg :) wyprobuje tez tych umarlakow skoro nimi ma byc latwiej. Aha, a fajna jest ta nowa rasa elfow w dodatku? sa jakeis sensowne ulepszenia dla innych ras/ calej gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 19:32, dobrakos napisał:

jeden inkub ma zalatwic sprawe? hmm jak przezyje pierwszy atak = 250 dmg :)

Dajesz mu miksturę zwiększającą szansę trafienia i pancerz.

Dnia 11.09.2007 o 19:32, dobrakos napisał:

Aha, a fajna jest ta nowa rasa elfow w dodatku?

Ma bogate drzewka rozwoju strzelców i (nieco mniej) uzdrowicieli. Niestety słabo wypadają żołnierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 19:32, dobrakos napisał:

jeden inkub ma zalatwic sprawe? hmm jak przezyje pierwszy atak = 250 dmg :)

Na odpowiednim poziomie będzie mógł wytrzymać. A poza tym, to zawsze możesz mieć dwóch ^^

Dnia 11.09.2007 o 19:32, dobrakos napisał:

Aha, a fajna jest ta nowa rasa elfow w dodatku?

Każda rasa jest na swój sposób fajna ;]

Dnia 11.09.2007 o 19:32, dobrakos napisał:

sa jakeis
sensowne ulepszenia dla innych ras/ calej gry ?

Dopatrzyłem się lekkiej kosmetyki typu dodanie Włodarzowi w Buncie Elfów podpalenia przy ataku. Ale jakiś znaczących zmian raczej nie ma (przynajmniej o takich sobie nie przypominam). ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować