Zaloguj się, aby obserwować  
Hoplita

Disciples II + dodatki

708 postów w tym temacie

kampania jest (ale co dla mnie najwazniejsze) mapki do potyczek 3/4 nie ma :( musiałem od kolegi zgrać sobie bo była tam świetna mapa do potyczek 4 osobowych
dodatkowo nie mozna cyba już kupić buntu elfów bo cdp nawet nie ma informacji że brak towaru :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy ktoś grał już w disciples II przez internet ja próbowalem z wieloma osobami ale nic z tego nie wyszło. Próbowaliśmy bespośrednio ale nawet się niewidzieliśmy, może dlatego że jestem połączony przez router, lepiej było przez Hamachi nawet sie widzieliśmy w holu ale rozłączało nas przy przechodzeniu do gry.
Ja mam Disciples II - Bunt Elfów oczywiście orginała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z buntem elfów Mam baardzo słaby komp (althon 800MHz, Riva TNT 2, 128 ram, Win XP). Problem polega na tym, że uruchamiając grę, już w menu głównym mam 4/5 ekranu zasłonięte (czyli po prostu jest tam czarno) widać tylko bodajże nowa saga, wczytaj sage i samouczek. Wcześniej ta gra działała normalnie, wiem że mój brat coś tam w opcjach przestawiał i działała w miarę normalnie, ja tym próbowałem wszystko zmienić (na ślepo, bo też było czarne ale bywały przebłyski że było coś widać) i nic. Jak tu mi nikt nie pomoże, spróbuje napisać w pomocy technicznej, ale na razie tu proszę o pomoc. A właśnie, żeby nie było, to jest oryginalna płyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na starym kompie pomagała zmiana sterowników na starsze. Możesz się też pobawić opcjami wyświetlania, ale myślę, że to pierwsze Ci pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 18:06, hito_kun napisał:

U mnie na starym kompie pomagała zmiana sterowników na starsze. Możesz się też pobawić opcjami
wyświetlania, ale myślę, że to pierwsze Ci pomoże:)


No tak tylko najgorsze jest to, żeby Disciples dobrzze chodziło-stare sterowniki, żeby Sacred W MIARĘ:) dobrze chodził-nowsze. Ech... Jak wiesz, to może powiedz co trzeba dokładnie zmienić tych opcjach i jaka jest mniej więcej pozycja tej opcji (lewo, prawo, góra, dół:)) bo trochę ciężko tak na ślepo trafić:) Na sterowniki to już w ostateczności sie zdecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tego to nie pamiętam:) Grałem w to dawno temu. Chyba ustawienie 3D (w konfiguratorze poza grą) pozwalało jakoś grę odpalić ale głowy za to nie dam. Opcje w grze znajdują się chyba na dole, po prawej ale tego też nie jestem pewien. Współczuję Ci, bo też kiedyś przez to przechodziłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 18:15, hito_kun napisał:

O tego to nie pamiętam:) Grałem w to dawno temu. Chyba ustawienie 3D (w konfiguratorze poza
grą) pozwalało jakoś grę odpalić ale głowy za to nie dam. Opcje w grze znajdują się chyba na
dole, po prawej ale tego też nie jestem pewien. Współczuję Ci, bo też kiedyś przez to przechodziłem:)



W konfiguracji mam tak: rozdzielczość 800x600, odświeżanie 70Hz, nie mam zaznaczone iżywania Directa 3D (bo sądze że mi to raczej nie pomoże, chociaż może...), pełny ekran, tryb kompatybilności (nie mam pojęcia co to robi, ale sądze że ma mi to pomagać:)) I przy oazji możesz mi powiedzieć (jeśli wiesz:)) co t o"tryb stałej encyklopedii":)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie pamiętam, chyba z tego ie korzystałem. Spróbuj się pobawić tymi ustawieniami z Direct3d, odświeżaniem, pełnym ekranem i zgodnością. A nuż pomoże. Nic więcej nie wiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 18:28, hito_kun napisał:

Nie wiem, nie pamiętam, chyba z tego ie korzystałem. Spróbuj się pobawić tymi ustawieniami
z Direct3d, odświeżaniem, pełnym ekranem i zgodnością. A nuż pomoże. Nic więcej nie wiem:P



Yeah! Działa! Dzięki! Za Chiny bym nie wpadł na to, że to przez ten Direct3d:) Jakbyś kiedyś czegoś potrzebował to znajdź mnie gdzieś na forum, spróbuje ci pomóc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ja grałem najpierw w II i pierwszej części już nie dałem rady. Pomijam grafikę, która powoduje lekki dyskomfort. Najbardziej przeszkadzała mi "nierozwojowość" jednostek, tzn. po osiągnięciu nimi najwyższego poziomu stawały w miejscu. Natomiast w DII każda postać, która nie może po zdobyciu wymaganego doświadczenia zmienić się w lepszą jednostkę, zyskuje premie do współczynników (podobnie jak bohater).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 18:30, SSebaSS napisał:

Jaką rasą się wam najlepiej gra ?


Mi zawsze najlepiej grało się Hordą Nieumarłych lub Górskimi Klanami. Grałem nimi na zmianę. Z początku gry gorsi są Nieumarli, ale potem ich jednostki (po wielu walkach) sądużo lepsze od tych z Górskich Klanów. Górskie są tylko lepsze na począku. Za to muszę przyznać jeden plus Klanom- ich bohaterowie są piekielnie mocni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Hordy Nieumarlych jak dla mnie to zostałe obdarzone zbyt potężnymi jednostkami,
np.dalsza forma zjawy potrafi obniżyć poziom oraz prawie wszyscy bohaterowie mogą latać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 18:30, SSebaSS napisał:

Jaką rasą się wam najlepiej gra ?


Mi najlepiej się gra demonami <nie pamiętam jak się nazywali>. Lubiłem gre jak doszło się do Pandemoniusza <czy jak mu tam, chodzi mi o naj wyższy poziom rozwoju kultysty>. Heroesów też mają dobrych, ja zawsze brałem wojownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 21:40, SSebaSS napisał:

[..] prawie wszyscy bohaterowie mogą latać.

Pomyłka. To bohaterowie należący do Legionów Potępionych mogą latać. Hordy Nieumarłych mają tylko 1 takiego herosa - Rycerza Śmierci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 18:22, Matizk12 napisał:

I przy oazji możesz mi powiedzieć
(jeśli wiesz:)) co t o"tryb stałej encyklopedii":)


Jeśli naciskniesz PPM na ikonie potwora by wyświetlić jego statystyki, opis itd... to to okienko znika, kiedy puścisz przycisk. Tryb stałej encyklopedii - po puszczeniu przycisku dalej masz okno statystyk - aby je zamknąć, musisz nacisknąć ESC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2007 o 22:56, SSebaSS napisał:

Fakt pomyliłem się to Demony mają najwięcej bohaterów latajacych,a Nieumarli mają 2 latających
Dowódców.


Jednego. Tylko dowódca wojowników posiada zdolność latania.
W przypadku Demonów, to tylko złodziej nie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować