Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

100 tysięcy dolarów za wirtualny obiekt

37 postów w tym temacie

Domek

Parę dni temu sieć obiegła dość fantastycznie brzmiąca informacja. Pewien Amerykanin postanowił wydać 100 tysięcy dolarów na coś, co tak naprawdę nie istnieje - stację kosmiczną w sieciowej grze Project Entropia. Teraz zaś okazuje się jeszcze, że na tej inwestycji może on zarobić.

Przeczytaj cały tekst "100 tysięcy dolarów za wirtualny obiekt" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 14:49, Patryk R napisał:

Trzeba być totalnym idiotą żeby tak zrobić nawet jeżeli coś na tym zarobi to i tak dla mnie będzie idiotą


idiotą to on będzie jeśli straci na tym kase. jeśli zyska, będzie po prostu ekscentryczny :DDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dość nietypowy pomysł na biznes. Ale jeżeli ma to mu przynieść zyski, to czemu nie?
Ale zarządzanie taką stacją nie wymaga tylu formalności, co wymagałoby zarządzanie nią w realu (gdyby było to możliwe). Nie trzeba ciągle czegoś tam do skarbu państwa płacić, nie trzeba bać się różnych kontroli itp. Jak takie coś się rozpowszechni, to kto wie, może założę jakiegoś wirtualnego warzywniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh śmiesznie by było, gdyby on dzięki tej stacji pomnożył realny majątek:) Kto wie może otwiera się nowa droga do zarabiania naprawde dużych sum pieniędzy, w końcu jak stwierdził autor wątku gracze to dziwna banda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stary news :P gosc jest rezyserem jakiejstamklasy (pewnie B/C :P)
IMHO niepokolei we łbie, tak samo jak gosc ktory x czasu temu kupil za 60k $ wirtualną wyspe w tej samej grze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 14:49, Patryk R napisał:

Trzeba być totalnym idiotą żeby tak zrobić nawet jeżeli coś na tym zarobi to i tak dla mnie będzie idiotą


Skąd wiesz jaki jest jego stan posiadania? Jak wygląda jego życie itp. Może wygrał milion na loterii? Ja lubie ludzi ekscentrycznych potrafiących ryzykować i robiących dziwne rzeczy. Szarość ludzi ciułających spokojnie grosze jest żałosna. Zauważ, że znalazł się dzięki temu w centrum zainteresowania, niektórzy zrobią wszystko by tego dokonać. Słyszałem już o przypadkach ludzi robiących sporą kasę na grach MMORPG, wiec wcale bym się nie ździwił gdyby i jemu się to zwróciło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''JaMES`napisał:
stary news :P gosc jest rezyserem jakiejstamklasy (pewnie B/C :P)
IMHO niepokolei we łbie, tak samo jak gosc ktory x czasu temu kupil za 60k $ wirtualną wyspe w tej samej grze :P

Wiesz co ciekawi mnie czy ktoś Cię w ogóle zrozumiał...

re Patryk R
Więc po co się udzielasz jak nic o nim nie wiesz a mówisz że jest idiotą - to samo mogę o tobie powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to dość prawdopodobne. Stu tysięcy dolarów nie wydaje się ot tak. Z pewnością jego "zakup" był przemyślany... Gość po prostu miał jakieś powody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 16:59, s2nto napisał:

Wiesz co ciekawi mnie czy ktoś Cię w ogóle zrozumiał...

Ja zrozumiałem.

Ciekawy sposób na biznes, ale wątpię, żeby coś z tego wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować