Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ubisoft ujawnia - Watch Dogs na next-genach bez 1080p

180 postów w tym temacie

Troszkę szkoda, ale w sumie to racja. Najważniejsze jest to, żeby gra działała płynnie, żeby miała fajną historię i dawała dużo radochy. Fajerwerki graficzne traktuję jako bonus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Rozdzielczość to tylko numerki, podobnie jak i liczba klatek na sekundę."

lol

Mam dosyć krętactwa, niedopowiedzeń i skandali, już przeszedł mi apetyt na tę grę. 792p na Xbox One to już w ogóle śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę stopień zaawansowania symulacji miasta, gęstości, wszystkich czynności NPC-ów jak i ilości możliwych interakcji z otoczeniem nie dziwię się, że musieli gdzieś pójść na kompromis. Chociaż sam myślałem cały czas, że jednak na PS4 będzie 1080p. Ale biorąc pod uwagę, że osoby, które miały okazję przetestować wersję na PS4 były bardzo zadowolone z poziomu na jakim gra prezentuje się graficznie, zbliżonym do Infamousa, jakoś jestem spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół roku obsuwy, a oni nawet na ps4 nie potrafią ustawić gry w 1080p. Co za patałachy, zdąrzyli zrobić DLC a nie starczyło im czasu na otymalizację. Ja się aż tak nie gniewam, grę kupię z nieskrywaną radością, niemniej za takie coś (i całą resztę wcześniej) Ubisoft powinien dostać karniaka. I pomyśleć, że tak dobrze zaczęli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ten PR to ja nawet nie. Nie wiem który fragment jest lepszy, wszystkie stwierdzenia są epickie.
No kurde. MSu chyba nie pobili, ale poziom bliski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pół roku obsuwy, a oni nawet na ps4 nie potrafią ustawić gry w 1080p. Co za patałachy,
> zdąrzyli zrobić DLC a nie starczyło im czasu na otymalizację. Ja się aż tak nie gniewam,
> grę kupię z nieskrywaną radością, niemniej za takie coś (i całą resztę wcześniej) Ubisoft
> powinien dostać karniaka. I pomyśleć, że tak dobrze zaczęli...

Mogą zrobić tak by gra działała w 1080p i była płynna, ale będą musieli pociąć grafikę w inny sposób by konsola dała radę. Widocznie pogorszenie cieni/efektów cząsteczkowych/tekstur itp. powodowało, że efekt końcowy był gorszy niż w przypadku zostawienia ich na obecnym poziomie i obniżenia rozdzielczości. Optymalizacja to nie magia, sprzęt ma pewną wydajność i niektórych limitów nie przeskoczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiłbym się, gdyby ta gra faktycznie była bóg wie jakim technologicznym osiągnięciem, ale niestety nim nie jest ;/ Nie wierzę, że do osiągnięcia względnego kompromisu potrzeba było aż takich cięć. Coś tu śmierdzi, niedługo temat trafi na Digital Foundry i przekonamy się, czy Ubisoft postąpił tak jak trzeba. Może niepotrzebnie się denerwujemy, zobaczymy;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy którzy psioczą, że Ubisoft to banda partaczy, bo nie potrafią uzyskać 1080p i 60 klatek ignorują jeden istotny fakt.
Konsole mają ograniczoną moc, ściśle i wyraźnie. W dodatku mocniejsza z nich jest słabsza w praktyce niż na papierze.
Dla deweloperów (info od Naughty Dog) udostępnione jest sześć rdzeni (z których każdy to zaledwie 1.6 GHz) i maksymalnie 5GB Ram (pamięci współdzielonej, zatem na wszystko).
Ale oczywiście dalej wymagajmy 1080p i stałych 60 klatek. Bo się należy, a jak nie to foch.
Ale na PC się da, zawoła jeden z drugim. Oczywiście, że się da, tylko jakim kosztem? Coś nie wydaje mi się by gpu z zalecanych wymagań (GTX 660) zdołało uciągnąć WD w 1080, na ultra w 60 klatkach, skoro samo Ubi mówi, że do ustawień ultra trzeba już GTX''a 780 (blisko 4 TFLOPS).
Konsole to zawsze była sztuka kompromisu, wypadkowa wydajności i jakości.
Poza tym między 1080p a 900p nie ma wielkiej różnicy.
Co więcej, nie pojmuję tego parcia na 1080p.
Gram wprawdzie na PC, ale praktycznie zawsze w "marnym" 720p.
Od lat. Chociaż sprzęt pozwala na więcej, ale nie chcę, zbyt cenię sobie stałe 60 klatek.
Owszem, obraz nie jest tak ostry, jak w Full HD, tyle że ta różnica zupełnie mi nie wadzi.
Przyzwyczaiłem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy marudzicie że nie ma 1080p , nie długo będzie że nie ma 4k. Ja pamiętam czasy jak grało się na rozdzielczości 640x480 i było super. Gry dawały wiele radości. Od kiedy rynek gier zrobił się rynkiem zarobkowym dla korporacji liczą się tylko fajerwerki w grach, rozdzielczości. Mało kto powie jaki fun sprawia dana gra. Dzisiejsze gry przejdziesz raz i dziękuję. A kiedyś nie zależnie ile razy się podchodziło (nawet jeśli wszystko było takie samo pry każdym przejściu) do gry zawsze sprawiała ona radość. Nie wiem może już jestem za stary na to wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymaganie 1080p od takiego APU to jeszcze nie zbrodnia. Jakoś w Infamous i MGS GZ przeszło, a nie wierzę że sama interakcja z otoczeniem w WD pochłania połowę zasobów..;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pół roku obsuwy, a oni nawet na ps4 nie potrafią ustawić gry w 1080p. Co za patałachy,
> zdąrzyli zrobić DLC a nie starczyło im czasu na otymalizację. Ja się aż tak nie gniewam,
> grę kupię z nieskrywaną radością, niemniej za takie coś (i całą resztę wcześniej) Ubisoft
> powinien dostać karniaka. I pomyśleć, że tak dobrze zaczęli...
Jeśli tak bardzo chcesz 1080p to ok mogą zrobić ale kosztem grafiki więć albo 1 albo drugie :). A jak chcesz 2in1 to PC :), prostę jak drut :). Pamiętaj WD=/= Infamous i ta gra jednak troszę więcej wymaga niż taki infamous.

MisioKGB Najlepsze w tym jest że Xbox360 720p>>>XOne 792p :D i tyle samo klatek, next gen faktycznie jest "next" .

CAPTAINCOMMANDO Najlepsze że na to czekali ludzie i się jarali że NG zmiażdżą PC xD, gdybyś zobaczył mojego banana na twarzy :D (ale nie ja wcale się nie śmieję z ludzkiej naiwnośći... wcale a wcale xD).

Piotrek54321 Wbrew pozorom 30 klatek nie jest takie złe, filmy były odtwarzane w takiej i były dynamiczne jeśli tutaj nie będzie spadał frame poniżej tych 30 będzie to tak jakbyś film oglądał (choć teraz jest technologia 48 fps, choć nadal są filmy w 30 fpsach np "2012" :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2014 o 14:47, Eternal101 napisał:

MisioKGB Najlepsze w tym jest że Xbox360 720p>>>XOne 792p :D i tyle samo
klatek, next gen faktycznie jest "next" .


W tym next genie nie tylko o rozdziałke i klatki chodzi.:)

Dnia 14.05.2014 o 14:47, Eternal101 napisał:

Piotrek54321 Wbrew pozorom 30 klatek nie jest takie złe, filmy były odtwarzane
w takiej i były dynamiczne jeśli tutaj nie będzie spadał frame poniżej tych 30 będzie
to tak jakbyś film oglądał (choć teraz jest technologia 48 fps, choć nadal są filmy w
30 fpsach np "2012" :)).


Klatki w grach i filmach to nie to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> MisioKGB Najlepsze w tym jest że Xbox360 720p>>>XOne 792p :D i tyle samo

Dnia 14.05.2014 o 14:47, Eternal101 napisał:

klatek, next gen faktycznie jest "next" .

Przecież na pewno nie tylko rozdzielczość obcięli. X360 będzie też miał gorsze tekstury/efekty cząsteczkowe/cienie, prawdopodobnie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować