moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2006 o 11:57, PAPISHON napisał:

Załóżmy właśna partie. Zjednczona Partia Złodziejów xD w skrócie ZPZ :D

Dobra inicjatywa. Ja tam popieram takie akcje. Nie chodzi tu aż o takie drastyczne zmiany jak zlikwidowanie prawa autorskiego, ale np przeciwstawienie się chorej ustawie dot. wprowadzenia DRM. Poza tym tak szczerze mówiąc zadam wam pytanie. Dlaczego jakieś za przeproszeniem gówno stworzone przez Mandarynę ma większą ochronę prawną niż skład super leku np. na raka, gdzie wydatki na wynalezienie tego idą w miliardach $ ? Taka Mandaryna ma chronione swoje popłuczyny przez 20 lat. Taki wynalazek należy opatentować, a patent to grube pieniądze, działa tylko lokalnie i jest bodajże na 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:09, gmx napisał:

> http://wiadomosci.onet.pl/1404536,69,item.html
> poczytajcie sobie :)))))
:) nom, niedlugo zlodzieje zaloza zwiazki zawodowe, beda domagali sie od panstwa kasy za ciezkie
warunki pracy... jak by nie bylo strajki w wiezieniach juz byly jak kablowke odcieli...



to juz jest przegięcie. ja rozumiem że mozna strajkować przeciwko zbyt dużym cenom towaru ale zeby zaraz za darmo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 11:57, PAPISHON napisał:

Załóżmy właśna partie. Zjednczona Partia Złodziejów xD w skrócie ZPZ :D

Albo NFZ - Niezależne Forum Złodzieji ;)
Albo PKO - Po (co) Komu Oryginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:19, SwenG napisał:

> Albo NFZ - Niezależne Forum Złodzieji ;)
To akurat już jest i tak działa ;P



a PKO lepsze???ile oni kasy od ludzi wyłudzają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Taki wynalazek należy opatentować, a patent to grube pieniądze, działa tylko

Dnia 18.09.2006 o 12:15, SwenG napisał:

lokalnie i jest bodajże na 5 lat.

no super, ale dajmy ze patenty sa na zawsze dawane jednej firmie dzialaja na calym swiecie i ktos opatentuje kolo? albo wspomniany lek na raka - firma go moze sprzedawac i po milion dolcow za dzialke - nie stac cie? umierasz

imho niech ta mandaryna ma te swoje kawalki chronione i zatrzyma tylko dla siebie, prawa patentowe sa wiekszym problemem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:24, gmx napisał:

imho niech ta mandaryna ma te swoje kawalki chronione i zatrzyma tylko dla siebie, prawa patentowe
sa wiekszym problemem

Znaczy uważasz że taki grajek disco-polo ma miec większe prawa niż wynalazca ? Brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:28, SwenG napisał:

Znaczy uważasz że taki grajek disco-polo ma miec większe prawa niż wynalazca ? Brawo.

mi chodzi raczej o dobro ogółu - to co sobie naskrobie taki grajek jest potrzebne tylko jemu i ewentualnie jego fanom. wynalazca powinien miec korzysci ze swojego odkrycia, ale zbyt restrykcyjne prawo patentowe zatrzyma rozwój- pomysl- 20lat temu jakas mala firma opatentowala idee PC albo cos takiego. o ile pamietam taka sytuacja mila juz miejsce podczas rewolucji przemyslowej- mala firma dostala patent chyba na dzwig czy spychacz a caly swiat musial czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:40, gmx napisał:

mi chodzi raczej o dobro ogółu - to co sobie naskrobie taki grajek jest potrzebne tylko jemu
i ewentualnie jego fanom. wynalazca powinien miec korzysci ze swojego odkrycia, ale zbyt restrykcyjne
prawo patentowe zatrzyma rozwój- pomysl- 20lat temu jakas mala firma opatentowala idee PC albo
cos takiego. o ile pamietam taka sytuacja mila juz miejsce podczas rewolucji przemyslowej-
mala firma dostala patent chyba na dzwig czy spychacz a caly swiat musial czekac...

Hipokryzja. Mogę to samo napisać co ty o dziedzictwie kulturowym. Nie zdziw się jak zamkną biblioteki miejskie bo do tego takie myślenie prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:42, SwenG napisał:

Hipokryzja. Mogę to samo napisać co ty o dziedzictwie kulturowym. Nie zdziw się jak zamkną
biblioteki miejskie bo do tego takie myślenie prowadzi.

? a powiedz, jak na poprawe zycia przecietnego czlowieka ma wplyw text mandaryny i szczepionka na raka? to sa dwa rozne swiaty i powinny byc chronione w rozny sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:38, Daimon_Frey napisał:

> http://wiadomosci.onet.pl/1404536,69,item.html
> poczytajcie sobie :)))))

Taa, ciekawe co na to policja. Czy nawoływanie do kradzieży nie jest przypadkiem jakimś wykroczeniem?

Oni nie nawołują do kradzieży. Oni nie zgadzają się z ustawą i o tym mówią. Ciekawe, że nikt tak naprawdę nawet nie przeczytał ani słowa więcej o tym zgrupowaniu poza kilkoma wziętymi z nieba słowami pisanymi przez jakiegoś pisamaka z portalu a wystarczy zapytać googla i mamy ich cały program. Ja się już takich fachofcóff naczytałem. Pierwszy z brzegu przykład: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,8508457,wiadomosc.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:47, gmx napisał:

> Hipokryzja. Mogę to samo napisać co ty o dziedzictwie kulturowym. Nie zdziw się jak zamkną

> biblioteki miejskie bo do tego takie myślenie prowadzi.
? a powiedz, jak na poprawe zycia przecietnego czlowieka ma wplyw text mandaryny i szczepionka
na raka? to sa dwa rozne swiaty i powinny byc chronione w rozny sposob.

Tak samo jak penicylina i dzieła szekspira. Oba mają wpływ na poprawę życia przeciętnego człowieka. I nie tobie oceniać która myśl (bo właśnie o myśli i idee tu chodzi) jest ważniejsza i którą należy jak ochraniać. Wg ciebie taka Mandaryna ma mieć ochronkę a jak gość wymyśli lekarstwo to jak nie ma kasy to mu po prostu koncerny ukradną, nie, no skądże, nie ukradną, przecież napiszą że to on wymyślił ;P Broń dalej przemysł i marketing handlujący ideami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 12:54, SwenG napisał:

Tak samo jak penicylina i dzieła szekspira. Oba mają wpływ na poprawę życia przeciętnego człowieka.

stare dzieje, problem ze zyjemy w czasach gdy obecne prawo nie nadaza za rozwojem...

Dnia 18.09.2006 o 12:54, SwenG napisał:

I nie tobie oceniać która myśl (bo właśnie o myśli i idee tu chodzi) jest ważniejsza i którą
należy jak ochraniać. Wg ciebie taka Mandaryna ma mieć ochronkę

ok, ale jednak wplyw na kultury jest wolniejszy niz wplyw nowych technologii.
>a jak gość wymyśli lekarstwo

Dnia 18.09.2006 o 12:54, SwenG napisał:

to jak nie ma kasy to mu po prostu koncerny ukradną, nie, no skądże, nie ukradną, przecież
napiszą że to on wymyślił ;P

eh, no tutaj akurat chodzi mi o cos calkiem przeciwnego. zwiekszyc ochrone wynalazcy- jak najbardziej, ale wydluzac okres ochronny - nie, juz lepiej skroc mandarynie jak cie gryzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2006 o 13:11, gmx napisał:

eh, no tutaj akurat chodzi mi o cos calkiem przeciwnego. zwiekszyc ochrone wynalazcy- jak najbardziej,
ale wydluzac okres ochronny - nie, juz lepiej skroc mandarynie jak cie gryzie ;)

Ależ właśnie o to chodzi. Należy robić prawo sprawiedliwe. Prawo autorskie było tworzone z myślą o autorach (jak sama nazwa wskazuje). W tej chwili jest to tylko prawo wspierające przemysł dookoła szeroko pojętej kultury. Jeśli pomysły jednej osoby chroni się lepiej od pomysłów innej to coś tu jest nie w porządku.
Co do skracania Mandarynie, właśnie po to powstają takie partie jak PPP. Nie po to, żeby kraść. Tyle, że niektórzy są strasznie uczuleni na słowo "pirat".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do piractwa to mam dobry przykład:Mój dobry kolega jest webmasterem i robi stronki internetowe za pieniążki.Kupił sobie troche programów do tworzenia www i dostał dość łakomy kąsek zlecenie od większej firmy z branży budowlanej [oczywiście bez nazw i kryptoreklam ;-) ] która zgodziła się zapłacić godziwe pieniądzedze za stronkę www. Wstępnie umieścił stronkę na serwerze i testował ładowanie strony obsługe przeglądarek itp...
No i po jakimś miesiącu czy dwóch przeglądając stronki www-trafił na swoją stronę tylko przerobioną dla innej firmy no i szlag go trafił na miejscu!!! JAk do niego zadzwoniłem z zapytaniem "Co słychać?" to takiej wiązanki na tego kto to zrobił to w życiu jeszcze nie słyszałem! To jest właśnie piractwo komputerowe począwszy od gier a skończywszy na stronach www: pracujesz nad stroną www,nad grą pracuje ekipa programistów-wiele tygodni od paru do kilkunastu godzin dziennie apotem zjawiaja sie tacy osobnicy co bez zgody twórców kopiują a potem sprzedają to lub publikują w interneciez pominięciem twórców.Zazwyczja zarabiają na tym spore pieniądze a ty nie dostajesz tego nic!jedyne co sie potem dostaje to rachunki za energię,czynsz oraz ponaglenie spłat kredytów wziętych na zakup oprogramowania i sprzętu.I niech mi ktoś powie że piractwo przyczynia się do obniżki cen to go wszyscy wyśmieją, bo nikt tobie nie obniży kosztów produkcji-no a w szczególności w naszym kraju :P
Ps Kumpel wyśledził kto mu zwinął stronę www, założył kolesiowi sprawę z powództwa cywilnego (czy coś w tym stylu) sprawę wygrał pirat musiał mu zapłacić odszkodowanie a firma musiała zdjąć stronę z serwera, a prawa autorskie i patenty w branży IT to cały temat na powieść :P
Pozdro dla wszystkich na legalnym sofcie i dla wszystkich graczy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>To jest właśnie piractwo komputerowe począwszy od gier a skończywszy na stronach www: pracujesz nad

Dnia 18.09.2006 o 13:22, BOSKIMISZCZ napisał:

stroną www,nad grą pracuje ekipa programistów-wiele tygodni od paru do kilkunastu godzin dziennie
apotem zjawiaja sie tacy osobnicy co bez zgody twórców kopiują a potem sprzedają to lub publikują
w interneciez pominięciem twórców.

I ty chcesz tą sytuację porównywać z obejrzeniem filmu, posłuchaniem muzyki przez jedną osobę ? Wkrótce przeczytaniem książki bo biblioteki zamkną.

Dnia 18.09.2006 o 13:22, BOSKIMISZCZ napisał:

/.../
I niech mi ktoś powie że piractwo przyczynia się
do obniżki cen to go wszyscy wyśmieją, bo nikt tobie nie obniży kosztów produkcji-no a w szczególności
w naszym kraju :P

Ja ci powiem. Proszę bardzo, teraz mnie wyśmiej. Jakoś na szczęście niektórzy wydawcy myślą inaczej niż ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się