Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Uncharted 4 celuje w rozdzielczość 1080p i 60 klatek na sekundę

13 postów w tym temacie

Piotr Bajda

Dawno nie pisaliśmy o pikselach i klatkach animacji w ukochanych przez wszystkich liczbach. Okazję do powrotu do tematu daje gra, co do urody której wątpliwości nie ma w zasadzie nikt - Uncharted 4: A Thief's End.

Przeczytaj cały tekst "Uncharted 4 celuje w rozdzielczość 1080p i 60 klatek na sekundę" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak okres między ważniejszymi, growymi eventami- myślenie życzeniowe w pełnym ataku a tu ciągle te same, nudne informacje o rozdzielczościach i klatkach na sekundę :p Na lekkie rozwinięcie obecnego trailera (rozwinięcie, nie pełny, wypasiony kinowy trailer, który najlepiej prezentuje się właśnie na dużych imprezach) będziemy pewnie czekać jak na deszcz.

http://www.reactiongifs.us/wp-content/uploads/2013/03/cookie_monster_waiting.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole odkryły 60FPS :D
To mały krok dla ludzkości, ale ogromny skok dla konsolowców :D


ps. Sam obok PC mam konsole żeby nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czuję się, jakbym czytał konsolową zapowiedź graficznej kontynuacji pierwszego Crysisa.
Nie obchodzi nas, o czym ta gra będzie. Chcemy wreszcie zrobić coś w 1080p i 60 fps-ach.
Daliby już spokój z tym gadaniem o technikaliach i skupili się wyłącznie na grze. Uda się? Fajnie. Nie uda się? Trudno. - Gra ma być dobra.
Że Sony - moim zdaniem - dowaliło taką konsolą, to już tylko ich wina. Najwyżej ta generacja minie szybciej. Nie jestem osobą, której zależy na 60 fps-ach (przede wszystkim liczy się gra), ale byłoby fajnie, gdyby jednak te konsole sobie radziły bez problemu z 1080p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mnie już do szału doprowadza to w jakiej jakości zagram sobie w nieważne jaką gierkę. Dla innych może jest to ważne. Ale dla mnie? Jest gra? Jest. Działa? Działa! Ciekawa? Ciekawa! Dużo opcji? Dużo! Czego chcieć więcej? Przecież chyba jak np. przyjdzie do mnie kolega pograć na konsoli to nie będę się chwalił, że gra jest piękna bo chodzi w 1080p i ma idealne przejścia bo działa w 60fps. Co to kogo go obchodzi? Ważne, że mam grę, w którą się fajnie gra i jest interesująca.

Na PC przejmuje się bardziej czy najnowsza gra mi odpali czy nie. Nie mam pieniędzy żeby dostosowywać swojego PC do potrzeb gier. Jak nie ma ścinek na minimalnych to już nic nie zmieniam. Jakie 60 klatek na sekundę? Bardziej mnie interesuje co gra ma do zaoferowania i cieszę się gdy znajdę w niej dużo możliwości oraz ciekawą fabułę. Thief przecież też był bardzo ładny i ciężko było, żebym w niego mógł zagrać na swoim PC. Efekt - po kilku misjach wyrzuciłem, gdyż fabuła była liniowa, a do tego prawie nic nie można było innego zrobić niż ci kazali. Ale za to był bardzo ładny!

Kolejnym moim przykładem będzie np. Minecraft. Idąc w ślad tego artykułu będę mógł podziwiać idealne sześciany w 1080p i widział jak ładnie przesuwa mi się cały świat w 60fps. 30fps to i tak już ładnie. Ale co tam! Co kogo obchodzi co będziemy robić w tej grze. Ważne, że będzie wyglądać ładniej niż inne.

Lepiej rozwijać grę przede wszystkim pod względem możliwości, a nie jakości. Przeciętnemu zjadaczowi chleba chyba bardziej jednak zależy, żeby zagrać w wybrany tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No chyba to, jest głównym powodem, dlaczego kupuje się konsole nowej generacji, prawda?,
> fabuła nie zależy od tego na jakiej konsoli gramy.

Przeskok technologiczny nie polega wyłącznie na grafice :x

Poza tym, obecnie widzę tylko walkę z samymi konsolami, żeby na siłę zrobić full hd i 60 klatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak.. NG już od dawno chciało zrobić na PS3 pełne HD i 60 fps.. W takie teksty pewnie uwierzyli by laicy i osoby, dopiero urodzone :> Ciężko broni się sprzęt, który blokował rozwijanie się gier pod względem graficznym i optymalizacyjnym. Niech po prostu powiedzą prawdę a nie palą głupa, bo są pod studiem SONY. Nie mogli, bo PS3 to złom a PS4 wcale nie oferował niczego nowego w czasie premiery. Jeśli teraz nie są wstanie wyciągnąć śmiesznego 1920x1080p przy pełnej i stabilnej szybkości klatek - 60fps, to co to za konsola i dlaczego nazywają ją nową generacją ? Full HD znamy już od wielu lat. Jest to standard już od dawna oferowany nawet przez budżetowe telewizory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 20:39, comep napisał:

No mnie już do szału doprowadza to w jakiej jakości zagram sobie w nieważne jaką gierkę.
Dla innych może jest to ważne. Ale dla mnie? Jest gra? Jest. Działa? Działa! Ciekawa?
Ciekawa! Dużo opcji? Dużo! Czego chcieć więcej? Przecież chyba jak np. przyjdzie do mnie
kolega pograć na konsoli to nie będę się chwalił, że gra jest piękna bo chodzi w 1080p
i ma idealne przejścia bo działa w 60fps. Co to kogo go obchodzi? Ważne, że mam grę,
w którą się fajnie gra i jest interesująca.

Na PC przejmuje się bardziej czy najnowsza gra mi odpali czy nie. Nie mam pieniędzy żeby
dostosowywać swojego PC do potrzeb gier. Jak nie ma ścinek na minimalnych to już nic
nie zmieniam. Jakie 60 klatek na sekundę? Bardziej mnie interesuje co gra ma do zaoferowania
i cieszę się gdy znajdę w niej dużo możliwości oraz ciekawą fabułę. Thief przecież też
był bardzo ładny i ciężko było, żebym w niego mógł zagrać na swoim PC. Efekt - po kilku
misjach wyrzuciłem, gdyż fabuła była liniowa, a do tego prawie nic nie można było innego
zrobić niż ci kazali. Ale za to był bardzo ładny!

Kolejnym moim przykładem będzie np. Minecraft. Idąc w ślad tego artykułu będę mógł podziwiać
idealne sześciany w 1080p i widział jak ładnie przesuwa mi się cały świat w 60fps. 30fps
to i tak już ładnie. Ale co tam! Co kogo obchodzi co będziemy robić w tej grze. Ważne,
że będzie wyglądać ładniej niż inne.

Lepiej rozwijać grę przede wszystkim pod względem możliwości, a nie jakości. Przeciętnemu
zjadaczowi chleba chyba bardziej jednak zależy, żeby zagrać w wybrany tytuł.


Na rozbudowę PC-ta Cię nie stać, ale już tytuły na PS4 za 300 zł to nie problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2014 o 19:36, cHICEK napisał:

Konsole odkryły 60FPS :D
To mały krok dla ludzkości, ale ogromny skok dla konsolowców :D

60FPSów na konsolach było w czasach NESa, jak nie wcześniej. Ktoś chyba do tej pory nie może pojąć, że 30/60FPS to decyzja developera i w przypadku zamkniętego sprzętu kompromis. Albo wysoki framerate i uproszczona grafika albo tzw. eye-candy i 30 FPS. Moc konsoli nie ma tu żadnego znaczenia (wbrew temu, co np. pisze tutaj vegost). Nawet jak by były w PS4 Titany i tak powstawałyby gry w 30 klatkach na sekundę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Konsole odkryły 60FPS :D
> > To mały krok dla ludzkości, ale ogromny skok dla konsolowców :D
> 60FPSów na konsolach było w czasach NESa, jak nie wcześniej. Ktoś chyba do tej pory nie
> może pojąć, że 30/60FPS to decyzja developera i w przypadku zamkniętego sprzętu kompromis.
> Albo wysoki framerate i uproszczona grafika albo tzw. eye-candy i 30 FPS. Moc konsoli
> nie ma tu żadnego znaczenia (wbrew temu, co np. pisze tutaj vegost). Nawet jak by były
> w PS4 Titany i tak powstawałyby gry w 30 klatkach na sekundę.

Ktoś chyba nie załapał żartu ;)

Zgadzam się z Tobą że to decyzja developera. Aczkolwiek tak jak sam piszesz jest to często kompromis. Ale mówienie że moc konsoli nie ma znaczenia jest absurdalne. To właśnie dlatego że moc konsoli jest ograniczona potrzebny często jest kompromis: albo 30FPS i bajery, albo 60FPS i słabsza grafika. Gdyby tej mocy było więcej możliwe by było uzyskanie 60FPS z bajerami. Np. taki Titanfall na XO mamy w 60FPS ale kosztem rozdzielczości chyba 720p. Na PC masz w 60FPS czy nawet 100 i w 1080p bo jest ten zapas mocy. Więc jak niby moc sprzętu tutaj nie ma znaczenia ? To jak by pisać że to z jaką prędkością jedzie kierowca zależy tylko do jego widzi mi się a nie od mocy silnika. Jak jedziesz maluchem to nie pojedziesz 200km/h nie dlatego że nie chcesz ale dlatego że się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować